Dokuz aylik bebegim var eşim yardm etmiyor kowdum bosaniyoruz ne olur okuyun dostlar

Eşle ilgili yorum yapamıyorum , zaten yukarıda gerekli yorumlar yapılmış. Ama 70 yaşındaki annenize çok yüklenmişsiniz bebek bakımı,temizlik vs bu yaşta nasıl yapsın kadın. Bir de yaptığı da göze görünmüyor size yaranamıyor. Yazık üzüldüm ben annenize.

Benfce senin bebekle ilgili sikintin var gibi. Hep dert yanmissin. Bebekle mama hazirlayan, bebekle tuvalete giden, hic uyumadigin bir gecenin ardindan tekrar jse giden sen degilsin. Annen 70 yasinda, ondan cocuga bakmayi bekleyemezsin. Temizligi es gectim bile. Bak sen suan lohusasin atlatamamissin bence bi yardim alsan? Gece yatili bakici felan cok fazla hawaii hayaller. Bende evde kimse yokken korkardm bebegim oldu korkkamaya basladim.

Eşinizden beklemeniz gereken yardımları annenizden beklemeniz ve onu evden kovmanız sonra ikna edip yine kovmanız eşinizi de kovmanız sizin de Agresif olduğunuzu düşündürüyor bana
Kendinize çeki düzen vermeden başkalarından düzelmelerini beklemeyin
Annenizin evinde de huzursuzluk çıkarıyorsanız kimse tabiki istemez eşinizle de oluru bulamayacaksanız yapacak bişey yok siz işe bebeğiniz kreşe akşamları da kendi bütçenize uygun kiralık tuttuğunuz evinize gideceksiniz
Ya yalnız yaşayacaksınız ya da başkalarının da huyuna suyuna gideceksiniz

Sizin kayinvalideniz yok mu?Biraz ilgileniverse hani konussaniz.Isi birakmasaniz calissin esiniz baksin cocuguna tek basina yapmadiniz cocugu.
Evden kovmak cozum degil ki adam ne halin varsa gor demis simdi ne olacak.Niye fevri davraniyorsunuz.Tam da su zamanda.Allah kolaylik versin

Insanlardan ne cok sey beklemissiniz. Ucunuz ayni yataga sigmiyorsaniz bebeginizin yatagini ayirmaniz gerekirdi. Ayni odada bi besikte yani basinizda uyuyabilirdi. 70 yasinda depresyon tedavisi goren anneniz bu haliyle cocugunuza bakiyor siz hala yok temizlik yapmaz yok yemek yapmaz diye dert yaniyosunuz. Bunlari sizin yapmaniz gdrekirdi. Insanlar 1000 lira verdikleri bakicidan talep edemiyor bu dediklerinizi. Esiniz sorumsuz olabilir ama guzelce konusmak yerine evden kovmayi bagirip cagirmayi tercih etmissiniz. Bence siz bi doktora gorunun. Lohusa depresyonunun atlatamamis gorunuyosunuz. Ayrica abla hala teyze size yardim etmek zorunda degil. Insanlara guvenerek cocuk yapmadiginizi farz ediyorum. 32 yasinda koca kadinsiniz baskalarina bu kadar bagimli olmayin. Ayri hayat kuracak kadar paraniz yoksa da bu bohle fevri cikislarda bulunmayin. Hem de oyle cok hakli bile degilken.

Iyide bu bebeği yaparken sonrasında nasıl bakılacak diye düşünmediniz mi
Epey bir süre beklemissiniz ailenin evinde yaşıyorsun sanırım orayı tam anlayamadım
Maddi olarak durumunuz iyi değil
Eşin yardımcı değil
Annen bakmak istemiyor

