Dokuz aylik bebegim var eşim yardm etmiyor kowdum bosaniyoruz ne olur okuyun dostlar

Eşin tabiki yardım etseydi ama biraz abartmıyor musun?
Benim eşim de çalışma saatlerinden dolayı hiç yardımcı olamadı bana. Oğlum 3 buçuk yaşında ve hep yanlız baktım.3 Buçuk senedir oğlumdan ayrı geçirdiğim saat toplasan 24 saati geçmez. Kimbiliir kaç kere hastalandım. Ben de yalnız baktım. Zorlandığım zamanlar oldu, ama bi şekilde geçiyor o zor dönemler. Biraz büyüdüğünde rahatlayacaktın. Türkiyede baba figürü hep aynı zaten, ancak severler, bakımını üstlenen erkek çok çok azdır sanırım. Ha savunmuyorum böyle olmamalı ama böyle yani. Bir de oruçluymuş ki senin duşunu alamazken yemek yapamadığını farzediyorum keşke iftarını yapıp gelmesi için sabretseymişsin mesala. Bazı şeyleri de güzellikle tatlı dille halletseydin rica etseydin. Çok fazla restleşmişsiniz. sürekli kovma falan olmamış. Bence ortada boşanacak kadar büyük bir şey yok. Ama zaten sevgin bitmiş eşine. Boşanmaktan ziyade hqyat standartlarını düşünüyorsun. İnşallah hallolur bi şekilde.

Her seye konusma canim sende, cocuga iki saat bakamicaktin niye dogurdun. Ben de tek basima baktim kizima hic destekcim yoktu hala da oyleyim.
Calismiyosan bakarsin tabi.ben dogum
Izni bitince donmek
Zorundaydim.iki saat falan degil maksat ihtiyacim oldugmda
Cagirdigimda
Agaldigimda gelmesidi.yoksa
Annem
Hoc yoktu esim isteydi ise baslamadan once gunlerce
Saatlerce tek baktim

Allah razi olsun ben de sizin gibi dusunuyorum kowsam da sowsem de kavga da etsem
Keske bir yolu olsa ve bosanmasak
Keske
Kavga hakaret etmesek! Bunun hayali bile gizel o gordugum mutlu eslerden olmayi
Keske Rabbim nasip etse esimin merhametsizligini sinirini yok etse.inanin ben eylulden beri kredi cekerek(hem de dogum maasini aldigim
Son ay birkac ay da
Maassiz!!) her hafta psikolojik ozel danismanlik aldm almadim degil.en son para yettiremedim
Gecen ay biraktim.sorunun annem oldugumu soyledi annelik yapmadigini.esim ayri bir dava.cocuguma gereken sevgiyi veremeyebilcegimi cunku anadan
Gormedigimi.bunlari iletti.evde daha fazla
Delirmemek
Adina ise baslatti sonra hakikten yi geldi.ama
Engel olamadi psikolog
Da
Olacaklara tepkileeime

Allah razi olsun iki tarafli ben esi suclasam
Da dokuz aydir cekilmez biri oldugumun surekli
Agladigimin soylendigmin farkindauim.bu zorluklaro
Tim bebekliler yasiyor.esime ben hatalarimi dusundim
Ne olur don yapma
Etme
Desem inat gitmesem doner.degistim
Gel
desem.ama degismeyi nasil yapacagimi bilmirm.yani onun istedigi gibi inatlasmamayi kendi fikirleeimi diretmemeyi
Karakterimden odun vermeyi.o bagirdiginda susmayi
Eskilerin yaptigi gibi.inanin bunu hic beceremedim.ne anadan ne esten kimseden fayda
Yok oyle iyi anladim ki guclu yapicak bu yasananlar
Beni insAllah.ama
Esimin kucucuk bebekle beni birakmaso bosanicam diye
Diretmesi eve donmemeso seninle ayni evde asla yasamak istemiyorum psikoojimi bozmak istemiyorum
Demesi cok agirima
Gidio..

