Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

boşver canım takma boyle seyleri. ben de diyette değilken böyle iştahlı iştahlı birseyler yerdim. annem de cok yeme kilo alıyorsun diyince onunla kavga ederdim sen ne karısıyorsun benim yememe diye kilo gercekten insanı huzursuz eden ve pisikolojisini bozan bir hastalık. insallah hepimiz kurtulcaz bu illetten

tebrikler canım nasıl mutlu olmuşsundur şimdi pntolonun kapanınca bende tattım o duyguyu iyi bilirim

sen nerelerdesin bugun ?

ya sorma ben diyete başlama sebebim bu kot zaten.anlatmıştım birgün ama yine anlatayımda.

işte 14 eylül müydü neydi.benim kız gece 4de kusmaya basladı .babası paniktir biraz.zehirlendi sandı dedi hemen götürelim kızı acile.kız bir yandan kusuyor bende acele acele elimi attım bunu aldım.bu benim günlük giyecegim parka markete falan bunla giderim.eskidirde ama çok rahat tır bu kot.neyse canımcım aldım tabi ben bunu bi giymeye çalıştım oda ne girmiyor zıplaya zıplaya girdim dedim bide ne oldu buna.sonra kapatamadım önümü.inanırmısın 4 parmak dardı adam içerden hadi diyor gece 4 kız aglıyor.birdaha çıkaramadımda ay bir görsen halimi hemen üzerine hırka giydim önümü kapattım bir dügme kopsa bişey olsa gözükcek permuar acık .ama öyle zorda kaldımki hiç tarzım deil ama napayım yanıma hemen aldım bir pantolon dedim hastanede degiştireyim bari tuvalatte falan.gittik hastaneye sırada yokmuş hemen doktora girdik 2dk çıktık bişey yokmuş kızın eve geldik hemen ama beni bir ben bilirim o halde .
diyorumya igrendim kendimden hayatta ilk defa.

Canım malzemeleri ben Gurmenet ten aldım. Keçiboynuzu ununu ve balı Datça dan almıştım. Bana da yemekler ağır geliyor gerçekten damak tadımız değişti herhalde.

hayırdır niyeki?
yag ekledim ben ama bal çok ters gibi.glikoz tamamen

hayırdır neden eklemen gerekti canım??

keşke bende mecbur kalsamda 1-2 tatlı kaşığı nutella ekleyebilsem:))

hemen açıklıyorummm
malum hamile kalamıyorum
o yüzden çörekotu-bal-tarçın karışımı kullanayım diyorum.

günde 1 yada 2 tatlı kaşığı yeniyormuş

ne yapsam yaaa adet olunca 12 gün yemem lazım:26:

ekmeği kes ama poğaça ye tavsiyesi de süpermiş gerçekten:)) kimseyi önemseme sadece gülümseyiver yorum yapanlara hatta. sen gene bildiğini yap. ben geçen gür restoranda şok oldum. salatada sos vardı menüyü okurken. dedim bunun içinde yağ var mı? sevgilim de dedi ki detaylı bilgi verin içerikle ilgili, hanfendi rejimde. garson da ne dese beğenirsiniz.. aa bence bugun rejimi bırakın, bu salatayı bidaha biyerde yiyemezsiniz:)) sanane kardeşim niye bırakayım ki ben?? çikolataya pastaya yenilşmemişim salatayla mı bozucam allah aşkına?

Boşver herhangi bir duruma düşmüş değilsin. Böyle durumlarda sağlıklı beslenmeye karar verdim dersin olur biter. O elti zayıf belki ama poça börekle sağlıklı değil muhakkak. Ben öyle bir durum olduğunda önceliğimin sağlıklı olmak olduğunu söylüyorum ki öyle zaten. Bir de aslında şuna çok sinir oluyorum mesela benim patronum zayıf tamam ama sağlıklı değil sağlıklı beslenmekle alakası yok. Spor zaten yok uyku düzeni karman çorman. Ve kalkıp sırf kiloluyum diye nasıl sağlıklı olunacağını anlatıyor bana hem de bana... Ya sen şanslısın metobolizman iki kişilik yemeği tolere ediyor ve kilo almıyorsun diye vücudunda güzel şeyler oluyor anlamına gelmiyorki bu. Hani bu sırf zayıf diye bu konuda ahkam kesebileceğini zanneden insanların bu konuda konuşmaları deli ediyor insanı.

bence hakiki bal kullan, bişey olmaz. senin için iyi bir destek olacaksa yap. ama gündüz yap mesela, ve spor da yapmaya çalış.. belki birde yediklerinin miktarına da dikkat edersen hatta bişeycik olmaz. hani dukan diyo ya bozarsanız kalori sayarak yiyin diye. o sürede kalorilerine de dikkat edebilirsin belki..

