Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Evet kızlar benim resimlerde ekte. Pantolonlu olan eski halim. Yeni fotoğrafımdaki elbisem yaklaşık 1 beden büyük geliyor. Son halimde bu.Eki Görüntüle 280105 Eki Görüntüle 280106

carmen, süper görünüyorsun tatlım..basenlerdeki farklılığa bakar mısın? müthiş...

bu arada başağrına takıldım ben. kaşlarının üstünden dağılan bir ağrın olduğunu söylemişsin. sinüzit ya da gözlerinle ilgili bir sorun olabilir mi? bende sinüzit varken sanki alnımda taş taşıyormuşum gibi bir ağırlık ve ağrı olurdu. sinüzitten kurtulunca o ağrı ve ağırlıktan kurtuldum..

Bir kaç arkadaşım daha bu konuda şüphelendi. Sen sinüzitten nasıl kurtuldun?

canım, harika görünüyorsun, 75 olduğuna emin misin, 65 olmasın o :)

Çok teşekkür ederim ama gerçekten değil keşke olsam Çok istiyorum ama bir türlü aşağıya inmiyor. Bilmiyorum ne yapacağım.Şu son 10 kg.ı bir versem sonra korumak için elimden geleni yapacağım ama inat etti işte. Neyse bir yerde kırılacak herhalde

Kesinlikle az değil az olan örnekler ben ve Morlady iz. 14 günde 4,4 kg.süper. Normalde zaten haftada 1 kg.dan ayda 4 kg.yapar sen 14 günde 1 aylık hedefi geçmişsin.

yoo hayır.. 3.4 verdim şuan dukanla.. onu ballı tarçınlı su ile vermiştim.. 1 hafta öncesinde..

bu ara hemen hemen her sabah bacağıma kramp giriyor... gün boyuda ağrı yapıyor
vitamin alıyorum "one a day maxsimum"... içinde c vitamini potasyum hepsi var, omega 3 te içiyorum, yoğurt süt zaten ayrılmaz parçam
sizce neden olabilir? ne yapsam acaba? eksik bişey var ama ne???????????

Bu ara benim özellikle ayak tabanlarımda çok oluyor ama ben bel fıtığına bağlıyorum. Biraz maden suyu içmeyi denesen. Bir de elindeki vitaminin içindeki potasyum kalsiyum miktarlarına bak bakalım. Günlük alman gereken değere yakın mı? Bir de biliyorsun sadece bunları almak önemli değil bunların emilimini etkileyen bir sürü faktör var. Tek tip beslendiğimizden belki de emilimi az oluyor olabilir. Bence her gün maden suyu ya da mineralli suy içmeye çalış.

Kesinlikle az değil az olan örnekler ben ve Morlady iz. 14 günde 4,4 kg.süper. Normalde zaten haftada 1 kg.dan ayda 4 kg.yapar sen 14 günde 1 aylık hedefi geçmişsin.

yoo hayır.. 3.4 verdim şuan dukanla.. onu ballı tarçınlı su ile vermiştim.. 1 hafta öncesinde..

Evet kızlar benim resimlerde ekte. Pantolonlu olan eski halim. Yeni fotoğrafımdaki elbisem yaklaşık 1 beden büyük geliyor. Son halimde bu.Eki Görüntüle 280105 Eki Görüntüle 280106

carmencim senin ve benim neden kilo veremedigimiz reimlerden belli hayatım .etlerimiz sıkı ve et oranı az bizde kemik agırlıgımız var.sende çok iyi görünüyorsun fazlalık yok sendede .bende 69 deil 74 olsam yetcek bana bi 4 kilo nasıl verecem bilemiyorum kaç ay alır kimbilir..

Son düzenleme:

canım, diyete ilk başladığım hafta, denk geldi ender saracı dinledim, o günlük 2 litre su almak tek başına yeterli olmaz mutlaka günlük
2 litre su+1 maden suyu (soda değil)+2 fincan yeşil çay+1 türk kahvesi alınmalıdır diye açıklama yaptı
ve ben hergün bunları düzenli alıyorum özellikle maden suyunu, çünkü sürekli damacana suyu tükettiğimiz için içinde minarel eksiği olma ihtimali çok yüksekmiş
ama son 1 haftadır kramplarım çok arttı, hamilelik günlerimde gibi hissediyorum kendimi, aslında o zaman magnezyum tozu kullanıyordum, bakıyım kaldıysa ondan içiyim en iyisi

sagolasin nescim, doktora gidip kesinlesince mutlaka folik asit verecektir. doktor icin adet günümün gecmesini bekliycem. ama icim kipir kipir anneme söyledim, kiz kardesimede. iyi mi ettim kötü mü bilmiyorum.

ay ayy ayyyy cok sevindim bulutcummmm:) cok mutlu oldum. insallah rabbim tamaminada erdirsin saglikla ve sihhatle..
heyecanini cok iyi anliyorum, ben dayanamadim söyledim bile anneme. senin suanki kilonda hamile kalmayi hayal ediyordum ama kismette 7li rakamlarla hamile kalmak varmis, fazla kilo almam umarim .

sagolasin elma sekerim :) insallah bayraminizda güzel gecer, aldiris etme, görmezden gel onlari. fazla yiyemem midem rahatsiz dersin.

krampla ilgili bir yazı buldum, sirke hiç aklıma gelmemişti
yeni anne adaylarımız, sizde okuyun bence, bebişiniz sizden besin çekmeye başlayınca ilk tanışacağınız şey kramp olacak çünkü..........
Herkes hayatı boyunca bir kaç kez kas krampına maruz kalmıştır.Bu anlarda kaslarınız kasılır ve sizi hareket edemez bir halde acı çinde bırakır.

