Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Gelmiyo musun hiç buralara?? Ahhh İzmir özlenmez mi hiççç :KK58:
Olsun canım naapalım, bana uzak olabilirsin ama gönüllerimiz bir olsun :KK70: Sana İzmir den kocamaann öpücükler gönderiyorum :KK54:

canım bayramda ordayım inşallah bi aksilik çıkmazsa 2 hafta kadar kalıcam.evet canım gönüllerimiz bir olsun birbirimize destek olalım.öpücüklerin için teşekkür ederim

kızlar bugünde 300gr eksilmiş gördüm çok ama çok sevindim bugün 16. dukan günüm 62.1 geldim bugünde başlangıç kilom 66.3dü inş ellileride görmeyi nasip eder rabbim:nazar::KK8: diyete başlamadan önce bir yüzük almıştım parmağıma olmamıştı bugün rahatlıkla takındım çok sevindim :KK16:

canım gözün aydın inşallah ellileride görcez hep birlikte

Merhaba carmen nasılsın senin nasıl gidiyor?
aslında senin tespitinde dogru az yiyorum ve çok içiyorum:)) süt ayran ve mutlaka su.Ama inan yediklerimle açlık hissetmiyorum ne halsizlik var ne baş agrısı ne yorgunluk...gayet iyi hissediyorum kendimi...

öyleki bir lokma yetiyor doymama midem çok küçüldü sanırım,ama ben eskiden de çok yiyen biri degildim ki...sanırım artık daha da az yiyorum evet yazarak takip edeyim bakalım sonuç ne olacak..

Sevgiyle kal arkadaşım çok sagol moral için...

İYİKİ VARSINIZ....

Canım zaten problem burada. Buna ketojenik beslenme deniyor ve farketmeden yediklerini çok azaltırsan (ketojenik diyetlerde açlık hissetmezsin) Allah korusun çok ciddi organ yetmezlikleri olabiliyor. O nedenle sen kendini zorlayıp her gün yemen miktardaki yiyeceği muhakkak yemelisin. Bir de sütü içme kitapta yok sütlü ürünler diyor hiç bir yerde süt için demiyor. Kahvenin içinde yardımcı olarak var.

Canım bana da oldu sanırım vitamin ve mineral eksikliğinden ben çam terebentin yağı aldım şampuanıma ekledim. her kullanımdan önce çalkalıyorsun. şampuanla saçını köpürttüğünde 4-5 dk.bekletiyorsun, duruluyorsun. ben iyi sonuç aldım.

sağol canım, geçenlerde bakım yağı almıştım, onun içinde çam terebentin ve 19 bitki daha var, onu uygulayım en iyisi, unutmuştum iyi getirdin aklıma

yalnız, kitabı arkadaşa verdim, aklıma takıldı şimdi, sade süt içmek doğru değilmi???? ben bu ara çok içiyorum, günlük 2-3 bardak hatta, çok severim çünkü sütü... ondan mı bu kadar azaldı acaba kilo vermem ????????

Tipik muhasebeci sendromu bu aylarda azıyor demek ki:)

Ay sorma :KK1:

İşyerinde sular kesti bu gün. Wc derdine sırf bu yüzden su içemedim. Kilo veremezsem gram oynamazsa bunun hesabını kim verecek :KK47: Sular idaresimi :KK47::KK47::KK47:

Yarına bir uyansam ki 60,5 kilo olmuşum. (bakın dikkat ederseniz çok kanaatkâr davrandımş ve tam 60 demedim :KK1: )

diyete başaldığımdan beri saçlarım dökülüyor ama bu ara öyle böyle değil, avuç avuç geliyor
ekstra vitamin arada supradin alıyorum, malum omega 3 ü henüz bulamadım, dün aldığımı pulse yi iade ettim, solgarı sorduk samsun depoda yokmuş, gelince getirtecekler,
mevsim geçişimi yoksa vitamin eksikliği mi acaba benim saç dökülme nedenim anlayamadım
sizde oldumu????????

hayatım bak ben bugun marincap aldım omega3 benimkini anneme verdim dün bunu bugun aldım .içerikleri sulgarla aynı 380 mg epa 200mg dha var.eczacı sulgarla aynı oldugunu söledi omega6 karbonitrat yok dedi.istersen ona bi bak.tabi carmen sor bide.ben aldım bugün içtim bi tane.

