Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

arkadaşlar herşey iyi çok güzel et yediğim için açlık hissetmiyorum ve çikolata canım çekmiyor ama şu kabızlık problemi için ne önerirsiniz.:92:

canim meyve yiyemedigimiz icin yanlizca bitki caylarindan öneririm. form cay ve yesil cay iyi geliyor. ve bol bol su icmeyi ihmal etme. insallah problemin en kisa zamanda cözülür

ya ben cizelge yapma özürlüsüyüm yada gercekten bi sorun var kaydolmuyor cildirtacak beni, bidaha denemicemmm, pes pes peee!

cnm muhtemelen hazırlamışsındır yemeğini ama ben yinede bir fikir vereyim.ciğeri unsuz sotelersen olabilir bence,soğan ve maydonozu az miktarda tat vermek amacıyla kullanabilirsin.yanındada yoğurt gayet güzel olur

evet hazırladım yemek .fakat kendime deil eve yaptım et ve sebze sote yaptım aygzda pişiyor şimdi.rengarek herrenk sebze ve et var içinde.ama ben yemeyecegim yarın akşama nasipse çocukların.akşama koştura koştura geldigimden yemek hazır oldumu içim rahat çalışıyorum.çocuklar eve girer girmez acız dedikleri için yemek olmadımı üzülüyorum .

neyse bende bekledim 2saat düşündüm çözüm bulamadım yanlış yapmayayım diye yarın hazır köfte yada kebab alıp ısıtır yerim.ynınada yogurt yeter bana.sogan aydanoz falan agzıma sürmedim hiç.işyerinde bile bir kıymık için ne ler diyorlar yok diyorum kesinlikle olmaz diyorum şu 4 günü tmamlayayım hayırlısı ile.

bir soru:laigt dondurma yiyebiliyoruyuz.atakda.

ya ben cizelge yapma özürlüsüyüm yada gercekten bi sorun var kaydolmuyor cildirtacak beni, bidaha denemicemmm, pes pes peee!

bende çok ugraştım ama çok kolaymış bugün yaptım kendi kendinme.sen hazırla ben sana son halini anlatayım .son sayfasına kadar gel.yaz buraya

Merhabalar bugün 66.4 çıktım yani dünden sonra 200 gr almış gözküyorum ufff. ama bu dalgalanmalardan özellikle sebze de yenilen günlerden sonra böyle olcağından bahsediyor kitapta. Bugün saf protein yaptım yarında öyle olacak.

Bugün tatlı isteğimi köreltmek için dukan diyeti tarifleri sitesinden kendime kaymaçina yaptım tarifi veren arkadaş kusura bakmasın hiç beğenmedim.ben tatlı hayal etmeye devam edeyim.

bravoo çok güzel vermişsiniz. hadi 65 te buluşalım.

yapabiliyorsanız yapın bence 4 gün. bana 4 demişti site ben 5 yaptım. benzer kilolarda aynı hedefe koşuyoruz birbişrimiz takip edelim.

çocuklar herşeyden daha öncelikli.zaten onlar doydumu bizde doyuyoruz.
hazır gıda alırken içeriğine mutlaka bakmanı tavsiye ederim özellikle yağ ve karbonhidrat oranlarına.ben atakta en çok kıymalı yumurta yapmıştım kendime,yanında diyet kola veya yoğurt çatlayacak gibi oluyordum.gerçi pro günlerimde benim hala kurtarıcım.ev için bana yasaklı bir yemek yapmışsam kendime hemen kıymalı yumurta yapıveriyorum.kornişonlada güzel oluyor yani :) tavuğuda haşlamadan ziyade ızgara yada sote olarak tüketiyorum.haşlama bana biraz yavan geliyor nedense.

Kaçamak yaptıysan ertesi gün kalori hesabı yaparak yemen gerekiyor kraliçe, yani sınırsız yeme hakkını kaybediyorsun..(
Bu arada gayet iyi gidiyorsun neden umutsuz konuşuyorsun bakim , herkesin bünyesi farklı tepki veriyor bu rejime sen bozma moralini sakın, tam gaz devam et...)

Hoş bulduk emine, eski arkadaşlarının yerini doldurmamız mümkün değil tabi, ama seni hep burda görmek isteriz, senin tecrübelerine ihtiyacımız var, bizi yalnız bırakma lütfen...(

Selam,
Kızlar ben 500 gr.lık paketi 5,50 TL. ya alıyorum. Baş harfi G ve E olan iki yerde de fiyat aynı. İnternette arama yaptırdığınızda geliyor.

Ben de ordan alıyorum...)