Hatalarını kabul etmen ve çözüm yoluna gitmeye calısmanda bir adımdır bunu asla unutma ..bu hayatta gerçekten istediğimiz şeyleri yaşamamak gibi bir durum söz konusu değil..sen bazı şeyleri farkettın kabul ettin artık düzeltme zamanı.ama esındende aynı şeyi gormen lazım zira o da hatalı ve oda farkına varması gerekiyor bence bir kez daha aklı selim karşılıklı konusabılırsınız

Yanlis doktora gitmissiniz siz. Annenin seni sevmedigini soylemesi bile sacma...
70 yasinda ve hasta diyorsun ne yapabilir ki senin icin? Senin bakimina muhtac degilmis en azindan kendine bakiyor.

Ayrica;

Hic anne sevgisi gormeyenler, kimsesiz ya da annesini kaybetmis babasiyla buyuyen cocuklar var.
Ve ben iclerinden mukemmel annelik yapan 3 tanesini taniyorum..

Destek almis olmaniz guzel. Biraz da siz cabalayin eminim cozeceksiniz sorununuzu. Hersey sizde bitiyor unutmahin. Destegi ne kadar iyi bir doktordan alsaniz bile siz iyi olmak istemezseniz yardimi dokunmaz.

Allah kolaylik versin.

Gece uykusunu bolmek zorundamolmasinornegin.anneleein iki uc sene kesintisiz uyumadigini hepsinden duyuyor goruyorum.bebekle yatak odasinda uyuyoriz
Esim salnda koltukta.ve esim
Bebek agloo ben agirim
Agirlasmisim cnku zaten yuz kere
Kalkmisim,aglama
Sesi duymak istemiorm
Sana kac defa
Salonun kapisini
Kapa
Dedm ben ise gidiyorm! Diyor.inanin bu yasanmis bir olay.salonda uyudum neden ustumu ortmedn diyor.ben de ona ben senin annen degilim benim artik bbegim
Var dedim.bu acidan bakarsanz evet eskiden orterdm.eskiden ayri yatmazdik.bir kere bile
Ayri kalmadik.salonda bile uyusa
Elinden tutar yanima getirirdim._ama su an benim
Dunyam oglum
Esim umrumda
Degil aslnda haklisini.icten ice ilgi azaldigi icin o da
Depresyona girmis olabilir...bu acidan dusunmemistm!!!ornegin bisi anlatiyor dinlememi bekliormheyecanla
Anlatior
Bebek
Aglior ve ben dinlemiorum
Bebege bakiorm
Donuyorim
Hemen
Kuplere
Binior.ben de
Kime
Ablatiyorum ki umursamaz! Diyip kiziyor.cok sukur rabbim kolay hamilelik saglikli evlat nasip etti ama
Lohusalik cok kotuydu cok agirdi cok bunalima
Girdim.cok aciktm
Ac
Kaldm
Yemek yapanim yoktu.bebegim cok grip oluyordu.cok yalniz birakildm
Anneler grubunda
Sordum
Sorularimi soracak bir anam
Iletisim kurcak
Akrabam
Yoktu.iliskimiz cok ama
Cok yiprandi neden alti yildir ayrilmadn da
Cocuk olunca israrla ayriliosn diorm
Esime
Sana tahammulum bitti dior

Ya canım bikere sende anksiyete durumu var, psikiyatri ye gitmeni öneririm hem de hemen.herseyin bukadar agir gelmesinin sebebi bu bence.lohusalik filan tetiklemis psikolojinizi altüst etmiş.sigınma evin de bir gün kalsan eşinle geçirdiğin günlere sukredersin.benim bir tanıdığım anlatmıştı çok mutsuz olursun.bence sen eşine adım at,barismaya çalış.yanlis anlama ama ben sizi çok huysuz geçimsiz buldum.

