Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Amma çok alıntı yapmışım dimi, geçmiş çok birikmiş ancak bu şekilde laf yetiştirebildim herkeşlere napim...:KK66:):KK1:

Neyse hadi ben kaçtım kızlar, iyi geceler tatlı rüyalar herkeşlere...:KK66:):KK9:

arkadaşlar günaydınnnnnnnnnnnnn

sabah kalktım hemen tartıldım 80.5 olmuşum.bugün atakta 3.günüme başlayacagım.benim duukan çizelgemde 4gün atak vermişti 4.günün sonunda 80.5 diyordu ben buna 2günde ulaşmış oldum .82 ile başlamıştım.ataga devam edicem yarın da atak yapıcam..

herkese mutlu güzel bir gün diliyorum

selam kizlar gerçekten yazilarinizi hayranlikla okuyorum, bende bu diyeti yapmak isterdim ama beceremem diye korkuyorum :KK43: a$iri $eker sevgisi var bende maalesef :KK43: ke$ke birileri beni motive etsede ba$lasam dukan' a 10 kilo vermeliyim :KK43: hayattan sogudum artik:KK43:

hoşgeldin

:KK70:ayyyyy canim benim cok tesekkür ederim,:KK71: allah razi olsun beni son anda cildirmaktan:KK53: kurtardin. ellerin dert görmesin! oh beee sonunda benimde cizelgem var

:79::79:

ay tatlım ne demek .bende 2gün çok ugraştım sonunda buldum.seninkinide senin veilerini buldum gece yaptımsana özel.ama dedimya bu deneme idi .istersen degiştiririz modelini..güle güle kullan.

Galeta unu yasak, salça yasak, tavuğun içindeki kaşar light değildir muhtemelen dolayısıyla o da yasak, cordon u unut zaten atakta, ciğeri una bulamadan yaparsan olur, maydonoz ve soğan serbest diye hatırlıyorum atakta, rahat rahat yiyebilirsin yani, eti fırın poşetinde de hazırlayabilirsin sema öyle de çok lezzetli oluyor haberin olsun, mesela tavuğu baharatla, fırın poşetine koy olsun fırında mis gibi...:KK66:)

oh oh ne güzel.teşekkürler zahmet ettin gece gece cevapladın tüm sorularımızı saol.ya yemeyi verim bende bunları kaldı şurda 2güncük.ne olacak.tavuk pek yemek istemiyorum gecen sene ben şu york testini yaptırmıştım orda bana yasaklı yiyecekler 3 adet çıktı en yüksek derecel olan tavuktu.birde alerji hastasıyım korkuyorum bu tavuktan..acil durum olmadıkça yemiyorum.ben ocak ayında anfilaksi oldum zor kurtuldum ölümden .ogünde tavukda yemiştim .ve antibiyotik bir ilaçda içmiştim dr.antibiyotik demişti ama tavugada alerjimin yükdek oldugunu bildigimden ikisi bir arada beni götürüyordu .allah çocuklarıma bagışladı.

Hazır köfteler serbest mi sema ona baktın mı kitaptan ya da öyle bir bilgi var mı kitapta öyle sorayım...
He bu arada atakta dondurma yok seyirde yersin ama, Algida var hazır dondurma, bir de mado nun light dondurmasını yiyebilirsin, hatta madonun light kazandibi bile var bilin mi...:KK66:)

benim dolapta cartedor ligt dondurması vardı akşam cnm sıkıldı yiyeyimm bilemedim o yüzden sormuştum ama yemedim sorun deil yemem ya. kazan dibini bilirimde modunun kini hiç görmedim.

hoş bulduk günaydın ben biraz erkenciyim bu sabah çok mutlu oldum tartıda zıplamak istedim yirmi gündür duraklama dönemindeydim gram oynamadı sanki öyle kalacakmışım gibi geldi ben dört aydır bu diyeti yapıyorum hedefime çok az kaldı toplamda yirmi bir kilo verdim şuan 61.4 olmuşum gören herkez şaşırıyor tepkiler çok hoş yeni başlayan arkadaşlar kesinlikle yılmak yok niye kilolu gezelimki niye alışverişe çıktığımızda yaşımızdan kat kat büyük şeyler giyelimki bence biz bu halimizi zor elde ettik her şeyin en güzelini hakediyoruz yaşasın dukan

teşekkür ederim nalan hergün uğramaya çalışıyorum.okuyorum ama yazmya pek vaktim olmuyor.
bu arada dukancı dostlar bugün çok güzel çorba yaptım yazayım.
yağsız kıymanın içine küçük bir soğan rendeledim çok az biber salçası,az tuz karabiber ve kepekle onu yoğurdum.küçük küçük yuvarladım.tencereye kuru nane koydum azcık nane kokunca 1 yemek kaşığı domates salçası ekledim şöyle iki kere çevirdim.yavaş yavaş su ekledim kaynayınca köfteleri attım pişmesine yakında limon ekledim.harika oldu.tavsiye ederim.
domates de kullansanız olur.atak evresine uygun değildir.

