Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Arkadaşlar merhaba hepinize,

Biraz evvel konunun uzmanı olan doktor ile görüştüm. Kendisine bu diyeti yaptığımı söylediğimde bu tür diyetleri hiç onaylamadıklarını söyledi ve uzun süre yapmamamı tembihledi.

Şimdi esas sorun şunlarmış aslında ve söylediği önlemleri almamız gerekiyormuş :
Birincisi beyin şeker dolayısıyla karbonhidrat ile çalışır ve siz birden bire karbonhidratı kesiyorsunuz bunun iki sakıncası var dedi birincisi beynin çalışma fonksiyonlarında azalmaya baş ağrısına, konsantrasyon ve algılama güçlüğüne neden olur ikincisi strese sokar dedi. Aynı zamanda karbonhidratlar bir sürü vitamin ve mineral barındırıyor bunları da almayınca vücudun tüm sistemleri ama özellikle sinir ve sinidirm sistemleri etkileniyor dedi. Ayrıca vücudu ketoza soktuğumuz için (ketoz karbonhidratı çok az alarak ya da almayarak enerjinin yağlardan karşılanması durumu) serbest kalan yağlar damarlarınızda dolaşıyor ve birikiyor dedi. Bu nedenle bu diyeti yaparken kesinlikle içinde demir olmayan bir multivitamin (çünkü demir diyetimizde fazlasıyla var ve fazlası vücutta birikiyor) yağları yakabilmek için ekstra C vitamini kolesterolü düşürmek için Omega 3 almamızı tavsiye etti. En azından bu diyeti bu aşamada sürdürürken bunları yapmalıymışız. Multivitamin sabah akşam bir adet yemeklerle beraber, c vitamini zaten multivitamin içinde olduğundan ekstra 500 mg. sabahları ve omega 3 te gece onarımları yapabilsin diye yatmadan 1 adet (0,5 ile 3 mg.arası bir mg olabilirmiş ama 1.000 mg.yeterli olur dedi) alıyoruz. Hem halsizliğimiz ve diğer semptomlarımız azalacak, hem kandaki yağlar düşürülecek hem de kilo verme hızımız artacakmış bu şekilde. Ben siparişleri verdim bile biraz tuzlu oldu ama madem böyle bir diyet yapıyoruz diğer önlemleri de almak gerekir diye düşündüm.

Hepinize sevgiler.

Günaydın canım, tebrik ederim.

canım verdiğin bilgiler gerçekten çok önemli.. çok teşekkürler

Çok sağol canım bilgilendirme için. Bunları muhakkak dikkate alacağım.

bızımde dun toplantı vardı ve cabul olsun dıye ortaya pızza soyledıler burnuma burnuma butun toplantı vean kokusuna ragmen dıyetteyım dedım ve azmım ıcın takdır gordum yupııı

bızımde dun toplantı vardı ve cabul olsun dıye ortaya pızza soyledıler burnuma burnuma butun toplantı vean kokusuna ragmen dıyetteyım dedım ve azmım ıcın takdır gordum yupııı

en fenası da diyetteyim deyince aman bir taneden nolucak, ucundan al vs.. aslında bu tip durumlarda "ama o zaman balon patlar" demek lazım :))) karşıdaki de neyse deli herhalde deyip ısrardan vazgeçer belki:))

yoksa otur "dukan diyeti diye bir yöntem var...." ooohh anlat da anlat....

Ondan da fenası, bi kereden bişey olmaz ye diye ısrar etmeleri. Yahu yesen az ye derler, yemesen neden yemiyorsun. Sonra başlar masallar işte hasta olursunda o kadar sıkmada azıcık yede bilmem nede bilmem ne.
Hele birde arkasından diyet önerileride geliyorsa ohhhh şenlik var demektir. Sinirlerim tavan yapıyor o an.

evet banada e bırtane al yahu dedıler bende bugun dıyetınılk gunu sımdı bozarsam gerısı gelmez dedım bravı azmlısın dedıler

tebrıkler arkadasım 2.6 gayet ıyı bır rakam darısı basımaaa:81:

Verdiğin bilgiler için saol carmen. Benim hamilelik döneminde kalma folik asit lerim var içinde her türlü vitamin var onları kullansan olur mu acaba. Ben de atmayı düşünüyordum onları, işe yarasınlar bari...