Kolay gelsin telli turna, bence başarırsın. Ben 98 kg dan 73kg kadar inmiştim sonra hamiş kalınca tekrar aldım tabi, şimdi ideal kiloma inmek için çabalıyorum ve ineceğim kısa bir süre sonra, zayıf olduğun günü hayal ettikçe azmin artıyor...)

Uzun yürüyüşler de vücutta şişlik yapar arkadaşım bozma sakın moralini, 1 hafta içinde normale döner kilon birden verirsin, hem bu arada su da baya içiyorsun o da azcık şişlik yapıyordur...)

Ah sema gelemedim bugün bir türlü sen kendin yapmışsın bile tickerı, ellerine sağlık valla...)

Ben de çok tecrübeli sayılmam aslında, daha 1 ay oldu başlayalı, Ağustos başında keşfettim dukan diyetini, kitabı alıp okuduktan sonra Ağustos 15 de de başladım diyete, elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım tabi..)

Sağolun kızlar destekleriniz güzel dilekleriniz için.

Spor yapabiliyormusunuz. Ben 20 dk ile başlayacağım bu gün bakalım nasıl olacak. Çok heycanlıyım nedense

Koşu bandı var bizde, ama her gün spor yapma imkanım olmuyor maalesef...(

Son düzenleme:

olmaz arkadaşım galeta unu yasak.bence ciğeri veya eti kızgın tavaya at mühür yööntemiyle biraz pişsin sonra damla damla azcık su ekle karemelize olsunlar pişme durumuna göre suyu ayarlarsın.tuz baharat azcıkta maydonoz harika olur.

Geçmiş olsun carmen, kilo vermen bel fıtığının azalmasına yardımcı olacaktır kesin...

Maalesef güçlendirmeye kadar meyve yasak sema...(

idela kilona ulaştığın zaman seyir evresi biter ve güçlendirmeye geçersin eğer hesaplanan tarihten önce inersen daha çabuk geçersin güçlendirme evresine...)

Alemsin valla arkadaşım, kopardın beni gece gece...) Mutlaka devamı gelsin ama bu gazların ben bayıldım...)

Başlanmış iş bitmiş iştir Hepimiz başarılı olacağız inşallah

İnşallah..)

İyi ki biz de seni bulmuşuz arkadaşım, bu arada aynı benim gibi düşünen biri daha varmış demek buna sevindim...)

teşekkür ederim nalan hergün uğramaya çalışıyorum.okuyorum ama yazmya pek vaktim olmuyor.
bu arada dukancı dostlar bugün çok güzel çorba yaptım yazayım.
yağsız kıymanın içine küçük bir soğan rendeledim çok az biber salçası,az tuz karabiber ve kepekle onu yoğurdum.küçük küçük yuvarladım.tencereye kuru nane koydum azcık nane kokunca 1 yemek kaşığı domates salçası ekledim şöyle iki kere çevirdim.yavaş yavaş su ekledim kaynayınca köfteleri attım pişmesine yakında limon ekledim.harika oldu.tavsiye ederim.
domates de kullansanız olur.atak evresine uygun değildir.

merhaba hanımlar ben dişlerimi hallettim dikişlerimide aldırdım döndüm gayet iyiym,geçmiş baya birikmiş okuyamam sanırım geçmiş olsun dileklerini ileten herkese teşekkürler :))

Geçmiş olsun, sen hallettin ben yeni başladım, daha 2-3 aylık işim var, gözümde büyüyor valla, nasıldı zormuydu, c.tesi başlayacaklar diş eti ameliyatıma, pif...(((

Tebrikler, süper vermişsin..)

nalan ticker i yapabildim sonunda

Ben gelene kadar yıl geçti tabi, ellerine sağlık valla güzel olmuş...

Bende dün başladım inş. Bu diyet bana kilolarımı verdirecek.

Hoşgeldin aramıza, başarılar...)

Ben de diyet bitince uzun süre tavuk yemem herhalde, bu arada rejimin hayırlı olsun, hoşgeldin aramıza...)

HOŞBULDUK.
daha atak evresinde 2 günüm 500 grcık gitmiş

Daha ne olsun yavaş yavaş hepsi gidecek nasılsa...)

Hahaha, iyimiş ablan da...)

ben aldım yarına gelir inş..kepek.nalan_nalan ın dedigi yerden aldım 3lü ekonomik set diyor.adresin olsa yollarım sana kargoyla birini

bak carmen77 nin dedigi yerden gir oraya .al ordan bir günde kapında

Hemen yolluyolar yarına gelir, bende sipariş ettim yarına benimki de gelir...)