Harika bir tarife benziyor. Akşama deneyeceğim. Ben de dün akşam fırında közlenmiş patlıcan ile yağsız kıymadan karnıyarık yaptım, çok güzel oldu.

sabah kalktım hemen tartıldım 80.5 olmuşum.bugün atakta 3.günüme başlayacagım.benim duukan çizelgemde 4gün atak vermişti 4.günün sonunda 80.5 diyordu ben buna 2günde ulaşmış oldum .82 ile başlamıştım.ataga devam edicem yarın da atak yapıcam..

Tebrikler, umarım hep böyle güzel gider diyetin.

Günaydın kızlarrrr...
Akşam gittim birgüzel sporumu yaptım, haşlanmış etimide yedim üstüne bir de yeşilçay ohhh değmeyin keyfime.
Vallahi bu gıda sınırlaması içinde şu kadar küçücük şey bile mutlu ediyor beni nedense. Önceleri yerdim yerdim yetmezdi beğenmedim. Şimdi insan az olunca kıymet biliyor vallahi.

Bu günde öğlen haşlanmış tavuk aldım yanıma. Çalışırken zor oluyor. Peşine getirmek birde ısıtma imkanı yok soğuk soğuk ye gitsin hesabı.

Napalım katlanıciğiz. Güzel günler güneşli günler pardon zayıflamak fitt olmak için :87:

Yıllardır diyet yapmama rağmen ben bile 2-3 gün çok zorlanmıştım. Bir de özellikle diyete başlamadan önce o kadar abarttım ki en az 3 ay yiyemeyeceğim diye. Ertesi gün diyete başlayınca sudan çıkmış balığa döndüm. Ama bir kaç günden sonra hele ki tartıdaki rakamların aşağıya doğru gidişini görünce hiç zor gelmiyor. Bir de aç kalmamak lazım. Sürekli peynir yoğurt süt bir şeyler atıştırıyorum ben. Aç kalınca başım ağrıyor benim de. Eh bir de işi de muhasebecilik olunca insanın başın ağrımaması gerekiyor :)

Kız bende muhasebeciyim. Aynı dert bende de var valla. İnşaAllah bende görürüm o tartıda eksilenleri.

teli turna sende 34 bende 30kg fazlalık dün başladım ve bugün700gr gitmiş görünüyor,yılmak yok,zayıf olmak bizimde hakkımız,40 yaşındayım ve artık yeter ben zayıf olmak istediğim şeyleri giymek istiyorum,birbirimize destek olup yılmayalım

Aynen canım benim destek olalım birbirimize. Takıldığımız yerde birbirimize paslayalım. Yoksa hakikaten tek olmuyo yaaa.

selaaaaam:80: herkese hayirli aksamlar arkadaslar, bugün dukan diyetinde 3. günümdü. simdiye kadar hic zorlanmadim. bu diyetin en güzel yönüde, acikinca istedigin kadar yiyebilmen. hic ac kalmadim. yiyorum yiyorum veriyorum:KK66: sabah tartim beni cok mutu etti 71.1 ciktim :KK64::KK64::KK64: yarini iple cekiyorum aksamlari

biraz cabuk gitti sanki kilolar, cok sükür sikayetci degilim aksine büyük moral oldu bana. ilk günler yagdan ziyade ödemin atildiginin bilincinde olsamda, kendimi tartida hafif görmek rahatlatiyor beni.

19. 09 ===>74,1 kg
20. 09 ===>71,7 kg (-2,4 kg)
21. 09 ===>71.1 kg (-600gr):KK64::KK66::KK64:

mucize gibi bisey bu! yeni katilan arkadaslarimiz hosgeldiler:KK71:, bu bas belasi kilolarimizdan kurtulmamiza cok az kaldi bence.. pes etmek yok, yilmak yok!!! hep birlikte basaricaz insallah!!!!:KK19::KK19::KK19:

Harikasın yaaaa. Süpper canım. oh oh gitsin kilolar. Bak seni görünce nasıl heveslendim.
Allahım darısı başımıza

iyi yapmışsın canım.kornişon çok olmamak şartıyla serbest yani rahat olabilirsin tatlım

