Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

ya bir de ben yulaf keğeğini arada kaçırıyorum. tek problemim o oluyor. 2 kaşık yemem lazım ama ben 3 4e çıkardığım oluyor. dukan amcam kitapta veya internet sitesinde yulafı fazla yiyenlerde oluyor demişti. sanırım vitamin kısmını açıklarken sölemişti. vitaminleri emiyormuş başka da sıkıntısı yokmuş. diye anladım ben. hee tabi birde karbonhidrat içerdiği için sıkıntılı. aranızda 3 4 kaşık yiyen varmıydı?

wermesende 20 gün kadar 1+1 yapmaya dewam et 20 günün sonunda da hala weremediysen yumruk yap. bi de sık tartılma haftada 1 basküle çık

anladım bi de böyle deniyim bakalım.umarım sonuç verir yoksa pes etcem etten nefret etmeye başladım yaa.meyveler gözlerimin önünden gitmiyooo

Selam kizlar dun 1 ayimi doldurdum 6.5 kilo verdim 75.9 ile diyete basladim su an 69.4 kiloyum.boyum 175 ideal kilom 63.9 cikti yani 45 gun daha seyir yapip bu kiloya ulasmam gerekiyor 6 kilom kaldi allahim bize yardim eeeeetttt

Selam kizlar dun 1 ayimi doldurdum 6.5 kilo verdim 75.9 ile diyete basladim su an 69.4 kiloyum.boyum 175 ideal kilom 63.9 cikti yani 45 gun daha seyir yapip bu kiloya ulasmam gerekiyor 6 kilom kaldi allahim bize yardim eeeeetttt

ben onuncu günümü geride bıraktım ama önümde 44 45 gün gibi rakam kaldı ve 5 kilom kaldı
birlikte seyredicez gibi.

arkadaşlar ya lütfen beni aydınlatın. kitabın atak devresi bölümünü okudum ama atak devresi için hiç süt içebilirsiniz demiyor bi türlü, hep süt ürünleri diyor hatta özet kısmında isterseniz kahvenize 1-2 damla süt damlatabilirsiniz diyor?? bence süt içmek serbest değil?? özet kısmında da yoğurt diyor, peynir diyor süt yok ama gene kahvenize isterseniz biraz damlatın diyor?? yaa diyetin atak kısmında süt var mı yahu yani mantık olarak süt ürünleri varsa sütte olmalı evet ama ben böyle direk süt diye görmeden rahat edemedim. nolur söyleyin hatta kitabın sayfa numarası olarak söyleyinde şu diyeti yapayım ya.. ben sabahtan akşama süt içerim ama et yiyemem

canım birden bende korkuya kapıldım. çünkü son zamanlarda yapılan kek muffin tariflerinde genelde light süt tozu kullanıyorlardı.
hangi sayfa bilmiyrm belki de dukanın internet sayfasında okudum tam net hatırlamıyrum ama günde 1litre süt içebiliyruz. ama yağı azatılmış olacak. hatta yiyecek listesi en son sayfalarda. 311 ile 315 sayfaları arasında.
süt ise 314. sayfada yazıyor. atak kısmına alınmamış olabilir.çeviri hatasından atak evresinde marul yiyenlerde vardı. ama marul normalde atak evresinde yok.
hadi gönül rahatlığı ile başla bakalım dukana

Son düzenleme:

Onlar örnek menü, istediğin kadar yiyebilirsin yalnız ben hiç bir zaman 200 gram peynir yiyemedim :)) O kadar çok ki maksimum 75-80 gram yiyebiliyordum.

P günlerinde 75-80 gram az yağlı peynir, 1 haşlanmış yumurta, yulaflı krep 1 adet (2 yemek kaşığı ölçüden 2 adet çıkarıyordum birini sabah, birini öğleden sonra yiyordum)
PS günlerinde yine aynısı yanında biraz domates (1/2) salatalık maydanoz yeşil biber yiyordum.

