Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Carmen süpersin vallaha 90 - 95 kilodan 80 lere inmek büyük başarı seni alkışlıyorum arkadaşım

Sağol arkadaşım ama dediğim gibi çok uzun bir zamanda oldu bu. O nedenle ayda 1 kg. bile gitse seviniyorum. Çünkü yukarıya çıkmıyor aşağıya iniyor. Ayda 1 kg.yılda 12 kg.eder. Ki bu diyette 25 günde 4,30 kg. gitti. O nedenle Dukan a devam.

herkese merhaba
tüm kilo verenleri tebrik ediyor benim gibi ibresi yukarı yukarı cekenlere de Allah dan sabır diliyorum.
regl döneminde ne gibi değişiklikler oldu dukan yaparken. kilo alır gibi oldunuz mu . yav benim sanki heryerim şiş. kitapta regl
döneminde dukan diyeti size su verdirir sismezsiniz diyordu. ???
ayrıca tatlı krizinizi nasıl cözdünüz. ben gecende bu siteden bir tarif alıp yaptım kaymacina fena değildi ama kek berbat oldu.
midemde sisti sisti. mochaa tarifi vardı peynirli, kusura bakmasın tarif veren arkadaş ama bir kaşık alabildim
bende gittim madodan diyet tatlı aldım ama onun icin de de piriç unu var.amannn dedim yidim,
ayrıca kıslar bir şey keşfettim. sığır jelatini buldum tatlıları kıvamlı yapmak için onu kullanıyorum. dukan sitesinde
agar agar öneriyor ama şimdilik bulamadım.
bu arada ben gıda mühendisiyim. yani bizi sismanlatan tüm gıdaları biz üretiyoruz . hem üret hem tüket
hem düşman ol nasıl bir paradoks dimi

Dikkat ettiniz mi kızlar bu diyet hiç acıktırmıyor.

Bilirsiniz hepimizin diyet kültürü baya bir geniştir ben hiç bir diyeti bu kadar rahat bu kadar sağlıklı geçirmemiştim. Ve ilk defa bir diyeti bu kadar uzun ve bozmadan devam ettirebiliyorum. Bir yerlerde hep mutlaka bir şeyler yapardım.

Ya pazar günü krep yapayım dedim de krepten çok herşeye benzedi. Sanırım bu süt yerine yoğurt koymamdan kaynaklanıyor Evde süt yokmuş bende yoğurt koydum baktım yoğurt katı az su ekledim baktım sulu oldu bir yumurta daha kırdım. Ayyyyyy rezillikresmen Ama çok lezzetli oldu afiyetle yedim valla.

Bu akşam belki denerim krep yapmayı. Gerçi yulafı gündüz yemek tavsiye ediliyor ama. Birde şu seramik tava olayı var. Teflonda olmaz mı ya Carmen nerden buldun o tavayı kız sen.

Selam herkese...

Kilo verenlere başarılarının devamını diliyorum... 14. günümde 3,90 kilo vermiş bulunuyorum az değilmi ya

papatya
bende 21. gündeyim 4 kilo verdim yani benden iyisin. sanırım her bünye bir olmuyor. beden kilo verme konusunda direnç gösterebiliyor.

Seninkide süpermiş yahu
Ama bak ne güzel hepsinin içini dışını sen biliyorsundur.

Ben reglimin 2. günüydü sanırım başladım, hiç de kriz falan vurmadı açıkçası. Diyete birebir uyarsan sorun yaşamazsın gibi geliyor bana

Canım benim tavayı es.e den aldım şu anda % 50 indirimde. Benim de kolesterol 240 çıkınca ben de yumurtanın sadece beyazını koyayım dedim krepe fakat tavaya yapıştı kaldı. O nedenle ben de bu sabah 1 yumurtayı tam birinin beyazını koydum. Böyle yapışmadı. Teflonda da oluyor ben teflon sevmediğim için seramik aldım. Yoksa teflonda da yapışmaz yani. Diyetle ilgili bence de kesinlikle acıktırmıyor en önemli artısı bu zaten. Ben daha önce de buna benzer bir diyetle 13,5 kg.yağ vermiştim. Endokrin uzmanı vermişti o diyeti bana tüm karbonhdiratları kes sadece yeşil renkli sebze ve meyveleri ye kırmızı turuncu ve sarıdan uzak dur demişti. O zamanda 8 ay yapmıştım. Hiç kaçamak yapmadan. Benim zaten tatlı ile aram iyi olmadığından hiç zorluk çekmiyorum. Benim en büyük zaafım hamur işleri börek, poça, pide, vs. Ama onları da hiç aramıyorum.

