Düğünde takılan takılar

Nasıl yani sana hiç bir hediye almayacakmı düğünde?
Ozaman sende ona saat vs takma.

Benim eşim takmıştı ama o zaman sıkışık oldugundan Nisanda taktiği bir bileziği vermiştim düğünde taksın diye :>))

canım adam her şeyi yapmış bir takıya neden takıldınız ben eşimden hiç beklemem zaten aynı evdeyiz biz bir aileyiz ve bütçemiz ortak ..

Ayrı takmak derken takı alınacaksa damat almıyor mu zaten, benim eşim onceden almış,sonra bir kısmını bilezik bir kısmını set yaptırmıştı, seti eşim bilezikleri annesi takmıstı

Eşinizden bir takı isteğiniz varsa evlendikten sonra isteyebilirsiniz bence onun da durumu varsa almayacağını sanmıyorum
Evlendikten sonra iş işten geçiyor kese de ortaksa canında birşey istemiyor

Eşimin birşey takıp takmadığını hatırlayamadım iyi mi yaşlanıyor muyum de yok canım değildir

Adam herşeyi full yapmış hala neyin derdindesiniz. Bi gözünüz doysun yahu.
Ayy zaten onlar kendilerine ait olan şeyleri full yaptılar bu kadar kıt olmayın ben ne diyorum millet ne çıkarıyor yaa. Gözüm doymamış olsa zaten şunu mu bunu mu aldırayım derim önce bi okuduğunuzu anlayın

Ayrı takmak derken takı alınacaksa damat almıyor mu zaten, benim eşim onceden almış,sonra bir kısmını bilezik bir kısmını set yaptırmıştı, seti eşim bilezikleri annesi takmıstı
Evet bak bunun gibi mesela nişanlım bileziği aldı zaten ben kendi takacak zannederken annesine verdi çünkü benim gördüğüm ve bildiğim damat da takıyor. O da takacagini annesine verince taksın diye ben de sordum sen ne takacaksın o zaman anlamadım diye konu ordan açıldı.

Bizde nişanda erkeğe saat takılır erkekte kıza istediği birşey takar kolye gibi öyle çok fazla maddi değeri olma zorunluluğu yok. Düğünde duymadım genelde aile takıyor geline. Hiç svemiyorum bu düğün takı toka işlerini hoş gelmiyor bana çok direttim sadece nikah diye ama kendi ailem kabul etmedi. Çok beklentili yorucu işler ne gerek var. Zaten damat herşeyi yapmış üstüne birde takı muhabbeti yapmak hiç hoş bir muhabbet değil

Aile aldıysa aile takar, tabii taksın, fakat ne varsa eşim aldı ıse neden aile taksın aslında? Bizim seti esim taktı, diger aldıklarını sülalesi arasında paylasıp taktı, esim kazanıp aldıysa aslanlar gibi de taksın, durumu yoksa annesine 1 bilezik versin takması için. 7 "takmak" fiili ile rekor kırdım Gözleri kanayanlardan özür

Tamam full yaptılarsa daha beklenti ne diyorum bence kıt akıllı olan sensin. Gözün doymamış evet. Merak ediyorsan bekler görürsün konu açacak kadar merak etmek aç gözlülükten başka birşey değil.

Son düzenleme:
Sizin asıl bozulduğunuz olay eşinizin size hediye takmaması değil, kendi parasıyla aldığı takıları annesine taktırması. Kaynana kendisi almadı neden o takıp kıvanacak diye düşünüyorsunuz. Bence de böyle düşünmekte haklısınız. Onun dışında eşim bana bişey takmadı ben ilk defa duyuyorum düğünde damadın geline hediye taktığını. Aileler takıyor bizde.

Ya neyin kafasini yaşıyorsun gerçekten okuduğunu anlamayacak kadar düşük bi insana hiiiç bişey anlatamam gözüm doymasa gelip burda niye konu açayım siz mi bana alacaksınız Allah'ın cahili yaa ben neye full demişim onu bile anlamamissin gelmiş burda boş boş konuşuyorsun.

Ben beklemiyordum annesine vermesini ama verdiği için bozulmadım hiç. Annesinin de durumu iyi değil çünkü. Ama kendi takacagini biliyordum takacağı şeyi de annesi verip kendisi boşta kalınca şaşırdım. Demek ki herkeste farklıymış. Biz de damat da takıyordu çünkü

Benim bilezik kolye vb hepsini eşim aldı. Nişandan önce verdi. Törende takmadı. Nişan ve düğünde kayınvalidemler kendi takılarını taktılar.

Alsa bile salonda taktırmazdım herhalde. Bizde ayıplarlar çünkü. Adamla aynı eve gideceğiz,neden salonda yabancı gibi taksın ki,bana anlamsız geliyor. İsteyen yaptırabilir ama ben izin vermezdim sanırım.

illa takacak diye bir kural yok kimisi takar kimisi takmaz zaten adam tek başına almıs daha ne yapacakti ki

Bir de kızlar erkeğe saat alıyorlar mesela,onu da salonda mı taksınlar yani? Çok anlamsız bence. Erkekler de kızlara tektaş alıyor,evlilik teklif ederken takıyorlar. Bunların hepsi düğün hediyesi işte,ayrıca salonda takılmaz. Mantıklı olan eşinizin size aldığı takıyı takıp öyle salona girmenizdir. Yüz görümlülüğü diye bahsedilen şeyi de yatak odasında yaparlar arkadaşlar,düğün salonunda yüz açmaya hediye istenmez de takılmaz da.

Düğünde takılan takılar zaten ikinizin olmayacak mı? Damat bey niye kendine hediye altın taksın? Siz size özel bir takıdan bahsediyorsunuz sanırım yüz görümlüğü gibi bi şey mi?
Çok değişik adetler var bence gereksiz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…