Dualar - Kişisel Gelişim - Olumlamalar

Adetli Bir Kadın Mübarek Gecelerde Ne Yapar?

- Sadaka verebilir.

- Evde birisi Kur’an-ı kerim okursa dinleyebilir.

- Her çeşit zikir ve dua edebilir.

- Günahlarının affı için tövbe İstiğfar duasını okuyabilir.

- Çeşitli dualar, tesbih ve tehlil kelimelerini söylemelerinde ve Peygamber Efendimize salat ve selam getirmelerinde hiçbir sakınca yoktur. Dua ve zikir niyetiyle dua ayetlerini, Fatiha, İhlas gibi sûreleri besmeleyi, kelime-i tevhid ve şehadeti okuyabilir.

-Günahlarının affı için Seyyidül İstiğfar Duasını okuyabilir

-La İlahe illal*lah,Allahu Ekber, Elhamdülillah,Sübhanallah çekilebilir

-Esma’ul Hüsnâ çekilebilir

-Tesbih duası edilebilir

-(Sübhânallahi ve bi-hamdihi, sübhânallahil azîm) çekilebilir
Manası:
Kemâl sıfatlarla muttasıf ve noksan sıfatlardan beri olan Allah’ı hamd ile tesbih ederim

-(Lâ ilâhe illallahü vahdehü lâ ÅŸerîke leh lehülmülkü ve lehülhamdü ve hüve alâ külli ÅŸey’in kadîr)
Manası:
Allah’tan baÅŸka ilah yoktur Ä°badete layık yalnız Allah’tır, O birdir, ortağı yoktur, kâinat Onun mülküdür, hamd Ona mahsustur, O her ÅŸeye kadirdir

-(Lâ havle velâ kuvvete illâ billâhilaliyyilazîm)
Manası:
Allah’tan baÅŸka güç kuvvet sahibi yoktur Her ÅŸeye kuvvet ve güç veren ancak zati ve sübuti sıfatların sahibi yüce Allah’tır

-Günahları affettiren en kıymetli tesbih:
(Sübhânallahi velhamdü lillahi ve lâ ilâhe illallahü vallahü ekber)
Manası:
Allah’ı hamd ve tesbih ederim Allah’tan baÅŸka ilah yoktur ve O en büyüktür

- Bu dönemlerde kadınlar, Kelime-i Şehâdet, Kelime-i Tevhid, istiğfar, salavat-ı şerife gibi tevhid ve zikir cümlelerini bir veya birden fazla okuyabilirler. Ayrıca bu dönemlerinde her namaz vakti abdest alıp seccadelerinde o namaz süresi kadar oturup tesbihat ve duayla meşgul olmaları da , onlara kıldıkları en güzel namazları kadar büyük sevap kazandırır.

Arkadaşlar adet durumu size Allah tarafından verilmiş birşeydir, tüh adetime denk geldi diye üzülmeyin duanızı edin. Emin olun sizin ibadetleriniz çok makbul olacaktır. Bizlere de dua edin ..[/
QUOTE]

pericanım tlfdan giriyorum yazılar bozuk çıkmış:KK43: regl iken esma zikri yapabiliyormuyuz?

Adetli Bir Kadın Mübarek Gecelerde Ne Yapar?

- Sadaka verebilir.

- Evde birisi Kur’an-ı kerim okursa dinleyebilir.

- Her çeşit zikir ve dua edebilir.

- Günahlarının affı için tövbe İstiğfar duasını okuyabilir.

- Çeşitli dualar, tesbih ve tehlil kelimelerini söylemelerinde ve Peygamber Efendimize salat ve selam getirmelerinde hiçbir sakınca yoktur. Dua ve zikir niyetiyle dua ayetlerini, Fatiha, İhlas gibi sûreleri besmeleyi, kelime-i tevhid ve şehadeti okuyabilir.