Süt içmek serbest değil, zaten ileride açıklamış sütün içinde laktoz denilen süt şekeri var. Sonuçta şeker. Ama fermente süt ürünleri yerseniz (peynir, yoğurt, kefir) laktoz yok oluyor. Bu nedenle süt ürünleri serbest ama süt değil.

Ve kızlar,
Paleo diyetinde 8.günüm geride kaldı, ben 75,90 oldum. 8 günde 1,60 kg. kaybettim.

çok şükür metabolizmamın direnişi kırdım :) malum 4 gün üst üste 88.5 çıktım, en son cumartesi sabahıydı, moralim bozulmasın diye dün tartılmadım ama kafamda sürekli demmir_can ın yazdığı "merak etme hepsi birden gidecek" yazısı
neyse bu sabah tartıldım veeeeeee gözlerime inanamadım
88.5 ten direk 87.0 a inmişim, daha sonrasında kaç kere tartıldım inanın bilmiyorum
ama çoooooooooooooooook mutluyum

Son düzenleme:
Ve kızlar,
Paleo diyetinde 8.günüm geride kaldı, ben 75,90 oldum. 8 günde 1,60 kg. kaybettim.
gözün aydın canım, iyiiki bırakmışsın o zaman dukanı yalnız sakın bizi bırakmaaaa
bende merak ettim bu paleo yu...
onun kitabı varmı????

ness çok sevindim senin adına.kilolarımız aynı sayılır cnm.bende 85 filanım.atagı kaç gün yaptın.ben bugun 4 günümdeyim sıkıldım bırakmak istiyorum.yada seyirde devam etmek .işin ilginci de bana 1 gün çıktı sitede atak süresi.

günaydın kızlar.herkese iyi haftalar.bol proteinli kolay geçen günler olsun.
bu arada sütte mi giitti şimdi.ahanda ben şimdi yandım.ne süt ne meyve nasıl olcaksa..aglamak istiyorum.zaten ben süt oldugunu şaşırmıştım ama bi bildigi var diyodum.süt te de laktoz süt şekeri var ya nasıl izin verir die.neyse geç de olsa ögrendik.bende bugun tartılacagım bakalım kaç çıkıcak kilom.yazıcam hemen burdan .görüşürüz

ben atağı hesap yaptırmadan direk 10 gün diye düşünmüştüm başta ama 9. gündü, artık dayanamıyorum dedim ve arkadaşın yardımıyla hesap yaptırdım, meğer 7 gün yapmam lazımmış :))) sonra 1+1 olarak uygulamaya başladım, bugün dukana başlayalı tam 21 gün oldu, artık nerdeyse hiç zorlanmıyorum
ben kendime bir tarif defteri tutuyorum, hoşuma giden herşeyi hemen yazıyorum, yemek zamanı ne yiycem şimdi olmuyor en azından, sende kendine yiyebilceğin yemekler listesi yap karnın acıkınca ne yiycem diye düşünmektense birsürü yemeğin arasından seçim yapmak çok daha keyfli oluyor
birde burayı sürekli takip ettim, çok motive edici oldu benim için...

bende sütü çok severim, ilk başta hergün koca bir bardak içiyordum, sanırım dukandaki benim için en büyük kayıp o oldu

Tebrikler, çok sevindim Neslihancım hadi devamı da kolayca gelir inşallah.

gözün aydın canım, iyiiki bırakmışsın o zaman dukanı yalnız sakın bizi bırakmaaaa
bende merak ettim bu paleo yu...
onun kitabı varmı????

Bırakmam merak etme :)) Canım tek bir kitap yok genel olarak ismi Paleo yabancı kaynaklar var. Türkiye de ahmet Aydın'ın Taş Devri Diyeti kitabı ve Karatay hocanın kitabı var ama ikisi de modifiye.

Son düzenleme:
Bende regl olmama rağmen hiç kilo almadım. Hala aynı kilodayım. Ama bir kaç gündür sabitlendi kilom sanırım bu malum ay geçince düşüş olacaktır.

Canım senin adına çok sevindim. Tebrik ederim. Görüyormusun bak bekleyince yılmayınca nasılda dökülüyorlar.

Carmen tebrik ederim canım daha da çok gider inşaAllah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…