Dokuz aylik bebegim var eşim yardm etmiyor kowdum bosaniyoruz ne olur okuyun dostlar

Eve geli gitmesine ragmen bebekten dolayi birakack kmse
Olmadigindan dolayi karsilikli bir araya gelip hic konusamadik.ama basbasa bir yemege cikmak ne cok isterdim.ikimizin denhatalarini gorup degismeyenmeyilli olmasi lazim. Ama surekli teldeyiz

Konu sahibi şiir gibi yazıyorsun biraz daha özen göster yazına ki bizde rahat bi sekilde yorum yapabilelim

Çoğu kişi yanlız büyütüyor çocuğunu
Bende çok yalnızlık çektim eşim de hic yardımcı olmadı ne hamileligimde nede doğumdan sonra ailem uzaktaydı annem gelemedi yaşlı babanneme bakıyordu kimsem yoktu
Yani bi siz değilsiniz yanlız çocuk büyüten fazla beklentiye girmissiniz
Eşinize de biraz saygı gösterin onunda dinlenmeye huzurlu bi şekilde işe gitmeye ihtiyacı var
Ya çocuk yapmayacaktiniz yada şikayet etmeyeceksiniz durumu kabullenip yarına bakın

Cok haklisiniz annemi oyle elestirdiginde ben de
Cok uzulmustim
Acaba iyi nir anne olamayacakmym
Ben demanneme
Mi benzcemmdiye endise icindeym cnku insan anasimim huylarina benzermis yaslandikca.allah razi olsun.cabalamam gerekiyor.o insanlar benden daha gucluler guclu oluyorlar evwt ozellikle
Kimsesiz
Anasiz
Buyuyenler.daha iyi evlilik yapiolar.Yuce Rabbim herkesin imtihanini gucune gore verio cunku.annemmhep der zaten bana bisi olsa hayatta bakmazson bencilsin der sana guwenim yok
Der.

Bence sen psikyatriye git canım lohusalık depresyonu bazen bir seneyi bulabiliyor önce bi destek al sakinleş eşinlede konuş birde böyle bi şans vermeyi dene çünki boşanınca hayatın dahada zorlaşacak bu halinle onu hiç kaldıramayacaksın öyle değilmi?

Gittim takivim yapiliyor belki duzelmek icin biraz dha zamanim lazim.anksiyete depresif egilin evet.kaygilanma
Herseyi kafaya takma(dogum snrasi cikti)siginma
Evlerinin ogle oldugunu bilmiodum(
Huysuzum biraz evet ama
Esim de
Cok huysuzdur inacti agresiftir
Yani birbirmizden beteriz

Gunumu planlamayi ogrenebilmek cok isterdim

Cocuk gunde kac saat uyuyor, siz kac saat uyuyorsunuz, gun icinde yapmaniz gereken isler neler, uyanik kaldığınızda cocukla geçirdiğiniz oyun ve yemek suresi ne kadar hepsini yazin. Ona gore program yapin.

Mesela;

9 aylik bir bebek sabah 7 de uyandi diyelim. Kahvaltisini verdiniz bakimini yaptiniz oymaya basladiniz. Biraz ara verin oynamaya, camasirlari makinaya atin mesela. Ya da mutfagi toplayin. 15-20 dakika yalniz kalabilir bebeginiz oyun parki gibi guvenli bir ortamda tabi. Yorulur 10 da yine uyur. Olmadi 11. Sizde 1 saat uyuyun onunla. Uyanin yedirin icirin bebegi biraz oyalayip sonra hoop aksam yemegi hazirligi. Ara ara ilgilenerek 1 saatte hazirlarsiniz yemegi. Sonra oynayin yine. Biraz bebegi oyalar evi supurursunuz, silersiniz, toz alirsiniz ya da ne lazimsa yaparsiniz. Ogleden sonra uyutun yine. Ister uzanin yanina ister kahve icin. aksam oldu yemek hazirdi zaten yediniz, cocukla esinizle zaman gecirdiniz, cocugu yatirip ortaligi 15 dk toparladiniz hoop uyku vaktiniz.

Buna benzer bir tabloyla 2 cocuk buyuttum. Biri uyusa diğeri uyandi. Biri sustu, digeri acikti. Biri iyilesti digeri hasta oldu. Zor biliyorum ama imkansiz degildi. Benim gibi beceriksiz biri yaptıysa herkes yapar :)

Evet güçlü olmak zorundayız. Hakkiyla annelik yapacaksak güçlü olmalıyız fedakar olmalıyız. Hiçbir evlat aciz sinirli tahammülsüz bir anne istemez. Kendinden fazla ödün vermeden orta yolu bulmak lazım. Senin yaşadiklarinin benzerlerini üc kere yaşadım. Üç cocugum var benim de. Benim eşim normalde anlayışlı sayilir ama dogumlardan sonra tersi oldu. Biz de ayri yattık sabahlara kadar kavgalar ettik kucagimda bebekle daha neler neler. Ama dedigim gibi geçiyor. Sen de demişsin bosanirsak keyfine bakar diye öyle gerçekten. Ben sabahlara kadar aglarken eşim kafayi vurup uyurdu. Erkeklerin çoğu boyle malesef. O yüzden kendin ve bebeğin için orta yolu bulman gerekiyor.

