Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

kızlar bugün itibariyle 400 gr daha vermiş bulunmaktayım:KK66::KK66::KK66: çok mutluyum 15 günde 4.900 kilo vermiş bulunmaktayım sizce nasıl gidiyo 15 gün için verdiğim kilo azmı çokmu?

Bence gayet iyi süper gidiyorsun arkadaşım, tebrikler valla...:KK66:)

sanırım folik asit iştah aça vede kilo aldıran bir ilaç. zamanında bir tüp bebek merkezinde çalışmıştım, halkla ilişkilerinde. orada herkese folik veriyorlardı, bende kullansam mı dedim, sonuçta multivitamin. ama kilo aldırır, o hamileler için sadece diyip kullandırmadılar..

Evet iştah açar diyorlar ama ben de öyle olmamıştı, hamileliğimde sadece 14 kg aldım, ama kullanmasam daha iyi olacak herhalde...

Canım Omega 3 evet balık yağı alırken dikkat etmek gerekiyor. Çünkü aradığımız içinde Omega 6 da olan değil. Sadece Omega 3 istiyoruz. Balık yağı dersen muhtemelern her ikisinin de olduğu bir tablet verebilirler. Sen özellikle sadece Omega 3 diye söylüyorsun. Çünkü Omega 6 zaten var yiyeceklerimizde bir de hapla alınca dengesi bozulurmuş. Bir de C vitamini alırsanız içinde başka bir şey olmamasına dikkat edin mesela ekinezyalısı var onun kullanımı değişik 15 gün kullanıp 15 gün ara vermen gerekiyor. Ya da kalsiyumlusu var o da bize lazım değil çünkü diyetimizde yeterince var. Bu nedenle C vitaminini de sadece c vitamini olandan alıyoruz. Multivitaminimizde de mümkünse demir olmayacak. Folik asit tabletlerin olur mu inanki bilmiyorum.

Tamam öyle aldırıyorum carmen, söyledim bile eşime, bakalım o eczanede bulabilecek mi omega 3 hapını, her eczanede olmuyor o diye biliyorum...:KK66:)

Sakın sakın :KK52:

Folik asit kullandım ben acayip şiştim. Sonra araştırdım ki vücutta şişlik yapıyormuş ve iştah açıyormuş. Balon gibi olmuştum bir dönem onu içerken

Herkeste farklı etki ediyor demek ki, ben hiç şişmemiştim ki şişmeye çok müsait bir vücudum var.

Ben hamişken çok fazla su tüketmiştim herhalde ondan şişmedim, günde 3-4 litre su içiyordum ama kendimi zorladığım için değil çok susuyordum ve bütün hamileliğim böyle çok su içerek geçti ki normalde haftada 1 su bardağı içsem bana yeter yani...

Şimdi okudum folic asidi, içinde 100 mg C vitamini, 60 mg da demir var, demir çok fazla olmadığı için ilave C vitamini takviyesiyle kullanıcam bunları, eşimi arayıp hemen sipariş verdim vitamini.

Hoş benim başım pek ağrımıyor ama olsun önlem olsun, ilk diyete başladığımda bu folic asitleri kullanmaya başlamıştım sonradan sıkıldım bıraktım, ama bu sefer bırakmayacağım, dukan kendi de yazmış zaten kitabında ilave vitamin alınması gerektiğini...

Kızlar bol bol sivribiber tüketelim, en çok C vitamini onun içinde var...:KK66:)

Nalancım 60 mg.demir çok değil mi? Günlük ihtiyaç 20 mg. hamilelerde 40 mg.diye biliyorum ben. Bu biraz dazla bence.

Şimdi okudum folic asidi, içinde 100 mg C vitamini, 60 mg da demir var, demir çok fazla olmadığı için ilave C vitamini takviyesiyle kullanıcam bunları, eşimi arayıp hemen sipariş verdim vitamini.

Hoş benim başım pek ağrımıyor ama olsun önlem olsun, ilk diyete başladığımda bu folic asitleri kullanmaya başlamıştım sonradan sıkıldım bıraktım, ama bu sefer bırakmayacağım, dukan kendi de yazmış zaten kitabında ilave vitamin alınması gerektiğini...

Kızlar bol bol sivribiber tüketelim, en çok C vitamini onun içinde var...:KK66:)

Bir de canım Dr.Dukan kitabında polivitamin yazmış bu da Multivitamin demek. Yani folik asit aslında tek tip vitamin oluyor.

kızlar benim bu diyeti yaparken en büyük artım eşiminde benimle bu diyeti uygulaması oldu ayrı ayrı yemek yapmak zorunda kalmıyorum birbirimize destek oluyoruz oda 15 günde 5 ,500 kilo falan verdi baya bi süzüldü adamcağızım:KK1::KK1::KK1:çok farkediyo gerçekten.bu diyette destek çok önemli bence..

