Dokuz aylik bebegim var eşim yardm etmiyor kowdum bosaniyoruz ne olur okuyun dostlar

Allah razi olsun.ben sinirli biri degildm cok sakinimdirmsessizimdir ama bebek dogdukran snra sanki seytanla isbirligindeyim tove tobe.namazi biraktim inancsizlastim eskisi gibi ibadet yapmadim.banbaska biri oldun yani cekilmez sinirli surekli dirdir eden soylenen hayattan keyif alamayan herseyden sikayet eden.ve cok ofkeli ofkemi cikaramayan herkese
Patlayan biri oldum.dogumdan sinra oldu.
Diğer yorumları okumadım ama doğum sobrası bir anda duygular ve sorumluluklar değişince oluyor böyle bende de oldu benim tek şansım annemin ve kv yanımda olmasıydı eşim evde ama çocukla çok ilgilenmezdi yada ben yemek hazırlayıp toplarken bakardı o kadar.. psikolojik destek alın inanın bizim büyürtüğümüz kadar büyük sorun değil bınlar biz bu psikolojiyle anlayamıyoruz içinden çıkamıyoruz bu durumun.. eş ve aile ilişkilerinize bi yorum yapamıyorum

Annesi 70 yasindaymis.gurbette olanlar nasil bakiyor bebeklerine komsumun ikiz bebekleri vardi bir de oglu zor da olsa cok guzel sekilde buyutmustu
70 yas cok yasli degil cevremde o yasda olup cok dinc kadinlar var ve torunlariylada cok iyi ilgileniyorlar zaten bakmak zorunda degil bunu belirttim ama torun sevgisi diye birsey var kizini dusunmuyorsada torununu dusunur degilmi el kdr bebek emekledigi yer pisse siler yabanci olsa yapar insanlar mecburi durumda tabiki tek basina bakar ama kim istemezki yakininda biri

En büyük dert sizde değil emin olun. Babaya güvenerek çocuk yapmak zaten yanlış. Baba ne kadar anlayışlı da olsa iş annede bitiyor. Siz zaten sinirli olduğunuzun farkındasınız. Ramazanda erkeklere zaten yaklaşılmaz. Siz daha da üstelemişsiniz. İki oğlum var. Hamlelik lohusalık nedir iyi bilirim ama siz ya çok abartıyorsunuz ya da sizin psikolojik sorunlarınız var. Bence eşinizden de ailenizden de gidip özür dileyin. Önce kendinize sonra onlara hatanın kendinizde olduğunu itiraf edin. Düzelirse ne ala... Düzelmezse de kendi ayaklarınız üzerinde durmayı öğrenmek zorundasınız. 32 yaşındasınız. Sizin yaşınızda bir çok kişinin annesi hayatta değil bile. Siz sağ olan annenizin kıymetini bilin.

Benden daha caresizi yoktur demissinde oyle asiri bi caresizlik goremedim. 70 yasindada olsa annen varmis yanina gelebilecek, gecimsizliginle onuda def etmissin.

Kadinin en buyuk dusmani kadin.ilm yorumlardaki acimasizlik yargilama...yazik ki ne yazik..

Halinize cok uzuldum.ancak yasayan bilir.yeni bir hayata alisma doneminizdr cok yanliz kalmissiniz.care ne olur bilmem ama bolca dua edin.rabbim yardimciniz olsun

70 yaşındaki kadından çok fazla iş beklemişsiniz. Sen yarım gün işteyken bebeğinle ilgilendiğine sevinmeliydin. Yok süpürmedi yok silmedi yok yapmadı etmedi.. Yemek yapmayı bilmez, yok oturur şunu izler. Ne yapacaktı ki başka?
Herkes kötü bir sen masum gibi anlatmışsın ama o öyle değil işte..

Siz baya bi garipsiniz.
Bi cocuk dogurdunuz diye tum kainat seferber olsun cocugunuza baksin istiyorsunuz.
Kadin muge anli da izler bundan size ne?
Tozunuzu oturun siz alin.
Kocaya gelince adam sorumluluk sahibi mi degil mi bilemedim ama karnini doyurup gelse orucunu acsa olur muydunuz?
Herkes dogum yapiyor, anne olduysaniz cocugunuza gece kocaniz degil siz bakacaksiniz..
Neyine sasiriyorsunuz bunun?

Iki cocugum var, annem 3000km otede oturuyor, kv calisiyor, ikisi de dogumdan sonra 1 hafta kadar gelip gittiler.
Yaz boyu esim sinir otesi gorevdeydi, iki cocukla bi basimaydim ve o arada bnde yari zamanli calistim.

