Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Ben yulaf kepeğini sabah ekmek olarak tüketiyorum, onun için köftenin içine de koyarsam onu sınırsız yiyemem diye yulaf kepeği koymuyorum, ama böyle de çok güzel oluyor bi dene istersen, hatta geçen gün yanına fırında patlıcan ızgara yaptım, üzerine de sarımsaklı domates sosu, süper oldu...:KK66:)

Hatta arada köftenin içine sebze günlerimde minicik doğranmış kırmızı biber koyuyorum acayip lezzetli oluyor..

bişeycik deil tatlım benim.
birşey kalmamış hedefine baksana çizelgenin sonuna gelmişsin.ne güzel daha ben yolun başındayım.peki nekadar zamanda verdin kiloları.

bu arada senin çizelgeyi yaparken kendiminkinide degiştirdim nasıl ama çizelgem.bakalım benim kız aşkına kavuşabilecekmi.biraz naz yapıyor ama
aslında ben 2 ayda verdim ama ramazanda iftar yemekleri,bayram tatili yıllık izin derken 1 ileri 1 geri aynı kiloda duruyorum yaklaşık 1 aydan beri.şimdiye kadar 4-5 kg daha giderdi .yürüyüş spor yapsam.kaçamak yapmasam.hergün 1-2 kaçamağım var mesela daireye demin çiğ köfte almışlar 3 tane yedim marulla :))) ama bence diyete uymak çok önemli bide yürüyüş. hedefe daha kısa sürede yaklaşıyosun.ilk aylarda kesinlikle yemiyordum ben 10 kg verdikten sonra bi havalara girdim. bi kereden bişey olmaz falan demeye başladım. ama dukana göre ekim sonuna kadar sürem var vermem lazım o kalan fazlalıklarıda...sanada bol şanslar arkadaşım kesinlikle bu diyette sonuç almayan yok.eğer veremiyorum diyorsa biri kesinlikle kitabı okumamıştır ve bi yerlerde hata yapmıştır...
Hakkaten yazık olmuş malzemeye, ama yapa yapa öğreniyoruz napalım, tavayı iyice kızdır sonra altını kıs koy mecverleri, yavaş yavaş olsun baya bir süre çevirme yoksa dağılır. Bende ilk yaptığımda dağılmıştı hep sonrakiler süper oldu. Kıvamı kek kıvamı gibi olması gerekiyor eemo, yulafı koyduktan sonra ben bir 15 dakka kadar bekletiyorum yulaf şişiyor içinde...:KK66:)
tamam tatlım teşekkürler denicem bende en kısa zamanda...

tekrar merhaba arkadaşlar..ben 14ünde başladım..bu günler de reglim yaklaştı..aşırı tatlı istiyorum..light cola da sakız da kesmiyor..biraz önce dayanamadım 2-3 tatlı kaşığı dondurma yedim...neyapıcam ben..çok tatlısadım çok..dondurma çok mu tehlikeli...:KK58:
lıght puding yap minik bi kase ye... yada yoğurda tatlandırıcı gojyberi ve vanilya aroması koy güsel bişey oluyor... olmadı tariflerdeki revani sütlaç tarifleri var onlardan dene...dondurmada lıght olanı var onu al 1-2 kaşık al bu dönem geçene kadar hadi afiyet olsun :)))

