Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Neslihancım şimdi okudum mesajını. Ben internette G......t ten sipariş verdim. Ru-sheim 400 gram 5,50 TL. ya aldım. Ben eşimle beraber yiyorum günde 4 kaşık yani bize 12-13 gün gidiyor paket. Demek ki tek başına sana 1 paket yaklaşık bir ay gider. Silme kullanıyorsun çünkü tepeleme değil.
Bir de kabızlık çekenler 2 kaşık yulaf kepeğinin yanı sıra 1 kaşık buğday kepeği tüketebiliyorlarmış okudum akşam kitapta.

Valla önceleri akşama ne yapsam diye düşünürken kara kara, şimdi hem kendime ne yapsam hem de evdekilere ne yapsam diye düşünür oldum!!
Dört gözle atağın bitmesini bekliyorum sebzelere kavuşayım diye ama sınırlama olmasaydı.Bıktım et yumurta yemekten valla

Kızlar ben geçen akşam bir yemek yaptım güzel oldu, belki çeşit olsun diye denemek istersiniz. Tavuğun göğüs etlerini minik minik doğradım mantar, brokoli, sarımsak ile beraber tavuk etlerini de tencereye koydum az bir şey soya sosu ekledim. Mantarın ve tavuğun suları çıkıyor zaten, sonra sularını çekince kavurdum biraz da. Ardından hepsini bir fırın kabına aldım, üzerinde domates ve az yağlı beyaz peynir dilimledim. 180 derecede fırında biraz tuttum, sonra fırının sadece ızgara kısmını açıp peynirler kızarana kadar bekledim. Güzel oldu isterseniz ps gününde deneyebilirsiniz. P günündeyse sebzeleri çıkarp sadece tavuk ve peynir ile yapabilirsiniz.(aslında light kaşar belki daha iyi olur erir ama kaşar yağlı diye kullanmıyorum ben)

Valla önceleri akşama ne yapsam diye düşünürken kara kara, şimdi hem kendime ne yapsam hem de evdekilere ne yapsam diye düşünür oldum!!

Sen çok yaşa emi
Aynen yaaa zaten büyük dertti ne pişirsem diye düşünmek şimdi iki katına çıktı derdim

Çok enfes bir şeye benziyor. Bunu ben en kısa zamanda denemeliyimmm...

evet bende aynı şeyi düşünmüştüm aslında, sadece gülümsemekle yetindim ama adama.....
ben sinobun ilçesinde oturuyorum, birazcık mahrumiyet bölgesi yani

carmen, canım ben g......t. dan baktımda daha pahalıydı, sanırım aynı satıcıya bakmadık, 13,5 yazıyordu 400 gramına, çok pahalı gelmişti hatta bidahada bakmadım hiç, akşama daha detaylı bakıyım en iyisi, sağolasın

akşama taze fasülya yapçam bende, kıymalı, yağsız, eşimde bende ondan yerim dedi, tabi yanına pilav istedi ama olsun en azından 2 yemekle kurtardım, 3. derdi olmadı

Okurken "e hadi ye artıık " dedim valla Eve geç gidince ve de açlıktan gözüm dönünce bu şahane tarifi hangi aşamaya kadar götürebilirim bilemiyorum ama,muhtemelen tencereden sonra tabagıma alır yerim
Diyet dışında yemekle uğraşmayı severim ama çok açsam sabredemiyorum

Canım şimdi baktım 5,99 TL. görünüyor 13,50 değil. Gurm....t sitenin adı.

Afiyet olsun ne zaman istersen ye ama peynirler kızarınca daha bir güzel oluyor. Valla bu diyet bizim ufkumuzu da açtı, sınırlı malzeme ve yağ olmadan lezzetli yemekler yapıyoruz.

valla bende sabredemiyorum. hele de bu saatlerde acıkmaya başladığımda tarifleri okumak hiç iyi gelmiyor:))) akşama benimde dün yaptığım tavuklu çorbam var, yanına da bir sebze yapmayı planlıyorum. sanırım buharda pişmiş kabak ve sarımsaklı yoğurt olabilir. üzerine de dün yaptığım pudingten bir tabak daha var.. eve gitmek istiyoruuum!!!