Hahahah çok güldüm, gerçekten yani pastayla bozma git salatayla boz.

millete ne deilmi__?yemiyecek olan benim.benimde annem öle işte bide reklam yapar beni.

bide annem dün teyzemle telde konuşuyorlar.konuya bak nerden naıl benim kiloya geliyor.

annem dediki teyzeme artık ev temizligine gücüm yetmiyor.dayanamıyorum.teyzemin kızı var 2 tane aynı yaşlardayız biri annem gibi titiz bir hatun hem çalışıyor hemde titizlik hastası .bu gecen gece aglamış temizliyorum çocuklar batırıyor evi iş ev dayanamıyorum gücüm yetemiyor diye ..annemde diyorki aynı ben işte bende aglayacagım artık .bende dedimki bende zor durumdayım ama aglamıyorum .gülerek dedimki içime atıyorum ..teyzem diyorki ahanda büyükde aynı senin kıza benziyor..ne içlerine atarlar ne dışlarına .annemde ne derse begenirsiniz. yok benim kız içine atıyor .ata ata zaten iyice şişti kilo yapıyor onda ....

şimdi temizlikle benim kilomun ne alakası var .işte laf nerden nereye geldi benim kiloma geldi .devamınııda düşünün sohbetin yani .annem diyor naptı seninki zayıflayabildimi.bı benimki hayatta zaıflamaz ..yani işte..

diyorumki telli turnam hayatta kimsenin agzına laf vermedim herzaman uyanık biriyim akıllı hareket ederim ama gel gelelim kilom bile nerelerde konu işte.yada sorun deil ama bizler belki bu konuda hasasıs.belki biz ters anlıyoruz

Ay inşaAllah bu kilolu günlerimize geri dönmemek üzere hemde..

Canım malzemeleri ben Gurmenet ten aldım. Keçiboynuzu ununu ve balı Datça dan almıştım. Bana da yemekler ağır geliyor gerçekten damak tadımız değişti herhalde.

Aynen canım bazen başkalarınn yemeklerini görüyorumda yağlı falan midem kalkıyor. Sanki yesem bayılıcakmışım gibi geliyor. Kokusu bile ağır geliyor bana diğer yemeklerin.

Hiç sevmem öyle çok bilmiş garsonları. Sanane kardeşim hemde bir kıytırık salata yani.

Sorma lambur lumbur beslenip sırf zayıf diye iyi beslendiğini sananlara acayip gıcık olurum. Ayrıca sağlık bir insan dana gibi yemek yiyip zayıf kalmaz.

Aynen tek zaafım, tek eksik yanım kilom. Benimle hiç bir konuda aşık atamayacak insanların bana diyet tavsiye etmelerinden nefret ediyorum. Geçen teyzem anneme soruyormuş zayıflamışmıymışım diye. Anammm be kadın sananeee. Oradan buraya onu soruyor anneme.

tamam canım ozaman ben hersabah aç karnıma sadece 1 tatlı kaşığı yerim, sonra kahvaltıyı biraz daha gece alırım, dediğin gibi tükettiğim ürünlerin yağ miktarlarını iyice düşürürüm, bakarım en azından 1-2 gün kötü etkileyecek mi

ah ahhh, evlendiğim zaman çok zayıfsın azcık kilo al diyordu kayınvalidem, sonra 70-80 arası böyle iiyisin ne al nede ver dedi, şimdi hiç sesi çıkmıyor kadıncağızın, çok iyiidir sağolsun, geçen anneme ramazanda daha bir kilo almış morali bozulmasın diye demedim diyormuş, annemde Allah'tan pot kırıp diyette falan dememiş
şok olacak ki bizimkilere hemde nasıl, sadece onlar değil tabi benimde var 3-5 şok geçirecek akrabacığımmmm

yag oranını düşürme.0 yag hasta eder bak ben 1 ay sıfır yag aldım günlerce halsizligin sonunda iyice halsiz kaldım işe bile gelemedim .sonra dukana yag ekledim.şimdi enerjim çok yükseldi.

