Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

tebrik ederim öncelikle .. seyir evresini 5+5 mi yoksa 1+1 mi yapıyorsun

Ben PS günlerimde kahvaltımda domates salatalık biber söğüş şeklinde , menemen(yağsız),domatesli yumurta,dometes,biberli krep yaparak çeşitlendiriyorum Akşam veya öğle yemeklerimde ise havuş ve patetesin haricindeki diğer tüm sebzelerden sebze yemeği(yağsız) pişiriyorum Mesela ıspanak yemeği veya kavurması,taze fasülye ,semizotu,kabak yemeği vs yapıyorum Günlük yemek düzenim devam ediyormuş gibime geliyor Kendimi stresli devam eden bir diyete sokmuş gibi hiç hissetmiyorum Hatta yulaf kepeğinden kekler ve küçük ekmekler bile yapıp tatlı krizleriminde önüne geçiyorum

tebrik ederim öncelikle .. seyir evresini 5+5 mi yoksa 1+1 mi yapıyorsun

Çok teşekkürler. Ben seyir evresini 1+1 olarak yapıyorum Atak evresini 7 gün yaptım. Ama asla kaçamak yapmadım Hergün 8 km hızlı tempoda yürüyüş yapıyorum Ama teyzem hiç spor yapmadığı halde aynı sürede 10 kilo verdi. Önemli olan diyeti tam olarak uygulamak o zaman kilolar hızla gidiyor kızlar

ben de
atak:7 gün
seyir :17 kilom fazlaydı şuan 1.8 gitti 7 günde bi 3 giderse 14 hafta yapacağım ..

ama seyire karar veremedim 5+5 mi yoksa 1+1 mi yapsam diye..
5+5 sıkıcıymış ama daha hızlı veriliyormuş diye okumuştum .. ama 1+1 de 20 gün kadar sonra yetişiyormuş bu hızına ..

teyzeniz de mi 1 ayda verdi bu 10 kiloyu ?

bu atak evresınde yıyecek ne buluyorsunuz ya....ben 1 gun yapayım dedım.sabah süt ıctım öglen yogurt yedım akşam da tavuk yedım ama 1 hafta hergun ne yedınız....

Evet canım teyzemde 1 ayda 10 kiloyu verdi. Ama onun kilosu fazla olduğu için atak süresini 10 gün yaptı. Dukan diyeti kitabında 5+5 veya 1+1 de yapsan sonuçta aynı kilonun verildiğini yazıyor Bu nedenle senin için hangisi kolay olursa bence onu uygula Ama bana sorarsan 5+5 protein uygulamak sıkıcı olur kendini atak yapıyor gibi hissedebilirsin En güzeli 1+1 yapmak

tresa cevap için teşekkürler cnm.teyzem kilolu yazmışsın.10 gün yapmış ya atagı.merak ettim kilosunu.bende çok kiloluyum.85 kilodayım.dukanın sitesine göre 1 gün atak yapıp hemen seyire geçip ideal olan 72 kiloya 24 ocakta ulaşmam gerek.ama ben 4 gün yapıcam atagı.bir günüm kaldı.daha tartılmadım.yarın tartı günü bakalım ne çıkıcak sonuç.
bu aradaa boyum 1.72 ve beni 100 kilodan 85 kiloya indiren diyetisyenimde tüm vucut analizimi yapıp (kas kemik yag) ideal kilomun 72 oldugunu söylerdi.1yıl bu kilo da kalıp sonra 60lara ineriz derdi.ideal kilomun dukan da da aynı çıkmasına hem sevindim hem şaşırdım.sitesinde sizin için çıkan kilolar ideal kilolarınız mı yoksa fark var mı teşekkürler.
bu arada ankarada hava iyice sogudu.dışarda yürümek zor olucak.evde leslie yapıcam artık seyirde.sizlerde yürüyüşe uyuyormusunuz?

Teyzemin kilosu 106 idi Şimdi 96 kiloda Teyzem hiç yürüyüş yapmadı.Ben hergün 8 km yürüdüm Buna rağmen teyzem benden 2 kilo daha fazla verdi.Dukan kitabında daha önce çok diyet yapanların daha az kilo verdiği yazıyordu Ben geçmişimde maalesef defalarca diyet yaptım Ama teyzemin bu ilk diyeti idi Bence bunun etkisi çok oldu ve hızlı kilo verdi.Ayrıca kitapta en çok ve hızlı kilonun Atak evresinde verildiği yazıyor bu nedenle bence senin için 4 gün çok az diye düşünüyorum Ben 7 gün yapmıştım Gene de karar senin tabi Her zaman yardımcı olmaya hazırım Herkes zayıflayacak:) Yosunfluu bende Ankara'dayım artık maalesef bende bu soğuklarda yürüyemeyeceğim

