Doktor-Mühendis olmuyor muymuş?

babasının parası var ki çatır çatır yiyor eğitimini de alıyor en iyi şekilde.binadan bozma onlarca devlet unıversitesi de var bu ülke de sanki bilmiyoruz.arkadaşımın kardeşi turkıye 14 000 ınci lıkle burssuz tıp fakültesine zor girdi yani hem para hem zeka gerekiyor iyi bölümlere bilmem anlatabıldımı.benim kızım sınıf 1. si ben gene de para bırıktırıyorum 7 yaşında ki çocuğa kazanamazsa paralı tıp okutacağım o zaman da hala doktor olmak ısterse.tırı vırı devlet okullarında okuyup asgari ücrete emeklerini harcatıyoruz gençlerimiz asıl bu haksızlık onlara depresyondalar umutsuzlar

Doktor koca fantezim falan da yok, mühendis olsaydı da avukat olsaydı da psikolog olsaydı da aynı heyecanı yaşayacaktım.
at gözlüğü sendromunu yenemeyiz Astoria napalım.ben mezun olalı 17 18s ene oldu.hala ücretli özel unıversitelere saldırılmaktan vazgeçilmiyor ne kompleksmiş arkadaş .baba parası da baba parası diye tutturmuşlar.aile durust yoldan kazanıyorsa ister asgari ücretle okutur çocuğunu ister yüzbinlerce liraya yurtdışında okutur kime ne bundan.uçağı düşüp ölen holding sahibi kıza da çok zengin olduğu için haketti iyi ki öldü diyenleri de gördüm bu site de

İnsanlar ailelere kızmıyorlar,kızdıkları şey her yerde ''üniversite''adı altında oluşumlar oluşması,birçoğunun da para ile dönmesi.
Yani bu oluşumlar da savunuluyorsa bilemiyorum ülke olarak sözün bittiği yerdeyiz sanırım.Yoksa kimsenin Bilkent'e,Koç'a salladığı falan yok,o üniversiteler kalitesini belli ediyorlar zaten.

Ben de vakıf üniversitesinde okudum ama adını herkesin bilip takdir ettiği bir okulda. Yarı burslu okudum ama öyle gerekiyordu yani, sıralamam da gayet iyiydi (20 binlerdeydim) ama iyi devlet üniversitelerinin psikoloji bölümlerine yetmedi. Okuduğum okulun tam burslusuna girenler onları havada karada tutturuyordu ama benim okuluma girmeyi tercih etmişler mesela. Gayet de iyi bir eğitim aldık. Ha şu var tabi, ben tamamen psikoloji bölümü için konuşuyorum bu arada. Okul sayısı çok arttı vakıflarda, eğitim kalitesi giderek düşmeye başladı. Bir tane apartman dairesi tutup iki tane "psikiyatri" hocası alan psikoloji bölümü açmaya başladı. Yani evet kaliteli vakıf üniversiteleri var, ama çok kalitesiz olanlar da var. Oradan mezun olanlar da alanın seviyesini düşürüyor çünkü mesleklerini iyi yapacak donanımda mezun olmuyorlar. Psikoloji bölümü için eskiden herkes "Vay bee" falan çekerdi şu an hiç öyle değil, önüne gelen psikoloji okuyor.

devlette de özel de de gereksiz unıversite açıldı son yıllar da suyu çıktı o konu da yüz de yüz haklısın kalite düştü.mesela ben hazırlığı odtü hazırlığından daha zor bir vakıf unıversitesın de okudum.benim kızdığım her vakıfta okuyana tüüüü salak bu haketmeden baba parasıyla okuyor yorumu yapanlara.okul arkadaşlarım çok kaliteli yerlerde üst düzey yöneticilik yapıyorlar şu an yurtdışı ve yurtiçi ben gurur duyuyorum onların başarısıyla değil ki kıskanacağım .herkes te benim gibi başarıyı desteklemeli kösteklememeli

