Dualar - Kişisel Gelişim - Olumlamalar

merhaba, gerçekten böyle faydalı konular açıp paylaşım yaptığınız için hepinize teşekkür ediyorum. okumaya başladım ama akşam evde devam edeceğim. sabırsızlandım ve hemen kendi devamı aramaya başlayayım dedim.
istihareye yatmayı denedim. ben bir kitapta iki rekat namaz, istihare duasını okuyup niyetimle birlikte sağıma dönerek yedi akşam konuşmadan uyumaya başladım ama malesef 5 akşam yatabildim. evde babam felçli yatıyor her 5 dakikada bir uykudan kaldırıp yemek ver su ver, sağa çevir, kaldır, ayağımı çek, üstümü aç, üstümü ört, camı aç, camı kapı, perdeyi aç, gibi sebeplerle uykumdan kaldırınca konuşmaya da başladım, babama kızmaya da başladım, zaten sinirden uyuyamadığım için karışık rüyalar da çok gördüm. babama çok kızıyordum bi yatırmıyor diye, baktım günaha giriyorum vazgeçtim ben de.
renklere göre yorum çıkaracaktım rüyalardan. kırmızı, siyah şer, beyaz yeşil hayır demek. güzel şeyler gördüm hep ama mesela bembeyaz piknik masaları var, kır alanındayız, ama masanın bacaklarını domates salkımları sarmış, çok güzel bir ağaçtan portakal aldım bi tane, güzel cıvıl cıvıl sokaklarda gezdim, orda güzel bir bina ilk katta yangın çıktı ama hemen ben söndürdüm, yangın tüpü buluverdim bir de. aynı sokakta sonra bi arkadaşımla pastanedeyim ama sanki şu yeni country tarzı bir yer böyle çok hoş, üzeri bembeyaz hindistan cevizi kaplı kek almıştım kendime. ama, renkleri işte portakal, domates ne biliyim tek bir renk yok. anlamadım. zaten durum da karışık. hem iyi hem kötü.
ben bir çok konuda yazdım başıma gelenleri. yeni boşandım. çok sevdiğim bir eşim vardı 40 gün önce. mutlu, imrenilen bir evlilikti. 2-3 ayda bir saçma bir sebeple kavga ederdik. eşim bana birdenbire küfre ve itip kakmaya başlardı. nem de bu haline dayanamzdım, evi terk edesim gelirdi, öyle yaptım gene. elimde değil sank. o evden çıkmam lazım gibi geliyor. kavga değil savaşıyorduk resmen. çok canımız yaktık gereksiz. siyam ikizleri gibiydik barışınca. aşktan ölebilirdik sanırım.akşam kavga ettik o öfkeyle sabah boşanıverdik. ama ben onun bu küfrü şiddetine dayanamzdım zaten. dr.a gitmeyi reddeiyordu. UMRE'ye gittik dua ettik, ayrılmayalım,kavga etmeyelim dedik olmadı. şimdi de ayrılık acısından ölücez. o ağlıyor düzeltelim diye.ben de ağlıyorum ama nasıl bileniyorum. aynı şeylere tahammül de edemem. işte böyle bir haldeyim. her şey karışık. dr.a gidelim diyor. ben her yolu deneyelim olursa olur olmazsa zaten ayırdım yolları diyorum.

off şimdi buradan öğrendiğim duaları okuyacağım. var mı başka tavsiyesi olan?

Canım durumunuz gerçekten çok zor öncelikle Allah yar ve yardımcınız olsun. Emily arkadaşıma katılıyorum profosyonel yardım almanız sizin için yararlı olacaktır.

Babanızın rahatsızlığı için Temiz bir kağıda sabit mürekkeble (99) Esmaül-Hüsna yazılıp bir sürahiye konur,su doldurdukatn sonra üzerine 99 kere Esmaül Hüsna okunur.Hem hastaya hemde suya üflenir.

Felçli hastaya bu sudan 7 gün içirilir.Felçli azalarına da bu sudan sürülür.7 gün müddet zarfıda,hastaya ve suya (99) Esmaül Hüsnanın okunması hastalığın biran önce geçmesne faydalı olacaktır.

Kaynak:Gizli İlimler(Mustafa İLOGLU)

"Zilzal suresi" 41 kez okuyup felçli mahale sürüldüğünde veya üflendiğinde biiznillah izale eder.

