Dualar - Kişisel Gelişim - Olumlamalar

Canım şöyle düşün. Büyünün genel kullanımı belli şeylerdir yedirme-içirme , yakma , toprağa gömme , taş altına koyma gibi eylemlerle yapılır. Yalnız büyüler eşler arasında bir çok kişiye göre haram görünmez yuvayı kurtarmak adına ki dualarda bile genelde haram olan kişiye kullanmayınız denir. Nedir bu haram ?
Bir başkasıyla evli / nişanlı / sevgili olanlara okunan/yapılan şeylerdir genel anlamda çünkü burda bir başkasından ayırma söz konusudur.

Dua yoluyla istemekte ben sakınca görmüyorum. Neticede yer gök duadır ve Allah benden isteyiniz der.
Türkçe olarak elimizi açıp '' Allahım şu kişiyi seviyorum ve hayırlısıyla onunla barışmak istiyorum '' demek de iradeye etki etme dolayısıyla büyüye giriyor bu mantıkla bakarsak. Ki bu bana pek mantıklı gelmiyor.

Kaldı ki büyü yapmak bu kadar basit bir olay olsaydı her dua ile iradeye hükmedilseydi herkes şimdi istediği kişiyle olurdu ..

sağol canım çok teşekkür ederim

Perican ben senin bu topiğini nasıl kaçırmışım mükemmel olmuş bilmediğim bi sürü şey okuyup öğrendim

pERİCAN, kız peri girdin hayatımıza. Canım yaaa, azıcık bana da bir el atsan Valla o kadar mı bunaldım,kimseye anlatamıyorum. Ben esmaların gücüne inanan çokda okuyan biriyim. benim sorunun şu. ben 34 yasında evlendim. güzel bir bayanım işim var gücüm varken bir türlü evlenememiştim. çevre baskısından, ee ne zaman evlenecen laflarındn ve ailemden bunalıp bir evlilik yaptım. 1 yıl oldu. severek tanısarak isteyerek oldu. o dönemlerde bayağı bunalmıstım. şimdiki aklım olsa o kişiyle asla ama asla evlenmezdim. burda yargılanmak istemiyorum o zaman aklın nerdeydi diye. dedim ya evde kalmışlığın ve çevrenin bunaltması. her neyse diyeceğim şu ki tatlım şimdi ben o dönem istihareye yatmadım. çünkü tanıyodum istiyodum. şimdi pişmanım diye o kişi çocuk yapalım deyince ben bir çekiniyorum. her adet olmamda hem seviniyor hem üzülüyorum. üzüntüm yaşım iyice geciyor ve ben hamile kalamıyorum diye. biliyorum o dönemde istiharede yeşil yada beyaz görsem koşa koşa cocuk yapardım.şimdi bana " o adam senin için doğru kişi, korkma çocuk yap, evine ısın "diyecek bir işaret yokmu dur? heee perican:-(((( bu saatten sonra hiç ses,işaret falan alamazmıyım artık? napmam lazım. bi ışık görsem içim rahatlayacak. önüme bakıp yuvama ısınacam.

Perican ben senin bu topiğini nasıl kaçırmışım mükemmel olmuş bilmediğim bi sürü şey okuyup öğrendim

Canım beniiiiim hoşşşşşgeldin beğenmene çok sevindim canım. Herkesin ortak olabilecek türden sorunlara farklı şekillerde değinmeye çalıştım bilgim dahilinde inşallah faydalı olur.

Oy canım benim yaa kurban olurum , yazını hem gülümseyerek hem de üzülerek okudum. Gülümseyerek okudum çünkü üslubun oldukça sempatik, üzülerek okudum toplum baskısıyla yaptığın evliliğinde yeterince mutlu olmamandan dolayı. İnşallah seçimin ilerde yüzünü güldürür canım çünkü evlilik gerçekten tamamen sans işi. Çok severek evlenirsin bin pişman olursun , hiç sevmeden evlenirsin ama çok mutlu olursun.
Benim gözümde evlilik kumar masasıdır ya batarsın ya çıkarsın.
Neyse konumuza geri dönecek olursak, canım öncelikle şunu söyleyeyim eşinle aranızda daimi sevgi olması için ;

1 bardak suya 7 gün boyunca 786 defa “Bismillahi’r-Rahmani’r-Rahim.” ve 613 defa “Selamün kavlen min Rabbi Rahim '' okunur 7 gün yarim bardak suyu yemeginin icinde ve de iceceginde verilecek ama vereceginiz yemek aci olmayacak öbür yarim bardak suyla şerbet yapilip verilecek öbür yarim bardak suya bal koyup şerbet şeklinde vereceksiniz şerbet olarak veremezseniz kek veya pasta yapip verilcek
Bu dua eşler arası sevgi için çok etkili olduğu söylenir, büyü değildir şimdiden belirteyim.