Tipik muhasebeci sendromu bu aylarda azıyor demek ki:)

eyvah eyvah buaylarda sıkılırsanız yıl sonunda ne yapacaksınız..3.dönem çalışmalarımı sizi üzen .bu arada gecici vergi ne zaman yatıyor 3.dönem.ya mizanlarınız ne alemde...:26::26::26::26::26:

öpüyorum sizleri işiniz çok zor valla .muhasebeyi çok iyibilirim .dışardan göründügü gibi deil çok beyin yorucu.siz omega3 devamlı kullanın sadece diyette deil.:KK69::KK69::KK69::KK69:

eyvah eyvah buaylarda sıkılırsanız yıl sonunda ne yapacaksınız..3.dönem çalışmalarımı sizi üzen .bu arada gecici vergi ne zaman yatıyor 3.dönem.ya mizanlarınız ne alemde...:26::26::26::26::26:

öpüyorum sizleri işiniz çok zor valla .muhasebeyi çok iyibilirim .dışardan göründügü gibi deil çok beyin yorucu.siz omega3 devamlı kullanın sadece diyette deil.:KK69::KK69::KK69::KK69:

Anam anam kız nettin. Vallahi birden beynimde yıldızlar uçuşuverdi. Bizim patronda sorar bana yakında "kızım geçici ne alemde" Vallahi hiiiç bakmadım bile :KK52: "Şeyyy patron dur bi kaç kilo daha vereyimde o zaman bakarım" :KK53:

Bir ton işim var vallahi aman beaaaa :21:

sağol canım, geçenlerde bakım yağı almıştım, onun içinde çam terebentin ve 19 bitki daha var, onu uygulayım en iyisi, unutmuştum iyi getirdin aklıma

yalnız, kitabı arkadaşa verdim, aklıma takıldı şimdi, sade süt içmek doğru değilmi???? ben bu ara çok içiyorum, günlük 2-3 bardak hatta, çok severim çünkü sütü... ondan mı bu kadar azaldı acaba kilo vermem ????????

Neslihancım ben de proteini tamamlayayım diye ha bire içiyordum. Sonra kitabı okudum Dukan süt ürünleri yazmış. Sütü çok önermiyor içinde laktoz (süt şekeri) var diye. Sütü sadece yardımcı (kahvenin içine, krepe, vs.) koyuyoruz. Kitabı olan diğer arkadaşlarda baksın ben akşama yine bakayım. Yarın yeniden konuşalım.

Haha ha sonunda kıymetimizi bilen bir patron :) Valla hakikaten zor. Hele 19 yıldan sonra insana fenalık geliyor. Ama ne yapalım kaderimiz buymuş :KK43:
Şaka bir yana geçici vs.vız gelir de bu meslekte insanlarla uğraşmaktan yoruluyorum. Şöyle bir odaya kaptsalar kimse ile görüşmesem kaç geçici çıkarırım ben :)

Canım zaten problem burada. Buna ketojenik beslenme deniyor ve farketmeden yediklerini çok azaltırsan (ketojenik diyetlerde açlık hissetmezsin) Allah korusun çok ciddi organ yetmezlikleri olabiliyor. O nedenle sen kendini zorlayıp her gün yemen miktardaki yiyeceği muhakkak yemelisin. Bir de sütü içme kitapta yok sütlü ürünler diyor hiç bir yerde süt için demiyor. Kahvenin içinde yardımcı olarak var.

canım teşekkür ederim...Kitabım elimde degil arkadaşlar sagolsun okuyalım bizde yapalım diye aldılar.Ben sütü çok severim ve deli gibi içip duyorum sütü.Bu günden sonra azaltayım bakalım.Sadece yatarken içeyim oda yulaf kepeğini o şekilde tüketebiliyorum.

