Dualar - Kişisel Gelişim - Olumlamalar

Cuma Günü Okunacak Esmalar.
İmam-ı Gazali'ye göre Cuma günü bin kere Ya Allah diye okuyanlar evliyalar sınıfına katılırlar.

Yine Cuma günü namazdan önce yüz defa “Ya Allah, Ya Hu” diyen kimsenin hayırlı dileği gerçekleşir.

Cuma namazından sonra yüz defa “Ya Rahman” diyenler unutkanlıktan ve gafletten kurtuldukları gibi kalpleri de nurlanır.

Cuma namazından sonra yüz defa “Ya Gaffar” ism-i şerifini okuyanlar affa mağfirete mazhar olurlar
Cuma günü akşama doğru “Yâ Veliyy” ism-i şerifini okuyanların hayırlı dilekleri kabul olunur.
Cuma gecesi 1000 defa “Yâ Muhsî” ism-i şerifini okuyanın kıyamet gününde hesabı kolay olur.
Cuma günü 1000 defa “Yâ Vâlî” ism-i şerifini okuyarak dua edenin duası kabul olur, işleri kolaylaşır.
10 hafta süreyle Cuma günleri onar defa “Yâ Ganiyy, Yâ Muğni” ism-i şeriflerini okuyan zengin olur.
Cuma geceleri 100 defa “Yâ Dârr” ism-i şerifini okumaya devam eden Cenabı Hakka yakın olur ve zarar verici şeylerden emin olur.
Cuma namazından sonra yüz defa “Yâ Gafur” ism-i şerifini okuyanlar af olunur
Cuma namazında hutbe esnasında yüz defa “Ya Basîr” ism-i şerifini okuyanı Cenab-ı Allah hidayete erdirir, kalp gözünü açar.
Cuma Günü ” YA VELİYYÜ YA ALLAH” esmasını (1000) defa zikreden kişi her istediğine kavuşur.
Cuma günü “LA İLAHE İLLALAHܒL MELİKܒL HAKKU’L- MÜBİN” (200) defa zikreden Kişi Allah’tan ne isterse verilir.Cuma günü Sabah’.
YA-RAKİB esması (312) defa zikrederek istegini Allah’a bildirrisen istegin kabul olur

cuma günleri okunacak dualar
Cuma günü ikindi namazı ile güneş batmasına kadar olan zaman diliminde Allah’dan isteyin.Dua edin.
Cuma günü”La ilahe illa ente ya hannanü ya mennanü ya bedias semavati vel erdi ya zel celali vel ikram”” bu dua ile dua eder ve Allah’dan isterse ,Allah mutlaka duanıza karşılk verir.

Cuma günü akşam ezanına 45 dakika kala “Ya Meliki Muktedir sin Allah’ım bana yardım et” ismini (100) defa tekrarlayıp sonrada dileğinizi dileyin, sıkıntınız gider,huzur vr rahata erersiniz.

Hadis-i şeriflerde buyuruluyor ki:
(Cuma gecesi Kehf suresi okuyan, Kıyamette, yerden göğe kadar bir nurla
aydınlanır. İki Cuma arasında işlediği günahlar da affolur.) [Tergib]

(Cuma günü 80 salevat getirenin, 80 yıllık günahı affolur.) [Dare Kutni]

(Cuma günü veya gecesi Duhan suresini okuyana Cennette bir köşk ihsan
edilir.) [Taberani]

(Cuma gecesi Yasin suresini okuyanın, günahları affedilir.) [İsfehani]

(Cuma günü gusledenin günahları affolur.) [Taberani]

21 gün boyunca her gün 1 bardak suya 101 defa, ‘’Inna fetahna leke fethan mübina. Ve fütihatis semaü fekanet ebvaba’’
okunması ve bu suyun evlenmek isteyen kişinin içmesi tavsiye edilmiştir.

- Cuma günü abdest alınıp 2 rekât tövbe namazı kılıp 18 defa Cuma suresi okunması hayırlı evlilik için tavsiye edilir.

- Evlenmek için her gün okuyabildiğiniz kadar şu duanın okunması tavsiye ediliyor, anlamına da dikkat ederseniz ne kadar
isabetli bir dua olduğunun farkına varırsınız.

‘’Rabbi,,inni lime enzelte ileyyi min hayrin fakiru ‘’
Anlamı: Rabbim bana indireceğin her hayra muhtacım””

Merhaba perican,
Bu konularda çok araştırmacısın anlaşılan. Bende son zamanlarda okumaya çalıştığım bir duadan bahsedeyim. SEKİNE duası çok hoşuma gidiyor.
19 rakamı işelnmiş. Besmele 19 harf ve Kur'an Kerimde 19 hartten oluşan çeşitli surelerdeki ayetleri toparlanmış. 2 tane Fatihadan iki tane Fetih, Lokman gibi..Ve Hz.Ali(r.a) ismi azam olarak nitelendirdiği toplam 19 rakamına denk gelen 6 esma var.

İc sikintisi icin okunabilecek bir sey var mi? Bugun cok kotuyum, surekli gecmişi dusunuyorum. Sanki depresyona girmis gibiyim. İcimden aglamak geliyor. Ayetel kursi ve insirah suresini okudum ama hala yuregim cok sıkısıyor.