Eee bu ortama cocuk niye

eşiniz yardim etmeli evet benim esimde istem gelir bazen telefonla oynayayim moduna girer sinir olurum bakmasi icin degil cocukla ilgilensin sevsin eksiklik olmasin diye ama anneniz bakmak zorunda degil maalesef ki benim annrminde bazi huylari sizinki gibi bakmadigi daha iyi yani ama esiniz konusunda sonuna kadar hak veriyorum size sizinle anlasamiuor olmasi cocuguyla ilgilenmemeyi gerektirmez anlasamiuodunda cocugu neden yapyin demeyecegim cunku biliyorum bizim gibi yapayalniz oldugunu hisseden insanlsr tutunacak bir dal ariyor iyiki yapmissin bebegini ama tirnagin varsa basini kasimayi ogren ve insanlara karsi beklenti icinde olmayi birak ozaman daha mutlu olacaksin

Bir insanın kendi öz evladına bakması nasıl bu kadar ağır gelir anlamıyorum eśiniz suçlu buna ok ama sizde bir annesiniz yaa nedir bu bu kadar kraliyet ailesi mensubu gibi bu kadar narin kırılgan takılmak cocuk yapmaya karar verdiğiniz an sorumluluklarınızın artacağını hesap etmeliydiniz anneniz sizin çocuğunuza bakmak zorunda değil bi kendinize gelin allah aşkına çıkın şu kafadan sürekli depresif hali
Hangi anne evladı için uykusuz kalmamışki bu gayet normal çok abartıyorsunuz

Su an hem bebeginizin her seyiyle ilgilenmek istiyor hem de hicbirseye yetisemiyorsunuz.Esinizden beklediginiz destegi de goremeyince buhran gecirmissiniz .Gidin bir psikologa destek alın.Burada anlattıklarıniz kadar anlayamadıklarıniz da vardır.İki sene sonra bunları böyle hatirlamayacaksiniz bile.Bebeginizi alıp evden cikin dolasin ona da iyigelecektir.Hasta olacak diye korkup cikarmamazlik yapmayı.

Bir de şunu söyleyeceğim annen diye çocuğuna bakmak zorunda değil

Çoğu başka şehirde yaşayıp çalışan kadının annesi ilk 10 -20 gün kalıp geri kendi evlerine dönüyorlar
kadınlar bebekle başbaşa kalıp hem bakıcı ayarlamaya hem bebek bakmaya hem çalışmaya devam ediyorlar

Ayrıca bebeğe ilaç sikmasindan cekinmesini anlayabiliyorum bir sey olur benden bilinir korkusu o
Anneniz 70 yaşında bir kadın izin verin biraz dinlensin
Asıl suçlaması gereken kişi eşiniz bir yarım saat uykusundan feragat edip bebek pispislasa bu kadar sinirli olmazsınız

Q

Sizin hırçınlığınız yüzünden herşey üst üste gelmesin. Azıcık anlayış hoşgörü ben bu yaşlılardan iş beklenmesine de karsıyım kaç sene kadın kımbılır neler cekti smdi siz de üstüne gidince iş çığırından cıkıyor olabılır mi. Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır derler

SİZ ağır bi sıkıntılı bi durumdasınız. Bu yüzden yaşadığınız şeyleri çok abartmışsınız. Üstelik Doğum yapalı 9 ay olmuş. Çoooktan evdeki düzeni oturtmanız gerekirdi. Ama bunu becerememişsiniz. Üstelik bu düzen oturtma işini aslında sizin yapmanız gerekirken annenize görev olarak vermişsiniz silme süpürme temel bebek bakımı gibi. Üstelik kadın 70 yaşında

31 yaşındayım ama sizden daha tecrübeli bir anneyim. İki çocuğum var ikisinede tek başıma baktım. İlk oğlumdaDoğumun 3. günü, 2.sinde 2. Gün yalnızdım. Üstelik eşim o kadar yoğun ki. Yurt dışına falan gidiyor şimdiye kadar en uzun 6 ay kalmıştır. Bu arada bir gece bile evime kimse kalmaya gelmedi bende gitmedim. Bugün cumartesi ve eşim işte giderken akşam 8-9 gibi gelirim dedi tamam erkenmiş dedim. Yarında aynı durum.
Bunları neden anlatıyorum. Süper über bi anneyim diye değil herkes aynı şeyleri yaşıyor. Herkes çocuğuna yalnız bakıyor. Benim tüm arkadaşlarım öyle. Eskidenmiş Doğum yapan kadına yardım edelim falan.

