Dualar - Kişisel Gelişim - Olumlamalar

Sirkeli su üzerinde nazar varsa alır. Mikrop kırıcıdır sağlıktır Sİrke. Nas,felak nazara büyüye karşı okunur. Yasin dilek için okunur. SANmıyorum büyü olsun. Sen Allahtan iste bakalım hakkınd ahayırlı ise sana döner.

canım falcı büyük ihtimalle senin üzerinde nazar yada büyü olduğunu düşünerek arınman için sana bunları yapmanı söylemiştir.......büyüyle alakası yok yani.....üzerindeki negatif enerjinin gitmesi için......sen bunu yaptın diye sevgilin sana dnmüş olmayacak...senin üzerindeki negatif enerji gittiği için sevgilin sana dönmüş olacak.......

Son düzenleme:
Tasavvufla ilgili bir kitap okuyorum. Dün bunu okudum kitapta (cümle cümle aynı olmasa da konu aynı idi):

HZ. İBRAHİM HİÇ MİSAFİRSİZ YEMEK YEMEZMİŞ.BİR GÜN GELMİŞ HZ. İBRAHİME HİÇ MİSAFİR GELMEZ OLMUŞ.ÇOK ÜZÜLMÜŞ.MİSAFİR GELMEDİĞİ İÇİN BİR AY BOYUNCA YEMEK YEMEMİŞ.TEK ÇAREYİ DIŞARI ÇIKIP MİSAFİR ARAMAKTA BULMUŞ.
ÜZÜNTÜLÜ BİR ŞEKİLDE İLERLERKEN YOLDA KENDİSİ GİBİ ÇOK ÜZGÜN BİR ADAMA RASTLAMIŞ.ADAMA DERDİNİ SORMUŞ.ADAM:
"_BEN HİÇ MİSAFİRSİZ YEMEK YEMEZDİM.AMA BANA TAM ÜÇ AYDIR MİSAFİR GELMİYOR.BU YÜZDEN BENDE DIŞARI MİSAFİR ARAMAYA ÇIKTIM "DEMİŞ.
HZ. İBRAHİM MİSAFİRİNİ BULMUŞ AMA ADAM TAM ÜÇ AYDIR MİSAFİRSİZ KALMIŞ.HZ. İBRAHİM İSE BİRAY.BÖYLE DÜŞÜNDÜKTEN SONRA ADAMIN DAVETİ ÜZERİNE ADAMIN EVİNE GİTMİŞ.ADAM MİSAFİRİ İÇİN ELİNDEN GELEN HERŞEYİ HAZIRLAMIŞ.YEMEK BİTTİKTEN SONRA ADAM HZ. İBRAHİMİ BİR ODAYA GÖTÜRMÜŞ.ORADAN İSTEDİĞİ HEDİYEYİ ALMASINI SÖYLEMİŞ.HZ. İBRAHİM:
"_YOK SAĞOL BEN BİŞEY İSTEMİYORUM.SADECE BENİM İÇİN DUA ET YETER "DEMİŞ.
ADAM:
"_İŞTE BEN BU İSTEĞİNİ YERİNE GETİREMEM."DEMİŞ.
HZ. İBRAHİM NEDENİNİ SORMUŞ:
ADAM:
"_BENİM ALLAH TAN YILLARDIR İSTEDİĞİM BİŞEY VARDI ONUN İÇİN SÜREKLİ DUA ETTİM DURDUM YILLARDIR.AMA GERÇEKLEŞMEYİNCE BIRAKTIM BENDE DUA ETMEYİ."DEMİŞ.
HZ. İBRAHİM:
"_PEKİ NEYDİ BU İSTEĞİN DEMİŞ"DEMİŞ.
ADAM:
"_BENİM ZAMANIMDA YAŞAYAN BİR PEYGAMBER VARMIŞ.ONUN HEP EVİME GELİP BENİM MİSAFİRİM OLMASINI İSTEDİM AMA OLMADI."DEMİŞ.
BUNUN ÜZERİNE HZ. İBRAHİM:
"_ŞÜKÜRLER OLSUN Kİ ALLAH SENİN DUALARINI KABUL ETTİ. O PEYGAMBER BENİM."DEMİŞ.

Sirkeyle yikanmak iyidir, negatif enerjiden arindirir. Gul suyu da negatifligin gitmesi icin. Bu falci Lebuda mi? Bana da sirkeli suyla yikan demisti, o gece yikandiktan sonra uzun uzun aglamistim ama ertesi gun kendimi super hissetmistim. Bence yikan, ben cok ferahlamistim.

