Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

kendimi suya verdim arkadaşlar zaten kilo veremiyorum regl dönemindeyim tutuyorum kendimi yapabilirim bunu :))
çok teşekkürler desteğiniz için

işte buuuuuu

fall'ın tarifini birkaç kez uyguladım. gayet başarılı, afiyet olsun şimdiden.. ona benzer bir tarifle hamuru ince yaparak denemeye çalışacağım krakeri. bir yandan da bahsettiğin grissini tarifini arayayım..

teşekkür ederim canım, benim ilk denemem bakalım nasıl olacak, şimdilik pek kabarmadı
ben de bakıcam o tarife bulursam eklerim

kendimi suya verdim arkadaşlar zaten kilo veremiyorum regl dönemindeyim tutuyorum kendimi yapabilirim bunu :))
çok teşekkürler desteğiniz için

harikasın.. bunu atlattıktan sonra suyun faydalarını da göreceksin tartıda nasıl düşüşe geçtiğini görünce..

işte buuuuuu

teşekkür ederim canım, benim ilk denemem bakalım nasıl olacak, şimdilik pek kabarmadı
ben de bakıcam o tarife bulursam eklerim

çok kabarmıyor. ince ve lezzetli oluyor. ben içine vanilya ve limon aroması da katmıştım, tuzlu kek yemiş gibi hissettim kendimi

harikasın.. bunu atlattıktan sonra suyun faydalarını da göreceksin tartıda nasıl düşüşe geçtiğini görünce..

bu diyete başlamadan önce 2 kilo vermiştim sudan gitmişti öyle olunca atak dönemimde bir kayıp göremedim haliyle birde malum şişlik durumu var haftaya 1 kilo vermiş olursam çok sevineceğim valla

çok kabarmıyor. ince ve lezzetli oluyor. ben içine vanilya ve limon aroması da katmıştım, tuzlu kek yemiş gibi hissettim kendimi

ay evett birdahaki sefere de öyle denerim

bak kepekli grissini tarifini buldum, denersen sonucu yazarsın

Kepekli Grissini
1 ¾ su bardağı kepekli un
1 paket Dr Oetker maya
½ çay kaşığı tuz
½ su bardağı + 2 çorba kaşığı sıcak su
Yapılışı:
1-) Bir kaseye un+ tuz +maya koyup , kuru malzemeleri kaşıkla karıştırın
.
2-) Kuru malzemelerin içine sıcak suyu ekleyip , önce kaşıkla sonra elinizle güzelce karıştırın.
3-) Kasenin üzerine bir kapak kapatın, hamur mayalansın.Yaklaşık 45 dakika kabartın.
4-) Kabaran hamuru 24 parçaya ayırın.Hatta ayırabilirseniz 30 parçada olabilir.
5-) Resimdeki gibi tepsiye yağlı kağıt serip , aralıklarla grissinileri yerleştirin. Üzerine yumurta sarısı sürüp , susam yada haşhaş tohumu serpin. Bir 15 dakika daha bekletin, grissiniler tekrar hafif kabarsın.
6-) Fırını 200 dereceye getirip ,12 dakika kadar pişirin. Fırını kapatıp , içinde soğumaya bırakın , gevrekleşsin.
IHLAMURCA: Eğer daha sonra ki günlerde gevrekliği giderse 2-3 dakika tekrar fırınlayabilirsiniz.

tabii biz un yerine kepek kullanıyoruz. 1 su bardağı kepek yaklaşık 8 yemek kaşığı alıyor bayanlar. Ölçtüm de
buradaki tarife göre 14 kaşık kepek ediyor tahminen. Tüketiminizi bu orana göre ayarlayabilirsiniz.

-alıntı-

bu aralar hızır gibi yetişiyorsun arkadaşım teşekkürler..
gece vakit geç oldu şimdi mayalanmasını, pişmesini beklemek için. ama büyük ihtimal yarın akşam eve döner dönmez yapıp deneyeceğim..sonucu yazarım.

rica ederim ne demek

benim ekmek fırından çıktı, ucundan tırtıkladım, daha çok sıcak olduğu halde gayet lezzetli olduğu belli,
yarın sabah kahvaltıda ekmek varrr

rica ederim ne demek

benim ekmek fırından çıktı, ucundan tırtıkladım, daha çok sıcak olduğu halde gayet lezzetli olduğu belli,
yarın sabah kahvaltıda ekmek varrr

benim sabah kahvaltıları haşlanmış yumurta ve light beyaz peynirle sabitlendi günlerdir. ekmeği hiç mi hiç aramıyorum yumurta olunca..
yazışırken aklıma geldi. buzdolabında yaptığım ekmekten vardı. şerit şeklinde kesip tavaya koydum kısık ateşte kızarıyorlar şu an. sanırım kısa yoldan çubuk kraker elde edeceğim

herkese iyi geceler kabizliktan sikayet eden arkadaslar. kabizlik icin dukanin kitabinda ayrica ac karnina maden suyu icin diyor. ben denedim hatta iki kere denedim faydasini gordum. sabah ac karnina maden suyunu ictim khvaltidan sonrada kabizliktan kurtuldum bence sizde deneyin.

Selam kızlar nasılsınız?