Diğer kovma geri ikna etme, gece yatılı bakıcı falan olmazki. Zaten durumunuz müsait değilmiş. Bence siz sinirlenince derin bi nefes alın. Atın bebeği pusete dışarıya temiz havaya çıkın, sıkıldınız mı bebeğinizle bi kahve içmeye gidin, yakın bi avm ye gidin vitrin bakmak bile iyi gelir. Ben böyle yapmıştım.

Annenizle ilişkinizdeki bağlanma sorununuz sebebiyle çocuğunuzla bağlanma problemi yaşıyorsunuz.siz gerildikçe çocuğunuzda gerilir. Bakın sağlıklı çocuğunuz var, Allah size kolaylıkla bir evlat vermiş, eşiniz tüm bunlara rağmen anlayışlı bir adam... şükredecek şeyleriniz bir doluyken hep olumsuza odaklanmışsınız.
Bence zihninizdeki olumsuzluklardan kurtulun önce mümkünse bir terapist desteği alın ve sizi sakinleştirecek şeyler okuyun.

Yanlış anlamayin lütfen ama herkes mi kötü herkesle kavga etmişsiniz. Bence acilen sakinlesin ve ne yapmak istediğinizi bu şekilde düşünün. Hem kimseye eşi yardım etmiyor malesef ben de aynı durumdayım lohusa zamanimi hatırlamak bile istemem. Aşırı kavgalar oldu ama geçti gitti bebeğiniz için sakinlesin.

annen 70 yasında coxugun basında dyrduguna sükret. yok temzilk yapmadı yok sunu yapmadı bu nedir

cok istisna esin cocuk bakımında yardım ettiği. haklısın etmeli ama sen cok yıpratmıssın sinirlerini . ne bu adamı kovup duruyorsun .
annemixe kovdum diyorsun kendibe gel sinirleri topla

Siz eşinizi sevdiğiniz için değil ayrılırsak ben çocuğa bakmak zorunda kalıcam o rahat edecek diye ayrılmak istemiyorsunuz. Babası bebeğe ben bakarım dese verecek misiz? Sevgi gerçekten emek ister. Siz eşinize sevgiyle yaklaşsaydınız zaten sorun kalmazdı. Siz eşinizi seviyor musunuz ?

Esinde sen de haksızsın
Eşin hala çocuklu hayata alisamamiski belli duzeninden taviz vermemiş
Sende bir bebek bakmanın bu kadar sitemkar halde yürütmen
Annen 70 yaşında bırak da artık kafa dinlesin
Ben de doğum yaptım hastanenin ilk günü ablam kaldı eşim bebek bakımı dışında ev le ilgili elinden geleni yaptı lohusaligim yalnız geçti geceleri gündüzleri bir iki saat geldiler ilk bir hafta yemeğimi yaptılar sonrasında ben yaptım çok ağır hasta olduğum da bile kimse ye minnet etmedim
Kızım 3.5 hala geceleri uyanır 1 ve 2 defa
Şimdiki doğumun ramazan a denk geliyor yine aynısı olucak hatta sadece hastane de gelirler ramazanda evime geleceklerini sanmiyorum
Sizin ki şuan bebek 9 aylık ve yürümüyor dur büyük ihtimal yurudüğünde peşinden kosturucaksin bütün güneve yardımci tutamicaksan çalışma madem yarım gün bile olsa bu kadar stres gerginlik bebek de de huysuzluga neden oluyor
Sakinleşin esin le konuş iş bölümü yaparsınız yada ayda 1 temizlikçi tutun evinize haftada bir siz süpürün bebek uyuduğunda yemeğini yap bu kadar yapmanız gereken biraz büyüsün oğlusun babası oynasın akşamları hafta sonları gezdirin kapalı avm ler de

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…