Dt_noxeee'nin Diyet Günlüğü

MonalisaSmile

sɹǝʇnqıqpunloʎʎǝs&#6
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2010
3.653
23
bugün yarın, bugün yarın derken doğum yapalı nerdeyse iki ay oldu. artık kilo verme işini ciddiye almanın vakti geldi. eğer bu emzirme dönemini iyi değerlendirmezsem sanırım bu kilolar üzerime yapışıp kalacak. kilo vermenin ne kadar zor bir iş olduğunu çok iyi biliyorum. 18 yaşında üniversite sınavına hazırlanırken 61 kilodan 76 kiloya çıkmıştım. (bu arada boyum 1.65). türlü türlü diyetler denedim, diyetisyene gittim, akupunktura gittim, hiç biri kar etmedi. sonra üniversite üçüncü sınıftayken canıma tak etti sanırım, zayıfladım. nasıl zayıfladığımı tam olarak hatırlayamıyorum ama az yiyordum ve yürüyüş yapıyordum. önce 67 kiloya düştüm bi kaç sene sonra da 62 kiloya ve uzun süre 62 kiloda kaldım. halimden de gayet memnundum. aslında her zaman hayalim 55 kilo olmak ama bu biraz fazla ütopik olabilir. 58 olsam o da kafi.

neyse şimdi gelelim günümüze, geçen yaz ağustos ayında bebek için çalışmalara başladığımda, kiloma dikkat etmeyi de bıraktım. nasıl olsa hamile kalınca alıcam, sonra veririm diyerekten.. ve kasım ayında hamile kaldığımda tam 67 kilo olmuştum. böylelikle 67 kiloyla başlayıp hamilelik süresince tam 21 kilo alarak 88 kiloyla doğum yaptım. pişman değilim. hayatta başka ne zaman fütursuzca her istediğimi yiyebileceğim ki..
temmuz 15'te doğum yaptım, bugün(11eylül) 75 kiloyum. bugüne kadar yediklerime pek dikkat etmedim. sadece oğlum için sağlıklı beslenmeye çalıştım. normalde çok sağlıksız bi beslenme şeklim vardır. ev yemeklerinden hoşlanmam pek, et yemeklerini de sevmem çok fazla. hamurişi, tatlı, çikolata, aburcubur favorilerimdir. yani nerde kilo aldırıcı sağlıksız bişey varsa bende. emzirme döneminde kolay kilo verildiğini bildiğimden bunları fazla yememeye dikkat ettim. biraz ondan,biraz da hamilelik ödemleri çözüldüğü için 13 kilo gitti.
şimdi yarından itibaren hem sütüm azalmadan, hem de sağlıklı beslenerek kilo vermeye kararlıyım.bunun için yediklerimi, içtiklerimi, yaptıklarımı bu günlükte yazarak takip etmeyi, böylelikle de hem hatalarımı görüp düzeltmeyi, hem de kendimi motive etmeyi planlıyorum.

hadi bakalım, diyet başlasın artık..
kilo:75
hedef:55

(tabiki oğluşumun gıdası benim zayıflamamdan çok daha önemli, şu an oğlum yalnızca anne sütüyle besleniyor. onun içim diyetim hem sağlıklı olmalı , hem de sütümü azaltmamalı) ben zaten şimdiye kadar şunu gördüm ki, süt yapan en önemli şey su. günde 2 lt su içiyorum, ayrıca hiç şeker katılmamış erik veye kara üzüm kompostoları içtim bol bol. bunlara yine devam edeceğim, çünkü 6 aya kadar oğlumu sadece anne sütüyle beslemek istiyorum. )

aktardan karanfil, kök zencefil ve çubuk tarçın aldım. bunlardan çay yapıp sabah akşam içicem. metabolizmayı hızlandırıyomuş ve yağ yakımını sağlıyomuş. umarım işe yarar.
bir de elma sirkesini denicem. her sabah aç karnına bir bardak suya bir kaşık sirke..

yarın 12 eylül; diyete başlama günüm. 12 ekimde 5 kilo vermiş olmayı hedefliyorum..