Ben kitabı okudum ardından önce alışverişimi yaptım. Light yoğurt (Yağ oranı % 15 i geçmesin) Light süt, yumurta, yağsız ( ya da az yağlı) beyaz peynir, seramik tava (krep için) balık, tavuk göğsü ve et, kıyma. En önemlisi de yulaf kepeği (Yulaf ezmesi değil mutlaka yulaf kepeği olmalı)
Öncelikle Dukan ın ingiltere sitesinden verileri girerek kaç kg. vermen gerektiğini, bunun ortalama kaç günde olacağını, ne kadar atak yapman gerektiğini öğreniyorsun. Atak dönemi saf protein dönemi sadece et, süt, yumurta ve yoğurt yiyebiliyorsun. Atak bittiğinde seyir dönemi başlıyor. Bu dönemi ben bir gün protein bir gün protein+sebze olarak uyguluyorum. Kitapta serbest olan 28 adet sebzeyi kullanabiliyorsun. Yani bir gün yine atak bir gün serbest sebzeler giriyor devreye.
Ben şöyle yapıyorum : Sabahları yumurta, süt, peynir ve kepek ile (atak döneminde 1,5 yemek kaşığı seyir de 2 yemek kaşığı) krep yapıyorum. Seramik tavada pişiriyorum. Eğer sebze günüyse yanında domates, salatalık, vs.yiyorum. Değilse süt içip biraz da peynirle tüketiyorum. Arada ya süt içiyorum, ya yoğurt yiyorum. Öğle fırın poşetinde tavuk, arada yine yoğurt, süt, peynir ya da sebze günüyse domates salatalık yiyorum. Akşamları da standart fırın poşetinde balık yiyorum. Balığı haftalık fileto alıp buzluğa atıyorum her gün çıkarıp poşette pişiriyorum. Bir tek dün akşam közlenmiş patlıcan ve yağsız kıyma ile karnıyarık yaptım o da çok güzel oldu. Bunun dışında kepeği ihmal etmiyorum ve bol bol sıvı özellikle su tüketiyorum. Protein diyetleri böbrekte çok atığa neden olduğundan su içmek çok hayati bu diyette. Bir de atak döneminde günde 20 dakika seyir döneminde 30 dakika yürüyüş ile Dr.Dukan ın kitabında vücudun sarkmaması için önerilen 4 adet egzersiz var. Onları kitabı alıp okuyunca uygulamaya başlarsın. Sonra zaten güçlendirme ve koruma evreleri var.
Kolay gelsin.

çom teşekkür ederim..ben de bunları yaptım ama yulaf kepeğim daha yarın gelecek..bu sürede hiç yulaf kepeği kullanamadım..şu sıra tek derdim tatlı..reglim yaklaştı..2-3 kaşık dondurma yedim ama yetmiyor bu konuda önerebileceğiniz birşey var mı ..light kola ve sakız da kesmiyor açıkçası..:KK58::KK58:

aslında ben 2 ayda verdim ama ramazanda iftar yemekleri,bayram tatili yıllık izin derken 1 ileri 1 geri aynı kiloda duruyorum yaklaşık 1 aydan beri.şimdiye kadar 4-5 kg daha giderdi .yürüyüş spor yapsam.kaçamak yapmasam.hergün 1-2 kaçamağım var mesela daireye demin çiğ köfte almışlar 3 tane yedim marulla :))) ama bence diyete uymak çok önemli bide yürüyüş. hedefe daha kısa sürede yaklaşıyosun.ilk aylarda kesinlikle yemiyordum ben 10 kg verdikten sonra bi havalara girdim. bi kereden bişey olmaz falan demeye başladım. ama dukana göre ekim sonuna kadar sürem var vermem lazım o kalan fazlalıklarıda...sanada bol şanslar arkadaşım kesinlikle bu diyette sonuç almayan yok.eğer veremiyorum diyorsa biri kesinlikle kitabı okumamıştır ve bi yerlerde hata yapmıştır...

tamam tatlım teşekkürler denicem bende en kısa zamanda...

lıght puding yap minik bi kase ye... yada yoğurda tatlandırıcı gojyberi ve vanilya aroması koy güsel bişey oluyor... olmadı tariflerdeki revani sütlaç tarifleri var onlardan dene...dondurmada lıght olanı var onu al 1-2 kaşık al bu dönem geçene kadar hadi afiyet olsun :)))

lihgt puding iyi fikir :))teşekkürler..:KK52::KK52::KK52:

