Dualar - Kişisel Gelişim - Olumlamalar

çok saolasın çabuk biter lafıyla gaza getirdin beni :KK16::KK55:
ama bu küçük ebcedi büyük ebcedi ne bilemedim :26::KK31::KK28:

Ebced Arapçada bir hesap sistemidir her harfin kendi sayısal değeri vardır ve bu şekilde bazı hesaplamalar yapılır. Mesela ya Mucibin harflerinin rakamsal değeri 55'tir bu küçük ebced değeridir. büyük ebced de 55*55 şeklide hesaplanır ve büyük ebced ortaya çıkar. Büyük ebced tesirinin artması için daha çok tercih edilir.

inşallah dillerine sağlık inşallah allahın izniyle bende sizlerde faydasını görürüz :KK16:
kendi adıma senin bilgiler bana çok yardı gerçi daha icraata geçmedim fakat yapacam yavaş yavaş :KK6:
sadece ya cami ya vedud aklıma geldikçe söylüyorum diğer dediklerinide yapacam :KK55:
çok üşengecim hep şeytana uyup tembellik yapıyorum :KK30:
bu arada 3025 tane mucib okunması gerekiyor ya sadece mucib diyemi yoksa ya mucib veya el mucib diye mi söylemem gerekiyor :26: (bazı yerlerde esmalar ya ile değil el veya er ile ya farkediyor mu :KK28: )

Sen şeytana pabuç bırakma canım iradeni zorla biraz :) Canım okurken Ya ekiyle oku Ya Mucib şeklinde bunun bir açıklaması vardı ama çok net hatırlamıyorum şuan yanıltmak da istemem ama dua olarak okuduumuzda ya ekiyle okunması gerektiğini okumuştum bir yerde

Ebced Arapçada bir hesap sistemidir her harfin kendi sayısal değeri vardır ve bu şekilde bazı hesaplamalar yapılır. Mesela ya Mucibin harflerinin rakamsal değeri 55'tir bu küçük ebced değeridir. büyük ebced de 55*55 şeklide hesaplanır ve büyük ebced ortaya çıkar. Büyük ebced tesirinin artması için daha çok tercih edilir.

ne çok bilmediğim şey var benim :KK53:
yani benim anlayacağım şekilde 3025 ya mucibi söyledim mi tama oluyor dimi ben öyle arap usulü hesapları yapamam şimdi :KK17::KK52:

ne çok bilmediğim şey var benim :KK53:
yani benim anlayacağım şekilde 3025 ya mucibi söyledim mi tama oluyor dimi ben öyle arap usulü hesapları yapamam şimdi :KK17::KK52:

Yok tatlım otur hesap yap diye yazmadım konu hakkında bilgilendirme amaçlı yazdım :) sen Ya Mucibi 3025 kez okuyacağını bil şimdilik yeter :)

Sen şeytana pabuç bırakma canım iradeni zorla biraz :) Canım okurken Ya ekiyle oku Ya Mucib şeklinde bunun bir açıklaması vardı ama çok net hatırlamıyorum şuan yanıltmak da istemem ama dua olarak okuduumuzda ya ekiyle okunması gerektiğini okumuştum bir yerde

evet ya hep zaten biz tembelleri buluyor bu şeytan pabucumuda hiç bişeyimide bırakmak istemiyorum :KK53:
çok teşekkürler ya ile okuycam o zaman..yani tüm esmaları mı ya ile okumak gerek bizde hep el veya er ile yazılmış esmalar ve ezberlediğim zamanlar da hep el ile ezberledim ben..

Doğru sylüyorsunuz.. Ben de duaların inanarak , samimiyetle edildiğinde er ya da geç kabul olduğuna inanıyorum... ALLAH(C.C)'ım gnlünzdekini versin eğer hayırlısı ise inşaALLAH(C.C)...(amin...) :KK16::KK16::KK16:

evet ya hep zaten biz tembelleri buluyor bu şeytan pabucumuda hiç bişeyimide bırakmak istemiyorum :KK53:
çok teşekkürler ya ile okuycam o zaman..yani tüm esmaları mı ya ile okumak gerek bizde hep el veya er ile yazılmış esmalar ve ezberlediğim zamanlar da hep el ile ezberledim ben..

Dolma dolma dolmaaaaaaaa! :KK3::KK3::KK3::KK3::KK3:

bir de eskilerin br yontemini varmis bende 2 defa yaptim bekledim ama kimsecikler gelip gecmedi yanimdan :)

Cuma günleri sela vaktinde, hayırlı bir amel için niyet edilir ve Allah'tan niyetinizin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği ile ilgili bir cevabın size gelmesi için kimse ile konuşmadan sessizce beklenir. Size yöneltilen ya da kulağınıza gelen ilk cümleyi yorumlayabilirsiniz.

:KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53:
hayretler içindeyim :KK53::KK53::KK53:
bu cuma bunu deneyecem :KK55:

BALIKLAR ÇOCUK SAHİBİ OLABİLİR
Balık Burçları bu dönemde çocuk sahibi olabilirler ya da çocuklarıyla ilgili çok güzel olaylar yaşayabilirler. Eğlenceli ve neşeli bol iletişimli, seyahat dolu bir döneme girebilirler. Medya alanlarında güzel gelişmeler yaşayabilirler. “Ya Semiu celle celalühü” şeklinde Jüpiter saatinde 180 defa zikretmelerini öneririm.

ay hadi inş :KK1::KK1::KK1:

Önemli Hatırlatma : lütfen kimse bir kimseyi esmayla çevirmek doğrumudur şeklinde yorumlar yapmasın çünkü Cenabı Hak kimin duasını ne şekilde kabul edeceğini en iyi bilendir, hikmeti sorgulanmaz ..bazen kullar birbirleriyle sınav olurlar bu sınav sayesinde (belki esmayla belki duayla )Rablerine yakınlaşırlar Allahta bunu bilir kulunun ihtiyacını buna göre düzenler kulunuda bundar razı eder

başlarına Ya getirilerek okunması daha iyi olur ( Ya Vedud ,Ya Cami gibi)

Bu isimler tesiri en yüksek muhabbet isimleridir

El Vedud :itaatkar kullarını çok seven onlardan razı olan demektir

El Vedud : 20 zikir saati Ay’dır günü pazartesi

Sırları

1.Tesiri çok fazla olan bir isimdir başkalarını tesir altına alır ,okuyanın kalbi nurlanır genişler ferahlar, bu ismi zikreden kimse herkes tarafından sevilir

2.bir yiyecek üzerine 1000 bin kez okuyup eşiyle birlikte yiyenlerin birbirine olan sevgileri artar.

3.günde 20 kez okuyanın halk arasında sevilen sayılan sözü dinlenen biri olur,sevilip sayılır sözüne önem verilir.

---------------------------------------------------------------------------

El Vali : eşyanın maliki olan ve üzerinde tasarruf eden mahlukatın işlerini yoluna koyan demektir.

El Vali -47 :zikrin saati Güneştir, günü Pazardır bu ismin büyük ebcede göre zikredilmesi etkisi bakımından daha tesirlidir(47*47 :2209)

Sırları

1.bu ismi zikreden kimsenin bütün düşmanları dahi dost olur çünkü muhabbet konusundaki en güçlü ve tesirli isimlerden biridir.

2.Bu isim kimin üzerine ne niyetle okunursa kalbi çabucak etkilenir ,yumuşar okuyan kişiye çevrilir

3.Bu ismi zikre devam edenin rakibi kalmaz

4.her gün 47 kez zikreden kimse her türlü afetten korunur

5.Cuma günü 1000 kez okuyan kimse her işinde başarılı olur , maksadına kolayca ulaşır

6.Bu ismi şerifi bir kap içerisine yazıp üzerine 47 kez Ya Vali diye okunduktan sonra temiz su ile silip tarlasına veya evine serpiştirilse her türlü afetten emin olur ,korunur

---------------------------------------------------------------------

Es Samed: her şey ve herkes kendisine muhtaç olan,hiçbir şeye ve iç kimseye muhtaç olmayan ,diğer anlamı dertlerin ve itiyaçların verilip giderildiği tek kapı.

Es Samed-134 :zikrin saati Müşteridir,günü Perşembedir

Sırları

1.bu isme devam edenin kalbi nurlanır,gönlüne huzur dolar,mesut ve bahtiyar olur

2.bu mübarek isimde büyüleyici isimlerdendir ,okuyan kimse kimi olursa olsun (yoksul zengin ,alim cahil, yaşlı genç, kadın erkek fark etmez)etkiler

3.seher vaktinde 150 kez okuyan kimse iyi hal sahibi olur haram ve günahlardan uzak olur,Allah rızasını ve sevgisini kazanmaya çalışan bir kul haline gelir

4:her namazdan sonra (134 kez) zikrine devam edne kimse yeme içme, uyuma,barınma gibi zaruri ihtiyaçlarında zorluk ve yorgunluk duymaktan uzak kalır ,maddi manevi tüm ihtiyaçları Allah tarafından karşılanır ve kolayca hepsini elde eder.

-------------------------------------------------------------

El Kerim :cömert, iyilik sever ,ikramı bol olan

El kerim – 270 :zikir saati Zühre günü Cumadır

Sırları

1.okuyan kimselerden gam keder kasavet sıkıntı kalmaz

2.yatmadan önce zikreden halktan birilerinin yarımdı ile Allahın ikramına kavuşur fakir ise zengin olur.

3.zalimden zorbadan zulüm gören kurtulur artık zarar veremezler.