"selamün kavlen min Rabbirrahim" ayet-i kerimesi 818 kez okunup bir suya üflenerek yedi gün içildiğinde Allah'ın inayetiyle her türlü
felç için şifadır.

kaynak:zırhlı dualar kitabı feyzullah koç

Eşiniz için de Bir kimse sevdiği kimsenin sınırsız sevgisi ve bağlılığını kazanmak isterse, içinde su dolu bir bardak yada kaba 786 defa “Bismillahirrahmanirrahım” okuyup suya üfler sevdiğine içirir ise,onun sınırsız sevgi ve bağlılığına kavuşur.

Kötü huyların gitmesi için kötü huylu kimse için, her gün gücün yettiği kadar 3844 kere ” Ya Hamid, celle celaühü” diye okunup dua edilirse,en kısa zamada ahlakı düzelir.Övülen bir ahlaka kavuşur.

Öncelikle dua etmeden önce güzel bir abdest alnıp,seccadeye oturup,besmele çekilir ve niyet edilir.Arkasından zikir okunur,Daha sora eller dua için kaldırılır.Ve içtenlikle ve samimiyetle dua edilir.Arkasından tekara niyet ve istek söylenir.Aminnn diye sonlandırılır.Birde tavsiyem duadan sonra 55 defa ” Ya mücib celle celalühü” okunur.Arkasından da “Evvel celle “celaühü “ okunur.

Allah’ın “Mücib” ismi duaları kabul eden anlamındadır.Allah’ın ” Evvel ” ismi ise dualarının bir an evvel kabul görmesi için okunur.

Eşinin veya herhangi birinin kırıcılığından, ahlakın kötülüğünden eziyet gören kişi bir bardak suya 7 defa Ya Hafizu ismi şerifini okuyup üfledikten sonra bu kişiye içirilirse, huyunun güzelleştiğinin farkına varırsınız.
258 defa Ya Rahıym ismi şerifi düzelmesi istenen kişi niyet edilerek çekilirse kısa zamanda huyunda düzelmeler meydana gelir.

Kızlar merhabalar bilen bilir benim gebeliğim riskli şu anda gelişmesi çok yavaş :KK43: bi arkadaşımın bana tavsiyesini ben de size yazayım. Arkadaşım gebelikten dolayı her gün Yasin okumami ve her 'Mübin'den sonra Allahım bebeğimi sağ salim kucağıma almayı nasip eyle diye dua etmemi tavsiye etmisti. Tabi dilekler dualar kişiye göre değişir. Yani kısacası tavsiyem Yasin okumanız ve her 'Mübin' kelimesinden sonra duanızı içinizden geçirmeniz.. bana da duanızı esirgemezseniz çok sevinirim. Rabbim dualarımızı hayırlısıyla kabul etsin inşaallah

12-01-2015 ♥

Canım her gün 21'er adet fatiha- ayetel kürsü- ihlas ve tefriciye okumanı da tavsiye ederim inşallah bebeğini sağlıcakla kucağına alırsın

çok teşekkür ederim.

psikoloğa gitmeyi bir kez ikna etmiştim ilk zamanlar. ama psikolog onun üzerine fazla gitmişti.tabi suçlanmayı kabul etmedi, dr.dan hoşlanmadı ve bir daha da gitmeye gerek duymadı. saçma sebeplerle büyük kavgalar ede ede en son boşanıverdik işte. belki de böylesi sorunları çözmek için vesile oldu. yoksa sorununu asla kabul etmez, göremezdi. ben de çekerdim ömrümün sonuna kadar. erkek kardeşim ve karısı da benim boşanmam sayesinde aradaki küskünlüğü bitirdiler. annem torununu arada bir görüyordu.sayemde herkes iyi oldu. bu şerdeki hayır da böyle oldu sanırım.
bu akşam eski eşimle ilk kez konuştuk. ikimiz de boşanmanın acısını yaşadığımızı itiraf ettik. o bir daha böyle olmaması için herşeyi yapmaya razı. ilkiş psikologa gitmek. kaç seans gerekiyorsa. tedavi için psikolojik hap kullanmaya karşıydı son derece. uyuşturulduğunu düşünüyor reddediyordu hep.şimdi kullanırım ama işime engel olursa birtek öyle istemem dedi. ben de sıkıntılarımı döktüm ortaya. çok suçladığım için baya bir sersemdi ayrılırken ama yapabileceğim bir şey yok.susan kadın olmaktan bıktım çünkü.

bunun yanında dua hep ederdim, hep şükür de ederdim ama gerektiği kadar yapmadığımı da biliyorum. namaz en büyük eksiğim mesela. destekleriniz için çok teşekkür ederim.Allah herkesin hakkında hayırlı olanı, gönlüne göre olanı versin.

