Doktor-Mühendis olmuyor muymuş?

Ben muhendisim. Üniv hirdipim yıl ouanım hacettepe tıpı bile tutuyordu.
doktorluk karakterime uygun olmadığı için bir tane bile tıp tercihi yapmadım.
herkesin bir hayali bir karakteri vardır.
muhendisin işi bellidir saati bellidir. Doktorlar tırlak olur. Normal olmaxlar genelde. Saatleri belli değildir. Ben hala jiç pişman degilim. Asla yapamazdım. Tum hastaları döverdim kesin.

Okulda Türkçe dersleri boş mu geçti acaba ?

Tanıdığına sevdiğine emin. Tabi ki çekinceleri var, herkes gibi. Diyor ki hayat bu olur da boşanırsak annem “ben demiştim” diyecek. Şimdiden bunu kafaya takmış mesela.
benim annemde çok bekledi ben mutsuz olayım boşanayım dert çekip anneme ben demistim dedirteyim diye ama olmadi çünkü huzurum keyfim yerinde şu da olabilir boşansam bile.kime ne hayat benim ben tercih ettim ve yanlış olmuş demek ki var bunda da b8r hayır derim . Arkadaşınız kimsenin lafini takmasın hayat onun tercihler onun kimse boşanmak icin eğlenmiyor ama nasip herşey hayırlısı olsun hakkkında

Doktorlar tırlak olur. Normal olmaxlar genelde. Saatleri belli değildir. Ben hala jiç pişman degilim. Asla yapamazdım. Tum hastaları döverdim kesin.

Demeyim demeyim dedim de dayanamadım. Doktorlar hadi diyelim normal değil de yani "Tüm hastaları döverdim" demek çok mu normal şimdi?

Not: Doktor değilim.

Meslek ayrimi yapmam . Meslegini iyi sekilde yapan her insana saygim var demekle beraber;

bu iyiydi.

Son düzenleme:

Valla ablacım yaşıt mıyız bilmiyorum ama ben girdiğimde de iyi elektronik müh.likleri tıptn yüksek puanlıydı da....sen bu Türkçeyle o puanı nasıl aldın?

Mühendisliğin saatleri belli ifadesine de kesinlikle katılmıyorum çok yorucu ve tüketici bir meslek.

Şu an da öyle cherry. Odtü ee, bilkent burslu ee, koç ve sabancı puanları tıptan daha yüksek.

Şu an da öyle cherry. Odtü ee, bilkent burslu ee, koç ve sabancı puanları tıptan daha yüksek.
Aslinda en buyuk yanlis burada.

Mesleklerin karakterlere gore secilmesi gerek . Mesela ben tamir etmeyi severim , cocukken de oyleydim. Kan gormeye dayanamam.

Yani kazanabildigimiz degil, yapabilecegimiz meslek olmasi daha onemli.

Maaslar da meslek secerken, etkisiz eleman olmali. Yoksa sadece etiket icin yer kazanip, isini iyi yapamayan bir suru insan cikiyor ortaya.

Mühendislik sayısal ya ondan zaar,Türkçe ile pek alakadar olmamış

Ben maalesef doktorların çok iyi para kazandıklarını düşünmüyorum. Şuanda tanıdığım bir mühendis (30 yaş altı) ayda 9000 dolar maaş alıyorken , yeni mezun bir doktorun bu maaşa ulaşması çook uzun senelerini alır. Yani arkadaşının nişanlısı nasıl bir mühendis bilmiyorum ama her meslekte kendini geliştirmek çook önemli.. yani doktor diye yada mühendis diye yüksek paralar almıyor insanlar. İşlerinde iyi oldukları için alıyorlar.

tıp okumakla hava atmak kaldı mı hala yahu,
412 puan, 44.500 sıralamayla İstanbul'da tıp okuyabiliyorsunuz,
geçenlerde Almanya'dan gelmiş iki kardeşten küçüğünün "abim diş hekimliğine yazılınca ben de tıp a yazıldım" demesiyle, acil doktorlarının bile nerden mezun olduğunu kontrol etmeden muayene olmamakla ne iyi yaptığımı bir kez daha anladım
bu arada her meslek de bir diğeriyle olur neden olmasın? bu ülkede kariyerinin zirvesindeki binlerce erkek doktor ev hanımlarıyla mutlu evlilikler sürdürebiliyor da, kadın doktorlar neden eşinin mesleğini seçiyor, yoksa cidden egolu muyuz?

Katılıyorum, iyi mühendislerin çuvalka para kazanma kapasitesi var. İyi doktorların da çuvalla para kazanma kapasitesi var. İki meslek de hem finansal hem kariyer bakımdan gayet süper olanaklara sahip ama işin içinde olanlar bu şekilde görüyor. Konu doktor damat sevdası o kadar hayatın gerçekleriyle bir alakası yok.

arada şöyle bir fark var: vasat/kötü bir mühendissen sektörde tutunamazsın, ama doktorsan çok hayati hatalar yapmadığın/diplomanı yakmadığın sürece asla işsiz kalmazsın.
o yüzden garantici kafalar tıp sektörünü tercih ediyor.

Kesinlikle öyle. Mühendislik çok rekabetçi bir iş. Sürekli güncel kalmak, ileri gitmek zorundasın. Ya çok başarılı olmak zorundasın ya da oyundan çıkıyorsun, ortası asla yok.
Ben de kişisel hayatıma daha çok zaman ayırmak için acaba yöneticilik, proje yöneticiliği vb işlere mi yönelsem diyorum.

eskiden mühendislikte diploma çok önemli zannederdim,
ama bizim it managerı sakarya mezunu iken, helpdeskte aynı yaşta hala milletin bilgisayarına program yükleyip, format atmaktan öteye gidemeyen itü mezunu var.
cidden kendini geliştirmenin en önemli olduğu sektörler bunlar..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…