Canım senin durumun nasıl gidiyor peki? Kaç kg ile başladın kaçıncı günündesin ve kaç kilo verdin... Bu arada menülerine hayran kaldım... ben yoğun çalıştığım için hiç böyle uğraşamıyorum :KK43:

Ben 02.09.11 tarihinde 81,50 kg.ile başladım. Bugün itibariyle 78,00 Kg.ım. ancak yürüyüş ve egzersiz kısmını hiç yapamıyorum. Bel fıtığı rahatsızlığım var ve bu ara biraz ağrılı. Bir de muhasebeci olunca günde 10-12 saat oturarak çalışıyorum. Tabi en az 10-15 senelik diyet geçmişi ve insülin direnci de olunca 20 günde 3,50 Kg. bana mucize gibi geliyor. Daha önce hiç bir diyette kendimi bu kadar tok hissedip bu kadar kilo vermemiştim.

Canım senin durumun nasıl gidiyor peki? Kaç kg ile başladın kaçıncı günündesin ve kaç kilo verdin... Bu arada menülerine hayran kaldım... ben yoğun çalıştığım için hiç böyle uğraşamıyorum :KK43:

Ben 02.09.11 tarihinde 81,50 kg.ile başladım. Bugün itibariyle 78,00 Kg.ım. ancak yürüyüş ve egzersiz kısmını hiç yapamıyorum. Bel fıtığı rahatsızlığım var ve bu ara biraz ağrılı. Bir de muhasebeci olunca günde 10-12 saat oturarak çalışıyorum. Tabi en az 10-15 senelik diyet geçmişi ve insülin direnci de olunca 20 günde 3,50 Kg. bana mucize gibi geliyor. Daha önce hiç bir diyette kendimi bu kadar tok hissedip bu kadar kilo vermemiştim.

Son düzenleme:

Takıldı pc kusura bakmayın kızlar:KK34:

lihgt puding iyi fikir :))teşekkürler..:KK52::KK52::KK52:

Ben de tam regl öncesi dönemdeyim ama benim canım hiç tatlı istemiyor. Tatlı ya da tatlandırıcılı hiç bir şey yemedim. Simla Hanım ın Dukan Diyeti Tarifleri isimli bir sitesi var. Orada çeşitli tatlandırıcılı tarifler yapmış hepsi birbirinden güzel istersen onlara bir bak.

belfıtığı durumu bende de var..çok zordur bilirim..ben de egzersiz kısmını bu nedenle kısmen yapıyorum...ama dediğim gibi yulaf kepeğime de bir kavuşsam daha mutlu olucam

bende aynı kiloda başlamıştım.76.5 kg geldiğimde bi 15-20 gün takıldım o kiloda.sonra bi haftada73 ü gördüm.sonrada 71.5 ve oralarda geziyorum bu aralar...bu diyetin en güsel yanı canım bu çok toksun..benim tek derdim meyvesizlik o beni çok etkiliyor...gerisi vız gelir tırıs geçer :))))

belfıtığı durumu bende de var..çok zordur bilirim..ben de egzersiz kısmını bu nedenle kısmen yapıyorum...ama dediğim gibi yulaf kepeğime de bir kavuşsam daha mutlu olucam

Çok geçmiş olsun, bel fıtığını çeken bilir. İnşallah kilolarımızı verirsek bu hastalığı da daha az hissedeceğiz.

Kolaylıklar dilerim.

bende aynı kiloda başlamıştım.76.5 kg geldiğimde bi 15-20 gün takıldım o kiloda.sonra bi haftada73 ü gördüm.sonrada 71.5 ve oralarda geziyorum bu aralar...bu diyetin en güsel yanı canım bu çok toksun..benim tek derdim meyvesizlik o beni çok etkiliyor...gerisi vız gelir tırıs geçer :))))

Ben de normalde çok meyve tüketirim başta zor geldi ama şimdi alıştım. Umarım ben de senin gibi 71,5 ları görürüm arkadaşım.