Allah sizlerden razı olsun arkadaşlar,
ne kadar güzel yüreğiniz var ki bu kadar destek olmuşsunuz bana. ben Allah korkusu ama öncelikle Allah sevgisini içten yaşayan bir insanım ama şeytanın da kolay kandırdığı türdenim sanırım. namaz konusunda çok derdim var. kılıyorum arada ama düzen oturtamıyorum. içim içimi yiyor ama bazen kendimi kaldıramıyorum, şeytana git diyorum, biliyorum da gene de kalkmıyorum. dini vazifelerimi ihmal ediyorum. halbuki sığınacak tek liman iman değil mi. Allah'ım beni affetsin,ibadetlerimizi daim kılsın inşallah. bu kötü günlerde daha iyi anladım bu

Canım her gün 21'er adet fatiha- ayetel kürsü- ihlas ve tefriciye okumanı da tavsiye ederim inşallah bebeğini sağlıcakla kucağına alırsın

Sayılı olmamakla beraber tefriciye haric digerlerini okuyordum onu da okuyayim 21e tamamlayayim inşaallah canim amin Allah razi olsun

12-01-2015 ♥

Sayılı olmamakla beraber tefriciye haric digerlerini okuyordum onu da okuyayim 21e tamamlayayim inşaallah canim amin Allah razi olsun

12-01-2015 ♥

Canım 21 sayısı çok geçer dikkat ettiysen bunu uygulayan bayan her ne dileği varsa olduğunu söylemişti o günden sonra ben de 21'er adet okumaya başladım. Bir de tesbihle dileklerin gerçekleşmesi için bir terkip var onu da yapabilirsin.

Her bir boncuğa 3 ihlas 1 fatiha okuyorsun, imamesi de dahil. Sonra bu tesbihi kıbleye karşı yüksek bir yere asıyorsun dileğin olana dek asılı kalacak. dileğin olduğunda 41 adet tesbih alıp camiye ya da birilerine dağıtıp asılı tesbihi de yerinden alıyorsun.

Allah sizlerden razı olsun arkadaşlar,
ne kadar güzel yüreğiniz var ki bu kadar destek olmuşsunuz bana. ben Allah korkusu ama öncelikle Allah sevgisini içten yaşayan bir insanım ama şeytanın da kolay kandırdığı türdenim sanırım. namaz konusunda çok derdim var. kılıyorum arada ama düzen oturtamıyorum. içim içimi yiyor ama bazen kendimi kaldıramıyorum, şeytana git diyorum, biliyorum da gene de kalkmıyorum. dini vazifelerimi ihmal ediyorum. halbuki sığınacak tek liman iman değil mi. Allah'ım beni affetsin,ibadetlerimizi daim kılsın inşallah. bu kötü günlerde daha iyi anladım bu

Allah senden de razı olsun canım inşallah en kısa zamanda tüm sıkıntılarınız yoluna girer .. İbadet konusunda ise elbette aksatmamamk en güzelidir ama nasıl desem hidayeti veren de Allahtır ve vaktin saatin geldiğinde en muntazam şekliyle ibadetini de yaparsın. Ben hep derim en önemlisi kişinin kalbidir diye nitekim ameller niyetlere göredir .. Tabii benim kalbim temiz diyerek ibadet etmemek de olmaz. Allahım hakkında hayırlısını nasip etsin canım

Selam kizlar benim bi sorum var.. Ama önce cok tesekkur ediyorum perican gecen defa önerdigin dua olumlama ve esmalar o kadar iyi geldiki daha 10 gün oldu ve ben kendimi cok daha iyi hissediyorum elimden geldigince hergün yaptim.. Psikolojim daha düzeldi Allaha sukur.. Sorum ise bi kac degisik esmalari ve dualari ayni anda yapmak bi sorun oluyormu... Mesela gecen defa tavsiye ettiklerine devam ediyorum ek olarakta bi kac gundur ya vedud, ya cami ve ya mucib esmalarina basladim. Dersler konusunda olanlarini da yapiyorum hepsi fazla karisik olur mu.. Mesela olumlama yaparken birbirine katmayin sirayla yapin yoksa etkisini kaybeder diye biliyorum esmalarda da boyle mi...

