Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

evet malesef, diyet konusunda nedense hep insanlar olumsuz örnekler veriyor yada hadi 1 parça al diye ısrar edip duruyorlar, yada yaptığın diyetin ne olduğunu bile bilmeden zararlarından bahsediyorlar
en iyisimi belirgin bir olana kadar bu tür ortamlara hiç girmemek
bir de gideceğim ortamın en kilolusu ben olacam ki oda daha sinir bozucu.....

sen ne yaptın? neler yedin bugün? ben çok güzel bir köfteli çorba yaptım, şiddetle tavsiye ederim, enfes oldu

yaratıcılıkta süpersin canım ya ama galiba uzun süre daha yemessin et falan:) 2.devredede ete devammı

Valla ben bugün sabah evde peynir krep yedim. Bugün p günüm. Sonra dışarı çıktık bu saate kadar bir şey yiyemedim bir kahve içtim light sütle biraz önce geldik eve hemen fırına balık attım. Biraz balıkla maydanoz yedim. Bugün pek sağlıklı olmadı yani ama hiç te açlık hissetmiyorum. Köfteli çorbanın tarifini isterim arada değişiklik istiyor insan. Yazarsan ben de yarın deneyeyim arkadaşım.

"demmir_can" ve "carmen77" arkadaşlarım cevaplarınız için teşekkür ederim

merak ettiğim bir konu daha var kitapta light kola serbest sizler içiyormusunuz ? ben içiyorumda :26:

merak ettiğim bir konu daha var kitapta light kola serbest sizler içiyormusunuz ? ben içiyorumda :26:

Selam, ben içmiyorum benim zaten cola ve benzeri içeceklerle hiç aram yoktur, normalde de içmem. Tatlı ve tatlandırıcıları da kullanmıyorum.

hmm kitapta serbest demiş bende abrtmadan içersem bişi olmaz herhalde ben hardal ve kornison turşu da tüketiyorum.

hmm kitapta serbest demiş bende abrtmadan içersem bişi olmaz herhalde ben hardal ve kornison turşu da tüketiyorum.

Olabilir tabi sonuçta dukan serbest bırakmış ben tercih etmiyorum. Diğerlerini de yemiyorum. Etkileyebilecek hiç bir şey yapmamaya gayret ediyorum. Ben zaten çok yavaş kilo veririm. O nedenle daha da yavaşlatacak etkenlerden kaçmaya çalışıyorum. Bir ka ay dişimi sıkıp sonra rahat etmek istiyorum umarım bir engel çıkmazda gerçekleşir.

Benimde regl öncesi aynı öyle oldu Semacım sakın kafana takma devam et bence.

acayip moralim bozuk ama carmencim bildigin gibi deil.şimdi pazar akşamları bizim mezgit günümüz .tavada yeriz bense kendi payımı attım fırında yedim yagsız igrenç bişeydi sırf karnım doysun diye yedim salatamı balıgımı ayırdım yedim.çocuklar neyva aldılar bi dolu mandalina bile çıkmış bana bir dilimye anne ne olursun bak sen çok seversin bogazımdan geçmiyor diye ne ısrarlar etti.beni seviyosan bile dedi bir dilimi bırak küçükük ısırım bile almadım.ama kilo veremiyorum .vede çok halsizim.neden oldugunu bilmiyorum ama çok halsizim git gide direncim gücüm kalmıyor.bugun domates salatalıkda yedim sabah kırmızı biberde fırında közledim meselaki vitaminsiz kalmayayım diye ama ne oluyor bana bilmiyorum.başaramıyacagım herhalde.
hiç olmazsa 15 gündür bir dogru dürüst zayıflasam oda yok.

carmen bu çizelgeyi ilk dukana başladıgın zaman yapmışsındır deilmi?senle kilomuz aynıymış.ben tok halimle yazmıştım o kiloyu çizelgeme.
peki sen ne zaman başlamıştın ...kaç günde bu kadar verdin?

aramıza hoşgeldin..

ben içiyorum zero serbest digerlerini bilemem her ligt içeceklerde şeker sıfır deil.

Cnm hiç moralini bozma bence gayet iyi gidiyorsun biraz daha sabırlı olursan mükafatını alicaksin

Semacım hiç olmazsa regl sonrasını bekle inan ki benim de öyle oldu. Sonra birden gitti. Şu anda da aynı yerde duruyor sonra yine gidecek biliyorum ama. Sporun ne durumda yapabiliyor musun? Bir de Dukan eğer halsizlik varsa vitamin öneriyor. Bir multivitamin al arkadaşım ben içiyorum her gün. Benim bilhassa bacaklarımda çok güçsüzlük var. Genel olarak işyerinde iyiyim ama akşam eve gelince hiç bir şey yapmak istemiyorum yemek yemekte dahil. Ama bence pes etme bir de yaptıklarını bir daha gözden geçir kitapla karşılaştır.