Canım benim beni çok rahatlattın ya teşekkür ederim. Günde kaç tane yiyebiliriz sence... Çoktan kastın ne yani... Şuan lezsetli gelen birtek o bana kilo kilo yiyebilirim yani :KK52: Birkaç gündür kilomda sabitlendi moralim bozuk zaten :KK43:

hoş bulduk günaydın ben biraz erkenciyim bu sabah çok mutlu oldum tartıda zıplamak istedim yirmi gündür duraklama dönemindeydim gram oynamadı sanki öyle kalacakmışım gibi geldi ben dört aydır bu diyeti yapıyorum hedefime çok az kaldı toplamda yirmi bir kilo verdim şuan 61.4 olmuşum gören herkez şaşırıyor tepkiler çok hoş yeni başlayan arkadaşlar kesinlikle yılmak yok niye kilolu gezelimki niye alışverişe çıktığımızda yaşımızdan kat kat büyük şeyler giyelimki bence biz bu halimizi zor elde ettik her şeyin en güzelini hakediyoruz yaşasın dukan

günaydın:)Sözlerin beni çok motive etti.Ben daha yolun başındayım, seyir evresinin ikinci günündeyim. 23 kilo vermem gerekiyor. Seninle hemen hemen aynı. Diyete sadık kalıyorum. atak evresi 7 gün verdi bana ve 7.günü regl oldum. O günden beri tartılmıyorum moralim bozulmasın diye. Geçici bi süre fazla çıkabilirmiş kilo tartıda regl döneminde ve bikaç gün öncesinde. Bu dönemden sonra tartılıcam artık. 82.6 ile başladım. En son reglimden bi gün önce tartılmıştım 78.8 geldi. Üstelik eşimle birlikte yapıyoruz biz. Onun da beynini yıkadım.:KK1:
Herkese ve sana paylaşımlarınız için çok teşekkürler.İyi ki varsınız...:KK71:

Harikasın canım yaaa. İnşaAllah hepsi gidicek.

Neler yaptın peki dukana uydun mu birebir ve spor yapabildinmi eflazcım.

Ya bu başarılar beni acayip motive ediyor

Canım benim beni çok rahatlattın ya teşekkür ederim. Günde kaç tane yiyebiliriz sence... Çoktan kastın ne yani... Şuan lezsetli gelen birtek o bana kilo kilo yiyebilirim yani :KK52: Birkaç gündür kilomda sabitlendi moralim bozuk zaten :KK43:

Günaydın:) Ben de çok seviyorum turşuyu. Kitapta günde bir-iki taneden fazla yenmemeli diyo:KK58:r. Çok tuzlu olduğundan ve salatalık sebze grubuna girdiğinden özellikle atakta yemeği tatlandırmak amaçlı bir tane. Seyir evresinde de yine bikaç taneyi aşmamak faydamıza. Naapalım arkadaşım geçicek bu günler de

Merhaba,

4 ayda 21 kg.benim için mucize gibi. Neler yaptın kısaca bahseder misin? Püf noktaları var mı? İnşallah en kısa sürede istediğin kiloya ulaşırsın ki hiç bir şey kalmamış.

:KK9:
Süpersin canım yaa...İnş. hep böyle gider.

Evet evet anlatsana neler yaptın?:KK28:

evet nerelerdeydin bugün yoktun

hoşgeldin aramıza.

meyva yok aman.ben nasıl dayanacam bilmiyorum 92 gün mey

şayet yeşil çayla zayıflansaydı ben igne iplik olmuştum günde en az 4-5 fincan yaşil çay içerim ve tüm o sallama çaylardan en son büyülü bohçanın güllüsünü aldım acayip güzel .

vasızlıga

eve geldim kızlar hemen soyunup tartya çıktım81.4 gösterdi baskül 2.günüm ve tuvalete hiç gitmedim 2 gündür.bu normalmi.2 günde 600 gram vermiş gibi yim..

tuvalet sorununu halledersen o 1600gr olur:)))ilk zamanlarda bende öyle olmuştum 5 gün çıkamadım ve acayip acı çektim ...form çayları kurtarıcım oldu o zamanlarda ...ama sonraları yulaf kepeğimi düzenli yedim,suyuda bol içtim 2 aydır hiç sorun yaşamadım çok şükür...