Sartlariniz cogu kadinin yasadigi sartlar ama siz bi tuhafsiniz.
Gidin tedavi olun.

Konu sahibi annen ve eşin huzurlu olmayı haketmiyor mu ?
Sürekli kovmalar falan hem kovmussunuz anneniz yine de gelip bakmış 70 yaş küçük bir yaş değil ne olursa olsun o bir anne ya kovmak nedir ben anlamadım . Tartışmak nedir kocaman insanla.
O yaştaki bir kadın bizim gibi elbette bakamaz çocuğuna tv karşısında bebek büyüten çok bakıcı var .malesef anne gibi kimse bakamıyor.

Hep bir memnuniyetsizlik içindesiniz beklentiler içerisinde geçmez bu ömür
. Eşinizi düşündüğünüz zamanlariniz da olmuş kv ye göndermek yerine o zamanlarda kv bu yanına cagirabilirdin.
Ya da eşine yemek konusunda sorumluluk verebilirdin tatlı dille konuşarak .

Bence bir psikoloğa gitmelisiniz bebeğinizdbebeğinizden sıkılsıkıldiginiz günler de olur o zaman ne yapacaksınız onu da mi kovacaksiniz?
Anneniz size tokat atmış ama nedenini bilmiyoruz belki akıllıca davranmadiginiz için sizi kendinize getirmek için tokat attı .
Ne yalan soyleyeyim size üzüldüm ama annene ve eşine daha çok üzüldüm. Ne olursa olsun kovmak nedir ya ben anlayamıyorum .
Birazcık empati kurun hiç biriniz hicbirinizi anlamıyorsunuz . Madem konu açtınız bari siz onları anlayın ve acil psikoloğa gidin emin olun iyi gelecektir hatta eşin kabul ederse çift tesapistleri var onlara gidin. Çok faydasını göreceksiniz benim bir tanıdığım bir seansta ilişkisini duzeltti ikisi birlikte gitti.

Calismiyosan bakarsin tabi.ben dogum
Izni bitince donmek
Zorundaydim.iki saat falan degil maksat ihtiyacim oldugmda
Cagirdigimda
Agaldigimda gelmesidi.yoksa
Annem
Hoc yoktu esim isteydi ise baslamadan once gunlerce
Saatlerce tek baktim
Ben lohusa depresyonuna girfim dogumdan sonra cok zor baktim çocuğa aşırı derecede zorlandim ama anneyiz bakmak zorundayiz. Fevri davraniyosun guzel kardesim kocanin ustune o kadar gitme.

Kadinin en buyuk dusmani kadin.ilm yorumlardaki acimasizlik yargilama...yazik ki ne yazik..

Halinize cok uzuldum.ancak yasayan bilir.yeni bir hayata alisma doneminizdr cok yanliz kalmissiniz.care ne olur bilmem ama bolca dua edin.rabbim yardimciniz olsun

Acimasizlik degil gercekler.
Sirca koskunden cikmazsa omur billah depresyondan cikmaz.
Inan su sartlsrin mislityle agirini yasiyorum ve of demedim of.

Annen senın evını temızlemek zorunda mı ne ala memleket cocuk yapıyoken anana mı sordun da yaptın hem annenı bı ton eleştir hemde biton beklenti içinde ol yazık valla.üstelik kadın 70 yaşında bunları nasıl yapsın.ben 2 cocuguma da kendım baktım evımde tek kaldıgımda oldu zamanla alişirsin korkma.hem senden korkulur valla kımseden korkmana gerek yok senınnnn haşalarım olsunnnn:KK70:
+100 :)

Bebekle tuvalete gitmek, iki büklüm mama hazırlamak vs bu yazdıklarınızı yaşayan tek anne değilsiniz ki. Bunu bilmek belki biraz rahatlatır sizi. Bebeğim 11 aylık koca evin temizliğini kanguruya koyup yapıyorum. Çevremde anne kardeş kimse yok. Beş dk bile bebeğimi bırakıp bir yere gidemem. Doğumdan sonra ağır bir dönemden geçiyor kadınların çoğu. Sizinki de öyle bir şey sağlıklı düşünemiyorsunuz şu an. Herşeye bu kadar olumsuz tarafından bakmayın. Eşinizden bir beklentiniz olmazsa incinmezsiniz de yaşadıklarımdan bunu söyleyebilirim. Zor bir durum evet ama herkesten bunkadar beklenti içinde olmak yerine politik davranıp çevredekileri biraz idare ederseniz siz rahat edersiniz. İnanın eşi bebeğin bakımıyla ilgilenen kadın sayısı çok az. Annenizi de olduğu gibi kabul etmelisiniz 70 yaşında kadın elden gelen birşey yok çünkü