-Günahlarının affı için Seyyidül İstiğfar Duasını okuyabilir

-La İlahe illal*lah,Allahu Ekber, Elhamdülillah,Sübhanallah çekilebilir

-Esma’ul Hüsnâ çekilebilir

-Tesbih duası edilebilir

-(Sübhânallahi ve bi-hamdihi, sübhânallahil azîm) çekilebilir
Manası:
Kemâl sıfatlarla muttasıf ve noksan sıfatlardan beri olan Allah’ı hamd ile tesbih ederim

-(Lâ ilâhe illallahü vahdehü lâ şerîke leh lehülmülkü ve lehülhamdü ve hüve alâ külli şey’in kadîr)
Manası:
Allah’tan başka ilah yoktur Ä°badete layık yalnız Allah’tır, O birdir, ortağı yoktur, kâinat Onun mülküdür, hamd Ona mahsustur, O her şeye kadirdir

-(Lâ havle velâ kuvvete illâ billâhilaliyyilazîm)
Manası:
Allah’tan başka güç kuvvet sahibi yoktur Her şeye kuvvet ve güç veren ancak zati ve sübuti sıfatların sahibi yüce Allah’tır

-Günahları affettiren en kıymetli tesbih:
(Sübhânallahi velhamdü lillahi ve lâ ilâhe illallahü vallahü ekber)
Manası:
Allah’ı hamd ve tesbih ederim Allah’tan başka ilah yoktur ve O en büyüktür

- Bu dönemlerde kadınlar, Kelime-i Åžehâdet, Kelime-i Tevhid, istiğfar, salavat-ı şerife gibi tevhid ve zikir cümlelerini bir veya birden fazla okuyabilirler. Ayrıca bu dönemlerinde her namaz vakti abdest alıp seccadelerinde o namaz süresi kadar oturup tesbihat ve duayla meşgul olmaları da , onlara kıldıkları en güzel namazları kadar büyük sevap kazandırır.

Arkadaşlar adet durumu size Allah tarafından verilmiş birşeydir, tüh adetime denk geldi diye üzülmeyin duanızı edin. Emin olun sizin ibadetleriniz çok makbul olacaktır. Bizlere de dua edin ..[/
QUOTE]

pericanım tlfdan giriyorum yazılar bozuk çıkmış:KK43: regl iken esma zikri yapabiliyormuyuz?

evet canım yapabiliyorsun tabii ki , bol bol salavat ve tövbe istiğfar da çekebilirsin

Selamün aleyküm bayanlar :) istihare hakkında bi kaç şey sormak istiyorum.Istihareye sadece biir şey olucak mı olmicak mı diye yatılır yoksa o şey hayırlı mı değil mi diye yatılır?ve yanIlma payı var mıdır ? Yorumlama neye göre olur?nasıl niyet edilir ?

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Selamün aleyküm bayanlar :) istihare hakkında bi kaç şey sormak istiyorum.Istihareye sadece biir şey olucak mı olmicak mı diye yatılır yoksa o şey hayırlı mı değil mi diye yatılır?ve yanIlma payı var mıdır ? Yorumlama neye göre olur?nasıl niyet edilir ?

Canım olup olmayacağı hakkında da niyetlenebilirsin, hayır mı değil mi diye de .. Mesela ben birisi için sonumuz ne olacak geleceğimiz ne olacak diye yattım ve bana direk sorumun cevabı söylendi. İstihareler nasıl desem yanılma payı var mı yok mu emin değilim ama zannımca yoktur bence, rüya görseniz dahi 3-7 gün devam edilmesi gerek cevaptan emin olunması gibi .. gördüğümüz rüyalar şeytani midir rahmani mi bilmiyorum ama abdestli yataıldığı için şeytani olmama ihtimali yüksek bence

Canım olup olmayacağı hakkında da niyetlenebilirsin, hayır mı değil mi diye de .. Mesela ben birisi için sonumuz ne olacak geleceğimiz ne olacak diye yattım ve bana direk sorumun cevabı söylendi. İstihareler nasıl desem yanılma payı var mı yok mu emin değilim ama zannımca yoktur bence, rüya görseniz dahi 3-7 gün devam edilmesi gerek cevaptan emin olunması gibi .. gördüğümüz rüyalar şeytani midir rahmani mi bilmiyorum ama abdestli yataıldığı için şeytani olmama ihtimali yüksek bence

O zmana Allah'a güvenip abdesimle niyet edeyim ben :)

Perican’ın şu mesajına karşılık yazıyorum.
“ Canım bunun için dua var ama şahsen okumadım açıkçası ben daha çok Allah'a havale edip sessizce intikamımı almasını beklerim .. Yine de istersen paylaşırım”

Yani ben bundan kısmen beddua etmiş gibi anlıyorum. Esma çeken biri bunu yapıyorsa bence işin içinde tezat vardır. Zaten Allah haksızlıkları görendir, senin O’na bu şekilde dua etmen bence yanlış. Zaten “Allah’a havale ederek” onun adaletine bırakırsın olayı..

Ben de topikle ilgilenmiştim. Ön yargı yarattın bende.