Ya arkadaşlar... ben bir kase yoğurdun içine 1,5 yulaf keğeğini karıştırıp yiyemiyorum artık boğazımdan geçmiyor çok zorlanıyorum :63: Bende gittim salatalık turşusu aldım, salatalık turşusunun kitapta serbest olduğu yazıyor... 1 kasenin içine 3 - 4 tane doğradım öyle yiyorum öncekinden daha iyi... İyi derken kötünün iyisi yani... İyimi yaptım kötümü ya karar veremedim?? :44:
salatalık turşusu 2 adet serbest.çok yersen sebze yerine geçiyor diyor dukan...ama yulaf kepeğini ekmek yaparak kahvaltıda peynir yumurtayla tüketirsen daha doyurucu ve lezzetli oluyor,hemde ekmek yemiş gibi oluyorsun...

eşlerde taktik hep aynı demek ki :) her ne kadar öyle deselerde ki muhtemelen bizi kırmamak adına öyle diyorlardır,kilo verdiğimiz zaman mutlu oluyorlar haklısın.ama bende düşünüyorum da eşim kilolu değil ama olsaydı,zayıflasın isterdim ama onu yinede severdim.birde insan sevdiğini güzel görürmüş ya durum bu galiba :)
evet bende öyle zamanla insan göbeğini bile seviyor eşinin :)))ama dedimya eşimin ailesinde kilo çok normal karşılanıyor taaaki sağlık sorunu yaşayana kadar:)))90 kilonun altında kimse yok onlarda:)))ben 83 e kadar çıktım beni normal görüyolardı :)))tabi benimde işime geliyodu ama kendim çok rahatsız olmaya başladım,hareketim kısıtlandı,hiçbir kıyafet alamaz oldum ve çok şükür ki 3 ay önce dukanla tanıştım...şimdi 71.5 kg:)))
merhaba arkadaşlar;
benimde dukan diyetinde bugün 3.günüm boyum:170cm kilom:68.4 ile başladım yarın sabah tartılacağım bakalım sonucu görcez.
dukan testini yaptım ve 2 gün atak yapmam gerektiği çıktı fakat 2 gün az geldi bana acaba yarında atak mı yapsam?
herkese kollaylıklar diliyorum...
canım boyun uzun kilonda çok değil zaten sen dukanı dinle 2 gün yap sonrasında zaten gidiyo fazlalıklar merak etme. başta o kadar sıkmana gerek yok bence...

selaaaaam:80: herkese hayirli aksamlar arkadaslar, bugün dukan diyetinde 3. günümdü. simdiye kadar hic zorlanmadim. bu diyetin en güzel yönüde, acikinca istedigin kadar yiyebilmen. hic ac kalmadim. yiyorum yiyorum veriyorum:KK66: sabah tartim beni cok mutu etti 71.1 ciktim :KK64::KK64::KK64: yarini iple cekiyorum aksamlari

biraz cabuk gitti sanki kilolar, cok sükür sikayetci degilim aksine büyük moral oldu bana. ilk günler yagdan ziyade ödemin atildiginin bilincinde olsamda, kendimi tartida hafif görmek rahatlatiyor beni.

19. 09 ===>74,1 kg
20. 09 ===>71,7 kg (-2,4 kg)
21. 09 ===>71.1 kg (-600gr):KK64::KK66::KK64:

mucize gibi bisey bu! yeni katilan arkadaslarimiz hosgeldiler:KK71:, bu bas belasi kilolarimizdan kurtulmamiza cok az kaldi bence.. pes etmek yok, yilmak yok!!! hep birlikte basaricaz insallah!!!!:KK19::KK19::KK19:
canım başlarda öyle oluyor gerçekten bende şoklardaydım ama sonra normal diyetteki gibi gidiyor kilo verme.ayda 5 kg veriyorsan normalsin yaniii...

arkadaşlar herşey iyi çok güzel et yediğim için açlık hissetmiyorum ve çikolata canım çekmiyor ama şu kabızlık problemi için ne önerirsiniz.:92:
form çayları benim kurtarıcım olmuştu.çokda değil 1-2 fincan doğadan form kayısılı içiyordum gün aşırı oda hergün değil.2-3 hafta sonra düzene girdi zaten.yulaf kepeğini ve suyu da ihmal etme...

herkese merhaba
ben en son 57,5 olmuştum ama 2 gündür dün de p/p yapmamama rağmen 57,9 çıktım
bu 2 gün 30 ar dakikada yürüdüm
anammm benim bir moralim bozuldu bir moralim bozuldu. eşime diyorum nolcak 300-400 gr. diyor
beni en cok dukancılar anlar dedim
1 haftaya regl olcam su mu tutuyor acaba vucudum.
vee ne yaptım. amann dedim olmuyor bıktımm bir güzel koktu pohaca yedim bir tane.
napcam simdi.hedefim 55 daha coook yolum var. nolcak simdiiiiiii.

selamlarr herkese bana iş yerine götürebileceğğimiz ve rahat tüketeceğimiz yiyeceklerden örneklerr verebilirmisiniz?? tavuk soğuk çok kötü yiyemiorum neskafe ayran süt içiorumm işyerinde ama eve döndüğümde çokk aç oluorumm bozucam die korkuorumm. :18: çalışanlar neler yapıo acabaa..

X