Caresizligimden yuce Rabbimden baska danisacak kimsem olmadigimdan size yaziyorum.benden daha caresiz bir durumda Olan kimsenin oldugunu dusunmuyorum sonuna kadar Okuyup tabsiyede bulunursaniz Allah sizlerden razi olsun.6yillik evliyim,oglum su an dokuz aylik.Cocugu erken yapmadim ve epey bekledim.Evliligimizde hep kedi kopek gibiydik Ama hic ayrilamazdik kusup barisirdik.hep calisan biriyim egitimimi aldim parami hep kazandim.Cok buyuk tartismalarimiz oldu ama hic kopmadik, zit kisiliklerimize ve gecimsizligimize Ragmen cocuk sahibi olmaya karar verdik.hamileyken hersey cok guzeldi.ama
Cocuk dogunca hayatimin cehenneme
Donecegini nereden bilebilirdim?lohusaligi cok agir gecirdim yanimda en anlayisli olmasi gereken iki kisi 1esim 2annem.bana demedigini yapmadigini birakmadilar.hastaneden ciktik ertesingun annem ile Tartistik annemmalindi Evi terketti.beni bebekle birakip gitti.esim zaten annemi oldum olasi sevmez hatta evlatlik oldugumu dusunuyor cunku bir kere bile analik ettigini beni merak ettigini gormedik.asiri alingan 70yasinda Cok sinirli ve yillardir depresyon tanisi ile Ilac kullaniyor.yemek yapmayi bilmeyen evden cikmayan tum akrabalari ile kus biri.buarada Tek cocugum.hic akrabaliz yok desem dogrudur.dogum yaptigimda ramazandi sezeryandim cok gucsuz agrili ve cok aglayan biriydim esim acken cok sinirlidir kavga cikmasn diye ramazani anasinda gecirsin istedm.annemle baristim donmeyi kabul etti.bizde
Kaliyordu derken yine kavga ettik.gitti ben yine bebekle yapayalnizim.esim isteydi aradm
Yalvardim is cikisi gel cok agliyorum
Bebege nasi bakicam bilmiorm annem
Yine gitti dedim.bana isyerinde para toplayip et
Aldiklarini mangal yapacaklarini iftar ermeden gelemeyecegini soyledi..buradan anlayin nasil bir Baba Koca oldugunu..ne olur gel dedim cok ihtiyacim var sana kalma iftara dedim inatlastim gelmicem dedi yemek yiyip gelcem dedi bikac saat sabretcen alti ustu dedi bagirdi cagirdi sowdu kapadi.o anda kotu gunumde
Lohusaligimda uzuntimde depresyonumda
CaresiLigimde yanimda olmucani anladim.bu aylarca boyle gitti erkek bebek cok zordu gunduz uyur gece ayaktaydi butun aylar kavgayla gecti
Gece tek bakardim cocuga kalkmazdi.cocuk kucsgimda yataktan dusmesn diye(yanimda
Yatiriorm) lavaboya girerdm iki buklum mama yapardim 8-9 kilo bebekle.annem gunduz gelir cocuga bakar (yarim gun calisiyorum)sadece sallar uyutur corbasini yapar ben kapidan girer
Girmez evine giderdi.burun spreyi bile sikmaya korkardi(alerjik bbek)disari cikaramaz agir diye tasiyamazYokusta otuyorz bebek arabasini suremez supurmez silmez Toz almaz eve yemek yapmaz cocuk emekler yerler pis.cocuk uyuynca oturur esra erol yada muge Anli izler.bir gece cok griptim yalvardimAnneme ne olur sana birakim cok haBu gece bak hic halim yok dedm ben gece ne yediricem ona bakamam dedi ve almadi(biberon yedigi halde).daha anlatscak cok sey var ama
Sizi sikmak istemem.esimin yardim etmemesi is yukumun uc katina cikmasi,esimin surekli telefonda oyin oynamasi.haftada iki gun spora gitmesi ben yemek ymeye vakit bulamazken! Gozune oyle batti ki uc dort kere evden kowdum bi kere de
Kendim gittim.her sefernde donduk ama kavgalar devam etti hem de emziren anayim,cocuk kucagimdayken hakaretler bagris cagris.saygisizlik.kufurler havada ucuyor.sinavim cok agir geciyor.bir ayi geciyor cinler tepeme
Geldi ve tamamen kowdum defol
Git seni gormek bile istemiorm
Dedim.bu sefer gururu incinmiscolacak ki donmuyor dava acmakta kararli.evim kira eskmin evi yok.ailemle(mecburiyetten) yasiyorum
Ancak benle yasamak istemiolar.bugun onlari da
Kowdum cunku dedigin gibi onlara da pek tahammulum yok aksam yalniz uyumak istemedigim kucucuk benekle
Korktugum icin dayaniodum
Tum ev Duzenimin bozulmasina.bana cok sinirlnip annemmbana tokat atti dowmek istedi(32yasindayim)bebegim cok korktu herseye tanik oldu sakinlestiremedim.dakikalarca hickirdi.bosanmasi icin sartim esimden istedigim
Hayat bana bir ev acmasi yatili bakici ttmasi
Yalniz yatmamamiz icin.ancak benim vE onun toplam maasimiz buna yetmiyor.tam gun calissan da yetmior mesleklerimiz dusuk.ne olur bir tavsiye verin.tesekkur ederm okudugunuz icin.
şakamisiniz siz..surekli annemle kavga ettik gitti, esimi kovdum gitti...
cocuk bakmak zaten zor anneninizin huyunu biliyorsunuz ve muhtacsiniz madem biraz alttan alin her dedigine he deyin belliki yasli ve hasta..
eşinize gelirsek cogu eş yardim etmiyor ki zaten ,cocuk yaparken kocaya guvenerek yapilmaz,tabi ki yardimci olsalar super olur ama yapmiyorlar yapanda nadir..benim esim bardagi yerinden kaldirmaz degil bebege yardim edecek..gecede ben kalkardim altina banyosu ustu basi herseyle anne ilgileniyor zaten...bide bosanacaksibiz esiniz ev tutacak size bide yatili bakici hangi hayal alemi bu ???
sizde uyumsuz gecimsiz birine benziyorsunuz bence yazdiklarinizdan oyle anlasiliyor.

