Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

sizin durumunuzu anlıyorum. bende öyleyim. uzun zamandır aynı kiloda duruyorum. dukan beni zorluyor. bende dün akupn. dr.nun verdiği ilk hafta diyetini uygulamaya karar verdim. kurala uyulduğunda 2 kilo kesin veriliyor. eğer denemek isterseniz yazarım....

akapunturda daha önce uygulamıştım ondanda sonuç alamamıştım ama ban aliste vermemişlerdi.listeni yazarsan memnun olurum.

carmencim, bugun kadar otobüs yada arabyla ne uzun yolculuklara katlandım. 9 saat 10 saat.. sırf uçağa binmemek için. ama bu sefer yolculuk Van'a. Ankaradn başka türlü gidemem.. ayrıca herkes uçarken ben tek başıma otobüse binicem de diyemem:) o yüzden ilk kez bu kadar mecbur kaldım. Yanımda sevgilim olacak Allahtan, yoksa geziye katılmazdım zaten. sakinleştirici ilaç almayı bile düşündüm, o derece yani. biletler çok önceden alındı ama elbet birileri beni cam kenarına oturtur:)

beni hiç bir kuvvet ucaga bindiremez.binersem sonum kemal sunal gibi olur o derece yani.ben eskiden böyle deildim .depremden sonra böle oldum apartmanlarda bile 3 yada 4.kata çıkınca dizlerim titriyor fena oluyorum.yükseklik korkuu var bende.

kahvaltı da 2 yumurta yedim 1 bardak yagsız süt içtim.öglen yemeginde haşlanmış yada fırında tavuk yiyecegim.daha hiç su içmedi şu saate kadar.benim içn en zor kısmı su kısmı zaten.ama bu sfer kasacagım suya.ev işlerim bitincede çarşıya yürümeye gidecegim.

az önce köfte sipariş verdim. telefonda adamla girdiğim mücadeleye inanamazsınız. pilav salata lavaş hiçbişey koymayın diyorum, ama olmaz çok yavan olur diyor. olsun öyle getirin diyorum yenmez ki diyor:)) sadece ayran istiyorum yanında dedim, Allah Allah diyor.. nerdeyse dukan diyetini anlatacaktım ya, inanılmaz bi adam. en son özel bi diyet yapıyorum kardeşim sen dediğim gibi getir dedim, bakalım ne çıkacak:))

kizlar ben daha atak evresinin 5. gunundeyim. ilk iki gun kilom azaldi fakat sonraki iki gun kilom arti cikmaya basladi neden ki? bir fikriniz var mi acaba nerde yanlis yapiyorum. yoksa atak boylemi oluyor hic basina boyle bisey gelen var mi?

Son düzenleme:
selam kızlar
bazı arkadaşlar az yemekten bahsetmiş ne kadar yiyordunuz tavuğu felan
ben mesela paketlerde piliç fileto alıyorum o bir paketi pişiriyorum az gibi olursa biraz daha katıyorum
siz bundan daha mı az yiyordunuz ona göre bende artırıyım olmadı

ve bişey daha soracam akşam belli bi saatten sonra yemeği kesiyor musunuz

kahvaltı da 2 yumurta yedim 1 bardak yagsız süt içtim.öglen yemeginde haşlanmış yada fırında tavuk yiyecegim.daha hiç su içmedi şu saate kadar.benim içn en zor kısmı su kısmı zaten.ama bu sfer kasacagım suya.ev işlerim bitincede çarşıya yürümeye gidecegim.

canım özellikle suyu içmen lazım su içmelisinki yaktığın yağları idrar yoluyla atasın ben günde 3 4 lt içiyorum az içtiğim zamanlar tartıda kilom düşmüyo benden sana tavsiye bence kendini zorla

az önce köfte sipariş verdim. telefonda adamla girdiğim mücadeleye inanamazsınız. pilav salata lavaş hiçbişey koymayın diyorum, ama olmaz çok yavan olur diyor. olsun öyle getirin diyorum yenmez ki diyor:)) sadece ayran istiyorum yanında dedim, Allah Allah diyor.. nerdeyse dukan diyetini anlatacaktım ya, inanılmaz bi adam. en son özel bi diyet yapıyorum kardeşim sen dediğim gibi getir dedim, bakalım ne çıkacak:))

adamdaki bu ısrar niye anlamadım mallll malzemelerin sana kalacak işte daha ısrarla ne soruyon dimi ama :KK1::KK1::KK1::KK1:

canım özellikle suyu içmen lazım su içmelisinki yaktığın yağları idrar yoluyla atasın ben günde 3 4 lt içiyorum az içtiğim zamanlar tartıda kilom düşmüyo benden sana tavsiye bence kendini zorla