iyi aksamlarr herkese sonunda bugün karşıyakada yulaf kepeği buldumm
ne zamandır onsuz yapıodumm diyeti kitaptaki galeta tarifini yaptım hemen ama içine stevya koyarak yaptım tatlı istiodu canmm
çokk şükür beğendimm.. kızlaarrrr denenmiş yulaf kepekli tariflerinizi bekliorummmm

selam bayanlar,

Şimdi size problemimi anlatıyorum bu problemi yaşayanlardan veya bilgisi olanlardan yardım bekliyorum.27 Nisanda dukana başladım ve 1 ağustos yani ramazanın ilk gününe kadar çok rahat uyguladım ve 9 kilo verdim.Ramazanda tam olarak olmasada orucun etkisiyle arada karbonhidrat ve tatlı tükettim.Ramazandan sonra tatile gittim oradada abartmasam da diyet günlerindeki gibi dikkat edemedim tabiki..Bu süre zarfında sadece 1 kilo aldım.tatil dönüşü tekrar başladım 5 gün atak ve sonrasında 1+1 seyire geçtim verdiğim kilo sadece 1 kilo oldu ve artık gitmiyo veremiyorum.Vermem gereken daha 6 kilom var.Acaba diyorum vücudum alıştı bu düzene ve ondan mı veremiyorum?Diyetisyene gidip onun verdiği diyeti mi uygulamalıyım yoksa dukana mı devam etmeliyim bilemedim.Çok moralim bozuuukkk

kızlar internetten yulaf kepeği buldum. tum buyuk marketlere baktım migrosa kipaya cağdaşa ama yok maalesef. mecburen internetten aldım. salı gunu elime ulaşır umarım. 5 günlük atak yaptıktan sonra 2 gündür sebzeye döndüm. 1+1 yapacağım bu dönemi. yalnız dukanın dedigi sürede bunu yapabilir miyim bilemiyorum.dukan 90 gun hesapladı benim icin. ben 20 gün yapablirsem öpüp başıma koyucam resmen. ne kadar kilo verdim bilmiyorum henuz tartılmadım ama gitti herhal 2 kilo kadar. hafifleme hissediyorum cunku

kitabı okumadan bu diyeti uygulamak mümkün müdür???

Kitabı okumadan uygulamak tabiki mümkün ama Kulaktan dolma bilgilerle uygularsanız mutlaka kafanıza takılan şeyler olacaktır..Kitabı okumanız bütün bu soruların cevaplarını bulmanız için yararlı olacaktır diye düşünüyorum..

kitabı okumadan bu diyeti uygulamak mümkün müdür???

ben kitabı okudum. okumadan önce burda arkadasların tum yazdıklarını okumustum ve kitap bana extra birsey katmadı diyebilirim . bence yapabilirsiniz kitabı okumadan da. ya da kitaptaki dönem özetlerini okuyarak da yapmak mumkun

Son düzenleme:

bence hic uzulme canım ilk aşamada vucudun direnç gösteriyor bence dukanın da dediği gibi. ilk diyete başladıgın zamanki gbi hızla vermen mumkun olmaz uzun vadede kalanını verirceksindir belki canım. diyeti yarım bıraktıgın icin vucudun diyete direniyordur muhtemelen

merhabalar ben bir türlü atak evresini tamamlayamadım bugün kaçamağın Allahını yaptım desem yeri cok fena tamda son günüydü birde regl oldum atak evresine basladığım gün şişliğimden kilo kaybı göremedim hiç. ama bugün sabah 1 kilo oynadı haksızlık etmeyeyim :)) kaçamak yaptığımdan anlamı kalmadı elbette

boyum 172 kilom 65, 10 kilo vermek istiyorum diyorum ki ben su atak evresini bastan mı alsam 5 gün daha atak yapsam sonra 2. asamaya geçsem yedim ama cok ta kötü vicdan yaptım. en iyisi buraya yazmak dedim

tresacıgım sen kaç kiloyla başladın diyete.atagı 1 hafta yapmışsın ya ondan sordum.yaa 1 hafta atak yapılırsa seyir de çok kilo alıncak gibi geliyor bana ondan 4 gün yapayım diyorum yada 5 gün.offf yaa bıktım bu kilolardan.hayır bide meyve vs yok ya nasıl dayanıcam meyvesizliğe bilmiyorum.hiç sebze yemesez olur ama meyvesizz çok zor işim.gözümün önündden gitmiyolar valla dukana göre şubat başına kadar meyve yok bana.3,5 ay meyvesiz nasıl yaşayacagımı da sölese keşke

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…