Inanin hepsi cok bencil.esim annem.bi babami severim Allah basimdan eksik etmesin gece cocgum
Aglayinca gelip alan odur,eczaneye gidip mamasini alip parasini istemeyen de..Rabbim herkese babam gibi es
Nasip etsin bana kismet olmadi.imtihanim maddiyat ve esten yana oldu. Tokat atan annem. Resmen giristi bana.dowmek istedi kucagimda
Cocukla.hepsi sinir hastasi bence ya:beni de
Delirttiler.esime defalarca yatili ttalim dedim
Karsilayamqyiz dedi iki maas
Olsak bile yatililir cok pahali ve ayri oda
Istiyorlarmis.evim iki arti bir
Kira malesef.inanin cok isterdim busekil denemeyi!!
Ben size hak verdim. Doğum gibi üstelik sezeryan olan bir dogumda hayatınızda aciz olabileceğiniz ender anlardan birinde yanınızda olan olmayacaksa ne zaman olacak. Siz lohusasiniz anneniz yaşlanmış eşiniz ise dediğinize göre ilgisiz. Çocuğunuzun zor dönemini atlatmış gibisiniz, unutup yolunuza bakabilecek gibiyseniz bence bakın. O kadar şans vermişsiniz çocuktan önce bile bile , şuan o şansları daha çok hak ediyorlar oğlunuz için.. Allah eşinizin yüreğine merhamet versin..

Ben de anlamadım yani 70 yaşında anneniz sizin evinizi neden temizlesin=?

çocuğu olmasına rağmen arada zaman yaratıp asıl 70 yaşında annesinin evini temizleyen arkadaşlarım var.
kaldıki yarım günde olsa çocğunuzun yanında güvenilir bir insan var.
ne istismar haberleri kötü bakıcı haberleri okuyoruz.

eşinizle alakalı beklentileriniz olabilir. Ama siz de ne istediğinizi bilmiyosunz blöf yaparak evden kovdunuz ama şuan pişmansnz ve eşiniz dönünce de bu tavrnzdan dolayı düzeleceği varsa da düzelmez.

Bana göre siz bebeğinizn annesi olarak sorumluluğunu yerine getirin ve annesiniz diye herkes size pervane olacak diye de bişi yok.

Eşinizle uyuşmuyosanz ayrılırsınız ama hepsinden öte sizin sakince düşünüp planlama yapıp (hayatınızda ne istediğinizle alakalı) ona göre mantıklı hareket etmeniz grekir

Ettiğinz kavgalar sonuç vermemiş çünkü kavga zaten sonuç vermez.

Bakici tutacak param olsa zaten yazmazdim
Bu foruma muhtemwlen sinirlerim
De duzelmis olurdu.ancak maddi durumum el vermyor evim olmadigindan

İyi de bunun evin olmasıyla alakası yok, gelirinle alakası var. Pekala da kirada oturup bakıcı da tutabilir insan eğer geliri az biraz uygunsa.