Arkadaşlar suyun burada yağın atılmasından daha önemli bir fonksiyonu var. Şöyle ki; proteinler zor sindirilen gıdalardır ve tamamı da sindirilemez zaten. Bu nedenle karaciğer ve böbreklerimizde ekstra yüklemeye neden olurlar. O nedenle böyle bir diyette yeterli suyu içmek opsiyonel değil tamamen zorunlu ve hayatidir. Lütfen su içmeyi ihmal etmeyin ki kilo verip sağlıklı olmaya çalışırken iç organlarımızı iflas ettirmeyelim.

adamdaki bu ısrar niye anlamadım mallll malzemelerin sana kalacak işte daha ısrarla ne soruyon dimi ama :KK1::KK1::KK1::KK1:

ay evet yani, bu ne ısrar!! neyse yemek istediğim gibi geldi ama bu sefer de getiren çocuk siz mi rejimdesiniz demez mi?? noluyo yani bu sefer de herkese ilan etmiş :))
bi tuhaflar yahu.. :KK1:

Arkadaşlar suyun burada yağın atılmasından daha önemli bir fonksiyonu var. Şöyle ki; proteinler zor sindirilen gıdalardır ve tamamı da sindirilemez zaten. Bu nedenle karaciğer ve böbreklerimizde ekstra yüklemeye neden olurlar. O nedenle böyle bir diyette yeterli suyu içmek opsiyonel değil tamamen zorunlu ve hayatidir. Lütfen su içmeyi ihmal etmeyin ki kilo verip sağlıklı olmaya çalışırken iç organlarımızı iflas ettirmeyelim.

umarım suyu bol içmek zararı engellemeye yeterlidir. her halukarda organlar zarar görmesin!! endişe ettim şimdi..

gün içinde tüketilen su önemli ancak ben özellikle akşam yemekten sonra yaklaşık yarı saatte bir bardak su içiyorum. sürekli tuvalete çıkıyorum sanki midem boşalıyo rahatıyo. ve sabah akşam kaçamak yapsamda en azından aynı kiloda oluyorum.

akupunktur diyetine gelince: öncelikle şunu belirtmeliyimki bu vereceğim 1. hafta menüsü. diğer haftalarda değişiyor. hatta her hafta değişiyo. neyse menü şu şekilde:
sabah: 1 dilim ekmek
1 parça peynir
sınırsız domates, salatık, maydanoz
öğle : 1 kase yoğurt
yağsız limonlu sınırsız salata
akşam: çorba
sınırsız salata

ara : günde 2 adet meyva

Hayırlı cumalar kızlar. Nasılsınız bugün?

Ben 77.7 kg la haftayı kapattım. Yarın dükana başlamamın üzerinden 2 ay geçmiş olacak ve ben toplamda 8 kg vermiş bulunuyorum. Yarın sabah ki kilom kaç olur bilmiyorum tabi ama genelde 100 - 200 gr arası gidiyor 2 günde bir.

Diyete ilk başladığımda 87.7 kg dım, dukandan önce 2 kg vermiştim, toplamda 10 kg vermiş oldum yani. Kendimi acayip hafiflemiş hissetmeye başladım şimdiden.

Keşke spor yapabilsem o zaman kesin daha çok verirdim ama buna da şükür tabi..:KK66:)

Ben 77.7 kg la haftayı kapattım. Yarın dükana başlamamın üzerinden 2 ay geçmiş olacak ve ben toplamda 8 kg vermiş bulunuyorum. Yarın sabah ki kilom kaç olur bilmiyorum tabi ama genelde 100 - 200 gr arası gidiyor 2 günde bir.

Diyete ilk başladığımda 87.7 kg dım, dukandan önce 2 kg vermiştim, toplamda 10 kg vermiş oldum yani. Kendimi acayip hafiflemiş hissetmeye başladım şimdiden.

Keşke spor yapabilsem o zaman kesin daha çok verirdim ama buna da şükür tabi..:KK66:)

canım bence 2 ayda 8 kilo çok dengeli ve çok güzel bir sonuç. haftada 1 kiloya denk geliyor ki ideali de bu aslında. biliyorsun zaten çok hızlı gitseydi geri gelme riski olabilirdi. bence harika bir sonuç, üstelik de sporsuz.. kaç kiloya inmek istiyorsun bilmiyorum ama herhalde bi iki ay sonra hayallerine kavuşmuş olursun :))

Dukan da yaptığım hesaplamada ideal kilomun 60.8 kg olduğu çıktı. Yani toplamda 17 kg daha verirsem ideal kiloma ulaşacağım inşallah.

Vermem gereken 20 kg az yani artık. İlk diyete başladığımda bu kilolar nasıl gidecek ben hayatta zayıflayamam diyordum. Yani çok fazla umudum yoktu, çünki zaten çok çok çok zor kilo veriyorum normalde.