Ne yapman konusunda şuan için aklıma birşey gelmiyor ama bebeğim her şeye tanık oldu dedin ya işte orda o bebek için çok çok üzüldüm. Keşke ailelerini seçebilse şu melekler, yazık o yavruya nasıl bir psikoloji ile büyüyecek. Benim de 6 aylık yavrum var 3 yaşındaki bebeğin başına gelenleri duyduğumda dayanamadım ilk kez kızımın yanında ağladım, o anda gülüyordu ve bir anda bana dikkatli dikkatli bakıp ağlamaya başladı. Düşünün ne kadar etkilenip herşeyi anlıyorlar. Yapmayın yavrunuza bunu. Bebeğinizi etkileyecek herşeyden ve herkesten uzak durun lütfen. Allah yardımcınız olsun

Cok kotu seyler yasadom ozellikle bugun ailemle
Olanlar..abartiyorsam
Kusuruma bakmayin insana derdi dunyanin en buyuk yuku gelirmis ondan dertlisi yok sanarmis..benim de imtihanim bana agir geliyor. O zor donemlee gecene kadar ozellikle ilk bir sene beni de tuketti tuketecek
Sanirim daha iki yas sendromu var..kafaya takmamayi beceremioem o an onu yanimda istedim
Taktm
Gelecek o iftardan ucarak
Gelmesi lazim
Ama adami eve getirtemdm iste.benim esim de klasik turk erkegi bu dusunceyi savunuyor ve cok sinirliyim.cocuga bakmak
Ananin goreviymis.annesi de bunu savunuyor.adami boyle yetistirmis erkekler bir
Tek sever kizim
Diyoe.gunumuzde nah!! Demek istiyorum.hersey ortak cunku calisiyorum ekmek parasi getiriyorum.arkadaslarimin esleri cok iyi de
Ben mi kotusune
Demk geldim?gece kalkip mama yapanlar beraber uyku egitimi verenlee daha neler
Nele.kucaginda uyutan babalar.Rabbim o
Amalara
Ne guzel talih vermis.bu dusunceler beni dolduruyo:benimki de yardim
Etmio diyen fordugumde
Sevinten ucacak duruma geldim!yasasin yalni deglm
Diye.surekli ama
Surekli cocuk gibi restlesme
Inat halindeyiz.. sonucyok

Biraz sabır zor ama sabırlı olmaya çalış geçici bu zor zamanlar öyle düşün. Bu zor dönemleri atlattığinda herşey daha kolay olacak. Eşinde de hata var yardimci olmali sana ama boşanırsan yıpranan daha da zorlanacakk olan sen olursun gibi. O yüzden biraz daha ılımlı olup hep daha kolay iyi günlerin yaklaştığını düşün. Annenle de arani açma yaşlı insan sonuçta geçmiste iyi bir anne olmamış olabilir ama artık geçmişi bırak malesef bütün anneler dört dörtlük olamiyor. Bundan sonra çocuğun için güçlü ve iyimser olmaya çalış en azindan elenden geleni yap sen ılımlı oldukça umarım eşin ve annen de daha anlayışlı olurlar. Kolaylıklar diliyorum.

Allah razi olsun Allah evlatlarimiza
Gam keder
Gostermesin.suclular cezasini bulsun o pis zihniyettekilee
Ben de agladm
Twiter da yawrucaga yapilanlari okudugumda... bu durumda sizce ailemden de
Mi uzak durmam
Lazm? Wnnemle
Sik sik kavga ederiz
Sesler
Yukselir
Ama
Esim
Kadar
Saldirgan ofkeli
Degildir.bugun ilk defa boyle
Ptladi ve beni tartakladi

Neden ac kaldiniz? Ekmek peynir olsun yiyemediniz mi? Cocuk uyudugunda bir paket makarna haslamak, corba yapmak imkansiz degil aslina bakarsaniz. Siz istememis yapmamissiniz demek ki.

Duzelir hepsi. Bir sure esinizi aramayin, merak etsin sizi. Gelir zaten yaniniza. Geldiginde olumlu davranırsınız kolayca cozulur hersey.