Hayır tellwede bir falcı söyledi. Birde dün sevgilimle neden ayrıldığımızı bulmak için suya 5 nas falan okuyup o suyu içmiştim gece falcının söylediği gibi. Sonrada tüm gece kabus gördüm hala elim ayağım titriyor. Neden gördüm acaba

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Çok güzel bir hikayeymiş. Prensesim

Bende sirkeli su yaparım saçlarım için. Dua okuyarak dökmemiştim :)

Son düzenleme:

Allahtan uyarı almışsındır. Fala inanma dua et bana diye

Aaaaaaaaaaa, hangisi?

Bilemedim, ben de bazen dua ettikten sonra gece yatamadigim olur.

Canıııım hoşgeldin Allah hepimizden razı olsun inşallahh

Gerçekten mükemmel bir hikayeymiş. Duaların kabulüne dair bir yazı paylaşmıştım burda başlığı sanırım Ümitsizliğe Kapılanlar Okusun idi .. Allah'ın duaları bizim deyimimizle neden kabul etmediği ya da geç kabul ettiğine dair bir yazıydı hala tüylerim ürpererek okurum onu

Şu aşağıdaki mi?
Oysa şayet ben de beğendim. Hatta maille sevdiklerime gönderdim.
[h=2]Ümitsizliğe Kapılanlar OKUYUN![/h]
1. Duayla ilgili ayet ve hadisler 1."Eğer kulum, bana ellerini kaldırır da dua ederse, ben o elleri boş olarak geri çevirmekten hayâ ederim."

2. Ben, kulumun zannı üzereyim. Artık dilediği gibi düşünsün!.." Yani siz dua ederken, o duanızın kesinlikle kabul göreceğini düşünürseniz, biliniz ki mutlaka isteğiniz meydana gelecektir!..

3. " Bir şeyi istemek, ona nâil olmak demektir; Zirâ Allâhu Teâlâ kabul etmeyeceği duayı kuluna ettirmez." DUA’nın ısrarla devamına müsaade olunması, o duaya icabet edileceğinin de göstergesidir. Zirâ, Allâh, kabul etmeyeceği DUA’ya ısrarla devam şansı tanımaz. Kişi, bir konudaki DUAsında ısrarlı değilse, o DUA'nın yerine gelme şansı da son derece düşüktür.DUA'da en önemli yardımcı faktörlerden biri de istenilen şey hususunda ısrarlı olmaktır. Herhangi bir konuda bir iki defa dua edip arkasını bırakmak son derece yanlıştır.

4. " Allah istemedikçe siz isteyemezsiniz !." - Peki, biz dua ettiğimiz zaman, kabul olur mu?.. Yani, sizde ortaya çıkan bu istek, gerçekte Allâh istemiş olduğu için sizde ortaya çıkmaktadır!.. Eğer, Allâh istememiş olsaydı, siz dahi o şeyi isteyemezdiniz.

5. Ulu Allah (C.C) söyle buyurur: " Basina bir bela geldigi zaman bana siginan kulun, daha o hic bir istekte bulunmadan, diledigi yerine getirir ve daha yalvarmadan duasini kabul ederim. buna karsilik basina bir bela geldigi zaman bana degilde varliklardan birine siginan kulun yüzüne bütün gökyüzü kapilarini kitlerim." demistir.

6. Dahhak der ki: " her kirk gecede bir basina ya bir bela ya bir keder veya bir musibet gelmeyen kimsenin hesabina, Allah (C.C) katinda hic bir hayir yazilmaz"

7. Hazreti Rasûl aleyhi's-selâm buyuruyor:" Herhangi bir kul, koltuğunun altı görülecek şekilde ellerini kaldırır ve Allâh'dan bir dilekte bulunursa; acele etmediği takdirde kesinlikle duasına icabet edilir.- Acele nasıl olur yâ Resûlallah?..- Dua ettim ettim, kabul olmadı, der"(de vazgeçer)… işte bu yanlıştır; dua yerine gelene kadar ısrar etmek gerekir."Hazreti Rasûl aleyhi's-selâm, "şeksiz - şüphesiz, kabûl olacağından emin olunarak" DUA edilmesini tavsiye etmiştir.