Selam kizlar benim bi sorum var.. Ama önce cok tesekkur ediyorum perican gecen defa önerdigin dua olumlama ve esmalar o kadar iyi geldiki daha 10 gün oldu ve ben kendimi cok daha iyi hissediyorum elimden geldigince hergün yaptim.. Psikolojim daha düzeldi Allaha sukur.. Sorum ise bi kac degisik esmalari ve dualari ayni anda yapmak bi sorun oluyormu... Mesela gecen defa tavsiye ettiklerine devam ediyorum ek olarakta bi kac gundur ya vedud, ya cami ve ya mucib esmalarina basladim. Dersler konusunda olanlarini da yapiyorum hepsi fazla karisik olur mu.. Mesela olumlama yaparken birbirine katmayin sirayla yapin yoksa etkisini kaybeder diye biliyorum esmalarda da boyle mi...

Canım benim kısa sürede faydalarını görmene çok sevindim inşallah devam eder bu şekilde .. Canım şöyle ki aynı anda birden fazla terkipler yapmak önerilmez. Mesela sevdiğinle barışmak için bir dua gördün ve onu okuyorsun diyelim, ve başka bir dua daha gördün onu da yapmak istiyorsun. Üst üste yapma canım. Birini bir süre yap 3-7 gün ara ver diğerine başla. Dua okurken o niyete uygun esmalarını da niyetsiz oku canım mesela ya vedud ya camii yi sevdiğin için değil de niyetsiz olarak oku. eğer kendinde bir ağırlık hissedersen okumalarını azaltırsın

Canım benim kısa sürede faydalarını görmene çok sevindim inşallah devam eder bu şekilde .. Canım şöyle ki aynı anda birden fazla terkipler yapmak önerilmez. Mesela sevdiğinle barışmak için bir dua gördün ve onu okuyorsun diyelim, ve başka bir dua daha gördün onu da yapmak istiyorsun. Üst üste yapma canım. Birini bir süre yap 3-7 gün ara ver diğerine başla. Dua okurken o niyete uygun esmalarını da niyetsiz oku canım mesela ya vedud ya camii yi sevdiğin için değil de niyetsiz olarak oku. eğer kendinde bir ağırlık hissedersen okumalarını azaltırsın

Anladim canim o zaman ben digerlerine biraz ara vereyim.. Dersler icin olana yoneleyim bu ara sinavlar cok... Peki ben mesela ya vedud ya cami esmalarini zaten niyetsiz okuyordum.. Hani kendimi daha iyi hissetmek icin peki dersler icin dualari mesela aksam okusam da gun boyu da esmalari yapsam... Kendimi hastaliktan cikmis gibi hissediyorum ve biraz daha guzel hisettmeye ihtiyacim var ve senin ilk sayfandaki yazindan yola cikarak onlari okuyayim kendime guvenim gelsin diye dusunmustum.. Sevdigim biri filan yok maalesef :) ama bu ara olmasina niyetlendim onun icinde bu esmalar olur diye anlamistim

Anladim canim o zaman ben digerlerine biraz ara vereyim.. Dersler icin olana yoneleyim bu ara sinavlar cok... Peki ben mesela ya vedud ya cami esmalarini zaten niyetsiz okuyordum.. Hani kendimi daha iyi hissetmek icin peki dersler icin dualari mesela aksam okusam da gun boyu da esmalari yapsam... Kendimi hastaliktan cikmis gibi hissediyorum ve biraz daha guzel hisettmeye ihtiyacim var ve senin ilk sayfandaki yazindan yola cikarak onlari okuyayim kendime guvenim gelsin diye dusunmustum.. Sevdigim biri filan yok maalesef :) ama bu ara olmasina niyetlendim onun icinde bu esmalar olur diye anlamistim

Canım benim bahsettiğim aynı niyet için aynı anda farklı uygulamamalar yapmaman. Aynı anda farklı niyetlerin için yapabilirsin .. Yani aynı anda aşk için sınavların için sağlık için okumalar yapabilirsin bunda bir sakınca yok. Esmaları yahut olumlamalarını kendini daha iyi hissetmek için oku tabii ki canım benim onda hiçbir sakınca yok .. Zaten Ya Vedud özellikle herkes tarafından sevilmek, şirin görünmek için etkili bir esmadır ..

