Dualar - Kişisel Gelişim - Olumlamalar

Hatunlar size bir film tavsiyesinde bulunayım. Filmin adı '' Gelecekten Bir Gün ''

Özetle konusu hayatını şanssızlıklarla geçirdiğini düşünen biri intihar eder ve ona 5 yıl sonraki hayatının nasıl olacağı gösterilir intihar etmeseydi. Ve tam da adamın hayal ettiği hayattır bu. Aslında ibret verici bir film izlemenizi tavsiye ederim. Bu arada Türk sinema filmidir.

evet komedı fılmı hayrettının umutsuz yasasnmıyor ınsallah herkez kendını gelecekte bulmak ıstedıgı yerde olur

o filmi seyrettim ama pek aklımda hoş kalmadı pek etkilenmedim açıkçası. kadın çok gezdi bir çok erkekle birlikte oldu sonra vazgeçti gitti ...

.

aslında film biraz eksik kalmış. kitabı okumanızı önerecektim ama filmi sevmeyince kitabı da okumazsınız haliyle kadın en sonunda tanıştığı felipeyle evleniyor ama bu filmde yok. hatta ikinci kitabı yazmış ye dua et evlen diye. orda kaldığı yerden devam ediyor ama o kitabı ilki kadar sevmemiştim. bir de yazan kadının kendi hikayesi olunca benim ilgimi çekmişti. belki kurgu olsa o kadar etkilenmezdim.

kitaplar daha güzel her zaman anlatım ve edebiyat sinemaya taşınamıyor malesef.

Hint Felsefesinin 4 Kuralı

İlk kural :

"Karşına çıkan kişiler, her kimse, doğru kişilerdir."
...
Bunun anlamı şudur, hayatımızda kimse tesadüfen karşımıza çıkmaz. Karşımıza çıkan, etrafımızda olan herkesin bir nedeni vardır, ya bizi bir yere götürürler ya da bize bir şey öğretirler.

İkinci kural :

"Yaşanmış olan her ne ise, sadece yaşanabilecek olandır."

Hiç bir şey, hem de hiç bir şey yaşadığımız şeyi değiştiremezdi.

Yaşadığımızın içindeki en önemsiz saydığımız ayrıntıyı bile değiştiremeyiz. "Şöyle yapsaydım, böyle olacaktı" gibi bir cümle yoktur. Hayır, ne yaşandıysa, yaşanması gereken, yaşanabilecek olandır, dersimizi alalım ve ilerleyelim diye. Her ne kadar zihnimiz ve egomuz bunu kabul etmek istemese de, hayatımızda karşılaştığımız her olay, mükemmeldir.

Üçüncü kural :

"İçinde başlangıç yapılan her an, doğru andır."

Her şey doğru anda başlar, ne erken ne geç.

Hayatımızda yeni bir şeyler olmasına hazırsak, o da başlamaya hazırdır.

Dördüncü kural:

"Bitmiş olan bir şey bitmiştir. Bu kadar basittir."

Hayatımızda bir şey sona ererse, bu bizim gelişimimize hizmet eder.

Bu yüzden serbest bırakmak, gitmesine izin vermek ve elde etmiş olduğumuz bu tecrübeyle ileriye doğru bakmak daha iyidir.

alıntı

Son düzenleme:

az evvel yaptım ve ck tuhaf oldu valla. Allah razı olsun

Kızlar biraz konudan alakasız ama internette çok araştırdım herkes farklı bi şey yazmış. Çabuk saç uzatan bir şey biliyor musunuz saçımın çabuk uzaması için ne yapmalıyım önerilerinizi bekliyorum :)

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Canım ilk ben de becerememiştim. Tam olarak yazıldıgı gibi yap. Az sallanırsa da daha hızlı sallansın de emin ol. Sallanınca da durmasını istediğinde elhamdülillah de. Duruyor.

Ne güzel o kadar dua etmişsiniz. Duanın devamlı olanı makbuldür derler. Dua ettim olmadı değil gönlünde hayırlısı ise olsun demen gerekli.

Dua edip beklemek lazım bazen dileklerimizin kabulu için Allah sabrımızı ve ona olan kulluğumuzu görmek istiyor derler.

O iş olmayacak belki bambaşka güzel bir şey olacak beklemek lazım.

zihin kuvveti olmasın. Gözlerinden yaydığın enerji kuvvetlidir neyse deneyelim akşam

Konu sahibi arkadaşım, konu şahane!
Ellerin dert görmesin.

Tabii katkıda bulunan diğer arkadaşlara da teşekkür ederim.

Ayrıca bana bu konuyu tavsiye eden MAVİLİM arkadaşıma çok çok teşekkürler...

Yahya b. Said Kettân (Sûfi, ö.160) diyor ki: «Rüyada Rabbime seslenerek: Nice zamandan beri Sana dua ediyorum, fakat duamı kabul etmiyorsun" dedim.
Buyurdu ki: "Ey Yahya, Ben sesini dinlemeyi arzu ediyorum da ondan."

Teşekkür ederim Prensesim benim

Kızlar bir şey soracağım bir falcı bana eski sevgilimin dönmesi için bir şey söyledi ama bu büyü değil dimi? Korkuyorum da. Sirkeli suya 42 besmele 5 nas 5 fatiha okuyup o suyla falan yıkanıyorsun. Sonra Gül suyuna yasin falan okuyorsun baya bir şeyler var. Büyü mü? Birde şey diye düşünüyorum ben böyle dönmesi için bir şeyler yapınca hiçbir anlamı kalmıyor çünkü kendi kendine dönmesini istiyorum.Böyle içim kötü oluyor eğer dönerse hiç mutlu olmam ki ben böyle yaptıktan sonra dönecekse eğer bana bi akıl verin

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…