İstihare konusuna gelecek olursak canım benim tecrübe ettiğim ve bire bir çıkan bir istiharem var onu tavsiye ederim sana.

Abdestinizi alarak yatıyorsunuz.Uyumadan önce

"Ela yalemu men halak ve Hüvellatiyfül Habir" ayetinini okuyorsunuz. ( sayı olarak 9-124-129 hangisini istersen ben 9 kez okumuştum )
Okumanız tamamlanınca ;
"Ey bu ismin hizmetlisi melek bana..... hakkında bilgi ver" diyerek noktalı yerde hangi konuda işaret almak istiyorsanız onu söylüyorsunuz. Sonrasında Allah'a içinden geldiği gibi dua et.
Sağ tarafına dönerek yat ve uykuya dalana kadar sayısız Ya Habir esmasını zikret.
Ancak dikkat edilmesi gereken şey abdestli olmak yatağa muhakkak abdestli yat ve duaları okumadan evvel de abdestli ol.

Okunan dua Mülk Suresi 14. Ayettir
Bilmez mi O yaratan ki, O herşeyi inceden inceye bilen, her şeyden haberdar olandır

İstihareyi yapınca anlatırım sonucu. CAnım dün noldu biliyomusun. bizim iş yerinden bi adam ad-soyaddan bişeylere bakıyomus. bende 2-3 arkadasla gittim. normalde adamıda hiç sevmem hani cahil, ne dediği anlaşılmayan biri. dedim ilmin kimde olduğu belli olmaz, artık bu saatten sonra kimseyi kınama muhtacsın git. neyse gittim,annemin adı babamın adı onun adı vs. adam dedi ooo çok şey var ama soylersem üzülürsün. olan olmus artık evlisin.Allah yardım etsin. sen önce niye gelmedin. eşinle istemeden evlenmişsin. biri büyü yapmıs aranız bozuk.Aslında eşimle çoook isteyerek evlendim, aileme rest bile cektimm. aramız bozuk falan da değil. sadece bende gel-git ler var. iyimi yaptım kötümü diye, bu düşünceler kafamı karıstırıyor o kadar. bana kağıt yazdı üstünde sekiller falan. bunu kaynat 3 kesme şekerle ona içir. kağıttan miden bulanır zaten üstü hep kursun kalem kap kara. ıııyyy diyerek aldım, onu içirsek zaten mikropdan ölürüz. her neyse ben o kagıdı yaksam çarpılırmıyım. yada dediğini yapıp eve eşyalara dökeyimmi......kız perican senide yoruyoruz ama kusura bakma canım yaa.

selamün aleyküm hayırlı cumalar öncelikle, ben dün akşam cepten girmeye çalıştım fakat benim tel yüzünden bi türlü başaramadım şu evle ilgili 100 Fatiha 300 Kulfü Ellahu Ehad suresini önce 2 reket hacet namazı kılıp okudum Rabbime bir ev alabilmek için yalvardım tesbihimide kıbleye karşı duvarıma astım Allahın izniyle, kafadan bi düzen oldu ama Allah duamı kabul eder inşallah, aslında ev alma şöyle dursun kurban bile kesemicez ama Rabbim büyüktür deyip diledim dileğimi,gecede rüyamda bir ekmek fırınında çalışıyo gördüm kendimi, lisedeki stajımı yaparken ki patronumda orda çalışıyordu benle alay ediyordu çok güceniyordum fakat işten çıkma gibi bir şansım yoktu dediklerine kulak asmamaya gayret sabır gösteriyordum, sabah namazımı kıldım yine yattım yine aynı yerde çalışıyo gördüm kendimi Allahım hayırlara vesile eder inşallahhh

Canım benim şöyle söyleyeyim dediğin kişi hakkında, bu işi cidden ilmini bilip yapan da var şarlatanı da var ki şarlatan grubu ağırlıkta. Genellikle bu tip insanlar herkeste büyü olduğunu onu bozması gerektiğini üstüne bir de işte ısındırma sevdirme işlemleri yapılması gerektiğini söyler ki iş uzasın uzadıkça da cebe para girsin. Elbette işi hakkıyla yapanlar istisna.