1. gün listem

kahvaltı 7:30

-1 fincan yeşil çay
-ince dilim peynir
-4-5 zeytin
-domates
-salatalık
-bir tane haşlanmış yumurta

ara öğün 10:00

-meyve

öğlen 13:00

-mercimek çorbası
-1 kase yoğurt
-1 dilim kepek ekmeği

ara öğün 16:00

-meyve

akşam 19:00

-sebze yemeği
-az haşlanmış tavuk
-bir kase yoğurt

akşam yemeğinden sonra kesinlikle bir şey yenmeyecek. günde 3 lt su içilecek.

Son düzenleme:
11 eylül 2011....75.2kg

sabah aç karnına bir bardak suya 1 yemek kaşığı elma sirkesi içtim
sonra kahvaltımı yaptım: peynir, zeytin, domates, yumurta ve yeşil çay.
birazdan da karanfil zencefil tarçın çayımı yapıp içicem.

ara öğünde 1 tane elma

öğlen bir kase mercimek çorbası ve bir kase yoğurt yedim.

ara öğünde 1 bardak yağsız süt.

akşam da fasülye yemeği, az haşlanmış tavuk, bir kase de yoğurt yiyip bugünü başarıyla tamamlayacağım inşallah. bakalım yarın sabah tartıda farkedecek mi..

canım diyet maceran hayırlı olsun.bebeğine de sağlıklı bir ömür diliyorum...

aslında diyet değil sağlıklı beslenme .sadece biraz daha dikkat ve porsiyonları azaltmak gerekiyor.ben de yeni başladım.şu an 69.7 kg hedefim önce 65,sonra 60 ve 58 inş başarılı oluruz.

teşekkür ederim canım, başarmak zorundayım çünkü bu şekilde kendimi mutlu hissetmiyorum. inceyken iyiyim:) yalnız daha ilk günden kaçamak yaptım o ayrı. eşime şeftali hazırlamıştım. yiyesim yok dedi. oturdum ben yedim iki tane şeftaliyi. bakalım yarın tartı kaç göstercek.

13 eylül 2011... 74.2

sabah bir bardak suya 1 kaşık elma sirkesini içtim 7:30
domates, peynir, zeytin ve haşlanmış yumurta ve yeşil çaylı kahvaltımı yaptım.8:00

arada bir muz, öğlen de mercimek çorbasıyla yoğurt yedim.. tarçın karanfil zencefil çayımı içtim. suya da devam..

azmine hayran kaldım gerçekten yalnız bi tavsiyem olucak elma sirkesini tek başına ılık suyla içme içine bir çay kaşığı bal koy ki midene zararı olmasın balsız içmeye devam edersen bi süre sıkıntı çekebilirsin... bu arada içtiğin çayın tadı nasıl acaba

teşekkür ederim. ben yeşil çayla diğer çayın içine bal koyuyorum tatlandırmak için. onun için sirkeye ekstradan koymak istemedim. çayın tadı fena değil, içilebilir bişey. yoğun karanfil kokusu oluyo. ben bitki çayı sevmem aslında ama zayıflamak için değer

balı da sirke mideye zarar vermesin diye koymayı öneriyolar ... bende hiç sevmem bitki çayını ama dediğin gibi zayıflamak için değer kesinlikle

dün akşam yazmaya fırsatım olmadı.
akşam sebze yemeği ve yoğurt yedim yine.biraz da eşim için yaptığım kuru fasülyenin tadına baktım.

14 eylül 2011... 74.1kg

kalkınca elma sirkeli su

kahvaltı domates, peynir, zeytin, 1 yumurta, yeşil çay.

kahvaltı süper canım gayet sağlıklı biz bu işi başarıcaz ya bu arada elma sirkesine yarın sabahtan itibaren başlıcam bende

arada bi tane muz

öğlen mercimek çorbası ve yoğurt. çorbanın içinde patates, havuç, soğan az yağ ve tuz var..

dün öğlenden sonraki arada incir ve şeftali yedim. akşam da yine sebze yemeğiyle yoğurt yedim. bi iki kaşık da kuru fasulye yedim. yalnız. bebekten dolayı akşam yemeğim saat 22:00yi buldu...

15 eylül 2011..... 74.1 kg

kalkınca yine sirkeli su

kahvaltı (8:00) da yine domates, peynir, zeytin, bir tane haşlanmış yumurta ve yeşil çay. kzt çayımı da içtim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…