Haha ha sonunda kıymetimizi bilen bir patron :) Valla hakikaten zor. Hele 19 yıldan sonra insana fenalık geliyor. Ama ne yapalım kaderimiz buymuş :KK43:
Şaka bir yana geçici vs.vız gelir de bu meslekte insanlarla uğraşmaktan yoruluyorum. Şöyle bir odaya kaptsalar kimse ile görüşmesem kaç geçici çıkarırım ben :)

:):):):):):):):) vallaha insanlarla ugraşma kısmına katılıyorum.Bende karar verdim iş degiştirirsem bundan sonraki işim kesinlikle HAYVANCILIK :))) la ugraşmak olacak...

Nereye kayboldunuzzzzz...Herkesler gitmiş tabeeee

::KK43:((( akşamınız geceniz güzel olsun,keyifli olsun kızlarrrrrr

hayatım bak ben bugun marincap aldım omega3 benimkini anneme verdim dün bunu bugun aldım .içerikleri sulgarla aynı 380 mg epa 200mg dha var.eczacı sulgarla aynı oldugunu söledi omega6 karbonitrat yok dedi.istersen ona bi bak.tabi carmen sor bide.ben aldım bugün içtim bi tane.
sağol canım, yarın onuda soruyum eğer aynıysa ve karbonhidrat yoksa ondan getirtiyim, çünkü merkez depoda yokmuş, kim bilir ne zamana gelecek... eşimde içecek şubat ayında çok önemli bir sınavı var ders çalışıyor garibim, bende zaten o sınavını kazanmadan önce eski halime dönmek istiyorum

Neslihancım ben de proteini tamamlayayım diye ha bire içiyordum. Sonra kitabı okudum Dukan süt ürünleri yazmış. Sütü çok önermiyor içinde laktoz (süt şekeri) var diye. Sütü sadece yardımcı (kahvenin içine, krepe, vs.) koyuyoruz. Kitabı olan diğer arkadaşlarda baksın ben akşama yine bakayım. Yarın yeniden konuşalım.

vallahi çok teşekkür ederim, bende süt şekerinden bahsedildiğini hatırlıyorum ama diyorumya arkadaş aldı kitabı
inan 2 günde 1 litre süt bitiriyorum bu ara, dahada içerimde ayıp olur diye bırakıyorum... içimdeki süt canavarı tekrar ortaya çıktı :KK1:

sen malimüşavirliksin herhalde .o berbat da berbat.muhasebe kısmı aslında çok zevkli ben çok seviyorum.benimde eşiminde temeli muhasebe .gecen seneye kadar bizim şirketlerin mizanına kadar olan kısmını ben yapıyordum .devamını malimüşavirligimiz.ama bu sene devr ettim çünkü hem işler hem muhasebesi beni mahvediyordu.kızlarda var ofisde ama onlar bodrolarla puantajlarla ancak başaedebiliyorlar.

insanlar kısmına sizin iş olunca katılıyorum herkese istedigini ulaştırmak bir nevi işlerinde danışmanlık yapmak yok vergi dairesi yok v.s zor yani.yoksa sadece işlem olsa zaten paket program artık.

canım teşekkür ederim...Kitabım elimde degil arkadaşlar sagolsun okuyalım bizde yapalım diye aldılar.Ben sütü çok severim ve deli gibi içip duyorum sütü.Bu günden sonra azaltayım bakalım.Sadece yatarken içeyim oda yulaf kepeğini o şekilde tüketebiliyorum.

ya bak carmen bana dediginden beri bende içmiyorum yada çok az ama ondan sonra verebildim gramlar...
:):):):):):):):) vallaha insanlarla ugraşma kısmına katılıyorum.Bende karar verdim iş degiştirirsem bundan sonraki işim kesinlikle HAYVANCILIK :))) la ugraşmak olacak...

valla süper iş.ee ne yapalım tavukçulukmu büyükbaşmı????????? yani onlarda kokusu yeter yahu.
ben memnunum işimden hemde çok.
Anam anam kız nettin. Vallahi birden beynimde yıldızlar uçuşuverdi. Bizim patronda sorar bana yakında "kızım geçici ne alemde" Vallahi hiiiç bakmadım bile :KK52: "Şeyyy patron dur bi kaç kilo daha vereyimde o zaman bakarım" :KK53:

Bir ton işim var vallahi aman beaaaa :21:
sen özel bir firmada çalışan muhasebe bürosunda çalışmıyorsun herhalde.allahtan bak tek geciciden söz ediyon.
bende haftaya muhasebecimizle bakalım kaç mesai harcayacagım.bende var 4 gecici 4 mizan çıkartıracam herbiri 10nar nüsha ..dönem sonları zorluyorum ya onları çokda üzülüyorum ama ne yapayım o mizanlar benim için önemli olan ben onlarla işimiz yürütüyorum kurumlarda limit çalışması yaptıtırıyorum kuruluşlara yani sen gecicide kalıyon en daha ugraşıyom onlarla devamım daha uzun senden yani..
sağol canım, yarın onuda soruyum eğer aynıysa ve karbonhidrat yoksa ondan getirtiyim, çünkü merkez depoda yokmuş, kim bilir ne zamana gelecek... eşimde içecek şubat ayında çok önemli bir sınavı var ders çalışıyor garibim, bende zaten o sınavını kazanmadan önce eski halime dönmek istiyorum

bu bahsettigim her eczanede var.
[

Son düzenleme:
arkadaslar merhaba;
diyeti birkac gundur arastiriyorum bugun aranıza katıldım. fena geçmedi diyetim. hepinize sevgiler

kızlar cok enteresan sonuc cıktı dukanın testinde bana. boyum 160 kilom 74. düşünün şimdi. ben 60 olsam yeterli diyordum. 55 normal kilom diye dusunuyordum. hani kadınların boylarından az olmalı derler ya kiloları.

neyse testi doldurdum sizlerin yardımıyla.

veee sonuc şu: ideal kilomu:60,60 olarak tespit etti ve 3 gün atak evresi yapmamı gösterdi test sonucu. halbuki 10 kilo ve fazla vermek isteyenler 5 gün yapmalı diyordu herkes.

ben bugun atak evresinin 2. gunundeyım. hiç tartılmadım bilemiyorum kilo verdim mi ama. atak evresini 5 gun yapmayı dusunuyordum. test sonucuna mı uysam acaba yaa???

mrhaba kızlar ben yulaf kepeği kullanamıorum kokusu kötü edio beni 1 hafta kullandım diğer günler hep yulaf ve buyday kepeğinin karışımının una çevrilmiş halini kullanıorum günde 2 kaşık. hergün değişik bişi yapıorum çok güzel oluo mesela 2 kaşık un kabartma tozu tuz karışımından küçük hamur elde ediorum onuda çok az aynı unla incecik açıorum içini peynirler felan doldurup üzerini kapatıp poğaça tarzı yapıorum için kıymada koydum yada bugün üzerini kapamadan omlet büyüklüğünce hamuru açıp içine tavada soğan ve kıyma söteledim hamurun üzerine serdim lahmacun gibi olmuştu tadı bugün sebze günümde oldügu için içine yeşillik domates felan doğradım kolayla süper gitti çok güzl oldu öğlnde yumurtalı fasulye yemiştim sizlerde deneyebilirsiniz:KK16:

Kızlar vahimlerdeyim soğuk algınlığı vurdu beni,antibiyotik vitamin ve şu sıcak suya katılan toz dan içiyorum toz ilaçta şeker var,üstelik çikolata kaçamağı yaptım çok güçsüz ve dirençsiz oldum akşamüstü,işten gelince dayanamadım yemekten önce yaptım vukuatı şeytanamı uydum ne :KK47: , ama son derece halsizim yarına çorba türü bişeler düşünüyorum artık bugün ps günümdü pek değerlendiremedim gerçi hazır yedim,sizce diyet bozuldumu çok aşırı kaçmamıştır umarım :KK69: ama bu toz içeceğide içmem gerekiyor,ben yine böyle devam edeyim karbonhidratsız ve yağsız,haa bu arada güzel bir dukan çorbası bilen varmıı acaip çorba istiyor canım hasta olunca :2:

X