Ay inşallah, o günleri çok özledim valla, sanki hiç zayıf olmamışım gibi geliyor bana...(

Olursun arkadaşım, regl dönemini atlat tekrar normale döner kilo verimi...)

arkadaşlar benim diyet cetvelim neden gözükmüyor..yeniden mi yükleme yapmam lazım..nasıl yaparım bilen var mı??

Ben başarısız oldum bu konuda, sema biliyor nasıl yapıldığını..)

evet nerelerdeydin bugün yoktun

Benim küçük cadıyla uğraştım, ağır çekim çalıştım bugün hep, dün gece pek uyutmadı cadı beni, diş çıkartıyor bu aralar pek bir huysuz sema...)

İyi yapmışsın, ben yulaf kepeğinden ekmek yaptım sabah kahvaltısında onu yiyorum çok güzel oluyor...)

Evet hepsi aynı demek...

2 gün çıktıysa 2 gün yap, demek vereceğin kilo az ki öyle çıkmış, hoşgelsin aramıza...)

selam kizlar gerçekten yazilarinizi hayranlikla okuyorum, bende bu diyeti yapmak isterdim ama beceremem diye korkuyorum a$iri $eker sevgisi var bende maalesef ke$ke birileri beni motive etsede ba$lasam dukan' a 10 kilo vermeliyim hayattan sogudum artik

Galeta unu yasak, salça yasak, tavuğun içindeki kaşar light değildir muhtemelen dolayısıyla o da yasak, cordon u unut zaten atakta, ciğeri una bulamadan yaparsan olur, maydonoz ve soğan serbest diye hatırlıyorum atakta, rahat rahat yiyebilirsin yani, eti fırın poşetinde de hazırlayabilirsin sema öyle de çok lezzetli oluyor haberin olsun, mesela tavuğu baharatla, fırın poşetine koy olsun fırında mis gibi...)

kimse cvp vermemiş soruma aramızda dukan diyetini iyi bilen kimse yokmu anlamadım ki? asiasil neden yogurda katıyosun ben kahvaltıda krep yapıyorum gunluk yulafi oyle yiyorum oyle denedin mi ?

Ne sormuştun arkadaşım, görmemişiz herhalde, tekrar yazar mısın sorunu?

Hoşgeldin aramıza, başarılar dilerim...)

Tebrikler arkadaşım, inşallah hep birlikte kurtulacaz bu kilolardan...)

Olur neden olmasın, sen nasıl istersen öyle yap, bu arada fazla özletme kendini, kitabını bitir ve hemen bize katıl, hadi bekliyoruz seni...)

arkadaşlar herşey iyi çok güzel et yediğim için açlık hissetmiyorum ve çikolata canım çekmiyor ama şu kabızlık problemi için ne önerirsiniz.:92:

Sütaşın light kayısılı yoğurdu var o işini görür belki, bide çorba yapıp içersen o da iyi gelebilir, mesela çok güzel bir yayla çorbası tarifi vardı, ben yapıp içtim baya iyi gelmişti, istersen burdan tariflere bir bak...
http://www.kadinlarkulubu.com/diyet-ozel-menu/449006-dukan-diyet-tariflerim.html

Hazır köfteler serbest mi sema ona baktın mı kitaptan ya da öyle bir bilgi var mı kitapta öyle sorayım...
He bu arada atakta dondurma yok seyirde yersin ama, Algida var hazır dondurma, bir de mado nun light dondurmasını yiyebilirsin, hatta madonun light kazandibi bile var bilin mi...)

Evet bende denedim o tarifi ve yumurta kokusundan yiyemedim, şimdi dr. oetkerin light pudinlerinden yiyiyorum...)

Süper bir tarif bu emine, tariflerin olduğu bölüme de ekler misin bunu arada kaybolup gitmesin, hafta sonu denicem bu tarifi, ellerine emeğine sağlık arkadaşım...

herkese iyi geceler

İyi geceler..)

Bende de aşırı şeker sevgisi, aşırı ekmek sevgisi var ama yinede yapıyorum bu rejimi.

Dukan rejiminde tatlandırıcı serbest dilediğin kadar kullan, aynı şekilde dukana uygun yapılan tatlı da serbest, rejimde sınır yok serbest olan yiyeceklerden patlayana kadar yiyebilirsin, cola dan ice tea ye kadar light olan içecekler de serbest, dikkat etmen gereken nokta yediklerinin ve içtiklerinin yağ oranlarının düşük olması o kadar, kilo veremeyen hiç duymadım bu rejimde...)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…