Ben kabağı da şöyle yapıyorum kabakları doğruyorum bol sarımsak ve domates doğruyorum hepsini harmanlayıp yağlı kağıtta fırında pişiriyorum. Sonra üzerine sarımsaklı yoğurt çok güzel oluyor.

ya peki kilon inatlaştı mı böyle ben ancak 2 kilo verebildim de 1 ayda biraz tavsiyelerde bulun bakem

hayır aksine ben kilolar nasıl bu kadar hızlı gitti anlayamadım.araya ramazan ayı ve tatil girmese şimdi filinta gibi bir kız olacaktım..normalde çok hatta çok zor kilo veren biriyimdir ama bu diyet gerçekten mucize oldu bana.9 kiloyu verene kadar hiç çıkmadım diyetin dışına.hiç kaçırmadım.doğru düzgün yürüyüş bile yapamamıştım buna rağmen gitti 9 kilo.

verecek kilon az mı ki 1 ayda 2 kilo verdin.çünkü kitapta verilecek kilo ne kadar çoksa o kadar hızlı gider kilolar diyor..

fall, tarifi okur okumaz hemen denedim. evde lor yoktu, light beyaz peynirle yaptım. bendeki borcam biraz büyük olduğundan yoğurt ve kepek ölçülerini ikiyle çarptım. bir de limon ve vanilya aroması ekledim.
şimdi çayın yanında eşimle tadına baktık. müthiş oldu
daha önce yulafla bir ekmek denemem olmuştu, kokudan yiyememiştim. bu ise çörekotu ve peynirden dolayı gerçekten börek tadında..
sağol paylaştığın tarifin için..

valla arkadaşlar, bende atak döneminde 2 kg verdim ama bidaha tartıya çıkmaya korkuyorum. ya fazla görürsem kiloyu diye.. 64 den 57 ye düşmeye çalışıyodum, 62deyim şimdi. ama yavaş mı hızlı mı olacak ve ben sabredebilecek miyim bilmiyorum... herkes seyire geçince yavaşladı yada biyerde takıldı hatta. daha önce rejimde kilo vermediğim bi süre olduğunda çok moralim bozulmuştu ve bırakmıştım(( aynı şeyi yaşamak istemiyorum!!!

bugün de işten yürüdüm eve, 45 dk sürdü hergün bu şekilde yürüyebilirsem çok faydası olacağına inanıyorum..

kilo fazlası çok olunca kilo vermede daha hızlı sonuçlar alınıyor. yüzdelik dilimler şeklinde düşünebilirsin vereceğin kiloları. yani hedefin 7 kilo, verdiğin 2; %30'ya yakın gerçekleştirmişsin hedefini. bu da atak sonrası gayet başarılı bir sonuç.
benim kilo fazlam 20 mesela, 4 kilo verdim atak döneminde, %20 yaklaşmışım hedefime...
seyirde işin içine sebzeler girdiğinden vücutta su tutulmaya başlıyor, kilo vermemiş gibi görünüyor tartıda. yürüyüş yapabilmen çok iyi.

henüz almamıştım carmencim .
2gündür çok yogunum anca fırsat bulabildim oturdum bi bakayım dedim neler yapmışsınız
tabiki kabızlık kilo verdirmez aks,ne aldırır.
size tavsiyem activa falan deilde.ıspanak kabak yemegi yapın sp günlerinde sorun kalmayacaktır inanın bana

bende dün cerez delim tutu .evde tabak tabak geziyor ortalarda.artık dün dayanamadım içinden nerdeyse 15-20 adet leblebi götürmüşümdür.bugünde 3-4 tane badem.irademe sahip çıkamıyor gibiyim ısırıyorum aynen oruçlu gibi hemen çıkartıyorum geri.bazen çigneyip tadına bakıyorum bir kıymıgı dakikalarca

ben ilk diyete başladıgımızda belki hatırlarsınız omega3 ten bahsetmiştim.omega3 almadan diyetsiz olmaz diye biliyorum .saglık için olanı bilmiyordum fakat yag parçalamada en etkili desteklerden biri.

ama benim sorunum kalmadı yorgunluk başagrısı bacak agrısı gibi.yok yani birşeyim.benim ilaçlara alerjimde oldugundan vitamin bile olsa korkuyorum :18:kimyasal birşey kullanmaya
Tebrik ederim canım.