Bu omega 3 dediğin balık yağı hapı olanlar mı acaba, ben hamişken balık yiyemediğim için dr. um hamilelik boyunca o haplardan içirmişti bana, yanlış hatırlamıyorsam onlardan olması lazım...

kızlar bugün itibariyle 400 gr daha vermiş bulunmaktayım çok mutluyum 15 günde 4.900 kilo vermiş bulunmaktayım sizce nasıl gidiyo 15 gün için verdiğim kilo azmı çokmu?

canım ben arada sırada günde bitane olmak şartıyla yiyorum aktivya ama tuvalet konusunda bi yardımı yok ben sinameki kaynatıp içtim anca onunla ama dediğin gibi oda kesin çözüm ddeğil.

sanırım folik asit iştah aça vede kilo aldıran bir ilaç. zamanında bir tüp bebek merkezinde çalışmıştım, halkla ilişkilerinde. orada herkese folik veriyorlardı, bende kullansam mı dedim, sonuçta multivitamin. ama kilo aldırır, o hamileler için sadece diyip kullandırmadılar..

tebrikler canım inşallah yarın 79 u görürsün canım

Canım Omega 3 evet balık yağı alırken dikkat etmek gerekiyor. Çünkü aradığımız içinde Omega 6 da olan değil. Sadece Omega 3 istiyoruz. Balık yağı dersen muhtemelern her ikisinin de olduğu bir tablet verebilirler. Sen özellikle sadece Omega 3 diye söylüyorsun. Çünkü Omega 6 zaten var yiyeceklerimizde bir de hapla alınca dengesi bozulurmuş. Bir de C vitamini alırsanız içinde başka bir şey olmamasına dikkat edin mesela ekinezyalısı var onun kullanımı değişik 15 gün kullanıp 15 gün ara vermen gerekiyor. Ya da kalsiyumlusu var o da bize lazım değil çünkü diyetimizde yeterince var. Bu nedenle C vitaminini de sadece c vitamini olandan alıyoruz. Multivitaminimizde de mümkünse demir olmayacak. Folik asit tabletlerin olur mu inanki bilmiyorum.

Sakın sakın

Folik asit kullandım ben acayip şiştim. Sonra araştırdım ki vücutta şişlik yapıyormuş ve iştah açıyormuş. Balon gibi olmuştum bir dönem onu içerken

kızlar bugün itibariyle 400 gr daha vermiş bulunmaktayım çok mutluyum 15 günde 4.900 kilo vermiş bulunmaktayım sizce nasıl gidiyo 15 gün için verdiğim kilo azmı çokmu?

Tebrik ederim canım. Çok güzel gidiyorsun aynen devam. Az değil çok iyi..

Bak bak bir de soruyorsun, süper arkadaşım. Benim ki 33 günde halâ 4,60 kg. düşün yani.

Şimdi okudum folic asidi, içinde 100 mg C vitamini, 60 mg da demir var, demir çok fazla olmadığı için ilave C vitamini takviyesiyle kullanıcam bunları, eşimi arayıp hemen sipariş verdim vitamini.

Hoş benim başım pek ağrımıyor ama olsun önlem olsun, ilk diyete başladığımda bu folic asitleri kullanmaya başlamıştım sonradan sıkıldım bıraktım, ama bu sefer bırakmayacağım, dukan kendi de yazmış zaten kitabında ilave vitamin alınması gerektiğini...

Kızlar bol bol sivribiber tüketelim, en çok C vitamini onun içinde var...)

kızlar benim bu diyeti yaparken en büyük artım eşiminde benimle bu diyeti uygulaması oldu ayrı ayrı yemek yapmak zorunda kalmıyorum birbirimize destek oluyoruz oda 15 günde 5 ,500 kilo falan verdi baya bi süzüldü adamcağızımçok farkediyo gerçekten.bu diyette destek çok önemli bence..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…