Doktor-Mühendis olmuyor muymuş?

Doktor arkadaşların olmasına sevindim. Ne mutlu sana. Tatlım gülüm demedim alınmazsın umarım.

Doktor arkadaşların olmasına sevindim. Ne mutlu sana. Tatlım gülüm demedim alınmazsın umarım.

Yok canım alınmam. Hayatım boyunca en yakınlarıma bile bu hitapları kullanmadım-kullanmam lakin böyle hayal dünyasında yaşayan insanlar bana hep ilginç gelmiştir. Ondan ötürü size özel hitaplar bunlar. Zorlamasan mı artık? Tamam gülüyoruz eğleniyoruz ama Pisikolog arkadaşlara tez konusu olmaktan öteye gitmez ki bu durum.

Mune
Taciz ediliyorum artık bu duruma el atar mısın?
Fake olmadığımı ispatlamaksa durum yönetime ispatlarım zaten.
Doktor değilim desem sevineceksin Idrakyollariiltihabi inanılmaz bir psikolojin var gerçekten.

Ahshsh ay ben gülerim. Tahmin ettiğim gibi sıkışınca hemen Mune. Yok yahu niye sevineyim. Çok fazla yer etmiyorsun zihnimde. Böyle denk gelince yazıyorum işte. Ben banlanır toparlarım sorun değil de, sizin durum biraz zor. Allah yardım etsin. Yönetimde mesleğinizi doğru söyleyin diye bir ibare yok bildiğim kadarıyla. Kimse de bu hususta sizi zorlamaz. Kaçış yolu olarak güzel hamle ama tebrikler. Hadi yine iyisin belki ruh sağlığındüzelir diye banlanmayı göze aldım. Sağlıcakla kalınız efem :)

ya doktorlar nasıl olmalı kı belırlı bır cercevesı mı var
ben aysenazın doktor olduguna ınanıyorum tıp okuyan bırsuru ınsan var ayrıcalıklı bır durum degıl kı ?

doktorların hayatları zor ya herkesden ,normalden bır tık daha streslı yogun turlu turlu ınsanlar

esım muhendıs oda oyle sıkıntılı ısı var
en ıyısı sahıl kenarında balık lokantası ısletmek huzur

Tabiki anne yanılıyor ama anne zaten sabit ve karalı olmasaydı babasız bir aileyi çeviremez türkiye şartlarında kız çocuklarını bu şekilde büyütemezdi
Sorun arkadaşınıza annesi karalı ve güçlü karaktere sahip bir kadındır
Bir özelliğin olumlu ve olumsuz yansıması yaşıyor arkadaşın bana kalırsa

Aysenaz93,
konularda yapılan etiketlemeleri görme olasılığımız düşüktür, öte yandan etiketlediğiniz moderatör sitede olmayabilir, birkaç gün siteye uğramayabilir, bu sebeple site kurallarına uymayan yorumlarda yorumların altındaki şikayet et butonuna basarak bildirmek daha garantidir, misal şimdi bu topiğe üyelerin şikayet et butonuna basarak bildirmesi üzerine geldim.

Yöneticilerle telefon görüşmesi yapmak istiyorsanız özelden size irtibat numarasını veririm ama biz üyelerin meslekleri, şehirleri, boyları, saç renklerini sormayız, bunlar bizi ilgilendirmez çünkü yine de istiyorsanız bana özelden yazın hemen vereyim sitenin numarasını.

idrak seni de ikaz etmiştim değil mi?

Her doktor hayat mı kurtarıyor? Aknelerim için gittiğim cilt doktoru lahmacun yemişsen ondan olmuştur canım yaa deyip kozmetik reçetesiyle eve yollamıştı beni. Kistim olmadığı halde kistin var diyen doktor yüzünden aylarca boşa ilaç kullanmışım, gittiğim diğer doktorlar sövdü adama resmen. Mesleğini hakııyla yapan ve yapamayan kişiler he meslekte var; ben şahsen çok terbiyesizleriyle karşılaşıyorum. Meslek seçmem karakter seçerim.

