Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

tarif bu link çıkmadı merak eden olursa diye
MALZEMELER:
-3 kaşık yulaf
-2 bardak sıcak su
-3/4 bardak yağsız yoğurt
-1 yumurta
-nane
-tuz

Yulaf 2 bardak sıcak su ile yumuşayana dek yaklaşık 15dk kaynatılır.Bir kase içinde yumurta yoğurt ile çırpılır içine arzu edilen miktarda nane eklenir.Kaynamış olan çorbadan kaseye azar azar eklenerek ılınması sağlanır.Daha sonra karışım yavaş yavaş karıştırılarak kaynayan çorbaya eklenir.Bir taşım beraber kaynatılır.Kesilmemesi için tuz en son eklenir.

-Çorbanın kesilmemesi için kapağının kapatılmamasına ve ateşin kısık olmamasına dikkat edin.
-Yulaf pirinci hiç aratmadı.Bilmeyen içinde yulaf olduğunu asla anlamaz.Üstelik yulaf sayesinde daha faydalı oldu.(yulafın faydaları için

benim yaptığım çok kolay bi tane var. hemde hastayken iyi gelir. tavukları haşlıyorsun, etlerini minik minik suyuna koyuyorsun. ocağın altını kapatınca bi kenarda bir yumurta v bir lşmnu çırpıyorsun, ardından tavuk suyuna ekliyrsun karıştırarak.. karabiber de atabilirsin.. harika gelir sana bence. bunu da her gün bile içebilirsin sıkılna kadar tabi:)

carmen77 med e yazdıklarınn benmm içinde geçerli galiba ben çok yavaş kilo veriorumm ve arada duraklamalarımm çok oluyoo bende yemem gerekenden az yiyorumm depoluyorum sanırmm yarından itibaren daha fazla atıştırıcam bi de ööle deneyimmm..
gerçi bugün sabah uzun zamandan sonra 75ten düşük bi rakam gördüm baskülde 74.500 inşllh işe yararr

çok sağol canım,yarın yaparım artık,yumurta ve biraz unmu dedin harfler karışıta yukarda:97:

merhaba kızlar birkaç sorum var da
öncelikle light nescafe aldım ama 1 bardağa ancak yarısını katıp içiyorum sakıncası var mı
ve herkes pilatesin faydalarından bahsediyor aslında evde bende videolarla belki yapabilirim peki pilates topunu nerden bulabilirim

Yok canım olur böyle bazen Elimden geldiğince yardımcı olurum sana.
Mesela yulaf kepeğinden krep yapıyo musun? Bilmiyorsan tarifini veririm. Sabah kahvaltısında bir, akşam yemeğinde bir olmak üzere günde iki tane yiyiyorum ben.ekmeğin yerine geçiyor, tokluk veriyor. Köfte nası yapıyosun? Dukana uygun dimi. istersen tarifi var bende. Bir de ben Mc Donalds ta ızgara tavuk salata yiyiyorum dışarı çıktığımda. tabiki sp günümdeysem. Bunu da şiddetle tavsiye ediyorum, fast food isteğini gideriyo Protein günlerinde ise genellikle balığı tercih ediyorum. Çipura ya da somon
Varsa öğrenmek istediğin seve seve yardımcı olurum canım

canım merhaba; nescafe içmende herhangi bi sakınca yok, ben de içiyorum
Ben de evde dvd siyle yapıyorum pilatesi. Topu h.... b..... dan aldım, ayrıca pilates minderi ve bandını da aldım. Pilates gerçekten harika bişey, haftada 3-4 kez yapıyorum, tavsiye ederim

Bu akşam harika bir çorba yaptım ben. onu paylaşıyim senle, Terbiyeli Kereviz çorbası 2 adet kereviz, 1 soğan, 1 havucu 6 bardak limonlu suda haşla. sonra blendırdan geçir, suyunu sakın atma. tekrar aynı suya püre haline getirdiğin sebzeleri ekle ve kaynat. Terbiyesi için bir kase yoğurda bir yumurta sarısı ve biraz limon suyunu çırp. Kaynamakta olan sebzelere ılıştıra ılıştıra ekle. en son tuzunu ekle. tamamdır. Misss gibi şifa dolu bi çorba, ohhh afiyet olsun şimdiden. (biz bu akşam ailecek yedik, bayıldık, hımmm)

bugün 64.7'yi gördüm. üstelik son günlerde biraz kaçırmama rağmen.teşk. dukan.

Tamam bir dene bakalım. Ortalama protein tüketiminiz kilonuzun iki katı olmalı. Yani örneğin sığır etinin 100 gramında ortalam 19 gram protein var. Ya da bir yumurtada 12 gram. Buna göre hesaplaman gerekiyor.

Desendesen cim kereviz yok diye biliyorum diyette bir kitaptan kontrol et istersen. Patates, kereviz, enginar diye hatırlıyorum.

Desendesen cim kereviz yok diye biliyorum diyette bir kitaptan kontrol et istersen. Patates, kereviz, enginar diye hatırlıyorum.

Canım günaydın; Kereviz serbest sebzeler arasında, enginar ve patates yasaklı. İçimiz rahat rahat içebiliriz bu çorbayı.:)

kızlar ben buğünde 79um. artık fena sıkıldım. dünde arkadaşımın söz çikolatalarından yedim kurabiyefalan allaha şükür kilom değişmemiş ama ne fayda... ben buğünlerde regl olucam bir iki gün içinde. eğer olmassam hamileyim demektir ama benim bu konuda pek ümidim yok çünkü adetten önce çıkan sivilceler mevcut. neyse eğer regl olursam önümüzdeki günlerde akupunktur doktorunun verdiği 1 hafta diyetini uygulayacağım bir hafta. buda 2 kilo verdiriyor (tecrübeyle birlikte sabittir)ve tekrar almıyorsun. tabi bu dukana uygun değil. zaten benim amacım hamile kalana kadar verebildiğim kadar kilo vermek.

buğün kilo verenleri tebrik ediyorum.....

Ben de 55 olmak istiyorum ama bana da ideal kilon 60 dedi. Atak süresini test sonucuna göre yani 3 gün yapmalısın bence, şöyle bi durum var atak süreleri kişiden kişiye de değişiyor. Mesela benden daha fazla kilo vermesi gereken eşimin atak süresi 6 gün benim ise 7 gün olarak hesaplandı. Buna sadık kalmalısın.

Günaydın hüsmen, inşallah hamilesindir canım. (adet öncesi belirtiler hamilelikte de görülebiliyor) Benim karnım çok ağrımıştı örneğin. Herşeyin hayırlısı canım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…