Az kalmış senin, biraz daha dişini sık sonrası rahatlık.

Kolay gelsin.

Ben de tam regl öncesi dönemdeyim ama benim canım hiç tatlı istemiyor. Tatlı ya da tatlandırıcılı hiç bir şey yemedim. Simla Hanım ın Dukan Diyeti Tarifleri isimli bir sitesi var. Orada çeşitli tatlandırıcılı tarifler yapmış hepsi birbirinden güzel istersen onlara bir bak.

ben çıldıracak gibiyim:)))sorma...o siteye e bir bakayım..diyeti bozmaktan da çok korkuyorum..buraya da onun için geldim:))) iyi ki geldim..ben doğum kontrol hapları sayesinde bu durumdayım maalesef..bırakalı 3 ay oluyor bünyem anca kendine geldi..ben de bu diyete çok güveniyorum..umarım hepimiz başarırız....:KK9::KK9::KK9:

Çok geçmiş olsun, bel fıtığını çeken bilir. İnşallah kilolarımızı verirsek bu hastalığı da daha az hissedeceğiz.

Kolaylıklar dilerim.

tşkler..sana da geçmiş olsun..zaten bu kilolar daha da arttırıyor ağrıları...başarıcağız inşallah ben umutluyum:))

gayet güzel canım aynen bu şekilde devam ederiz inşallah...
canım bana şu sabahları yaptığın krepin ölçülerini verebilirmisin? Ben deniz şimdiye kadar sadece makarna yapmış ve yumurta kırmış bir insanımda :KK50:

Kızlar ben kabağı yağlı kağıdın üzerinde dilimliyorum, üzerine bol sarımsak ve domates doğruyorum, fırına atıyorum. Çıkınca yoğurtla beraber harika oluyor. Kabağı böyle de tüketebiliriz. Tuvalete çıkmak için çok iyi geliyor bana lifli olduğundan sanırım.

çok teşekkürler canım. Ben de bi deniyim. ellerine sağlık...:KK56::KK56:

gayet güzel canım aynen bu şekilde devam ederiz inşallah...
canım bana şu sabahları yaptığın krepin ölçülerini verebilirmisin? Ben deniz şimdiye kadar sadece makarna yapmış ve yumurta kırmış bir insanımda :KK50:

Tabi ki veririm. Benim eşim diyet yapmıyor ama krebi çok sevdiği için iki ölçü yapıyorum, paylaşıyoruz. Şöyle : 2 yumurta 4 yemek kaşığı yulaf kepeği 2 çay bardağı ligt süt 2 yemek kaşığı kadar light ufalanmış peynir. Hepsini çırpıyorum. Sırf bunu pişirebilmek için seramik tava aldım. Seramik tavayı iyice ısıtıp bir kepçe döküyorum pişince diğer tarafını çeviriyorum. Böyle 4 tane çıkıyor. Bazen içine maydanoz, dereotu, nane, vs.de koyuyorum öyle de güzel oluyor. Sabah birini ben birini eşim yiyoruz. Öğleden sonra işyerin de de yine birini ben birini eşim yiyoruz (altlı üstlü çalışıyoruz) Böylelikle günde 2 kaşık kepeğimi yemiş oluyorum. Bazı arkadaşlar ekmeğini yapmış onu da haftasonu deneyeceğim.

Kızlar asıl ben zeytin konusunda çok muallakta kaldım. Kitabı bir kaç kere okumama ve siteleri incelememe rağmen zeytin konusunda hiç bilgi yok. Aslında zeytin sebze sayılır diyetlerde ama yağlı olduğu için korkarak ps günlerinde 1-2 tane yiyorum. Ne yapayım çok severim ben zeytini normalde her kahvaltıda 8-10 tane yerim. Acaba bu konuda bilgisi olan var mı?

X