Canım benim bahsettiğim aynı niyet için aynı anda farklı uygulamamalar yapmaman. Aynı anda farklı niyetlerin için yapabilirsin .. Yani aynı anda aşk için sınavların için sağlık için okumalar yapabilirsin bunda bir sakınca yok. Esmaları yahut olumlamalarını kendini daha iyi hissetmek için oku tabii ki canım benim onda hiçbir sakınca yok .. Zaten Ya Vedud özellikle herkes tarafından sevilmek, şirin görünmek için etkili bir esmadır ..

Oh kafam daha da karisti :) yanlis anladim o zaman :) yani hem ruhsal denge icin devam edebilirim diger yandan derslerim icin dualari okuyabilirim ve Kendimi daha yii hissetmek icin de ya vedud esmasiyla devam edebilirim farkli niyetleri farkli dualari ayni anda yapabilirim fakat ders calismak icin mesela 2 3 yöntemi bir arada uygulamamak lazim simdi sanirim dogru anladim:KK52:

canim eger beli bir kisi ve niyetine okumuyorsan bu esmalari istedigin kdr okuyabilirsin perican arkadasimin dedigi gibi ayni dilek icin birden fazla dilek duasi yapmak iyi degil derler ama sen derslerin icin ayri ask icin ayri ayni anda okuyabilirsin esma okumaktan daha guzel ne olabilir ki ztn istedigin kdr sayisizca oku, ama eger kimse yoksa sdc ya vedud oku sayisizca bir de gunde 100 defa ya kadir ya allah ya rahman ya allah ya rahim ya allah ya kerim ya allah hersey icin okursan tum islerin yolunda gider herseyimin yolunda gitmesi derslerimin iyi gecmesi hayatima guzel hayirli bir ask girmesi icin diye niyet edip okuyabilirsin hatta buna birde ya vedud de ekleyebilirsin, cok faydasini gorecegine eminim

Oh kafam daha da karisti :) yanlis anladim o zaman :) yani hem ruhsal denge icin devam edebilirim diger yandan derslerim icin dualari okuyabilirim ve Kendimi daha yii hissetmek icin de ya vedud esmasiyla devam edebilirim farkli niyetleri farkli dualari ayni anda yapabilirim fakat ders calismak icin mesela 2 3 yöntemi bir arada uygulamamak lazim simdi sanirim dogru anladim:KK52:

Evet doğru anladın. Ders çalışmak için de hem dua okuyup hem bu yönde esma çekebilirsin Ya Alim gibi ..

Daha da açayım konuyu burdaki asıl mantık şudur aslında bildiğim kadarıyla tabi, şimdi birinin niyetine bir dua okuduğunda atıyorum Ali diye birinin sevgisini kazanmak, barışmak adına dua okuyorsun diyelim. Her duanın esmanın enerjisi farklıdır ve birbirinden etkilidir. Sen Aliye aynı anda üst üste birden çok şey okursan bu okumaların enerjileri Aliye sıkıntı verebilir ağır gelebilir .. Olacak olan iş bile bu nedenle ters tepebilir. Bu nedenle okumalarda ara verilmesi önerilir.

Umarım açıklayabilmişimdir :)

canim eger beli bir kisi ve niyetine okumuyorsan bu esmalari istedigin kdr okuyabilirsin perican arkadasimin dedigi gibi ayni dilek icin birden fazla dilek duasi yapmak iyi degil derler ama sen derslerin icin ayri ask icin ayri ayni anda okuyabilirsin esma okumaktan daha guzel ne olabilir ki ztn istedigin kdr sayisizca oku, ama eger kimse yoksa sdc ya vedud oku sayisizca bir de gunde 100 defa ya kadir ya allah ya rahman ya allah ya rahim ya allah ya kerim ya allah hersey icin okursan tum islerin yolunda gider herseyimin yolunda gitmesi derslerimin iyi gecmesi hayatima guzel hayirli bir ask girmesi icin diye niyet edip okuyabilirsin hatta buna birde ya vedud de ekleyebilirsin, cok faydasini gorecegine eminim

Cevabin icin cok tesekkurler.. Belli birisi yok.. Hatta icimden birisini sevmek bile gelmiyo... Ama bir yandan da sanki eksikligini hissediyorum yanliz olmanin onun icin bende zaten hayirlisi icin dua ederek niyetlenmistim :) biranda kafam karisti aceba hepsini birbirine mi katiyorum diye :KK52: o zaman ben kisaca yukardaki esmalara devam edeyim..