Inanin surekli bunu dusunuyorum.iki gun iyiysem ucuncu gun esim bosanalinmdediginde o gun altustum.bebegime de yansiyor..bosaninca bu zorlugs duygusalligi nasil kaldiricagimi dusunu duruyorum.sonrasi daha zor olacak degil mi? annem beni istemeyeni ben hic istemem
Diyip tetikliyor.birak acsin dava dior.ama
Bilmior ki sonrasinda ben cok aglicam.bosuna agliosn o rahat sorumlulugu yok gezio tozuo
Zerre
Aglamyor diyor.

Ben de sinirli aciz tahammulsuz ofke dolu kim dolu buyutmek
Istemyorum
Evladmi.bosanirsam sanirim daha ofkei daha tahammulsuz olacagim.bn de sanahlara
Kadar aglarken esimcumursamazdi nedne boyleler bnim
Gururuma
Cok dokunuyr.hayir anamdan da
Sefkat goremedim.hayat boyu agladigimda
sarilcak kimsem olmucsk mi diyorum
Bazen.sizce oglum sarilir teselli eder mi? Allah yardimciniz olsun onlari size bagislasin uc cocuk cok zor uc ks ayni donmden
Mi gectiniz ne kdar guclu biri olmalisiniz!!

Üyenin birine "çalışmıyor, sürekli evde oluyor olsam ben de bakarım " demişsiniz, sonrasında da psikolog işe başla dedi gittim başladım iyi geldi diye bir cümle kurmuşsunuz.Eğer evde olduğunuzda, sorunsuz bebeğinize bakabiliyorsanız, şu şartlarda işi bırakın bence.Her şeyden önce siz anne olmayı özümsememişsiniz gibi geldi bana, bir an önce bitmesini istediğiniz bir eziyete dönüşmüş sanki annelik.Eşinizin yardım etmesi gerekiyor, o noktada haklısınız, ben de eşimle bunun çok mücadelesini verdim, ama o da yarım saat oynamak dışında ki o da yaparsa pek bir şey yaptı diyemem. küçük bebeğim doğduğunda büyük bebeğim daha iki yaşına bile girmemişti. Biliyorum bebek bakmak gerçekten zor olabiliyor ama siz sanki biraz abartmışsınız durumu.Kendinize bir çeki düzen verin bence, bebeğinizi hayatınızın bir parçası kabul edin, dokuz aylıkmış bebek, yanınızda oynarken işlerinizi yapabilirsiniz, kusursuz olmasına gerek yok her şeyin.Ekonomik durumunuz el vermiyormuş, yatılı bakıcı filan biraz abartmışsınız sanki.Biraz sakinleşir, yaşamaya başlarsanız inanın her şey yoluna girer.Eşinizin ayrılacağını filan da sanmıyorum bu arada. Gelir merak etmeyin.

Kac gundur esim dava acacam
Dediginden beri uykular haram oldu bana.zaten oglum surekli uyaniyor nir sonraki uyanmasini beklimmderken dedgniz gibi ertesingunu zombi oliuorim.belki yarin yazacak zamanm olmws
Diye smdi okuyorm cevaplar.en rahat gece
Gene.bebegin en sakn donemi.yapmak istemedim evet cnku hayat enerjim istegim bitti.hamiletken cok mutlu olan ben dogurdum
Dunyanin en mutsuz kadini oldum.ne makarna n corba.yapmak istemiyodum ne bulsam yiodum hazir seyler.saatlerce ac
Kaliodm biri dusunsim sofra
Kursin doyursun bekliodm.surekli telefondauiz belki de bir sure knusmasam
Hakikaten merak eder.duzlecwk degil mi
Allahin izni ile

Mecbur ayirdim ucumuz ayni ytakta
Sigmiyoruz.yoksa
Yatak hayatimiz bitmedi.ama sonucta beraber iyumamak
Sarilmamak sogukluk getirdi.evet annemden cok beklenti icine girdim
Cunku yardim edecek baska kmsem
Yok ablam yegenim halam teyzem
Gibi.ama
O da yetemiyor bana.elinden geleni yaptigini soylese de.keske sakin olabilsem
Tepkilerim cok buyuk ve siddetli kontrol
Wdemiom ilac da
Icsem
Herkesi uzaklastirmakmistiyorum
Ama
Param da yok ayri hayat kuramiorm