8. Ayrıca, DUA konusunda, ŞEYTAN vasfıyla bilinen CİNLER'in insana çok yanlış fikirler telkini de sözkonusudur; ki, bu da insanı bu çok etkili silâhı kullanmaktan mahrum bırakır.Tam içinizden DUA etmek gelmişken, ŞEYTAN ismiyle, şeytaniyet vasıfları dolayısıyla lâkablanmış olan CİNLER, hemen bir vesvese verirler. "Aman canım niye dua edeyim, nasıl olsa kaderde varsa olur!" DUA etsem de etmesem de iş olacağına varır, ne diye DUA edeyim ." Ve, böylece siz, DUA etmekten vazgeçip; en güçlü SİLAH olan DUAdan mahrum kalırsınız. DUA'dan mahrum kalmak, DUA etmemek suretiyle de nelerden mahrum kaldığınızı asla hayâl bile edemezsiniz.İşte bu yüzdendir ki, Hazret-i Rasûlullah aleyhi's-selâm bakın bize ne tavsiye ediyor: "Nalınınızın tasmasına, koyununuzun otuna kadar her şeyi Allâh'tan isteyiniz.." "Allâh'ın fazlı kereminden isteyiniz, çünki istenilmesinden hoşlanır.' "Şüphesiz ki Allâh, ısrarla DUA eden kullarını çok sever' "Hassas olduğunuz saatlerde DUA etmeyi ganimet biliniz. Çünkü bu hâl rahmet saatinin hâlidir ".

'Alıntıdır'​

Evet canım bu yazı , ben bi konu için 6 aydır dua ediyorum bir gün artık ümitlerim tükenmek üzereydi ve nasılsa olmayacak duaya amin diyorum artık duayı bırakıp yoluma bakmalıyım dediğimde bu yazı çıktı karşıma ve tokat etkisi yaptı bende

Bazen oluyor öyle...
Bir şey oluyor, isyan ediyorsun ya da başka bir şey!
O anda bir şey sanki tokat gibi yüzüne çarpıyor.

konu baya ilerlemiş...gezegen saatlerinden bahsedilmiş...o hesaplamayı nasıl yapaza...yada sayfsı belliyse direk orayı okuyayım ben

konu baya ilerlemiş...gezegen saatlerinden bahsedilmiş...o hesaplamayı nasıl yapaza...yada sayfsı belliyse direk orayı okuyayım ben

Misk ve amber en sevdiğim kokulardır :)
Canım ilk sayfadaki ilk yazımda konuları hep sayfalarıyla listeledim ordan bulabilirsin

Merhaba arkadaşlar,

Bu yazıyı hazırlamayı uzun zamandır düşünüyordum. Bundan 6 ay önce bir ayrılık yaşadım ve resmen bunalımdaydım. O dönem sürekli fal baktırıyordum.
Şu ana kadar baktırdığım “hiçbir” fal tutmadı kızlar.. 1 tanesi bile.. onlara inanarak bekledim, bekledim, bekledim.. ve beklediğim adamın biz ayrıldıktan 2 ay sonra evlenme teklif ettiğini ve haziran başında nişanlandığını öğrendim… ki ilişkisi yüksek ihtimal daha eskiye dayanıyordu..

neyse ben duamı ettim, tövbe ettim artık bu fal olaylarına.. Allah affetsin.. sizlerle paylaşmamın nedeni ibret almanız için.. gerçekten geleceği Allahtan başka hiç kimse bilmiyor.. fal baktırarak kaderimizle oynuyoruz aslında..
şimdii size tüm fal maceralarımı anlatıyorum ders olsun diye…

Bakırköy Zeynep: eskiden beri tanırım yıllarca gittim. bakırköy incirlide cafe keyf in üstündeydi en son yeri sonra tövbe etti bu işi bıraktı. Benden de helallik istedi zaten sonra neyseee.. Sürekli bu adam senin kaderinde var, ailevi sorunları var seni uzak tutmaya çalışıyor dedi.. mayısta yüzük var dedi adam gitti başkasıyla nişanlandı.. vakti zamanında bu adamın üstünde büyü var dedi büyüyü bozmak için dünyanın parasını aldı benden.. neyseee Allaha havale ettim onu Allah büyük..

Ataköy Cansu: Allahım allahım neler dedi neler.. bu adam senin kaderin. Sen bu adamla evleniyosun seni çok seviyor vs vs vs…. ahh ahh gitti benim paralar 3 kere gittim ona inanarak bekledim, bekledim, bekledim...

Laf Cafe Canan: martta baktığında 2 vakte kadar seni arayacak, eski sevgilisi ile problemleri varmış onları anlatacak sana,hayatında biri yok sen öyle bil istiyor ailevi ve maddi problemleri var dedi.. 2 değil 4 vakit geçti gördük..

Kapris Cafe İmam: hayatımda gördüğüm en itici falcıydı. Mayısta dönecek dedi. Cananın söylediklerinin aynısını söyledi. Biri yok sen öle bil istiyo vs vs vs.. mayısta falım çıkacak geri geleceksin dedi.. tabi ki gitmedim.