Evet doğru anladın. Ders çalışmak için de hem dua okuyup hem bu yönde esma çekebilirsin Ya Alim gibi ..

Daha da açayım konuyu burdaki asıl mantık şudur aslında bildiğim kadarıyla tabi, şimdi birinin niyetine bir dua okuduğunda atıyorum Ali diye birinin sevgisini kazanmak, barışmak adına dua okuyorsun diyelim. Her duanın esmanın enerjisi farklıdır ve birbirinden etkilidir. Sen Aliye aynı anda üst üste birden çok şey okursan bu okumaların enerjileri Aliye sıkıntı verebilir ağır gelebilir .. Olacak olan iş bile bu nedenle ters tepebilir. Bu nedenle okumalarda ara verilmesi önerilir.

Evet simdi daha iyi anladim.. Bir seye niyet edince tek bir uygulama da kalacagim farkli seyleri ustuste yapmamak gerek tesekkurler daha cok yardimci oldu :) saat gec oldu galiba ondan anlayisim sifira indi

Evet simdi daha iyi anladim.. Bir seye niyet edince tek bir uygulama da kalacagim farkli seyleri ustuste yapmamak gerek tesekkurler daha cok yardimci oldu :) saat gec oldu galiba ondan anlayisim sifira indi

estağfurullah canım benim ben de karışık anlattım aslında anlatımım biraz bozuktur :KK9:

ve ayrica birbirini noturler derler ayni anda ayni dilek icin farkli esmalar okumak, zaten seninde dedigin gibi pericanim once bir duayi bitirip sonra biraz beklemek kabul oldugunu dusnup beklemek gerek ama maleef hepimiz ayni gaflette bulunup kabul olmadi diip uzuluoruz zaten eger istedigimiz sey olmasa bile daha iyisi pesinden geliyor ama o an iste insan yapisi geregi istedigini istiyor

aslinda herseyin en guzeli yasin okumak ve dua etmek,

her gece yasin okuyan insan sehit olarak olur derler yani o kdr buyuk bir dua

41 yasin okumak 5 gune bolup ama her okudugumuzda peygamber efendimize hediye edip hic dilek dilememek, en son 41. yi kuyup bitirdkten sonra 2 rekat allah rizasi icin namaz kilip peygamber efendimizi araya vekil alip dilegimizi istemek gerekir bunun cok faydali bir dua oldugunu biliorum oncesinden de cok denedim hatta bir gunde okudugumu bilirim

pericanim sana da soyledigim gibi bu aralar islerimi astim insallah yine niyetlendim bunu okumaya sana da tavsiye ederim.

ve ayrica birbirini noturler derler ayni anda ayni dilek icin farkli esmalar okumak, zaten seninde dedigin gibi pericanim once bir duayi bitirip sonra biraz beklemek kabul oldugunu dusnup beklemek gerek ama maleef hepimiz ayni gaflette bulunup kabul olmadi diip uzuluoruz zaten eger istedigimiz sey olmasa bile daha iyisi pesinden geliyor ama o an iste insan yapisi geregi istedigini istiyor

Biraz da şey oluyor sanki, kendi adıma konuşayım bazen bunu yapıyorum. Mesela duamı okuyorum sonucunu beklemeden sanki kabul olmamış sayarak başka bir duaya geçiyorum derken dualar birbirini kovalıyor. Aslında tek bir duada istikrar sağlamak en iyisi ..

Emily'cim inan bazen bıçak kemiğe öyle dayanıyor ki '' Allahım hayrıyla şerriyle her şekilde kabulümdür yeter ki nasip et '' diyerek dua ettiğim günlerimi bile hatırlıyorum .. Belki de o an farkında olmadan sonumu hazırlıyorum .. Bir yandan da deli gibi istiyorum ya elimde değil :KK14:

X