Oğlun seni teselli edecek diye beklentiye girme teselli edecek bir durum yok gecici sıkıntılar diye düşün simdiden ogluna böyle bir yük yukleme ama oğlun seni çok sevecek herkesten çok seni sevecek sen de onu bütün çektiğin sıkıntıları unutturacak. Ben hiç güçlü biri degilim bu arada depresyon panik atak anksiyete ne ararsan var. Hem de yıllardır var. Doğum sonralari daha da artar. İşte o zaman da çevremdeki insanlarin da tahammülleri azalir malesef. Ben de annemden pek şevkat görmedim çocukken sinirliydi o da. Ben de annemden gormediklerimi çocuklarıma vermeye çalışıyorum.

Ayrı hayat kursanda sen mutlu olamazsın
Tedavi olmaya çalış
İnsan herşeyden mi herkesten mi şikayetçi olur
Onu kov bunu kov kavga kıyamet
Kimsenin yok bakıcısı falan
Bende tektim bu şehirde çocuk bakarken
Yoğun çalışan eşiminde faydası olmadı
Çocuk bakımıyla ilgili yaşadığın her zorluğu her anne yaşıyor sana özel değil

İşi bırakıp evde bebekle ilgilenemezmiydin ?
Eşin sorumsuz sende sabırsız gibisin,
Bebek bakmak bu kadar zor mu gerçekten ?

Annenizin durumunu en baştan yazmışsınız zaten,
Bu durumda hem 70 yaşında hemde saglıgı yerinde olmayan bi kadından cok fazla şey bekliyorsunuz,
Yemek temizlik vs. Kendinemi baksın cocuga mı yoksa ev işlerine mi ?

Evimiz kira birakamazdmccok parlak
Maas almior esim
Ben de oyle.kredi cekerek iki ay ucretsiz izin aldm ama cok zorladi.sonra mexbur yrim gun basladm bu arada doktorlar cocugun msraflsri derken krediyi de yedim.hala oduyorum.soylenen karilari bas taci eden kocalar da duydum.ama bana denk gelmedi oyle anlayisli olgunu.kadin olarak yik hep bize dusuyor cenemizi tutmak bize dusuo.hep politik olmak lazm ozaman.bende bencillik de bar cocugum var beni kim dusuncel diorm.samaninda o beni dusunmediyse ben de
Onn ustunu ortmemmdiorm.

Emzirirkwn dogru duzgun ilac kullanilmyor.nasil tedavi olabilrm
Sizce? Inanin dusunuyorum bu dediginizi belki ayri kursam dammutlu olamam ever kmsenin bakicisi yok ama kimsenin kocasi bosamio bu da bi gercek.nasil tedavi olacagm yani ilaclarin etkisinden cok mu eminiz duzelttgnden ilac kullanma isemyaramaz diyen doktorlar bile var

Birakamam isimi
Benim maasim
Esimden cok ben gecindiriyorum desek yeridir...cok zor evet ilk bebek ikinci kolay diolar.ama
Titiz evhamliysaniz en iyisini istiyorsaniz mukemmeliyetci biraz takintiliysaniz alerjikse
Gece cok uyaniyorsa
Lohusaliginizds tek birakildiysaniz cok zor.emeklerken zor,siralarken zor,surekli pesinde olmak
Zorunda
Olmaniz zor,yurutecte
Bile
Durmamasi zor,hareketli benek olmasi zor,surekli burnumun tikanmasinzor,en zoru da
Ne
Isteidigini zamanla
Anlamaniz mesela son raddede aciktigini hissettiriyor. Iste annemmsen yap yeter ki ben bakarm dedi ama
Kendin nasi boyle guwendi tartisilir!!

Oncelikle esiniz bakici tutmak zorunda degil
Tek basinizda gayet iyi kalabilirsiniz
Cocugunuza siz bakmak zorundasiniz anneniz ve esiniz ancak cok az yardimci olabilir.Ilk 2 yasa kadar anne faktoru cok onemli ,
Adamin bir keyfi var izgarasini cok gormussunuz. Toplumumuzda belli kodlamalar vardir Anne olmanin getirdigi bunlari yapicak ilk kisi sizsiniz.He bu kodlamlari kadin yuklenilmesini dogru bulmuyorum am durum boyle ,70 yasinda kadindan is beklemek nedir ayip yahu bebek bile baktirilmaz. Kimse sizin koleniz degil. Esinizi biktirmissiniz cok normal yani. Isteklerinizi gulunc buldum. Kendinize gelin .

Cok tedekkur ederim cok guzel yazmissiniz ve bana cok yol
Gosterdiniz!!!

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…