Dualar - Kişisel Gelişim - Olumlamalar

Benim uyguladığım şekliyle uygulamış, diğer usuller bayağı zor zaten sürekli başa dönüyorsun filan. Arkadaşın etkiyi artırmak için mübarek günü tercih etmiş ama böyle bir şartı yok tabii, hani cuma gecesi, sela ile ezan arası makbul zamanlardır ya ondan o zaman okumuş. Ben dün gece yaptım kandilden faydalanmak için.

arkadaslar ayetel kursi nin faziletleri nelerdir? yani cok iyi bir dua oldugunu biliyorum ama faziletlerini bilmiyorum.
birde ben ayetel kursi yi okurken uykum olsun olmasin surekli esniyorum gozlerimden yas gelence kadar. bu ne demek? ne yapmam lazim

Bir sayfada toplasak derken ? Ben çok fazla anlamıyorum açıkçası o yüzden sordum, derli toplu olmasını ben de istiyorum bir yolu varsa paylaşabilir misin ?

ilk sayfaya yazılabilir mesela ;

geçim sıkıntısı duası .. 3 .sayfada örnegin

ders ile ilgili dualar :11 sayfada vs..

çünkü ben ders için duaları arıyorum ama en baştan göz gezdirmek vakit alıyor.
belli bir düzen olsa çok iyi olur.

Aslında çok mantıklı böylece sayfalarda da kaymalar olmaz sanırım. Aslında klasör sistemi olsa çok iyi olur

Perican arkadaşım, öncelikle sen ve diğer paylaşımda bulunan arkadaşlarımdan Allah razı olsun.

Bu taşları nerden alıyorsun? Ben de aytaşı almak istiyorum mesela.Nerden alabilirim? İstanbuldayım....

Perican arkadaşım, öncelikle sen ve diğer paylaşımda bulunan arkadaşlarımdan Allah razı olsun.

Bu taşları nerden alıyorsun? Ben de aytaşı almak istiyorum mesela.Nerden alabilirim? İstanbuldayım....

Canım Allah cümlemizden razı olsn. Ben İstanbulda yaşamadığımdan çok iyi bilmiyorum ama kapalı çarşının orda bi sokak varmış orda bulunurmuş. normalinde gümüşçülerde de bulunabiliyor ama sırf bu taşları satan mağazalar da var. İnternetten şehrinizin adını yazıp arayabilirsiniz

Abdestsiz de okunabilir canım bildiğim kadarıyla ama tabii en makbulü abdestli olmaktır

abdestsiz de okunabilir canım bildiğim kadarıyla ama tabii en makbulü abdestli olmaktır

peki regl iken bildiğim kadarıyla dua okuyamıyoruz dimi :26:
Regl iken esmaları okuyabilirmiyiz ve regl iken okuyabileceğim dualr nelerdir biliyomusun :26:
Sana da oluyor mu bilemiyorum ama regldan önce en azından gün içerisinde bi esmaymış bi duaymış okuyorum insan alışıyor bu sefer regl olunca boşlukta hissediyorum

birkaç sayfa geride varmış bir uygulama ben bulamadım canım, sen bulabildin mi?
bu arada sana bunu yapanın tez vakitte Allah müstehakını versin inşallah! ben de az kazık yemedim , Allah bırakmasın hakkımızı! her gün dua ediyorum Allahım hakkımı seneden tez vakitte alsın diyorum, öyle içten söylüyorum ki ve haklıyım Allahta biliyor, o nedenle canım merak etme er yada geç duyarsın başına neler gelmiş o şerefsizin! üzülme Allaha dua et sadece ve sabret...

benim bildiğim zalimden hakkını ve initkamını almak için okunan esmalar var.ben okuyorum ve inanıyorum sonunda hakkımızı Allah alacak.
ya Müntekim 630 kere
ya Müzill 770 kere
ya Cebbar 220 kere
ed Darr 1001
ya kahhar 306
EL-HAFİD 1481

bunlar benim bildiklerim...
biri bir forumda anlatmış, 2 rekat namaz kılıp bu esmaları okudum ve Allahtan hakkımı almasını diledim demiş ve sonuç almış, haklıysan sonuç alıyorsun ancak haksızsan sana döner demiş, sen haklı olduğuna canı gönülden eminsen ki anlattıklarına göre şerefsizin tekiymiş , yapabilirsin. Allah kabul etsin diyorum, kimse kimsenin namusuyla oynayıp iftira edemez, hakkı yok buna, Allah böylelerinin tez vakitte cezasını versin inşallah.