Nihayet 76.8 kg a indim. Her giden kilo beni daha da mutlu ediyor artık...)

Bu arada haftaya kızımın doğum günü ama malum diş eti ameliyatlarım hala devam ettiği için vereceğimiz partiyi biraz erteledik şimdilik ama muhtemelen rejimim bitmeden yapılacak kutlama.

Galiba ben o gün diyeti bozacam kızlar. Mecburen bozmam gerekecek yani, kızımın ilk doğum gününü rejim yaparak geçirmem çok saçma olur herhalde o kadar misafirin yanında ve o kadar yiyecek varken...)

Neyse sonraki günlerde telafi ederim artık napalım, 2 ayı geçti rejime başlayalı hiç kaçamak yapmadım, umarım böyle istikrarlı şekilde devam ederim...

Bu arada 4 gün tuvalete çıkamadım yani ilk defa hayatımda kabızlık yaşadım.

Dün ve bir önceki akşam sinameki çayı içtim, dün her seferinde bir şey yedikten sonra tuvalete koşmak zorunda kaldım. O nasıl bir çay öyle ya şaşırdım kaldım valla...)

C vitaminin yanı sıra bugün itibarıyla omega 3 de kullanmaya başladım. Solgarın 950 lik olanını aldı eşim.

Carmen arkadaşıma teşekkür ederim bunları kullanmamız gerektiğini hatırlattığı için, ben tamamen unutmuştum çünki....)

Son düzenleme:

bence hergün tartılma çünkü insanda moral bozukluğu yapıyor. hele hele seyir döneminde haftada bir ideal tartılma zamanı.
ben ilk gün 1kilo verdim ertesi gün yarım kilo aldım. aldım verdim verdim aldım derken kafayı yiyecektim. geçen gün karar aldım
daha tartılmak yok diye:)
Zaten seyir evresinde kilo oynaması değişik şekilde olduğunu herkes söylüyor. kitaptada öyle yazıyor. ataktan sonra insan her gün bir kilo en azından yarım kilo farklı çıkmayı umuyor ama olmuyor. toplu halde düşüşler insanı dha motive eder zaten.
dukana devammmm:)

arkadaşlar günaydın herkese...

bu sabah tartıldım ve 61e inmişim:)) o kadar korkmuştum bozduğum için ama 1 kg gittiğini görünce ne kadar sevindiğimi anlatamam. tabi bu 1 kgnin gitmesi yaklaşık 17 gün aldı. bugun dukanda 23. günüm ve toplam 3 kg verdim... kilo vermesi duranlar, benden yola çıkarak sakın vazgeçmeyin!!!

cnm bencede boz.sonra pişman olma.2aydır hiç kaçamkta yapmamışsın zaten.en güzel günün.bozmaya değecek bir gün.hem bozounca vucudun şok olup emin ol sonra daha hızlı verecek.tecrübeyle sbt :)76,8 kiloya kaç kilodan indin cnm merak ettim

kızlar benim adımı da listeye ekleyin.ama atagın bitmesine daha 5 gün var.ben atak bitince bildiririm kilomu.3 gün atak yaptım.bozdum.dün tekrar başladım ataga.başlangıç kilom 86,4 tü.3 gün atakla 84,6 olmuştum.şimdi tartılmadım.bakalım 86,4 ten nereye inicem.5 gün sonra bildiricem.sonrada seyirde haftada 1 gün tartılıp yazıcam buraya.kasımın 19 undan 5 aydır görmedigim sevgilimi görücem.bu hazırlıklar hep ona zaten.umarım iyi bi değişim olur da bana da moral gelir..
bu arada tahsildaroglu lor peyniri almayın sakın.çokk lezzetsiz.ama kipalarda kipa markalı poşetlerde peynir bölümünde satılan var.çok lezizler.annemde seyir dönemi için menü oluşturuyor şimdiden.eger güzel yemek olmazsa bırakırım diye.menüde ki en güzel yemek ise kuru biber dolması.annem sadece sogan sarmısak derotu ve kıyma koyucak.ama 2 ayı geçenler biraz bulgur da koyabilir.pirinç kadar zararlı değil bulgur.gerçi yasak ama.üstünede bol sarımsaklı yogurt.ohh mis gibi yemek bizlere.annem kızlara da yaz diyince yazayım dedim.herkese kolay gelsin..gitsin kilolar kızlar :)

Boz ya nolucak bir kereden. Sonrasında protein yaparsın iki gün dengeler sanırım. Vicdanende rahat ol. Bozdum diye sakın motivasyonunu kaybetme.

Gözün aydın canım. Görüyormusun bak mükafatını alıyor insan nasılda.

Diyet deneyimleriniz bölümünün en çok paylaşım alan sayfası Dukan Diyeti olduğuna göre doğru yoldayız demektir!

evt haklısın sanırım hergün tartılmamak daha doğru, cünkü birgün -700 birgün +200 sürekli değişiyor; en iyisi haftada bir gün belirleyip ogün tartılmak. insan atakta olduğu gibi hızla kilo vermek istiyor; biraz sabırsız davranıyorum sanırım :)
herkese başarılar

telli turnam

yaz benide

82 kilo ile başladım 16 eylülde.bugun sabah tartıldım 78.5 aç karna...hedefim 69 kilo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…