Eğer aldığın şeyleri kullanmak istemiyorsan sana tavsiyem şöyle, kağıdı önce bir sirkeli kağıda yatır, yazılar çıkana kadar sirkenin içinde beklet. Mümkünse ağzı kapalı bir kavanoz olsun ki evin pis kokmasın. Sonra kağıdı çıkarıp kurut ve kuruyunca bir kap ya da kül tablasının içinde tamamen kül olana dek yak. Sonra bü külü bir ağaç dibi olan toprağa dök canım. Üzerine de sirkeyi dök ki toprağa karışsın uçuşup gitmesin. Sirkeyi asla lavao ya da WC filan atma onu da toprağın üstüne dök gülüm

Bazı insanlar direk bir akar suya, denize filan atarlar ama ben buna çok itimat edemiyorum yazılar iyice çıkmaz diye sirke işi bana daha sağlıklı geliyor ki sirke en iyi büyü çözücüdür.

perican55 bacım benim gördüğüm rüya ne ola ki yada bilen varsa bana bir rüyamı yorsa

Canım rüya yorumundan çok iyi anlamıyorum ama ekmek berekettir inşallah duan kabul olup bereketlenirsin. Bir de fırında görmüşsün kendini ki maaşallah diyorum ..

Yalnız istiharelerinizi mümkün mertebe birilerine anlatmayın ..

Muhasebeci 15 ile yarisiyor gibi olduk bu sayfa icinde.., bir o bir ben perican perican diye durtuyoruz seni. Bu arada oncelikle herkese selamlar arkadaslar. Pericigim kagit imha konusunda dediklerini uygulayacagim.cok dogru soylemissin.seni seviyorum iyiki varsin.

Şey gibi oldum bende hani bir dizi vardı önceden Sinem Kobal'ın Selana diye, kızlar el ele tutuşup Selana Selena diye çağırırdı Selana da oraya gelirdi filan

Bu arada aramızda kalsın beni genelde Sinem Kobal'a benzetirler. Canım sen o kağıdı imha et üstelik zat-ı muhterem açtığı kitapta söyledikleriyle de pek tutarlı olmamış boşver sen onun yaptığı şeyi. Ne yazdı ne etti bilmiyoruz hayır mıdır şer mi Allah kerim. Sen bildiğin duadan şaşma canım benim.

Ben de sizleri seviyorum , mutlu olun bana güzel haberlerle gelin, dualarınıza beni de katın bana yeterli

Serpil Ciritçi kuantumun gücü kitabından alıntılar..
Ben hayatımda bir şeyin gerçekten olmasını istiyorsam buna aklımdan, mantığımdan önce bilinçaltımı ikna edip inandırmam gerekiyor.Ancak o zaman bu inancıma uygun titreşimleri yaratır ve hayatıma çekerim.işte buna evrensel çekim yasası denir.
"İnanç" ; işte bilinçaltımızın lomomotifi budur. Hayat bize sadece kendi inandıklarımızı getirir. Neye inanıyorsak onu deneyimleyeceğiz. Bilinaltımız sadece inandıklarını gerçekleştirir.

Bilinçaltınız bir evin çatı katı gibidir. Orada en mutlu olduğunuz zamanların anısı da vardır, artık hiçbir şekilde hatırlamak istemedğiniz kişi, durum ve duygulara ait anılarınız da. Bilinçaltı temizliği elimizde o çatı katına girip artık bize hayrı olmayan zararlı unsurları ayıklamaktır.
Bilinçaltımız sadece kaydeder.
Bilinçaltımız sıklıkla genelleme yapar.
Bilinçaltımızın zaman kavramı yoktur. Benim hep 'şimdi'de ne hissettiğim önemlidir. "Ben şuanda bolluk ve bereket içindeyim. Ben zenginim. " işte sadece bunu bilir
Ben sağlıklı, fit bir insanım, ben bolluk ve bereket içindeyim, benim işlerim herzaman iyi gider, ben değerli, sevgi dolu bir insanım gibi cümleler kullanabiliriz.