Dukan rejimi bana ilaç gibi geldi, iyiki bu rejimi keşfetmişim. İdeal kiloma ulaşana kadar asla pes etmeyeceğim kızlar buna kesin karar verdim...:KK66:)

20 günlük duraksama yaşadığımda bile hiç pes etmedim nolur sizde pes etmeyin, eninde sonunda siz galip geleceksiniz ve o kilolar gidecek kızlar...:KK66:)

Dukan da yaptığım hesaplamada ideal kilomun 60.8 kg olduğu çıktı. Yani toplamda 17 kg daha verirsem ideal kiloma ulaşacağım inşallah.

Vermem gereken 20 kg az yani artık. İlk diyete başladığımda bu kilolar nasıl gidecek ben hayatta zayıflayamam diyordum. Yani çok fazla umudum yoktu, çünki zaten çok çok çok zor kilo veriyorum normalde.

Dukan rejimi bana ilaç gibi geldi, iyiki bu rejimi keşfetmişim. İdeal kiloma ulaşana kadar asla pes etmeyeceğim kızlar buna kesin karar verdim...:KK66:)

20 günlük duraksama yaşadığımda bile hiç pes etmedim nolur sizde pes etmeyin, eninde sonunda siz galip geleceksiniz ve o kilolar gidecek kızlar...:KK66:)

o zaman ben tahminimi geri alıyorum ve 4 ay kadar daha sabret diyorum:)) bahara ideal kilonda girebilirsin:)) sonra gelsin tiril tiril yazlık elbiseler... bende şu anda 62yim. 57ye inmek istiyorum. ve 10 günüdür duraksamadayım. bakalım benimki ne kadar sürecek??

canım bence 2 ayda 8 kilo çok dengeli ve çok güzel bir sonuç. haftada 1 kiloya denk geliyor ki ideali de bu aslında. biliyorsun zaten çok hızlı gitseydi geri gelme riski olabilirdi. bence harika bir sonuç, üstelik de sporsuz.. kaç kiloya inmek istiyorsun bilmiyorum ama herhalde bi iki ay sonra hayallerine kavuşmuş olursun :))

Çok teşekkür ederim cnm. Darısı bütün arkadaşlarımın başına.

Dukan da şubat gibi ideal kiloma ulaşmış olacağım yazıyordu, bakalım inş. o zamana kadar başarmış olurum...:KK66:)

Düşündükçe çok heycanlanıyorum valla ne yalan söyleyeyim...:KK52:

valla benimkine arada durmak da denemez aslında. çünkü atak biter bitmez durdu. yani sp ye geçince de biraz azalma olsaydı diyebilirdim arada duraksama oluyor diye.. ama ben çakıldım galiba:) bu şekilde olan varmı aranızda kızlar?? yoksa ben mi istisnayım?

Ben de sizinle aynı durumdayım. Boyum 1.63 cm kilom 61.6 idi. 21 Eylülden beri dukandayım. 3 gün atak yaptım. 60.3'e indim. Sabah akşam hep 60.3 çıkıyorum. Ne yapmak lazım bilemiyorum. Acaba süt ürünlerine karşı intoleransım mı var diye düşünmeye başladım. Ama bariz bir incelme var. Sadece kilom azalmıyor:KK14::KK14:

Kız düşününce benimde vermediğim kilolar suyu az içtiğim zamanlara denk geliyor. Birde bilinçli dukancı olucaz :KK24:

Senin bu herşeyi bilen hallerine bayılıyorum. Sen olmazsan hakikaten çok boşlukta kalacağız canım yaaa. Sakın bir yere kaybolma emi :KK71:

Harikasın tatlım. Bende toplamda 7 kiloya yaklaşmış oldum. Hala acaba verebilecekmiyim diyorum. Sanki fazlam o olan o 30 kg ben senelerce uğraşsam veremem gibi geliyor banada. Hayal sanki bunlar. Ama olacak Allahın izni ile inanıyorum

Kız düşününce benimde vermediğim kilolar suyu az içtiğim zamanlara denk geliyor. Birde bilinçli dukancı olucaz :KK24:

Senin bu herşeyi bilen hallerine bayılıyorum. Sen olmazsan hakikaten çok boşlukta kalacağız canım yaaa. Sakın bir yere kaybolma emi :KK71:

Harikasın tatlım. Bende toplamda 7 kiloya yaklaşmış oldum. Hala acaba verebilecekmiyim diyorum. Sanki fazlam o olan o 30 kg ben senelerce uğraşsam veremem gibi geliyor banada. Hayal sanki bunlar. Ama olacak Allahın izni ile inanıyorum

:KK1: İlahi Telli Turnam ben zaten sizin için buradayım pardon bizim için buradayım, itinayla araştırılır, bilgi paylaşılır. :44:

X