Perican’ın şu mesajına karşılık yazıyorum.
“ Canım bunun için dua var ama şahsen okumadım açıkçası ben daha çok Allah'a havale edip sessizce intikamımı almasını beklerim .. Yine de istersen paylaşırım”

Yani ben bundan kısmen beddua etmiş gibi anlıyorum. Esma çeken biri bunu yapıyorsa bence işin içinde tezat vardır. Zaten Allah haksızlıkları görendir, senin O’na bu şekilde dua etmen bence yanlış. Zaten “Allah’a havale ederek” onun adaletine bırakırsın olayı..

Ben de topikle ilgilenmiştim. Ön yargı yarattın bende.

Yanlış anlaşılmaya sebebiyet vermişim hemen düzeltiyorum, evet Allah'a havele ettim çünkü ilahi adalete güvenen biriyim. Sessizce intikamımı almasını beklemekten kasıt, tutup da kafasını kopar, işlerini terse çevir gibi söylemler değil .. Durumumu bilmediğinizden önyargınız çok doğal, ben de bir haksızlığa uğradım kısacası ve bu kişiyi Allah'a havale ettim ki bundaki amaç da zaten nasıl anlatsam şimdi yine yanlış kelime kullanmak istemiyorum sonuçta Allah'a havale etmek bana yapılanı görüyorsun gereğini en iyi şekilde yapacağından şüphem yok demek gibi birşeydir .. Bilmiyorum anlatabildim mi :44:

Üstelik eklemek isterim ki hiçbirimiz ne bir peygamber ne bir evliya değiliz, canımız yandığında ne kadar dini bütün insanlar da olsak ne kadar kendimizi ve kalbimizi Allah'a da yöneltsek canımız dayanılmaz derecede yandığında ah edebiliyoruz .. Eğer bu önyargı oluşturuyorsa sizde canınız sağolsun derim kulüpte daha güvenilir topic açan arkadaşlarımız da vardır .. Sevgiler ..

Kızlar geçmiş kandiliniz mübarek olsun..bir arkadaşım vasıtasıyla dilek tesbihi elime geçti.hangi duaları okumam gerekiyor?ne yapmalıyım?

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Kızlar geçmiş kandiliniz mübarek olsun..bir arkadaşım vasıtasıyla dilek tesbihi elime geçti.hangi duaları okumam gerekiyor?ne yapmalıyım?

Oy ne güzel demek ki dileği yerine gelmiş. Canım bunun farklı uygulama şekilleri var. En basit olanı her bir boncuğa imamesi de dahil olmak üzere 3 Fatiha 1 İhlas okunur. Sonra bu tesbih kıbleye bakan yüksek bir yere asılır ve dileğin kabul olana dek orda bekletilir. İsterseniz arkadaşınıza sorup hangi usulü uyguladığını bir öğrenin. Dün gece ben de yaptım bu uygulamayı. Buarada arkadaşınızdan öğrenince buraya da yazar mısın ?

Kilo almak için yada yediklerimizin yaraması adına dua var mı :18:
saçma mı oldu..:KK1:

Aşağıdaki tertip uygulanmadan önce 100 defa istiğfar, 7 defa Fatiha suresi ve 11 defa İhlas suresi okunur ve Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem)'in ve Seyyid Abdülkadir Geylani Hazretleri'nin ruhuna bağışlanır.

Her gün 1.000’er defa "Yâ Gaviyyü, Yâ Metînü" esmalarını çekmeye devam eden kişi çok rahat bir şekilde kilo alır. Yedikleri ve içtikleri yarar. Direnci artar. İstenilen kiloya gelindiğinde tesbihat bırakılır.

Hadi bakalım yediklerin löp löp et olsun :KK9:

Oy ne güzel demek ki dileği yerine gelmiş. Canım bunun farklı uygulama şekilleri var. En basit olanı her bir boncuğa imamesi de dahil olmak üzere 3 Fatiha 1 İhlas okunur. Sonra bu tesbih kıbleye bakan yüksek bir yere asılır ve dileğin kabul olana dek orda bekletilir. İsterseniz arkadaşınıza sorup hangi usulü uyguladığını bir öğrenin. Dün gece ben de yaptım bu uygulamayı. Buarada arkadaşınızdan öğrenince buraya da yazar mısın ?

Arkadaşım cuma saati tesbihin her birine 3kul.1elham okumuş.2rekat namaz kılmış.ama cuma saati değil de başka zaman yapsak olmaz mı?siz de mi cuma saati yaptımız?

X