Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

günaydın arkadaşlar

yine 3 gündür falan duraklamadayım, reglim de yakın, artıları görürüm yarın öbür gün

telli turnam yaz beni de;

23 eylül başlangıç
başlangıç kg : 86
hedef :65
şuan : 78.3

telli turna sen çizelge mi yapıyorsun?? ben bi süredir çok az girebildiğimden takip edememişim sanırım. ama beni de yaz. 28 eylülde 64 kg ile başladım. 20 ekim itibariyle 61 kg ye düştüm. hedefim ise 57.

bilgilerimi yazıyım, tabloya sen ekleyeeceksin sanırım
nes05.....26 eylül 2011...93.8....62...86.7....1.8...7.1
şimdiden ellerine sağlık arkadaşım

telli turna sen çizelge mi yapıyorsun?? ben bi süredir çok az girebildiğimden takip edememişim sanırım. ama beni de yaz. 28 eylülde 64 kg ile başladım. 20 ekim itibariyle 61 kg ye düştüm. hedefim ise 57.
evet canım telli turna liste yapacak, sağolsun, perşembe günleri tartılacağız
kısaca başlıklar
ad....başlangıç tarihi.... başlangıç kilosu... hedef....şimdiki.. bu hafta verilen kilo...toplam verilen kilo
,

ben bu sabah aynı çıktım, gram değişmemiş, sanırım dün sebze günüm olduğundan oldu........

off internetimde de sorun var, mesajım 2 kez gelmiş. ben genede kör topal takip etmeye çalışıyorum. o zaman verdiğim bilgilerin yanı sıra her perşembe tartılıp ne kadar verdiğimiz de rapor edeceğim demekki. tamam süper. bende tesadüfen bu sabah tartılmıştım, haftada 1e den k gelecek neyse ki..

bu arada kızlar, kitabı okudukça yeni şeyler dikkatimi çekiyor. örneğin dukanın soğukla ilgili söyledikleri... vücut sıcaklığı düştüğü zaman metabolizma tekrar olması gerekene getirmek için ekstra kalori harcıyormuş. soğuk su içmek, soğuk duş, buz emmek veya soğuk içecekler içmek gibi şeyleri tavsiye ediyor.. gerçi bu havada kimse bana soğuk duş aldıramaz ama, siz de bilin istedim.. bu arada soğuk suyla duş dediği 25 derecelik su. ama vücut 36 derece olduğundan eminim bize soğuk gelir.

ayrıca sos tariflerini detaylı okuyunca 1 tatlı kaşığı bitkisel yağ, yada 1 çorba kaşığı mısır nişastası gibi aslında bizim asla olmamalı dediğimiz şeyleri kullandırdığını gördüm. sanırım fazla kasmasak da olur. sütle ilgili olarak da sayılanların arasında kaymağı alınmış (yani yağsız) süt de bullunuyor. sos tariflerinde bol miktarda süt kullandırıyor. içmek isteyenler bence rahatça tüketsin, tabi yağsız olanından...

canım ben mısır unu ile geçen domates çorbası yaptım üzerinede diyet kaşar, harika oldu, tavsiye ederimmmmm

bende katılmak istiyorum
Ad: Elmasekeri
Başalangıç tarihi: 12 Ekim
Başlangıç Kilosu: 74,5
Hedef: 59
Şimdiki Kilo: 72
Bu hafta verilen kilo: 2,5
toplam verilen kilo: 2,5

bende şu bilgileri düzgün yazayım bari:))

Ad: bitterlemon
Başalangıç tarihi: 28 eylül
Başlangıç Kilosu: 64
Hedef: 57
Şimdiki Kilo: 61
Bu hafta verilen kilo: 1
toplam verilen kilo: 3

Merhaba kızlar..

siz yazın ben alıyorum isimlerinizi listeye.

Bende aynı çıktım gram oynamamış. Neyse almaktan iyidir en azından

canım ben mısır unu ile geçen domates çorbası yaptım üzerinede diyet kaşar, harika oldu, tavsiye ederimmmmm

çok iyi fikir, afiyet olsun.. bende kitabı parça parça okumuştum hep, merak ettiğim yerleri. şimdi baştan sona başlayınca anladım ki fazla katı kurallar koymuşuz. bu şekilde tatsız bir yeme düzeni oluyor. halbuki sıkılmamak için renklendirmek lazım. bende hep dümdüz şeyler yedim. baharatsız, sossuz... şimdi tavuk görmek bile istemiyorum mesela... o yüzden bu işe daha çok zaman ayırmaya karar verdim, damak zevkimi biraz tatmin edeceğim:)) 29 ekimde belki gene kaçamak yapabilirim, ölçülü kaçamak tabiki, ama önce o güne kadar en az 1 kg daha vermeyi istiyoırum....