Bir de ben krepi sabah kalkınca yapıyorum 4 kaşık kepek, 2 çay bardağı light süt, 1 yumurta tam, 1 yumurtanın sadece beyazı, 2 kaşık rendelenmiş ya da küçük doğranmış light beyaz peynir hepsini çırpıyorum. Bundan 4 kepçe çıkıyor yani dört krep. ikisini sabah tüketiyoruz eşimle ikisini akşam üzeri. Dukan da mümkünse sabah akşam tüketin diyor.

kızlar ben bugün kötüyüm öğlen bişi yiyemedim sade yoğurt yedim az midem çok kötü oldu diyettenmi yoksa üşüttüm ondanmı çözemedim hiç iştahımda yok

kızlar ben bugün kötüyüm öğlen bişi yiyemedim sade yoğurt yedim az midem çok kötü oldu diyettenmi yoksa üşüttüm ondanmı çözemedim hiç iştahımda yok

Geçmiş olsun canım, eğer canın istemiyorsa yeme ama güçsüz düşersin. Bari biraz tavuk suyu çorba iç bol limonlu, karabiberli.

Geçmiş olsun canım, eğer canın istemiyorsa yeme ama güçsüz düşersin. Bari biraz tavuk suyu çorba iç bol limonlu, karabiberli.

sağol cnm akşam eve gidiyimde yaparım birde atak evresinde yapılabilir dimi bu çorba öğle yemeği için getirdiğim duruyo öle bugünü bi atlatsaydım hayırlısıyla sütüm vardı birazdan onu içiyim diyorum ama daha kötü yaparsa die korkuyorum ya birde ben 3. gündeyim bu sabah itibariyle 1.600 kg gitti vücudumda çok fazla ödem varmış 2 günde yağdan gitmez bu kadar

Forumu araştırdım,i kitabı karıştırdım ama bitki çayları ile ilgili birşey bulamadım. Herhangi bir kısıtlama var mı?

Ben yarın 3 gün atakla bu diyete başlıyorum da.

Bir de yulaf kepeği bulamadım..

Tabi tabi atakta su gidiyor zaten. Atak döneminde içebilirsin çorbayı. Bir bak bakalım süt nasıl gelecek.

merhaba,
ben atak 5 teyim ayrıca reglimin 3. günü, dün baskülede resmen daha eksileri göremeden +1 gördüm ama bu sabah -2 olarak gitti. yani regl zamanı mutlaka fazla kg çıkar.
birde dukanın kitabında da regl zamanı kadınların vücudunun su tuttuğu hatta moral bozukluğu olmaması için mümkünse bu dönemde diyete başlanmamasının daha iyi olacağı yazıyor(syf 90-91)

Merhaba,

Kitapta her dört evrede de baharlı bitkilerin serbest olduğu yazıyor hatta tavsiye ediliyor. Ben o nedenle her öğünde maydanoz yiyorum örneğin. Baharatları kullanıyorum. Bir de yeşil çay, papatya çayı ve ısırgan çayı içiyorum. Akşama zencefilli ekinezya çayı içeceğim. Bir zararı olacağını düşünmüyorum. Yulaf kepeğini internette ararsan geliyor. Ben E.......k ve Gur..... net ten aldım. 5,50 TL. paket fiyatı epey uzun gidiyor. Kolay gelsin.

bitki caylarinda hic bi kisitlama yok canim, istedigin kadar icebilirsin...
yulaf kepeginide büyük sehirde yasamiyorsan anca netten siparis edebilirsin
büyük sehirlerde real veya rossmannda bulunuyormus
tavsiyem yulaf kepegini ihmal etme, bu diyetin gercekten vazgecilmezi...

Son düzenleme:

teşekkürler tatlım yani normal gidiyor. şu regl bitsin bi tartılayım ağzımın tatıylan. ama bu esnada kırmazsam yine diyeti güler yüzüm işşşallahh

teşekkürler tatlım yani normal gidiyor. şu regl bitsin bi tartılayım ağzımın tatıylan. ama bu esnada kırmazsam yine diyeti güler yüzüm işşşallahh

gerçi reglin 2-3. gününden itibar normale dönmeye başlıyor, yani ben 3. gün normale döndüm ama olsun sen yine de tamamen bitene kadar fazla güvenme basküle

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…