Benim eşim de ilk başta bana destek olmak adına benimle birlikte yedi içti her şeyi, ama benim kocam zaten ideal kilosunda olduğu için üstüne bir de kilo verince ben bıraktırdım, ona ayrı yemek yapıyorum artık.

Biraz zor oluyor benim için tabi, kıza ayrı eşime ayrı bana ayrı yemek pişirmek ama yapılcak bir şey yok katlanıcam diyet bitene kadar, sonra yine normal modumuza döneriz nasılsa...

Arkadaşlar eğer ilginizi çekerse T.ş De..i diyeti kitabının yazarı A...t A...n ın çok güzel bir sitesi var. İsmi B......e B.....i Ben bu siteyi bir inceleyin derim burada vitaminler, mineraller özel destekler ve genel olarak nasıl beslenmemiz gerektiği hakkında çok güzel bilgiler var. Aynı zamanda ben kitabının geniş baskısını okudum özellikle anne babalar için harika bir kaynak. Çocuklarımız bizim en değerli varlıklarımız ve onları beslerken bilgisizlikten ve firmaların yanıltıcı reklamları yüzünden zehirliyoruz. Biliyorum biraz ağır oldu ama gerçekten böyle. Bence hepimizin okuyup bilgi edinmesi gereken bir kitap.

Hepinize sevgiler.

Son düzenleme:
Bir de canım Dr.Dukan kitabında polivitamin yazmış bu da Multivitamin demek. Yani folik asit aslında tek tip vitamin oluyor.

Yok yok kullanmıyorum folic asidi vazgeçtim, sen hangi vitamini aldın carmen? bana özelden adını yollasana eşim direk ondan alsın yanlış bir şey almasın, öğlen arasında gidip alacak...

kızlar benim bu diyeti yaparken en büyük artım eşiminde benimle bu diyeti uygulaması oldu ayrı ayrı yemek yapmak zorunda kalmıyorum birbirimize destek oluyoruz oda 15 günde 5 ,500 kilo falan verdi baya bi süzüldü adamcağızım:KK1::KK1::KK1:çok farkediyo gerçekten.bu diyette destek çok önemli bence..

ne kadar şanslısın. oysa benim erkek arkadaşım o kadar formda ki, onun yanında fazla kilolu olmaya gelmiyor. gerçi ben evli olmadığımdan sadece kendime yemek ypıyorum o kadar, ama genede dışarda vs birlikte yemek yerken ona pek uyamıyorum. ama dukanda protein söz konusu olduğundan dışarda da diğer diyetlere göre çok dah afazla alternatif var bence. et balık vs ye olsun bitsin.. hele sp günüyse oh oh.. buda bir şans değil mi:)) ama iş mantıcıya gitmeye gelince benim olduğum zamanlar herkese engel olmak zorundayım:)

selamlar herkese arkadaşlar :))

burayı hep takip ediyorum ama şimdiye kadar yazmamıştım şimdi yazayım dedim :) çok hızlısınız hızınıza yetişilmiyo valla yaa :)))

bende dukancıyımmmm :KK52:

çok kolay bir diyet ya hemde hiç aç kalmıyosun :KK76:

şimdi benim şöyle arkadaşlar;

8 temmuz 2011 (diyete başladığım gün) :70 kilo
göbek :103 tü.

14 temmuz 2011( seyir evresine geçtiğim gün ) : 67,5 kilo
göbek 99

seyir evremde toplam 84 gün oldu bugün sabah tartıldığımda 56,9 u gördüm arkadaşlar :KK52::KK52:
göbek 87 ( şuanki)

bide ben 2 gün sırf protein 5 gün sebze-proteyin yapıyorum aslında kitapta 2 gün sırf protein diğer 5 gün diyet yapmadan az yiyerek yapın diyo ama yinede ben belli başlı kuralları aşmadan yapıyorum.ekmek yemiyorum,makarna pilav gibi şeyler yemiyorum yine bol bol su içiyorum.

tek eksiyim şu yulaf kepeğini yemiyorum ben yaa tadı hiç hoşuma gitmiyo bi sorun olurmu acaba bilemiyorum tabiii..

hedef kilom 55 az kaldı bakalım ..

kilo veren herkesi tebrik ediyorum vede dukan amcamı seviyorummmmmmmmmmmmmmmmmm :KK64::KK62:

Son düzenleme:
selamlar herkese arkadaşlar :))

burayı hep takip ediyorum ama şimdiye kadar yazmamıştım şimdi yazayım dedim :) çok hızlısınız hızınıza yetişilmiyo valla yaa :)))

bende dukancıyımmmm :KK52:

çok kolay bir diyet ya hemde hiç aç kalmıyosun :KK76:

şimdi benim şöyle arkadaşlar;

8 temmuz 2011 (diyete başladığım gün) :70 kilo
göbek :103 tü.

