Söz/nişan takı

Ben kendisine sordum saat istermisin diye istedigi saatler 300-400€ bende onu alipta vermek istemedim. 1000€ nerde 300€ nerde. Ayrica nisani ben evde yapicaktim, kendileri biz kalabalik gelicez yermi tutsak dediler.
E beğendiğini almayın. Sürpriz 1000 euro’luk saat alıp taksın babanız madem. Maksat buysa öyle yapın

Ya kusura bakmayın ama öyle kocaman sarı altın zincir önünde yatırımlık çeyrek altın takmak çok kıroca ya. Gerçekten kıro duruyor. Şunun için bu kadar yüz göz olmak inanılmaz bir şey.
İki aileyi yüz göz ediyorsunuz. Bütün bu çirkinlik ve tantana çirkin bir tam altını boyna takmak için.
Bana üstüne para verseler öyle sarı çeyrek altınla gezmem yanş.
Bakin burdaki herkes beni cok yanlis anlamis galiba, ben boynuma takipta gezme meraklisi degilim. Ama geline bir sey takilir dimi? Biz okadar ugrasirken bunu bi ceyrekle kapatmalari komik.

Bakin burdaki herkes beni cok yanlis anlamis galiba, ben boynuma takipta gezme meraklisi degilim. Ama geline bir sey takilir dimi? Biz okadar ugrasirken bunu bi ceyrekle kapatmalari komik.
Gerçekten çok değişik bir kafa yapınız var.
Kapatmak falan diyorsunuz bir de.
Evlenmek nedir? İki gencin bir aile kurmasıdır. Beraber yaşamasıdır. Nişan da buna verilen bir sözdür. Maksat ömür boyu sürecek bir beraberliği ilan etmek. Bunu yaparken de çiftin güzel bir şekilde o süreci geçirmesi gerekir. Üç kuruş beş kuruş için ömür boyu yüz yüze geleceğin insanlarla araya kırgınlık tatsızlık sokmaya ne gerek var? Değiyor mu yada?
O alınan altınlar aileniz ve sizin paragöz görünmesinden daha mı önemli?
Yani mantık evliliği mi yapıyorsunuz diyorum artık.
Çünkü o süreçlerdeyken ben sevgilimle evleneyim de her şey yarım olsa olur. Evlenince yaparız diyordum.
Sonra eşim alır. Daha iyisi olur diye düşünüyordum. Kimseden hele hele eşimin ailesinden gelenek adı altında bir şey beklemedim. Almadılarsa da kendileri bilir biz ileride alırız dedim.
Giç gerek yok güzel bir olayın tadını kaçırmaya. Çirkin şeyler bunlar. Onların takacağı altına mı muhtacım ben? Takmasın. Bunun lafını edecek değilim kaliteme yakışmaz zaten der geçerim ben

Ablacim, nişan yapıyorum, salona 390€ ödedim, nişan masası ve diğer masaların dekoruna 900€ ödedim, yemek + içecek 550€, fotoğrafci 850€, pasta 180€, kuaförümü ve makyajimi kendim ödüyorum kuaför 150€ makyaj 80€. Ha bide annem 500€ babam 500€ takacaktı nişanda damada :), ki normalde nişanda damada bişey takılmaz. :) normalde böyle büyük nisanlarda erkek tarafıda yok icecek veya cerez bizden olsun der ama onuda annem biz hallederiz dedi.
Yetti mi? :)
Yok yetmedi. Bunların kat kat fazlasını düğünde damat tarafı yapıyor üstüne gelin yine 1383862 bilezik isterim, boynuma çan isterim diye darlıyor. Hem masrafı yapıp hem damada kallavi bişey takmanız gerek ki yetsin. Sizin durumunuzda damat evle geliyorsa sizin de ortaya bir araba koymanız gerek en azından.

niye euro hesabıyla konuşuluyor bu konu onu anlayamadım paraya bu kadar yapıyorsan zengin biriyle evlen evim arabam var diyorsun ama yine her şeyi karşıdan bekliyorsun ben anlayamadım seni o adamı sevdiğini de hiç zannetmiyorum insan sevince gözü para falan görmez bu tarz şaşalı nişanlar düğünler genelde yine para meselesi yüzünden de bozuluyor :halay:

niye euro hesabıyla konuşuluyor bu konu onu anlayamadım paraya bu kadar yapıyorsan zengin biriyle evlen evim arabam var diyorsun ama yine her şeyi karşıdan bekliyorsun ben anlayamadım seni o adamı sevdiğini de hiç zannetmiyorum insan sevince gözü para falan görmez bu tarz şaşalı nişanlar düğünler genelde yine para meselesi yüzünden de bozuluyor :halay:
Euro kazandigimiz icin olabilir mi?

Arabamda var evimde var ruhsatida tapuyuda boynuma takmadim abla sen rahat ol

E tam altını boynunuza takıp ne yapacaksınız o zaman kendinize güldürmekten başka?

Ayrıca eviniz varsa niye kayınvalidenin üst katına yerleşip çilelere yelken açmak istiyorsunuz? Geçin kendi evinizde oturun.

Benim yezid gelin ferhunde de ona verdiğim 2 bileziği bozdurup çocuk bilekliği gibi bir şey almıştı bak yine aklıma o geldi. Mahvetti ailemizi mahvetti oğlumu yeziddd musibet adı batasıca ferhundeeeeee

Ablacim, nişan yapıyorum, salona 390€ ödedim, nişan masası ve diğer masaların dekoruna 900€ ödedim, yemek + içecek 550€, fotoğrafci 850€, pasta 180€, kuaförümü ve makyajimi kendim ödüyorum kuaför 150€ makyaj 80€. Ha bide annem 500€ babam 500€ takacaktı nişanda damada :), ki normalde nişanda damada bişey takılmaz. :) normalde böyle büyük nisanlarda erkek tarafıda yok icecek veya cerez bizden olsun der ama onuda annem biz hallederiz dedi.
Yetti mi? :)
Ha siz bı de gurbetçisiniiiz....Ben sizi iç Anadolu'nun bı köyünden diye hayal etmiştim, o bile bu zamanda tuhaf gelmişti ama avrupa'nın orta yerinde boynunuza beşli Reşat takıp gezmek istemeniz beni iyice benden aldı 😂 Ay kusura bakmayın çok sinirim bozuldu 😂

Bizdede rolex saat adet derler inşallah size,hemde altın çelik falan kesmez yani. Nerenin kırsalı orası? O kolye ne öyle?
Paris belediyesine bağlı bir kırsaldan sesleniyor olabilir konusahibi veya Berlin gettosu, tam bilemiyoruz henüz ama Avrupa net...

Yok yetmedi. Bunların kat kat fazlasını düğünde damat tarafı yapıyor üstüne gelin yine 1383862 bilezik isterim, boynuma çan isterim diye darlıyor. Hem masrafı yapıp hem damada kallavi bişey takmanız gerek ki yetsin. Sizin durumunuzda damat evle geliyorsa sizin de ortaya bir araba koymanız gerek en azından.
tamam

Ha siz bı de gurbetçisiniiiz....Ben sizi iç Anadolu'nun bı köyünden diye hayal etmiştim, o bile bu zamanda tuhaf gelmişti ama avrupa'nın orta yerinde boynunuza beşli Reşat takıp gezmek istemeniz beni iyice benden aldı 😂 Ay kusura bakmayın çok sinirim bozuldu 😂
Tamam size dügününüzde 5€ takarim

X