Bir de şey geldi aklıma eğer halsizlik varsa yeterli beslenmiyorsunuz diyor Dukan. Gerçekten olabilir çünkü zatenn benim etle normalde hiç alakam yok karbonhidratçıydım. Şimdi de çok zor geliyor az yiyorum zaten. Bu durumlarda vücut enerji alabilmek için önce kaslardaki proteinlere saldırırmış ayrıca biliyorsun kıtlık alarmı da var. Eğer az yersen vücut gelen azıcık besini bile depolamaya çalışıyor ve metabolizmayı iyice yavaşlatıyor denerjiyi kısıtlı kullanabilmek için. O nedenle yediğin et miktarını arttır bence ben öyle deneyeceğim.

Cnm hiç moralini bozma bence gayet iyi gidiyorsun biraz daha sabırlı olursan mükafatını alicaksin

inş. tatlım ya ..

benimde bacaklarımda güçcüzlük var.inan senin gibi işten eve geliyorumya yıgılıp kalıyorum kalkıp iş yapamıyorum bugün bizim haftalık alışveriş vardı gittik inan biraz dolaştımya mafoldum şimdi.pazarlıklar ortada bulaşıklar lavaboda .cocukların yarın okul var banyo yapılacak.benim yarın iş var buhalde nasıl neyi yapayım düşünüyorum aldım laptopu form çayımıda koydum yanına hem onu içiyim hem arkadaşlarım abakayım dedim .mutfak masasına oturmuş arkamı mutfaga dönmüş durumdayım manzarayı görmek bile istemiyorum.
kendimi yorgun hissetmesem 1 saatlik iş var aslında ama ben sos verecek durumdayım:2:

evet dogru diyorsun .şimdi sen söyleyince düşündüm ne et yedim diye.çok çok az.mesela iş yerinde dürümcü var yakınımda songün 2 şiş tavuk yedim.ondan önceki gün 2şiş ciger.yanlarına 2-3 kaşık yogurt yiyorum.acıkırsam peynir atıştırıyorum hep.akşamda mesela 4 köfte yedim ufak .yanına zero içtim.yarın p günüm ama etde çok bulamıyorsunki.ama sabahları krep yapıyorum yumurtayla yiyorum peynir falan yiyorum .aç kalmıyorumki.

şu senin vitamin istah açmıyor deilmi.özelden atsana ismini bana alayım bende

Ben yarınndan itibaren yemek miktarımı arttıracağım. Vitamin işyerinde adı aklımda değil yarın bakıp yazayım. Bir de sütün içindeki laktoz nedeniyle sütü çok tüketmeyelim fermente süt ürünlerinde laktoz olmuyor. Daha çok peynir ve yoğurt tüketelim, süte ara verelim. Böyle deneyelim arkadaşım.

herkese mrb çok mutluyum 65 olmuşum 3.5 kilo gitti 9 günde daha çok var ama olsun tartıda az da olsa - görmek süper. Light puding aldım bugün bazı arkadaşlar yediğini yazmıştı ama nedense bi türlü içime sinmiyor acaba kilo vermemi yavaşlatır mı? yapmaya cesaret edemedim..

Son düzenleme:

tamam öyle yapalım.yemegi artıralım.süt içmeyelim.bak bugün benim aklıma ne gelmişti biliyormusun gecen sene diyetisyene gittigimde bizim atakgın aynısını 3 gün vermişti bana.şok diyet diye ama kahve kesinlikle yoktu çay serbesti.özellikle demişti kahve sakın içme bu diyet bir kıymık kaçamak ve kahve kaldırmaz diye.ben kahvede içmeyecegim artık.bakalım haftaya durum ne olacak.

tebrikler.
bu ligt pudingi sp günündemi yoksa p günündemi yiyorsunuz.bende tam bilmiyorum aldım yemedim 1 haftadır duruyor hangi gün yiyecegimi bilemedim

Semacım ben 02.09.11 tarihinde başladım, 7 gün atak yaptım. Henüz değişmedi kilom en son çizelgedeki gibiyim. Ben sabahları aç karnına tartılıyorum. Ama zaten kitabı okuduğumda yavaş olacağına hazırlamıştım kendimi çünkü benim geçmişim diyetlerle dolu ve nedeni belli olmayan bir şekilde yavaş verebiliyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…