Kramplar genelde bacaklarda,kollarda ve sırt bölgesinde oluşur.Sebepleri arasında zorlamak , zedelenmek ve kasların dehidrolize olması ve çok uzun süre aynı pozisyonda hareketsiz kalmak sayılabilir.Bu durumda evde yapabileceğiniz bazı tedavi yöntemleri mevcuttur.

1- Hafif Masaj : Kramp giren bölgeyi kasların doğrultusunda yavaş yavaş ovuşurun.Bu kan dolaşımını arttırarak kasılan kasları rahatlatır.

2- Sıcak Banyo : Sıcak bir duş veya ılık bir banyo yapın.Sıcak suyu kramp giren bölgede uzun süre tutun.Suyun sıcaklığını dayanabildiğiniz kadar sıcak tutun bu kaslarınızın gevşemesini sağlayacaktır.

3- Germe : Baldır bölgesinde ki kramplar için ayak parmaklarınız yukarı doğru olacak şekilde bacağınızı kafanıza doğru çekin ve bu pozisyonda 30 saniye kadar durun.

4- Soğuk ve Sıcak Tedavisi : Kramp giren bölgeyi buz ile beş dakika kadar veya kızarana kadar ovun , kızarması kan hücrelerinin kasları ısıtması anlamına gelir.Alternatif olarak ise sıcak su torbası ile kasları gevşetmeyi de deneyebilirsiniz.

5- Beslenme : Eğer çok sık kas krampı yaşıyorsanız vücudunuz bazı mineraller ( örneğin potasyum ve kalsiyum) yönünden yetersiz besleniyor demektir.Kalsiyum için yağsız süt ve yoğurt , potasyum içinse patates,muz gibi gıdaları tüketmeye özen gösterin.

6- Yetersiz Sıvı : Yeterince sıvı alamamakta kas kasılmalarına sebep olur bunun için gün içinde düzenli su içme alışkanlığı edinin.

7- Yardımcı gıdalar : Bal :Gece ortaya çıkan ayak ve bacak kramplarını engelleyebilir. Elma Sirkesi: Potasyum yönünden zengindir bir çay kaşığı elma sirkesi ve iki çay kaşığı balı sıcak suda karıştırıp içebilirsiniz.

Bütün bunlara rağmen kramplarınız devam ediyorsa bir doktora muhayene olmanız iyi olacaktır.

insallah canim insallah sende en kisa zamanda aramiza katilirsin, rabbim duy sesimizi demir can kardesimize bi an önce tattir bu duygulari!!!

:))))) çocukluğumdan itibaren yüzme takımında yüzücüydüm. havuzdaki diğer arkadaşlarımda olduğu gibi kronik sinüzit vardı yaz-kış suda olup saçları tam kurutmadan eve-okula koşturmaktan.. önce yüzmeyi bıraktım. üniversitede biraz daha devam etti. tesadüfen bulduğum medikodaki bir kulak burun boğaz uzmanı antibiyotik tedavisi uygulayıp hem sinüzitten hem faranjitten kurtulmamı sağlamıştı. hala dua ederim o doktora.

Sağol canım inşallah senin gördüğün gibi olurum ama maalesef değil

Valla 60 değil zaten 66 hedefliyorum. Bir olsa yaw

senle verecegimiz kilo aynı .9 kilo civarı hadi bakalım hangimiz önce vericez..biz bu gidişle 1 senede anca veririz gibime geliyorda hadi neyse seim çıkmıyor.bunlar tavşan biz kaplumbaga :))))

grip başlangıcıda olabilir.doktora bi git istersen .yıllar boyu çekiyorum sinuzit.tek çaresi antibiyotik..egil bakalım agrıyormu aynı yer.sinuzitsen egilince başın akıyor gibi başınc yapar.yeni başlıyorsa yapmaz.

tabi bu havada kısa kollu geersen gripde olursun sinizütte.biz montlarala geziyoruz kalariferler harıl harıl yanıyor.

Sağol canım bilmiyorum ki neden böyleyiz? Görüntü iyi ama tartı almış başını gidiyor :)
Bel fıtığı için kesin bir 10 kg.daha inmem lazım, neyse biz seninle böyle dertleşe dertleşe inicez inşallah arkadaşım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…