Öncelikle çok fevrisin, çok agresifsin. 70 yaşındaki kadından çok fazla şey bekliyorsun. Bebeğine bakıyor ya daha ne olsun? Evi temizlemek vs vs annenin görevi işi vs değil. O senin ve eşinin görevi. Eşten yana şanssızsın evet, ama sen de bile bile lades demişsin. O kadar kavgaya çocuk mu yapılır yahu?! Ayrıca yatılı bakıcı falan bilemiyorum yani tek başına bakamayacak kadar sorunlu bir çocuğun olduğunu da düşünmüyorum, yanlış anlama ama biraz pireyi deve yapmışsın geldi. 8 aylık oğlum var, ben de ramazanda doğum yaptım. Tuvalete gidemediğim, saçımı toplayamadığım, banyo yapamadığım, aç kaldığım çok oldu, hala da olur. Ama bebek bu yani. Gece de 5-6 kere kalktığı olur ben bakarım, üstelik bu ara eşim evde, bense çalışıyorum. Sabahları aç karnına 1.5 saat yol gidiyorum çünkü yol çok uzun ve zamanım çok kısıtlı. Ama bunları gözümde büyütmeden yapıyorum. Ev temizliği, çamaşır, bulaşık vs hep bana bakıyor, eşim bir yemek yapıyor arkasını toplamak yarım saat. Her şeyi dört dörtlük yapmaya kalksam ne yetişir ne ruh hali kalır. Yapabildiğin kadarını yap gerisini boşver.

Ben de anlamadım yani 70 yaşında anneniz sizin evinizi neden temizlesin=?

çocuğu olmasına rağmen arada zaman yaratıp asıl 70 yaşında annesinin evini temizleyen arkadaşlarım var.
kaldıki yarım günde olsa çocğunuzun yanında güvenilir bir insan var.
ne istismar haberleri kötü bakıcı haberleri okuyoruz.

eşinizle alakalı beklentileriniz olabilir. Ama siz de ne istediğinizi bilmiyosunz blöf yaparak evden kovdunuz ama şuan pişmansnz ve eşiniz dönünce de bu tavrnzdan dolayı düzeleceği varsa da düzelmez.

Bana göre siz bebeğinizn annesi olarak sorumluluğunu yerine getirin ve annesiniz diye herkes size pervane olacak diye de bişi yok.

Eşinizle uyuşmuyosanz ayrılırsınız ama hepsinden öte sizin sakince düşünüp planlama yapıp (hayatınızda ne istediğinizle alakalı) ona göre mantıklı hareket etmeniz grekir

Ettiğinz kavgalar sonuç vermemiş çünkü kavga zaten sonuç vermez.
Son cümlen konuya cuk oturmuş. Evet kavga hiç bir soruna çözüm vermez . Boşuna mi demiş atalarımız
Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır diye

Hadi bu yılan hikayesine farklı açıdan bakalım biri gelse yilana bagirsa cagirsa o yılan ya ordan çıkmaz ya da çıkar ve sokar öldürür kendine bağırani.
Şiddet şiddet doğurur hiç ama hiç kimse kendisine bağıran insandan haz etmez

Herşeyi okadar abartıyorsunuz ki. Bence bununla ilgili destek almalısınız. Bu şekilde insanların sizden uzaklaşması çok normal. Konuyu yazarken bile benden çaresizi yoktur demişsiniz halbuki ne yapıyorsanız kendiniz yapıyorsunuz.
Koskocaman kadınsınız yıllardır evlisiniz bakmayacağınız çocuğu neden doğurdunuz (bunu hamileliğinin son 4 ayını, doğumunu ve bebeğinin ilk 3 ayını yalnız geçirmiş bir kadın olarak söylüyorum )
Anneniz 70 yaşında kendisi hizmekit görecekken çocuğunuza bakıyor Allah razı olsun diyeceğinize yemek yapmıyor temizlik yapmıyor Esra Erol izliyor diye dert yanıyorsunuz. Kadınada birşeyler söylemiş olacaksınız ki sizi kaç kez bırakıp gidiyor. Babanız işini gördüğü için midir bilmem bir onu seviyorsunuz. Eşinizde sorumluluklarının farkında değil anlaşılan. Birlikte evliliğinizi iyice laçka bir hale getirmişsiniz. Size söyleyebileceğim tek şey şu ki keskin sirke küpüne zarar. Bi sakin olun kendinize gelin.

X