Beni anlayamamissin cey. Ben genel olandan bahsettim. 14bin siralamayla parayla okuyandan degil. Ben tek bildigi baba parasi yemek olan baraji bile zar zor gecenlerin tip, hukuk, muhendislik gibi bolumleri cuvalla para dokerek okuyanlara atifta bulundum. Koc, bilkent, tobb gibi uni.lerden bahsetmiyorum. Dedigin gibi her yer universite doldu. Haklisin bu konuda. Ancak benim yorumumda bahsettigim durum bu degildi. Kizla tanistim bana avukatim dedi. Sonra bi vakif uni. Soyledi orda parayla okumus. Isini yapiyo musun dedim? Yok yaa kim ugrasacak evlendim iste esimin parasi yetiyor ikimize de, cocuk gelisimi kursuna gidiyorum belge alacagim dedi. Ama kendini her yerde avukat diye de tanitmaktan geri kalmiyor. Ayni sekilde beykentteydi sanirim bilg. muhendisligini parayla okuyan bir arkadasim var. Bilgisayarima format atar misin diye rica ettigim bir gun bana ben hic anlamam ya esime verelim o yapsin o daha iyi anlar dedi ve esi de polis yani.
Simdi nerde kaliteli eleman? Nerde senin bahsettigin kendini gelistiren elemanlar? Iste senin dediklerin zaten oralara agirlikla basarisiyla giren insanlar. Ama bunlar gibiler sadece muhendisim, avukatim demek icin oralara cuvalla para doken niteliksiz insanlar. E dolayisiyla da boyle insanlari kiskanmak cok da akillica degil. Ha ama bileginin hakkiyla tip okuyan ve universite zamanlarimda deli gibi pratik oluslarini zekalarini falan kiskandigim bir kesim vardi yani. Ama onlar bunlar degil :)

haklısınız ama hepsini aynı kefeye koymalarına kızıyorum ben.yazdıklarınızdan bırınden mezunum ben de ama 20 yıldır paralı okudu da vıdı da vıdı laflarından cidden bıktım.insanların tercihlerine saygı duymayı öğrenemedik bi.eğitim kalitesi düştü iyice zaten o konuda şüphe yok.açıköğretımle örgün eğitim bile bir tutulmaya çalışılıyor üzülüyorum gençlere artık

Ona ne kılıfı bulunucak elin ukraynalısı kadınlar kulubunu nerden bilsin ?
Buarada yanındaki adam ruj sürmüş malum türk dudağı turuncu olmuyo ve evlerde ayakkabı giymiyoruz :)

Kvass zaten ukraynafan getirilmez mayalı bir içeçek bozulur :))) grechka karabuğday getiren var ama diğeri %)))

Aysenaz93 , mesajını arayıp bulamam şimdi ama "ben nasıl kendimi mühendisle aynı kefeye koyayım" demişsin. sen kendini zaten mühendisle aynı kefeye koyamazsın çünkü aynı değilsin. sen bu zamana kadar ne ürettin? tus kovalamak dışında ne yapıyorsun şu an? mesela ben kendi uygulamamı bitirmek üzereyim, 2019'un sonunda markete çıkaracağım, okulumuz adına yapay zeka üretiyoruz onun çalışmalarına katılıyorum, sağlık problemim olmasa şu an stajyer olarak çalışmaya başlarım ve senin maaşının bilmem kaç katını kazanırım henüz öğrenciyken. genel olarak senin türkiyede bir ay boyunca nöbet tutup kazanacağın parayı ben bir update çıkıp bir gecede kazanır ve yerim. ha bunları neden yazdım, kendimi doktorlardan yukarda gördüğüm için değil. Hani sen de uzun uzun "bence de eşitler yaaa" diyip sonra "nasıl aynı kefeye koyayım ekiekieki" demişsin ya, heh aynen onun için yazdım. kessssinlikle kıyaslama yapmıyorum doktorluk çok kutsal meslek ama bir mühendislikle aynı kefede değil işte ne yaparsın.

Casper25 yukarıda adını saydığınız okulların birisinden yurtdışına geçtim. türkiyede yarı bursluyken tam bursa tamamlamıştım ama maalesef yeni geldiğim okulda bursum yok. hatta usd bazlı ödeme yapıyoruz ve mezun olunca da göğsümü gere gere söyleyeceğim mühendis olduğumu. ne yapayım zamanında babam çalışmış kazanmış, herhalde benim için en iyisini isteyecek. en iyisi türkiyedeki çemişgezek üniversitesi olsa oraya giderdim ücretsiz ama değil. en iyi eğitimi paralı okul veriyor, bursum da yoksa gayet güzel parasını veririm diplomamı alırım ister çalışırım ister diplomayı uçak yapar atarım. baya baya benim seçimim bunlar. ve bir ekleme daha yapayım ben de kimsenin bilgisayarına format atamam. ben okulda format atmayı değil devre teorisini, eklemeli sıralama algoritmasını görüyorum. sizin o dediğiniz şeyi internet kafe sahipleri yaparlar mühendisler değil. varsa matematik veya fizik sorunuz, buralardayım buyrun sorun.