İc sikintisi icin okunabilecek bir sey var mi? Bugun cok kotuyum, surekli gecmişi dusunuyorum. Sanki depresyona girmis gibiyim. İcimden aglamak geliyor. Ayetel kursi ve insirah suresini okudum ama hala yuregim cok sıkısıyor.

Insirah diyecektim ama okumuşsun zaten. Bi de suya okuyup içmeyi dene. İnşaallah geçer canım

Mevlam görelim neyler, neylerse güzel eyler...

Hayırlı cumalar herkese.
Perican mesela cuma ile ilgili bildirim 55. sayfada ya onu ilk konu mesajının en altına yazar mısın? cuma günü yapılacaklar :55 sayfa diye

ben hala ders ve hastalık için olan esmaları arıyorum.araya sohbetler giriyor sayfalar uzuyor bulunması güç oluyor.

Canım benim bol bol ”La ilahe illa ente ya hannanü ya mennanü ya bedias semavati vel erdi ya zel celali vel ikram”” oku ismi azam duasıdır her derde devadır bir de Hz. Yunus'un duasını oku canım La ilahe illa ente Sübhaneke inni küntü minez - zalimin."

bu dualar niyetinin kabulünde de etkilidir okuduktan sonra duanı et. gün içinde de ya selam ya selamet çek tatlım

Ah gülüm ben ona hala çözüm arıyorum Başlıklar halinde paylaşım yapıyorum search thread kısmına yazdığınızda çıksın diye :/ dediğini de deneyeyim ..

Sekine duası için Mucize dua derler zaten ve dediğin gibi 19 sayısının bir gizemi vardır. Özellikle 19-21-41 bu üçü çok çıkar karşıma .. Bu nedenle okumaları bu sayılarda yapmaya özen gösteririm

Cok tesekkur ediyorum. Sabah cok kotuydum simdi acildim biraz. Bu dediginiz dualari da kagida yazayim okurken ezberlerim hem.

oyyhh tamamdır hallettim ilk mesajımda sayfaladım hepiciğini

canım çok ilginç buldum topiğini:) ve birazda kendime yakın buldum:)
bende sana bir soru sorsam?
ben genelde ruhen ve bedenen çok hassas bir insanım, bu hassaslığımı kuvvetlendirmem güçlendirmem için hangi duaları yada esmaları okuyabilirim?
ayetelkürsi okuyorum, faydasını görüyorum ama yinede sanada ayrıca sormak istedim bunu.
şimdiden çok teşekkürler....

Canım topici beğenmene çok sevendim çok teşekkürler, İlk mesajımda esmaların duaların sayfalarını sıraladım ordan durumunuza en yakın olanı okuyabilirsiniz. Durumunuzu tam olarak anlayamadım. Hem paylaşımları incelerseniz belki aklınızda olmayan birşey için de okuyacağınız şeyler çıkabilir

Ben seni çok iyi anladım canım ben de aynıyım. Sen bulabildin mi? Bi de ben Insirah suresini çok okurum.

Mevlam görelim neyler, neylerse güzel eyler...

Sevgili perican, gecmiste yuregimizi paramparca edip giden bir insani affetmek istiyor ama yapamiyorsak, onu icimizden azat etmek isteyip yine yapamiyorsak bunun icin bir dua var mi acaba

Sevgili perican, gecmiste yuregimizi paramparca edip giden bir insani affetmek istiyor ama yapamiyorsak, onu icimizden azat etmek isteyip yine yapamiyorsak bunun icin bir dua var mi acaba

Aşk acısı ve Gönül darlığı çeken kişiler Besmele ile beraber Yunus suresinin 57.ayetini 500 kere okumalıdır.
Bismillahirrahmannirrahim
Yâ eyyuhen nâsu kad câetkum mev'ızatun min rabbikum ve şifâun limâ fîs sudûri ve huden ve rahmetun lil mu'minîn(mu'minîne)

Aşkın getirdiği sıkıntılardan en kısa yoldan kurtulmak ve onun şiddetinden kurtulmak isteyenler Allah’ın Latif ismi şerifinden yaralanırlarsa,en kısa sürede bu acı ve elemden kurtulurlar.Rahata ve feraha kavuşurlar..

Her gün 100 yada 129 defa “Yâ Latif Celle Celalühü ” diyerek zikre devam ederler.

Canım aşkın acısından kurtulunca onu içinden azat etmiş olursun. Bir de olumlamalara da yönel ..

Her gün uyanınca ve yatmadan evvel şu sihirli kelimeleri düzenli olarak söyle
Seni seviyorum
Seni affediyorum
Senden özür diliyorum
Beni affet
Teşekkür ederim.

Bir de şöyle bir olumlama var. erkek arkadaşınızın ismini söyleyip seni seviyorum senden özür diliyorum içimde senin bana aşık olmamanı beni sevmemeni , benimle evlenmek istememeni , bana değer vermemeni, beni mutlu etmemeni sağlayan her ne varsa lütfen beni affet teşekkür ederim, bunu günde en az 50 en fazla 100 defa okuyacaksınız, 21 gün. deneyin sonuçlar hep güzel çıkıyor. sevgilerimle

Hemen bir yere not aliyorum. Su hopoonopono teknigini daha once denemistim ama kisa sure yapabildim. simdi dualarla birlikte yapayim daha etkili olur. Hersey gonlunce olsun, tesekkur ederim:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…