çok sağol tatlımmm

kızlar atakta son günüm bugüüünnn
bugün 7. gün ve ben 72.2 den 69.4 e düştüüümm
bu rakamı görmek çok mutlu etti dün 69.8 dim bugün 69.4

şimdi bu 2.8 kg ın hepsi mi su oluyor biri bana anlatabilir mii :26: ???????

neyse.. birkaç kaçamak dışında iyi gidiyor. fazla bi kaçamak değil o da .. yarın insallah sebze günüm.. 1+1 seyir e başlıyorum..
nete her zaman giremiyorum ama liste nasıl olur bilemedim yapan arkadas beni de alabilir mii

Kızlar bir soru daha sizlere... bu sebzeler 1+1 de s+p günlerinde sebze istenildiği kadar mıı ???

merhaba bayanlar;

benide eklerseniz çok sevinirm listeye

Selamlar,

Ad: daymoon
Başalangıç tarihi: 11 Ekim
Başlangıç Kilosu: 71
Hedef: 58
Şimdiki Kilo: 68
Bu hafta verilen kilo: 1
toplam verilen kilo: 3

Selam kızlar napisiniz bakim?

Sabah kalktığımda tartıldım, 76.6 kg çıktı, 1 saat sonra tekrar tartıldım bu sefer de 76.4 kg çıktı. Ne alaka hangisi doğru anlamadım.
Her sabah aynı şey oluyor nerdeyse. Ben hep su tutmuş vaziyette uyanıyorum herhalde ya...(

Tebrikler cnm, sen iyisin yine ben 20 gün gram verememiştim valla, çok gıcık bir durumdu, ama yılmak yok..)

Kesinlikle bozacam o gün onun kaçışı yok, ama sonraki günler telafi edecem o yediklerimi...)

Ben 15 auğustos da 85.7 kg ile başladım, seyir dönemine geçtikten bir süre sonra 20 gün hiç kilo veremedim şimdi Allahtan normale döndü vücudum her gün olmasada 2-3 günde bir veriyorum 100-300 gr arası...) Hiç spor yapamıyorum o kötü işte, ama benim ufak bir cadı var evde bütün gün onun peşinde koşuyorum o işe yarıyor herhalde...)

Bozacağım valla telli_turna, onun kaçışı yok. Hiç pişman olmadan bozacam hemde sadece o günü düşünerek hiç bozmadım diyetimi valla, muhtemelen kasım sonu ya da aralık başı gibi yapıcaz o zamana kadar kaçamak yok...!!!

Diyet deneyimleriniz bölümünün en çok paylaşım alan sayfası Dukan Diyeti olduğuna göre doğru yoldayız demektir!

SÜPER....

Ne çizelgesi ya, ben fransız kaldım konuya...(

Merhaba kızlar..

Liste olayını iyi akıl etmişsin canım, bu bizi kesinlikle motive eder..)

Nasıl olacak liste biri banada anlatırsa bilgileri yazim..)

Kızlar bir soru daha sizlere... bu sebzeler 1+1 de s+p günlerinde sebze istenildiği kadar mıı ???

Sebze her zaman proteinden az olmalı canım, yani et çok sebze az o şekilde ayarlaman lazım..)

Ne çizelgesi ya, ben fransız kaldım konuya...(

nalancım bu listeyi doldur. telli turna çizelge hazırlıyor herkesin düzenli takibi için..

Ad:
Başalangıç tarihi:
Başlangıç Kilosu:
Hedef:
Şimdiki Kilo:
Bu hafta verilen kilo:
toplam verilen kilo:

merhaba arkadaşlar. bende dukancı oldum.. şuan atak dönemindeyim. 4 gün atak yapıcam şuan 3. günümdeyim tahminlerimden çok iyi gidiyor. tatlıya karşı çok iradeli değilimdir ama çok sıkıntı yaşamadım şimdiye kadar..
arada sizleride takip ediyordum diyete başlayıp yazmak bugüne kısmet oldu..

Merhaba kızlar..

yag ilave et ozaman düşüyor kilo.mesela salatayı zeyytin yaglı ye.omleti tereyaglı ye .diger yaglar yok.ben öyle yapıyorum şimdi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…