Ona ne kılıfı bulunucak elin ukraynalısı kadınlar kulubunu nerden bilsin ?
Buarada yanındaki adam ruj sürmüş malum türk dudağı turuncu olmuyo ve evlerde ayakkabı giymiyoruz :)

yahu ben ankaradan yeni döndüm, ayşenaz da ankarada oturuyor bildiğim kadarıyla. o sneaker ve çorapla ankaranın neresinde gezdin ya bembeyaz maşallah. hadi etek kısmını saymıyorum da ben evden çıkıp otoparka gidene kadar dünyaya sövdüm bu ne soğuk, bu ne çamur lan diye. sen nasıl bir prensessin ki ayaklarını yere basmadan ve soğuk havayla temas etmeden gezdin ayşenur?

gözardı ediyorum ben. doktor olmana filan lafım yok olursun doktorluk bir meziyet değil ama fotoğraftaki sen değilsin çok belli. google searchte çıkmasın diye de üstüne ya yazı yazmışsın ya da kırpmışsın fotoğrafları. işsiz bir günümde asıllarını bulup fotoğraf sahibini eklerim buraya ben.

Bir doktorun kendini ispatlamak için senin kadar dil dökmeye ihtiyacı yoktur. Söyleyeceklerim bu kadar.

Bir doktorun kendini ispatlamak için senin kadar dil dökmeye ihtiyacı yoktur. Söyleyeceklerim bu kadar.

baba sen misin?

anlatmak istediğimi anlamamışsın bile, boşver sen sarı serum filan tak annem. iyi nöbetler. pardon #nöbetsiz #günler #şükür #huzur filan jdldjelsj

Bütün fotoğraflar "girl" adı ile kaydedilmiş. Benim sıpa rahat bıraksa o işi yapacaktım ama uğraşamadım. Yaparsan çok makbule geçer ahsjsjs. Normal şartlarda birçok troll ile karşılaştım, yahut kendini farklı tanıtan insanla. Gülüp geçtim lakin bu duruma gülüp geçemiyorum. Zira bir aşağılama, üstten bakma durumu mevcut. Ben kendisinin hemşire ya da radyoloji teknisyeni olduğunu düşünüyorum. Tahmin tabi sadece. Neyse bu konuda daha fazla yazmayacağım. Yalnız o fotoğraf efsaneydi, kaşıklı olan ahahjsjs.

Canım ben islerimi bitirmiş otururken bu isi senin yerine yapmış bulunuyorum galiba :))

Ancak küçük bir kardeşimiz herhalde. Gururunu incitmek istemem asla.

Bak ablacigim Ayşe, can sıkıntısından ya da ileride olmak istediğin hayatı hayalen de olsa az bir şey gerçeğe taşımak isteyebilirsin, anlarım. Ancak lütfen buna daha fazla devam etme çünkü bu sana zarar verir.

Eklentiler

• 20fc3eca14f6632c432caba0a75a37f4--dakota-rose-blonde-hairstyles.jpg
    24 KB · Görüntüleme: 124
  • images (13).jpeg
    24,4 KB · Görüntüleme: 140
  • images (12).jpeg
    15 KB · Görüntüleme: 120
  • images (15).jpeg
    28,7 KB · Görüntüleme: 131
Astoria hanımcım senin durumun çok farklı. Sevdiğim bir üyesin,yazılarını da beğenirim. Bana da çok faydası oldu yazdıklarının. Troll bile olsan, gerçek bile olmasan umurumda olmaz. Yansıttığın karakteri seviyorum zira. Ancak üyemizin durumu farklı. Neredeyse her konusunda, bir üstünlük taslama, diğer meslekleri alttan alta aşağılama, hafiften bir kışkırtma görülüyor. Böyle olunca da fake olduğu gerçeği gözardı edilemiyor. He yine edilir, en nihayetinde benim hayatımda ne kadar yer kaplayabilir. Ancak arada boş vakitte böyle denk gelince insanın yazası geliyor efem :)

instagramdan almıştır fotoğrafları o yüzden çıkmaz ama ben o kaşıklı fotonun aslını bulup şak diye ekleyeceğim. saat 3'e geliyor uyicam ama yarın dersim yok cidden oturup hallederim. profil fotoğrafının üstüne de yazı yazmış yazmasa direkt bulurduk da bakalım cs skillerimiz konuşsun

doktor olabilir o beni pek sarsmaz ama fotolar insanın aklıyla dalga geçiyor jdlsjelsj

Yalnız kızımız ilik gibiymiş maşallah :)))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…