4.birini seven zikrine devam etse sevdiğine kavuşur.(bu mübarek isimde büyüleyici isimlerdendir )

5.bu ismi zikredeni Allah hatalardan korur çeşitli ihsanlarda bulunur.

6.bu isme devam eden hasta ise şifa bulur

----------------------------------------------------------

El Mübdi :Eşyayı yoktan var eden yaratan demektir,malukatı hiç yoktan benzersiz şekilde yaratan ,

El Mübdi-56 :Zikir saati Müşteri günü Perşembedir

Sırları

1.bu ismin zikriyle meşkul olan kimse her istediğini rüyasında görür

2.gönül tesirinde çok önemli esmalar arasındadır (çokça tecrübe edinmiştir.)

3.hamile bir kadının eşi karnında şahadet parmağı ile bir daire çizarek 20 defa Ya Mübdi yazsa ve okusa çocuk düşmekten korunur ve kurtulur

4:bu ismi zikreden kimde her istediğini rüyasında görür

5.Bu ismi bir yazar vird edinir ve hergün okumaya devam ederse yazarlık alanıyla ilgili konularda büyük fikri gelişmeler sağlar ve yazdığı kitaplar kısa zamanda tanınıp aranır ve tutulur,maddi manevi her konuda yardım görür.

----------------------------------------------------------

El Hakim :hikmet sahibi olan, er şeyi yerli yerinde yapan

El Hakim-78 : saati Zühredir , günü Cuma.

Sırları:

1.hasta üzerine okunursa derhal şifa verir.

2.devlet büyüğünden kabul görmek isterse derhal davet alır.ne dilediyse yerine getirilir

3.bu ismin hergün okunması üzüntüyü ,sıkıntıyı,daralmayı giderir

4.bu isim özellikle kadınlar üzerinde çok etkilir ,sevdiği için okuyan kimse kısa zamanda yanına getirir.

---------------------------------------------------------------------

El Cami :istediğini istediği yerde istediği zaman toplayan,malukatı toplayacak olan demektir.

El Cami-114 : zikir saati Müşteri ,günü Perşembedir

Sırları

1.bu ismi zikreden kimse kimi isterse derhal emrine alır (muabbet konusunda çok güçlü isimlerdendir)

2.bu ismi gönülleri etki altına alıp tesir etmek için çok güçlü bir vesiledir,

3.bu ismin zikrine devam eden kimse istediklerine kavuşur

4.bu ismi 118 defa zikreden kişiye sevdiklerinin ve istediklerinin sebep ve vesileleri hasıl olur,istediğine kavuşur

5.Bir şeyini kaybeden kimse ‘Ya Camiannasi liyevmin la raybe fiihi icma ala dalleti’ diye dua etse kaybettiği şeyi bulur

EŞ-ŞEHİD:kendisine hiçbir şey gizli olmayan,her yerde hazır ve nazır olan ve her yapılanı gören.

Ebced değeri ve zikir saati.EŞ-ŞEHİD isminin (319 ) adettir.zirin saati Müşteri,günü perşembedir.

Özellikleri ve bazı faydaları:

Şartlarına ve usulüne uygun olarak yapıldığı takdirde hemen sonuç verir.Celp ve tesir amacıyla yapılmışsa istediği kişi hemen ayağına gelir.
Düşman olan kimseler,bu ismin zikrine devam ettikleri takdirde kısa sürede düşmanlıkları sona erer.Düşmanların kalbi yumuşar ve dost olurlar.
Bir baba,itaatsiz evladın veya eşinin alnından bir saç alıp,” YA ŞEHİD” ismini (1000) kere okuyup,arkasından ıslahı için dua etse,asi eşi yada evladı ıslah olur,ahlakı güzelleşir.
99 ismi yazmamışssın ilerliyen saatlerde mi yazıcaksın veya bildiğin başka bişey varda ondan bu kadarını mı yazdın :26:
hepsini üşenmeden yazdım valla çok iyi oldu hep okuycam :KK16:

Balık Burçları bu dönemde çocuk sahibi olabilirler ya da çocuklarıyla ilgili çok güzel olaylar yaşayabilirler. Eğlenceli ve neşeli bol iletişimli, seyahat dolu bir döneme girebilirler. Medya alanlarında güzel gelişmeler yaşayabilirler. “Ya Semiu celle celalühü” şeklinde Jüpiter saatinde 180 defa zikretmelerini öneririm.

yani sen oluyosun bu hadi bakalım inşallah hayırlısıyla gönlünce olsun :KK19:
nereden buldun o yazıyı bide bi akrebe bakaydın ne diyodu bana uygun bişeyler var mı :26::26:

buldum ilk sayfadan bulmuşssun :KK53::KK53:
hadi bakalım benim içinde inşallah hayırlısıyla olsun bakalım ve başlıyorum zikirlere :KK52:

X