Simdi bebeginiz uyuyorsa yatin uyuyun bir an once. Bunlari dusunerek uykusuz sabah edeceksinjz. Yarin daha zor gececek.

70 yaşındaki anneniz den çok fazla beklenti içerisine girmişsiniz. Eşinizle yatakları ayırmakla hata etmişsiniz. 32 yaşındaki birinin 9 aylık kendi bebeğiyle başbaşa kaldığında bu kadar kriz geçirmeside bana abartı geldi. Yaşadıklarınızın birçoğunu hatta daha fazlasını yaşayan anneler var. Olaylara verdiğiniz tepkilerle, etrafınızdaki insanları da uzaklaştırmışsınız. Biraz daha sakin olmaya çalışın.

Allah razi olsun bana umut verdiniz.esm yanimdayken bebek
Zorladiginda
Agladigimda
Bu gunler gececek
Der sarilird iyi oldgumuz anlarda..su an gozlerim doldu.bazen oyle
Iyiliklerintutardi.gecicek dimi derdim.gecicek derdi.annem bunu bie
Demiyor.yas farki cok ucurum
Var.esim
En azindan birarkadast bana._ama onunla da hayat cok zor.aslnda hep politik olu kmseyle
Arayi cok kotu tutmamak lazm insan herkese muhtac kalabilior bunu budonemde
Cok iynogrendim kimseyi dusman etmiceksn.cok dogru soyluosnz
O yuzden
Karsrisizm!!bosanirsam
Esim
Anasinin evinde yicek icicek
altinda
Araba gezicek
Tozucak yyucak uyucak ve uyucak!! Peki ya ben? Hazmedemiyorum haksizlik
Gibi gelio.esitsiZlik.yopranan zorlanan ben olacagim!!-anneyiz biz mutlu olmasak
Da
Guclu olmak
Zorundayiz

İşi bırakamaz mıydın? Ücretsiz izin? Eşimin üzerini örtemem benim dünyam oğlum diyorsun. Bak şöyle bir gerçek sevdiğin kadar sevilirsin. Sen eşini unutmuzsun çocuk olunca. O iş öyle olmuyor. Yaşadım biliyorum. Tek başıma baktım diyorum bende emin ol seni anlıyorum. Ama evlilik hayatında eşin yardım etme konusu olsun ne bileyim aile problemleri olsun herşey güzellikle çözülüyor. Yani bi adama sen bana hiç yardım etmiyorsun, şöyle sorumsuzsun, böyle bencilsin vs diye suçlayıcı bi dil kullandığında adam kurbağadan prense dönüşmüyor. Yaptım çünkü bende. Bu tartışmaları bu hataları... önce onun dinlenmesine izin verip hayatım benim çok uykum var gözümü açamıyorum yok başım ağrıyor 1 saat ilgilen de uyuyayım vs vs. Tatlı dil. Güzel yaklaşmak. Suçlamadan. Sen eşininin üstünü açık görmüşsün, uyuyanın üstüne kar yağar derler. Benim eşim üstümü örtmese çok bosulurum. Hayat arkadaşım olarak ondan sevgi ilgi ve merhamet bekliyorum. O bana bunu göstermezse soğurum ve ihtiyacı varken ben de ona destek olmam, anlatabiliyor muyum? Öyle hep bana hep bana olmaz.

Gunumu planlamayi ogrenebilmek cok isterdim

Çok kaprislisin biraz sirkeler kendine gel beklenti içine dalıp olmayınca veryansın ediyorsun.
Bende çocuk büyütüyorum tek basıma su anda da kızımı emziriyorum ilk degil sonda olmıycam annen yerine bakıcı tut temizlik içinde birini al haftada bir
75 yaşında ki kadın temizlik yapsın yemek yapsın cocuguma baksın oh ne güzel yazık değil mi
Ben çocuk bakamam ne demek maden bakamayacaksın neden doğurdun üstelik böyle sorunlu bir evlilik varken
Baba çocuğa bir anne kadar iyi bakamaz yaradılışlarında yok en fazla oyun oynar 1-2 saat

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…