Donmuş embriyoya PGT görüşleriniz

Donmuş embriyo transferi mi olacaksiniz şimdi ?
Evet geride 2 tane embriyom var
Benim rahmim tek gebelige müsait olduğu için tek transfer yapılabiliyor.
Benim de 38 yasinda toplanmisti ve doktorum bir daha o kalitede bulamayabiliriz bizim icin altın niteliginde demisti.
Suan 41 yaşındayım, zaten bir daha da toplatmayi dusunmuyorum çünkü amh 2 sene önce 0.50 lerdeydi.
Ailemde de erken menopoz var maalesef.
Olursa olacak Rabbim 'in izni ile.
Olmayacaksa da yapabilecegim bir sey yok.
Teslim oldum Rabbim'e.

4 donmuş embriyomdan vazgeçemiyorum.
Yeniden sürece sil baştan baslarsam dediğiniz gibi Semih hocayı düşünebilirim.

Ankara demek bana 8+5 saat uzaklık
İstanbul 8+8 saat uzaklık.

Hiç çocuğum olmasa fizana da giderim. Bir çocuğum olunca onu da perişan ediyorum bu gidip gelmelerle.

Benim yumurta sayımda problem yok bence, bundan sonra yine toplama aşamasına gelirsem yumurta kalitemi artıracak yöntemlere yonelebilirim. Hep ben kendimden pay biciyorum ama belki de sprem
İnşallah bunda kısmet olur mucizeniz. Sizin için dua edeceğim.
Transfer zamanınız belli mi ?

Ocak ya da Subat ayina kadar erteledim transferi çünkü 1 sene olmadan 3 tane kimyasil oldu , çok yoruldum mental olarak.

Allah razi olsun, inşallah sizin de benim de bu ugurda caba harcayan herkesin de emekleri bosa gitmeden kucaklari evlat ile dolar

Dondurup çözdürmeyle ilgili aklıma bir şey geldi ama instagrama giriş yapılamıyor malesef. İnstagramda seval taşdemir tüp bebek doktoru. Canlı yayın ve bazen de soru cevaplar yapıyor. Birkaç kez benim sorularıma da döndü. 30 yıllık tecrübesi olan biri. İnstagram açılırsa onu takibe alıp sorabilirsiniz kendisi mutlaka dönecektir.

Teşekkür ederim. Açılınca sorarım mutlaka.

Bende Ocak gibi planliyorum. Maddi olarakta ancak toparlaniriz gibi.

Embriyolarınızı taşıyabilirsiniz. Malesef tanıdık akraba vs varsa 2 hafta kalırsınız yoksa uygun fiyatlı öğretmen evi felan kalınıyor. Sizi anlıyırum şu an bende günübirlik 8 saat tam gidip geliyoruz. Yaş arttıkça embriyo ve hücre kaliteleri düşüyor. pgt tamamen sağlıklı garantisi vermek değil ama ileri aşamalarda başka şeyler çıkabilir bunı bilerek yaptırın da diyorlar. Umutsuz olmamak lazım dediğim gibi 45 yaşında ikiz nasip oluyorsa çabalarsak inşaAllah olacaktır.

Bu kimyasal düşük vs meselesi tek bir etkene bağlı değil. Benm 9 embriyodan 3unu gönderdim temiz geldi yuzdelikleri gayet iyiydi ama biri kimyasal biri düşük oldu neticede.
Rahim bağışıklık sistemi pskoloji embriyo kalitesi hepsi etkili hamileliğim sağlıklı ilerlemesinde biri olmaz 5 i olur 3 u olmaz 2 si tam olur gene gerçekleşir veya gerçekleşmez.nasip biraz da ama hastane ile endişeler var ise içinin sesini dinle ve tavsiye al öyle ielrleme bence.benm embriyolsrim donduruldu genetik test için oldu ki yine gönderirsem diye parça alındı o parçalar bile ayrı donduruldu yani ama ben genetiksiz ile doğum yaptım ikizlerime.
3 kimyasal 3 düşüğüm vardı tüp bebekle toplam 6 düşük yani. 8nci de kucağıma aldım.

Benim doktorum dondurulmuş embriyoya genetik testi önermedi. Tekrar yumurta toplayıp 8 adet embriyom genetiğe gitti. 4ü testi geçti tek transfer yaptık ve tuttu. Embriyoyu dondurup çözdürmek çok sorun değil ama bunu aynı embriyo üzerinde birkaç kere yapmak riskli ve buna bir de numune alma stresi yükleniyor embriyonun üstüne demişti doktorum.

Embriyo glue ile birlikte geçen ay 32 ödedik.
Pıhtılaşma ve kromozom testiniz var mı? ektra pıhtılaşma iğnesi kullandınız mı? Kimyasal pıhtı armasından da oluyor. Rahmin savunma hücreleri devreye girip kabul etmemesinde de. Bunlar için 2.de ilaç başladı mı?

Canım embriyolar sorunluysa ki öyle duruyor kimyasal sebebi, embriyoyu nereye tasisam aynı sonucu verecek. Benim rahim kalınlığı sorunum yok, ondan kimyasal sebebi embriyo kalitesi oluyor sanırım.
İnşallah nasip olur, ben bu yola baskoydum ama eşim benim kadar kararlı değil

Rabbim ikizlerinizi size bağışlasın.
Sizde kolay süreçlerden gecmemissiniz.
Çok şükür emeğinizin karşılığıni almışsınız.

Genetik kesinlikle %100 değil.
Ama bir yerde doktora teslimeliyet gerekli, bana şimdi genetik tavsiye etti, olacaksa her türlü olur deyip yaptırmasam, olumsuz sonuç aldığımda keşke dememek icin genetige göndereceğim sanırım.

Vermedik.
Benim bir sağlıklı evladım var diye bunları uygun gormuyor olabilir.
Kan sulandırıcı igne kullandım sadece.
Benim rahim embriyoyu tutuyor ama ilerlemiyor.
İlkinde 45 ile başlayıp 2 güne bir %50-60 artarak 300 e kadar çıkmıştı beta. İlaçlara deval etsem sağlıksız embriyo az az hormon üretmeye devam ediyordu. İlaçları bırakıp rahim incelince düşmeye başladı değer.

Acaba dememek için bende denedim amin tşk ederim inşallah güzel sonuçlar alırsın
Sadece benm donmus embriyodan alınması endişelendirdi 4 tane değil 3 ya da 2 tane gönderirdim gondersemde sanırım bu durumda

Canım benimde opudan sonra biyopsi alınıp dondurulmustu geçen ay pgt ye gönderdik çalışılan hücre yeterli gelmemiş embriyoyu çözdürüp parça alıp tekrar dondurdular ama embriyolog ile konuştuğumuzda parça alindiktan sonra bozulmasına yüzde 30 ihtimal vermişti kalitesine görede değişiyor tabiki bozulma ihtimali. Şuan sonuç gelmedi hâlâ bekliyorum

Ya bir de bumu var, hücrenin yeterli gelmeme ihtimali
İnşallah güzel sonuçlar gelir canım.
Kaç tane göndermiştin ?,

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…