kesinlikle katılıyorum, peygamberimiz bile canını yakanları yeri geldiğinde Allaha havale etmiştir.
biz de dualarla yada esmalarla Allaha havale ediyoruz, gidipte insanların boğazına yapışmıyoruz, yada ölsün demiyoruz, benim tek isteğim bana yaptıklarının aynısını yaşasınlar ve ben de buna şahit olayım, duyim , görim ama bileyim... kolay değil sadece Allaha havale ediyorum deyip bir kenara çekilmek bazen, yaşadığınız olayın derinliğine bağlı... ya Müntekim Allahın adıdır ve hakkını alan intikamını alan demektir, elbette kötü insanlardan Allah yaptıklarının hesabını sorsun, hakkımızı intikamımızı alsın inşallah ki alır da ...sadece insan olarak sabırsızız , acele ediyoruz, çünkü üzülüyoruz canımız yanıyor ...

Evet canim Perican paylasmisti bir kac sayfa önce :
Allahümme ya mevdiü küllü şekva veya şahidü küllü necva veya alimü küllü hifyetin veya kaşifü küllü beliyyetin ya münci Musa ve Muhammed ve İbrahim-ül Halil salavatü-llahi ve selamühü aleyhim ecmain. üduke ya elhi deamin mineşşitdete gafeti daüfet kuvvetehü ve kallet hiletühü duael garikul melhuf ellezi la yecidü li keşfi ma bihi illa ente ya errahmerahimin . Ekşif anna ma nezile bina min aduvvina ve adüvvike eşşeytan-irrecim. Ya Rabbel Alemin inneke ala küllü şey'in kadir,ve egusai ,Ya Allah,Ya Allah Ya Allah ,Allahümme ya Badiü la bidayete leke,ya daimü la nifade leke,Ya Hay,Ya Mühyil mevta ya kaimen ala küllü nefsin bima kesebet,ilahi ente Allah-ül azizül Cebbar. La ilahe İlla Ente ilahen vahiden. Es'elüke bil kelimatil tamat el emnü vel afvü vel afiyete vel müafat el daimetü fiddini veddünya vel ahireti vel ehel,vel cesed vel mal ,vel veled,vel müslimine ecmain. Ya Rabbel Alemin,inneke ala küllü şey'in kadir. Verhamni birahmetike ya erhamürrahimin. Vekşif anni ma nezile bi min dıykün ve küllema eredtü. ve hallisni halasan cemilen ya Rabbül Alemin. Ve hassın zannüke vallahül muvaffak

günde 3-5-7 kez oku canım bunu ve niyetini yaparak oku

Son düzenleme:

Allah razi olsun paylasimin icin. Tabi ki cani gönülden eminim hakli olduguma en ufak bir kötülük olsaydi ve ya yalnis bir davranisim o kisiye karsi icim yanmazdi.. ve kötü olan sadece bana yapmadi halen devam ediyor baska kizlari kadinlari tuzagina düsürmeye.. o kadar ici pislikle dolu bir yaratik ki utanmadan Allahin ismini agizina alip "Bu bana verilen Allahtan bir yetenektir, bana verdigi bu yetenek sayesinde ben asla ac kalmam!" diyor.. her gün Allahima yalvariyorum bana yaptiklarini yanina birakma, hakkimi ondan al, bana ne yaptiysa aynisini onada yasat, beni neler icin kirdiysa ayni seyler icin onuda kir, nasil beni elim ayagim bagli yalniz parasiz ve ac biraktiysa aynen o da bu duruma düssün calicak kapi bulamasin, nasil beni kullanip attiysa onu da kullanip atsinlar, nasil beni pis oyunlarin icine sokup bir anda o oyunlarin icinde acimasizca bogduysa onunda bu yaptigini basina getir, nasil benim yüzümü düsürdüyse cevreme karsi onunda yüzünü düsür..her gözümden düsen bir damla yasin hesabi alinsin istiyorum..
Inşallah tez vakitte sana yapilan kötülüklerde o yapanin dönüp dolasip ayagina dolanir, sana her ne yasattiysa aynisini yasar..

her zmn en iyisi Allah'a havale etmektir tabi ama insan yapilan haksizliklar karsisinda hele karsindaki insan bir de piskinse elinde deil yapiyor,

ya KAHHAR birini kahretmek icin kullanilan esmadir 306 defa gece okursan eger hakliysan inanilmaz tesiri olur, insallah tez zamanda bu haksizliktan kurtulup rahatlarsin

Merhaba. Ben bunu birkaç gün önce hoşlandığım kişi için denedim 2. gecede hem deniz hem havuz gördüm.

Yalnız geçen gün nişanlandığını gördüm. Nasıl yorumlamak lazım bunu şimdi bilemedim:26:

Hayirlara gitsin eger berrak mavi guzel su gorduyseniz demekki istediginiz sey sizin icin hayirliymis

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…