14 temmuz 2011( seyir evresine geçtiğim gün ) : 67,5 kilo
göbek 99

seyir evremde toplam 84 gün oldu bugün sabah tartıldığımda 56,9 u gördüm arkadaşlar :KK52::KK52:
göbek 87 ( şuanki)

bide ben 2 gün sırf protein 5 gün sebze-proteyin yapıyorum aslında kitapta 2 gün sırf protein diğer 5 gün diyet yapmadan az yiyerek yapın diyo ama yinede ben belli başlı kuralları aşmadan yapıyorum.ekmek yemiyorum,makarna pilav gibi şeyler yemiyorum yine bol bol su içiyorum.

tek eksiyim şu yulaf kepeğini yemiyorum ben yaa tadı hiç hoşuma gitmiyo bi sorun olurmu acaba bilemiyorum tabiii..

hedef kilom 55 az kaldı bakalım ..

kilo veren herkesi tebrik ediyorum vede dukan amcamı seviyorummmmmmmmmmmmmmmmmm :KK64::KK62:

Valla acaip moral oldu bu. Öncelikle azminden dolayı tebrik ediyorum. Neler yiyip içiyorsun sporla aran nasıl bizimle paylaşır mısın?

Ama tabi ki en güzel levrek ve çupra mangalda olur arkadaşlar. Şöyle mangalı yakacaksın üstüne levrek veya çupra yanına patlıcan, biber, mantar, soğan atacaksın oh oh yeme de yanında yat. Mangalda balığı tek geçerim.

Oy oyy ...Ama ben açım hala anlatmayın böylee:KK53:. Bugün yoğurtlu yulaf kepekli çorba getirmiştim kendime ama soğuk ve kaygan kaygan geldi yiyemedim.Mecburen ızgara köfte sipariş ettim:KK59:.O da gele gele çiğ geldi.Dışını kemirdim biraz. Artık tatlandırıcılı bi kahve içeceğim sanki tokmuşum gibi...

diyeti sonuçlandırmış bacılar ya biraz motive edin beni bu kilonun inadını kıramadım 1 aydır 2 kilo verdim :KK58:

merhaba kizlar bende bugun 100gr fazla ciktim odem vardir belki diyeti hic bozmadim dun mucver yaptim ogle aksam onu yedim yogurtla birde kahve icmistim ama yinede bozmucam diyetimi degisik tatlar ariorum dukan ekmegi yapmak istiorum ama beceremiorum bir turlu :KK37:

Valla acaip moral oldu bu. Öncelikle azminden dolayı tebrik ediyorum. Neler yiyip içiyorsun sporla aran nasıl bizimle paylaşır mısın?

cnm ilk 7 gün sırf protein yiyodum zaten süt,et,yoğurt bunları yumurta felan ...

seyir döneminde 5 gün sebze protein mesela sabah 1 yumurta tavada yağsız yapıyorum yanında peynir birazda domates yiyorum.

arada yoğurt yemeye gayret ediyorum ama düzenli yiyemiyorum tabi.

öğlenleri iş yerinde olduğum için dışarda yiyorum mesela tavuk şiş , köfte mümkün olduğunca sebze kabak,brokoli yanmına salata olarak çoban salatası alıyorum yağsız ama yoğurt alıyorum yine öyle işte..

akşamları 7 de felan evde oluyorum o zamanda evde sebze yemeği olunca ondan yiyorum olmayıncada akıtma yapıyorum yulaf kepeğiyle yada patlıcan alıp ocağın üstünde közlüyorum hiç bişey yapamasamda yanındada yoğurt yada salata yapıyorum .

protein günlerindede yine sabahları 1 tane yumurta yanına peyrnir
öğlenleri tavuk şiş yada köfte ( yanında hiç bişey yemiyorum bazen maydonoz o kadar)
akşamlarıda tavuk alıyorum haşlıyorum genelde ( sadece göğüs kısmını ) üzerine bol pul biber ve kuru nane döküp yiyorum.
bunların dışına çıkmamaya gayret ediyorum genelde böyle besleniyorum.

spor hiç yapamıyorum yaaa sadece 2-3 gündür mekik çekiyorum göbeğim için o kadar.

arada bir kaçamak yapıyorum kaçamaklarımda çiğ köfte ( yediğim zaman 6 tane felan yiyorum lavaşsız o da) sonra dondurma şu maraş kaplar varya onlardan yiyorum
bu kadar. zero içiyorum kola olarak çay çok içerim kahve içiyorum vede bol bol acı yemeğe çalışıyorum ki metebolizmam hızlı çalışsın diye ....

bu kadar yapıyorum yeme düzenim buı şuan :))

Oy oyy ...Ama ben açım hala anlatmayın böylee:KK53:. Bugün yoğurtlu yulaf kepekli çorba getirmiştim kendime ama soğuk ve kaygan kaygan geldi yiyemedim.Mecburen ızgara köfte sipariş ettim:KK59:.O da gele gele çiğ geldi.Dışını kemirdim biraz. Artık tatlandırıcılı bi kahve içeceğim sanki tokmuşum gibi...

Hiç kıyamam, ama bak gör kahve çok doyurucu gelecek:)

X