Verirsin kalanlarıda. Verdikten sonra güçlendirme ve koruma yapmayı ihmal etme ki geri gelmesin gözü kör olasıcalar

gelebilecezmiki güçlendirmeye
kızlar bugün itibariyle 400 gr daha vermiş bulunmaktayım çok mutluyum 15 günde 4.900 kilo vermiş bulunmaktayım sizce nasıl gidiyo 15 gün için verdiğim kilo azmı çokmu?

çok güzel gidiyorsun az olurmu hiç benimde nerdeyse 20 gün oldu sayılır 2,5 kilo gibiyim .bu bile büyük başarı benim için
ayrıca tickerini bu adresini buraya deil profiline yapıştıracaksın her mesajında o otomatik çıkacak
canım ben arada sırada günde bitane olmak şartıyla yiyorum aktivya ama tuvalet konusunda bi yardımı yok ben sinameki kaynatıp içtim anca onunla ama dediğin gibi oda kesin çözüm ddeğil.

butür otlar activya sonuçları daha kötü olacak bagımlılık yapıyor.o yüzden bol bol kabak ve ıspanak öneriyorum acilen sizlere

herkese merhaba bugün 20.günüm 5.5 kilo gitti....

oooooo süper

arkadaşlar kendinize tatlandırıcı sınırı koydunuzmu.günde kaç tane mesela..ben 1 çay bardağına yarım atıyorum yetiyor fazla şkerli sevmem zaten.ama günde kaç tane kullanabilriz bi fikriniz varmı?
tatlandırıcım var ama pek kullanmıyorum .lazım olmuoyr.ben günde en az 7-8 fincan çay yeşil çay içen biriyim

benim kız 2 yaşlarında kabızlıkla çok ugraştık.doktor ilaç tedavisi vermişti.ama diyorduki sabahları bir tatlı kaşıgı zeytin yagı içir.

bagırsaklar psikolojikyönden duygusal varlıklar hemen anında etkilenirler kabızlıkta bunların bize olan tepkisi.

aman bırak çok zararlı tatlandırıcı zayıflayayım derken kötü hastalık olacan allah korusun.

ıspanakkkkkk kabakkkk liften bol kaloriden düşük

çok güzel bizdemi bırakınca kilo almayacagız diyorsun :79::79::79:

ben yarına ne yemek yapıcam öglene biliyormusun .pazardan karnıbahar aldım sabah onu haşlayıp yanımda götürecegim öglende bol yogurtla bi güzel yiecegim ..hem çok saglıklı hem hafif hem doyurucu kabızlıkda yapmaz...

Son düzenleme:
evet, bugunkü 15 tl lik salata fiyaskosundan sonra yarınki öğle yemeğimi hazırlamış bulunmaktayım ve artık huzurla uyuyabilirim:))

herkese yarın yeniden başarılı bir dukan günü daha geçirmesini diliyorum, iyi uyuyup dinlenmiş, güçlü ve kararlı olarak uyanalım... iyigecelr.

kızlar burda okuyorum ne kadar zamanda ne kadar kilo verdiklerini yazan arkadaşlarıda ben ozaman kısa zamanda iyi kilo vermişim 15 günde 5 kilo verdim inşallah böyle devam eder bu dukan süper bişeymiş hiç aç kalmıyorum htta yedikçe yarın kilo almış çıkıcam galiba diyorum ama hep vermiş çıkıyorum bi ara 2 gün durdukilo vermem ama onuda su içmememe bağladım ben su içmediğim gün kilo veremedim 2 gün sonra tekrar içmeye başladım kilolar tekrar düşmeye başladı aman nazar değmesin hep böyle gitsinler inşallah darısı sizlerin başına bol bol su için kızlar..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…