Allah razı olsun İnşallah yorumların gibi hayırlı olsun

pericaaaaaaaannnnnnn.......ay inanamıyorum sana. sen ne harika ne müthiş bir insansın. Allaha binlece şükür senin gibi faydalı, iyi yürekli yardımsever insanlar varda, zaman ayırıp bize yardımcı oluyorsun. Tatlım senin tesbihle ilgili bir sayfanı okudum. iş yerimdeyim bir deneyeyim dedim. önce dedimki "eşim beni seviyosa sağa-sola gitsin" duran tesbih hareketlendi ve sağa sola gitti. tekrar denedim bu kez ileri-geri gitsin dedim gene gitti. "bu yıl sonuna kadar çocuk olacakmı "dedim, tesbih kıpırdamadı. 5 kere denedim tık yok. 2015 de olacaksa daire çiz dedim. dönmeye başladı. "eşim benim için hayırlı bir insansa daire çiz dedim" fırıl fırıl dönmeye başladı. kendimden korktum. tesbihi bırakıp bağırarak odadan kaçacak oldum
canımsın yaaa.....Allah ne muradın varsa versin.En azından cok mutlu oldum. nerden buluyorsun bunları böyle.

HEHEHE doğru söze ne denir hazır bizi inciltmeden kırmadan dinleyen birini bulduk bir sen bir de ben perican perican der dururuz tabiki

Ya sen beni güldürdün ya Allah da seni güldürsün inşallah. Yine o sempatik üslubunla yazmışsın iyi ki varsınız be kızlar

Canım tesbihle ilgili olayı özetle anlatayım. Bir gece saat 04.00 surlarında çok sevdiğim oldukça bilgili ve ilim irfan sahibi bir ablamla konuşuyorduk bana bu tesbihten bahsetmişti. Tabii bende bir heves bir heyecan sorma gitsin. Yana döne evin içinde tesbih aradım durdum amma velakin kurban olduğum annem sağolsun bana her gelişinde birer birer atmış tesbihleri çantasına ve evde tesbih kalmamış. Tabii ben kafaya taktım ya ertesi günü bekler miyim hiç .. Evde boncuklar vardı başladım bir ipe dizmeye
Velhasıl el emeği göz nuru tesbihimi yaptıktan sonra bu uygulamayı yaptım. O zamanlar sevdiğimle yeni ayrılmışım ciğerlerimin yangınından duman tütüyor tabii, sordum bu hergele beni seviyor mu hayatında biri var mı vs .. Allah ne verdiyse sordum aynen bende de fırıl fırıl dönüyor.

Yalnız bu bahsettiğim ablam şöyle bir dipnot geçmişti, tespih zamana dair bilgi vermez bu gaibe yani bir nevi fala girer dedi. Tesbih soruna hayırlı mı değil mi ya da olumlu mu olumsuz mu şeklinde cevap verir ama zaman adına vermez dedi. Tabii ben bunu da test ettim hemen dedim benim hergeleyi aramalı mıyım ? başladı dönmeye bugün mü aramalıyım dedim yine döndü tuttum ben de o gün aradım bu sıpayı ve avucumu yaladım bir güzel

Velhasıl dediğim gibi bu tespih istiharesinde zamanlamaya pek girmeyin .. sonra benim gibi mors olabilirsiniz

Bu arada tespih istiharesi %70 dolaylarında doğru çıkıyor bunu da test edip onayladım :)
Hatta belli aralıklarda aynı soruları sordum, mesela döndüğü bir soruyu yine sordum aynen yine döndü. Durduğu soruyu da yine sordum mümkünatı yok yerinden oynamıyor tabii kesin olumsuz olan bir soru için geçerli bu ..

Bu tesbih istiharesini ben de yapmıştım arada da yapıyorum, böyle ruhum daralınca gerçekten insanı mutlu ediyor :) bir de esmalar için valla Allah razı olsun onlar da çok iyi geldi bana. Bir de bir istihare vardı ara sayfalarda yazılmış onu denedim günlerce rüyamda bana su göster Allahım diye niyet ediyormuşsun. Ama yok kaç gün yattıysam da hiç bir şey görmedim. Rüya görmedim yani :)))

Canım gerek tespih istiharesinin gerekse esmaların sana iyi gelmesine çok çok sevindim Allah'ım daim etsin.
Gülüm ben ilk sayfamda ilk mesajımda tüm konuları başlıklar halinde listeleyip karşılarına da o konuların hangi sayfalarda olduğunu yazdım kolaylık olsun diye. Rüya görmedim diye ümitsizlenme bir kaç gün ara ver tekrar yat inanıyorum ki göreceksin bir gün

Merhaba .Bu tesbih istiharesini nasıl yapıyorsunuz. imamesinden tutup sorular mı soruluyor acaba? Herhangi bir duası falan var mı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…