sen üstelik hamile kalman gerekiyor.yagsızlık olumsuz etkilemesin

yapma yaa, off napsam ozaman
şimdiki beslenme şeklime mi ekliyim sadece balı?
belki çok da olumsuz etkilemez ya
deniycem 1-2 gün,
zaten nerdeyse 1 hafta olacak kg vermem durdu

yapma yaa, off napsam ozaman
şimdiki beslenme şeklime mi ekliyim sadece balı?
belki çok da olumsuz etkilemez ya
deniycem 1-2 gün,
zaten nerdeyse 1 hafta olacak kg vermem durdu

carmen yardımcı olur sana .o baya araştırmacı .yag olmadanda kilo verilemiyormuş biliyormusun birde yagsızlık kadınlık hormonlarınıda bozabiliyor.beyin çalışmıyor.

dedim gibi seni carmene havale edlim..hatta eft yapalım:))

eve çıkıyom kızlar.çocukları toplaya toplaya anca 18,30 da evde olurum.yemek faslı bitince evden girerim akşama .

kendinize iyi bakın ..
byee

ohoo, onu ben hergün yiyorum desem yeridir inan ama kilo vermeme de engel olmadı
kaldı ki sen bebek için yapacaksın
ama mutlaka hakiki bal bul, sakın gidip piyasa balı alma, zaten kilo fiyatından bellidir balın ne olduğu
arılara yaz boyu şeker verirsen onlarda kilo kilo bal yapar sana, daha doğrusu şekeri sıvılaştırıp doldurur peteğin içine aman aklında olsun

carmeeeeennnnn duy sesiiiimiiiiiiiii
iç redbullunu koş gellllllllllll

selam arkadaslar, allah muhabbetinizi bozmasin!

kilo verirken beni bundan vazgircmeye calisanlari bogasim geliyor. hele bir de yorum yapmazlar mi cok bilmis gibi.. ya sabirrrr diyorum hep icimden. amaaaan sen böylede güzelsin diye konusuyorlar. gecenlerde gelinimizle doktora gittim, doktor annesiminiz diye sorunca cok bozuldum. yok görümcesiyim dedim.. ya kilo gercekten insani yasli gösteriyor. annem ben beni bildim bileli hep zayif, son 5-6 yila kadar kilosu 55di suan 60 kilo.. kayinvaldem ve aileside ayni bense 70in üzerindeyim. yanimda ablammis gibi duruyor. yok hayir kiskandigimdan degil ama hic anneme cekmemisim, babam gibi balkonum var resmen türkiyede bi akrabamizin kizi gelmisti, cok kücükken görmüstüm.. annemle oturuyorum yaninda "eltin mi oluyor?" diye sordu benden icin.. ben biktim bu benzetmelerden. uyuz oluyorum resmen!

zaten oldum olasi hep kiloluydum, cocuklugumda zayiftim, bulug caginda kilo almaya basladim, ondan sonrada hep hafif kilolu, balik etli, sonrada tombul oldum.
benim ne eksigim varki o zayiflardan? zayifim diye kendilerini güzel zannedenlerden. ahhh ahh icime ata ata doldum artik.

2. bebegimizi bekliyoruz kismetse.. ve ben bu defa 70 altinda hamile kalmaak istiyorum insallah. yanliz suan basladigim diyeti hamileyken sürdürebiliyormuyuz hic bi bilgim. yok. daha henüz net belli bisey yok ortada baslamisken yarida kalicak diye korkuyorum.

aaa sen de mi yiyorsunn çok sevindiiimmm

tamam canım ben yarın çıkıp hakiki bal bakıcam, burda yalıköy çiftliği diye biryer var,
her bölgenin çeşit çeşit açık balları var, iyi temiz biryer, orada bulurum heralde.
ama sanırım bu karışım için kestane balı öneriliyormuş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…