Bursa Yasemin: Telefon ile baktırdım. Adamın karakterini ve beni birebir tarif etti çok şaşırmıştım.. Yaşadıklarımızı birebir anlattı. 2 ay içinde arayacak hayatında senden başka kimse yok kızım seni çok seviyor sakın merak etme dedi. Sonuçlar ortada.

Laf Cafe Andaç: Adamı ve benim karakterimi birebir anlattı o da benim iş durumunu fln bildi.. Süperdi. 3-4 hafta içinde geri dönüş olur dedi. Tabiki tutmadı.

Laf Sepeti-Sezen: En mantıklısı buymuş aslında. hayatında biri var seni bıraktığı için pişman olacak ama bu uzun zaman sonra olacak ve sen çoktan unutmuş olacaksın. Dengesiz bu adam bırak gitsin demişti..

Laf Sepeti-İlkay: Aileleriniz farklı. Bu çocukun aklını çelen esmer biri var geri dönüşü görünmüyor demişti ki öyle de oldu.

Falimpir Lebuda: Bu adam evli olabilir demişti.. ki o zaman çok kızmıştım.. bi şekilde haklıymış kadın aslında.. neyse olumsuz demişti olumsuz oldu ztn herşey..

Telwe-Falcısema: Haziran başı yeniden başlayacaksınız. Bir kadın var hayatında ama geçici olacak demişti.. seni sevdiğini anlayacak perişan olacak vs vs .. oldu cnm görürsem söylerim!!…

Telwe Selena: geri dönüş olacak, nazar yüzünden ayrılmışsınız hayatında biri yok seni özlüyor vs vs vs tutmadı..

Telwe serüven: katina ve kitap falı baktırdım. İkisinde de geri dönüş olacak arayacak dedi.biri yok hayatında asla bunu düşünme dedi. Tabiki aramadı kızlar tekrar etmeme gerek yok.

ümraniye-didem: o baktırdığım son falcıydı. Adamı iyi tarif etti hatta sonra kızla fotosunu yolladım.o zaman o kızın nişanlısı olduğunu bilmiyorum tabi.. bu kız onun sevgilisi değil, akrabası olabilir aralarında birşey yok dedi.. sonuçlar ortada...

Cezve Şeyma- Cezve Akrepçe- Telwe Batsheba- Falimpir Harun- Binnaz Abla Marzuka-Binnaz Abla Firuze Aydın, ve aklıma gelmeyen diğerleri.. hiç biri birşey bilemedi..

Kızlar bu dediklerimde asla yalan yok.. birebir yaşadım bunları.. siz yaşamayın. Ne onlıne da ne reel de hiçbir falcıya güvenmeyin. sadece zihin okuyorlar inanın başka birşey bildikleri yok.. Eğlence amaçlı dahi baktırmıyorum artık. Bence insanın kader çizgisini bile bozuyor onların enerjisi..
Sürekli dua ediyorum artık. Allahım affetsin.

Neyse son diyeceğim şudur, geleceği Allah bilmemizi isteseydi zaten izin verirdi ve bilirdik.. Peygamberlerin bile böyle bir gücü yokken, bunu o falcılardan,hocalardan beklemek ne büyük gaflet aslında..
Allah bir daha çaresiz bırakıp bu sömürücülerin eline düşürmesin hiç birimizi..

Sevgiler..

Kusura bakmayın ama ben bişey anlamadım
Allah'ın işini dualarla mı değiştiriyosunuz ?
Ayrıca sağlıklı olsun denir, erkek olma isteği neden ?

Kusura bakmayın ama ben bişey anlamadım
Allah'ın işini dualarla mı değiştiriyosunuz ?
Ayrıca sağlıklı olsun denir, erkek olma isteği neden ?

Haşa ! Allah'ın yazdığı kaderi değiştirmek gibi bir gayemiz asla olamaz.
“Dua kaderi değiştirir”, en sıkıntılı anlarınızda en ummadığınız anda insanın tek dostu tek dayanağı Yüce yaratıcı Allah’tır, dua etmeyi ihmal etmeyin ” Allah duada ısrar edenleri sever”

Biz yalnızca yaradana isteklerimizi hayallerimizi arzularımızı dua ederek isteriz. Allah, dua edin size vereyim der. Biz duamızı eder takdir yine yaradanındır.

Erkek evlat konusuna gelince bu da insan isteklerinden biridir evlat her zaman evlattır ama inkar etmeyelim sağlıklı olmasının dışında hepimizin bir cinsiyete dair isteği vardır sohbet aralarında da geçer inşallah bir kızım olur ya da oğlum olur gibi. Bu da erkek evlat isteyenler için bir dua yoksa onu nasip edecek olanın yalnızca Allah olduğunun bir çok kişi bilincinde artık.

Umarım açıklayıcı olabilmişimdir ..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…