Dualar - Kişisel Gelişim - Olumlamalar

iki tane sevdigim Esma kombinasyonu

gunde 100 defa ya kadir ya allah ya rahman ya allah ya rahim ya allah ya kerim ya allah okumak butun islerinizi kolaylastirir dilekleriniz icin de okuyabilirsiniz cok faydalidir

bir de 10 hafta cuma sela ile ezan arasinda 10 defa Ya Ganniy Ya Mugni okuyanlar zengin olurmus :)

bir de eskilerin br yontemini varmis bende 2 defa yaptim bekledim ama kimsecikler gelip gecmedi yanimdan :)

Cuma günleri sela vaktinde, hayırlı bir amel için niyet edilir ve Allah'tan niyetinizin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği ile ilgili bir cevabın size gelmesi için kimse ile konuşmadan sessizce beklenir. Size yöneltilen ya da kulağınıza gelen ilk cümleyi yorumlayabilirsiniz.

bir de gucune cok inandigim ve ilkokuldan beri sabah aksam 7 kere okumaya calistigim bir dua var, genel de kitaplarda sabah aksam 7 kere okuyunca Allah isteklerinizi dileklerinizi verir diye gecer, bir de cumartesi gun boyunca da bir bir dilek icin 1900 defa okuyunca Allah'in izniyle dilekleriniz kabul olur insallah, ben faydasini her zmn gordugum cok guzel bir dua
hasbiyallahu la ilahe illa hu aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil azıym

Birde sevdigini geri donmesi icin soyle bir okunma sekli var:hergün 41 kere
fein tevellev fe kulhasbiyallahu la ilahe illa hu aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil azıym.ente yarabbi hasbi ala.......ibni .....atıf kalbehu aleyyi ve zellilhü li.

ilk boşluğu onun sonrakine annesinin adını zikrederek okuyunuz.Allahın izni ile çok etkili dualardandır.

bir de soyle birsey var birseye ne kdr kalpten inanir ve oyle dua ederseniz o kdr duanin kabul olma sansin artirirsiniz yani her zmn inanc onemlidir hadi bir de bunu deneyeyim die dusunmeyin bazen icten bir Bismillahirramanirrahim demeniz bile bir duanizin dileginizin gerceklesmesine sebep olur

Bir de biliyoruz ki Allah peygamber efendimiz icin yapilan dualari kabul eder o yuzden dua etmeye baslamadan once peygamber efendimize salavat getirip sonra duamizi edip sonra tekrar salavat getirmek duamizin kabuluna da vesil olur

bir de eskilerin br yontemini varmis bende 2 defa yaptim bekledim ama kimsecikler gelip gecmedi yanimdan :)

Cuma günleri sela vaktinde, hayırlı bir amel için niyet edilir ve Allah'tan niyetinizin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği ile ilgili bir cevabın size gelmesi için kimse ile konuşmadan sessizce beklenir. Size yöneltilen ya da kulağınıza gelen ilk cümleyi yorumlayabilirsiniz.

Önümüzdeki cuma kısmetse hemen uygulayacağım.

Kizlar benim bir fikrim var topikle paylasilanlarla alakali olur mu bilmiyorum ama...somada yitip giden canlar icin dua okumasi baslatalim mi ?

Kizlar benim bir fikrim var topikle paylasilanlarla alakali olur mu bilmiyorum ama...somada yitip giden canlar icin dua okumasi baslatalim mi ?
Ne gúxel bi fikir.Ben olayın ilk günü okumuştum Yasin ve Yusuf Tavaslı üç ihlas bir elham demişti onu okudum.Burayada seve seve katılırım Òzlem'cim..

aynen canım 3025 sayısı gözünü çok korkutmasın ya mucib okuyacaksın sadece 1 saatini alır. Ben 6 saat süren esmamı düşününce 1 saatlik şeyler bana vız geliyor artık :KK9: Esmalarla ilgili şeyler paylaştım canım onları da inceleyebilirsin

napalım artık 3025 defa okuruz :KK9: O 3025ten sonrada dilime yapışmış olur artık zaten adımı sorsalar direkt mucib diyebilirim :KK52:
Evet uygun zamanda inceleyecem onları da çok saolasınız ilk önce sen ve diğer topiktekiler faydalı şeylerle bizleri aydınlatıyorsunuz :KK19:

napalım artık 3025 defa okuruz :KK9: O 3025ten sonrada dilime yapışmış olur artık zaten adımı sorsalar direkt mucib diyebilirim :KK52:
Evet uygun zamanda inceleyecem onları da çok saolasınız ilk önce sen ve diğer topiktekiler faydalı şeylerle bizleri aydınlatıyorsunuz :KK19:

çabuk bitiyor canım benim...3025 büyük ebcedi...yanılmıyorsam küçük ebcedi 55

Aynen dediğim gibi canım belli bir zaman sonra diline yapışıyor esmalar, inşallah en kısa zamanda faydasını görürsün canım. Sizlere bir katkımız olursa ne mutlu bizlere :KK16:

iki tane sevdigim Esma kombinasyonu

gunde 100 defa ya kadir ya allah ya rahman ya allah ya rahim ya allah ya kerim ya allah okumak butun islerinizi kolaylastirir dilekleriniz icin de okuyabilirsiniz cok faydalidir

bir de 10 hafta cuma sela ile ezan arasinda 10 defa Ya Ganniy Ya Mugni okuyanlar zengin olurmus :)

gunde 100 defa ya kadir ya allah ya rahman ya allah ya rahim ya allah ya kerim ya allah okumak butun islerinizi kolaylastirir dilekleriniz icin de okuyabilirsiniz cok faydalidir gerçekten etkisi çok büyük esmalardan biridir, niyetsiz de okunabilir, zira Allah herkesin gönlündeki niyetini biliyor

bir de soyle birsey var birseye ne kdr kalpten inanir ve oyle dua ederseniz o kdr duanin kabul olma sansin artirirsiniz yani her zmn inanc onemlidir hadi bir de bunu deneyeyim die dusunmeyin bazen icten bir Bismillahirramanirrahim demeniz bile bir duanizin dileginizin gerceklesmesine sebep olur

Bir de biliyoruz ki Allah peygamber efendimiz icin yapilan dualari kabul eder o yuzden dua etmeye baslamadan once peygamber efendimize salavat getirip sonra duamizi edip sonra tekrar salavat getirmek duamizin kabuluna da vesil olur

Çok haklısın Emily, dualara başlamadan evvel salavat ve tövbe istiğfar çekip ardında 3 ihlas 1 fatiha okuyarak peygamber efendimiz ve tüm ölmüşlerimizin ruhuna hediye etmek duanın kabulünü hızlandırır. Ben alışkanlık ettim duaya başlamadan ve bitirdikten sonra bol bol salavat ve tövbe istiğfar çekerim.

Bir eklenti daha yapmak istiyorum. Duaya başlamadan evvel 3 kez ya erhamerrahimin 4 kez de elhamdülillahi rabbil alemin derseniz melekler size amin dermiş. Bunu da yine dualardan önce ve sonra okumak etkiyi artırır.

Özlemcim çok güzel bir düşünce hepimiz en az 3 ihlas 1 fatiha 1 yasin okuyup ruhlarına gönderip ailelerine sabır dileyelim. Allahım kabul etsin

İlk önce 2 rekat hacet namazı kılacaksınız.
Sonra gül suyuna 2000 kez Ya Vedud okuyup üfleyeceksiniz.
Sonra bu gül suyunu her sabah yüzüne sürün ve bir yudumda için.
Kısmetiniz açılsın güzel gözükün.
Not:
Gece Yarısından sonra okuyunuz.

ALINTIDIR.

Bu duayı her yerde her zaman içinizden bile olsa istediğiniz kadar okuyabilirsiniz.Zaten çok kısa olduğu için bi süre sonra akılda kalıyor.Benim sık sık başvurduğum bir duadır.Yalnız özellikle belirtmek isterim ki bu bir dilek duası değildir.Günlük işlerinizin tıkırında gitmesi için okunan duadır.Kâbede tavaf eden insanların rahatça görevlerini tamamlamak için okudukları duadır aynı zamanda.Yaşam içinde herhangi bir işi zorlanarak yapmak yerine rahatça bitirmek herhalde herkesin tercihidir.Dua budur:
Abese Suresi 20.Ayeti:SÜMMES SEBİLE YESSERAHU
Anlamı:Ona yolu kolaylaştırdı.
Allah tüm dualarımızı kabul etsin.

Bu duayı her yerde her zaman içinizden bile olsa istediğiniz kadar okuyabilirsiniz.Zaten çok kısa olduğu için bi süre sonra akılda kalıyor.Benim sık sık başvurduğum bir duadır.Yalnız özellikle belirtmek isterim ki bu bir dilek duası değildir.Günlük işlerinizin tıkırında gitmesi için okunan duadır.Kâbede tavaf eden insanların rahatça görevlerini tamamlamak için okudukları duadır aynı zamanda.Yaşam içinde herhangi bir işi zorlanarak yapmak yerine rahatça bitirmek herhalde herkesin tercihidir.Dua budur:
Abese Suresi 20.Ayeti:SÜMMES SEBİLE YESSERAHU
Anlamı:Ona yolu kolaylaştırdı.
Allah tüm dualarımızı kabul etsin.

Alzancarım çok güzel olmuş bu paylaşım, hepimizin gün içinde zorlandığı durumlarda can simidi olacak bir dua

Aynen dediğim gibi canım belli bir zaman sonra diline yapışıyor esmalar, inşallah en kısa zamanda faydasını görürsün canım. Sizlere bir katkımız olursa ne mutlu bizlere :KK16:

inşallah dillerine sağlık inşallah allahın izniyle bende sizlerde faydasını görürüz :KK16:
kendi adıma senin bilgiler bana çok yardı gerçi daha icraata geçmedim fakat yapacam yavaş yavaş :KK6:
sadece ya cami ya vedud aklıma geldikçe söylüyorum diğer dediklerinide yapacam :KK55:
çok üşengecim hep şeytana uyup tembellik yapıyorum :KK30:
bu arada 3025 tane mucib okunması gerekiyor ya sadece mucib diyemi yoksa ya mucib veya el mucib diye mi söylemem gerekiyor :26: (bazı yerlerde esmalar ya ile değil el veya er ile ya farkediyor mu :KK28: )

X