Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

öyle mi bilmiordum .peki ne önerirsiniz bana

Kitapta serbest olan etler yazıyor. Etlerin hep yağsız kısımları yenecek ve yağsız pişecek. Köfte yemek istersen yulaf kepeği ve baharatları içine katarak az yağlı kıyma ile yapabiliyorsun. Ben genelde fırında tavuk göğüs ve fırında balık yiyorum.

tekrar merhaba arkadaşlar..ben 14ünde başladım..bu günler de reglim yaklaştı..aşırı tatlı istiyorum..light cola da sakız da kesmiyor..biraz önce dayanamadım 2-3 tatlı kaşığı dondurma yedim...neyapıcam ben..çok tatlısadım çok..dondurma çok mu tehlikeli...

aman allahım günlerdir boşuna mı uğraşıyorum ben:

Bence kitabı alıp oku, tüm bu bilgilerin dışında çok güzel ipuçları da mevcut. Kesinlikle okunmadan bu diyet yapılmamalı bence.
Ayrıca boşa gitmiş diyemeyiz çünkü en azından kilo almadın.

şu an şoktayım kızlar.ben bütün yemekleri yağ ile yaptım hepp...kesinlikle bu yüzden olmalı..birde ben tavuk balık hiç bişey yemiyorum.yediğim tek et ürünü köfteköfte yemesem de krep falan yesem protein günlerinde nasıl olur

yardım lütfenn...

Ben kitabı okudum ardından önce alışverişimi yaptım. Light yoğurt (Yağ oranı % 15 i geçmesin) Light süt, yumurta, yağsız ( ya da az yağlı) beyaz peynir, seramik tava (krep için) balık, tavuk göğsü ve et, kıyma. En önemlisi de yulaf kepeği (Yulaf ezmesi değil mutlaka yulaf kepeği olmalı)
Öncelikle Dukan ın ingiltere sitesinden verileri girerek kaç kg. vermen gerektiğini, bunun ortalama kaç günde olacağını, ne kadar atak yapman gerektiğini öğreniyorsun. Atak dönemi saf protein dönemi sadece et, süt, yumurta ve yoğurt yiyebiliyorsun. Atak bittiğinde seyir dönemi başlıyor. Bu dönemi ben bir gün protein bir gün protein+sebze olarak uyguluyorum. Kitapta serbest olan 28 adet sebzeyi kullanabiliyorsun. Yani bir gün yine atak bir gün serbest sebzeler giriyor devreye.
Ben şöyle yapıyorum : Sabahları yumurta, süt, peynir ve kepek ile (atak döneminde 1,5 yemek kaşığı seyir de 2 yemek kaşığı) krep yapıyorum. Seramik tavada pişiriyorum. Eğer sebze günüyse yanında domates, salatalık, vs.yiyorum. Değilse süt içip biraz da peynirle tüketiyorum. Arada ya süt içiyorum, ya yoğurt yiyorum. Öğle fırın poşetinde tavuk, arada yine yoğurt, süt, peynir ya da sebze günüyse domates salatalık yiyorum. Akşamları da standart fırın poşetinde balık yiyorum. Balığı haftalık fileto alıp buzluğa atıyorum her gün çıkarıp poşette pişiriyorum. Bir tek dün akşam közlenmiş patlıcan ve yağsız kıyma ile karnıyarık yaptım o da çok güzel oldu. Bunun dışında kepeği ihmal etmiyorum ve bol bol sıvı özellikle su tüketiyorum. Protein diyetleri böbrekte çok atığa neden olduğundan su içmek çok hayati bu diyette. Bir de atak döneminde günde 20 dakika seyir döneminde 30 dakika yürüyüş ile Dr.Dukan ın kitabında vücudun sarkmaması için önerilen 4 adet egzersiz var. Onları kitabı alıp okuyunca uygulamaya başlarsın. Sonra zaten güçlendirme ve koruma evreleri var.
Kolay gelsin.

Son düzenleme:
6-7 kilo benim için yeterli olucak

5 civarı kilo vermek isteyenler için 1 - 2 gün atak öneriliyor.
İster 2 ister 3 günle atağına başla...

Bu atak döneminde yağsız süt ürünleri kullanman gerekiyor, herşey yağsız ve mümkünse tuzsuz olacak... Sütünü yoğurdunu hem yağsız olarak alacaksın. Bunun dışında yumurtada tüketebilirsin. Ve et çeşitleride yine yağsız ızgara yada haşlama olarak yenecek... Yani ben öyle yapıyorum. Ayrıca günde 1,5 kaşık yulaf kepeğinide hergün mutlaka alacaksın... ben bir kase yoğurda katarak yiyorum...

pardon...şimdi gördüm...

Canım senin durumun nasıl gidiyor peki? Kaç kg ile başladın kaçıncı günündesin ve kaç kilo verdin... Bu arada menülerine hayran kaldım... ben yoğun çalıştığım için hiç böyle uğraşamıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…