Mühendisler olmadan tekerleğin icadında kalırdık avcılıkla geçinmeye devam ederdik. Eğitimciler olmadan toplum düzeni olmazdı. Avukatlar olmadan hukuk düzeni olmazdı. Günümüz medeniyeti sadece tıpla biraz zor kurulurdu (nah kurulurdu demiyom) dolayısıyla saydığım ve sayamadığım tüm bu bilimler olmaksızın da medeni insan diye bişey olmazdı. Hiçbir meslek birbirinden üstün değil hepsi ayrı ayrı kıymetli ve gerekli. Kısacası mühendisleri kimselere yedirmem ben romalılar

Şuna dümdüz doktor koca zaafım var desene hacı, eyvallah allah gönlüne göre versin der geçerdik. Yok onlarsız insan olmaz bilmem ne Gene olurdu insan nolacak, en fazla hastalıktan daha çok ölürdük zibil gibi üreyip duruyoruz kökümüze kıran girmezdi.

Anne etiket peşinde açık ve net. Meslekle değil insanla evlenildiğini anlayamamış. Yazık çok yazık

Ayrılsın.
Gül gibi çocuk böyle insanlara karışmasın.
Valla çok üzülüyorum ben bu durumlara.

Lütfen anası, babası çirkef, açgözlü insanlar onlara uygun insanların çocuklarına aşık olup evlensin.
Çok ciddiyim.
En büyük pişmanlığım melek gibi annemi, kokuşmuş insanlara dünür etmiş olmak.

Ya yok böyle bişi ya yazmım yazmım diyorum ... Aynısını banada yaptılar gelmiş konuma sen o kadına niye boşanmış ablası gibi duruyor diyorsun!!!! Bu dediği kadında 3 yaşındaki çocuğunu kendinden 7 yaş küçük yakışıklı sevgili buldu diye bırakan kocsdındands boşanan kadın!!!! Koruduğu kişi böyle kadın olduğuna göre..... Neyse birşry demim

Saydığınız mesleklerin insanlığa etkisi sizi ilgilendirmiyor sanırım pek.
Medeniyet size uğramamış gibi gözüküyor, gerisini bilseniz de bir faydası yok.
Eşeğe altın semer vursan, eşek gene eşek derler ya, o hesap.

Hacı diye konuşan itici ve avam bir insanla konuşacağım tek konu, kaynanasının takmadığı altınlar olur. Onu da uyum sağlamak için konuşurum. Evet doktorlara zaafım var, ben bunu zaten ifade etmişim sebebiyle.
Müthiş bir meslek olduğunu düşünüyorum.

Mühendislere de bir şey dediğimi sanmıyorum ve tekrar edeyim, o saydıklarınız insan olmadan bir halta yaramazdı sanırım.
Tekeri icat edebilmesi için, o insanın önce hayatta olması gerek.

Son söylediklerinizi okuyunca zaten size verdiğim şu uzun cevabı, insanlığa bir katkı olarak görüyorum, anlayacağınızı düşünmesem de.
Sokak ağzıyla konuşmayı, belli ki sizin de zaafınız olan, aşırı kompleks içeren mühendis çevrenizle yapmaya devam edin lütfen.
Egolarından arınmış, hırslarından kurtulmuş, gerçek bir iş kadını olan mühendislerimizi tenzih ederim.

Hanımlar,
konuştuğunuz dili anlamıyorum eski insanlar statüsünden olduğumdan olsa gerek, kiminiz meslek beğenmiyor, kiminiz tek üniversiteyi bitirmeyi beğenmiyor, kiminiz statü beğenmiyor, bir meslek beğenilirken diğeri yeriliyor.
Eskiden biz önce insanın karakterine, vicdan ve merhametine, dürüstlüğüne, çalışkanlığına bakardık, öğretmene de saygımız vardı, mühendise de, doktora da, avukata da.

Bir cerrah el becerileri mesleğinin getirdiği bilgileriyle iyi bir cerrah olmasının yanısıra, günümüzdeki teknolojik tıbbi araç gereçlerle gösterir maharetini, uzman bir doktor doğru teşhis için usg mr ve tahlilleri de değerlendirir, usg, mr başında radyolog, tahlilleri yapacak laborant, o görüntüleme cihazları için mühendis gerekir.

Tedavide kullanılan ilaçlar için kimya mühendisi, ilacı size doğru kullanmanız için farmakolojik bilgileriyle eczacı gerekir, tüm bunlar için okullarda öğretmen gerekir.
Her meslek bir diğeriyle bağlantılıdır, hepsi kendi başına anlamlı, hepsi birbirleri yani insanlık için vardır.

mühendis demeye nasıl utanır ya
mühendislik okumak çok kolay bişey mi
ay nasıl insanlar var hayatları kariyer para olmuş ya

Bir de doktorlarin mütevazi olanı vardır ki; ne üzerine basa basa bunu her defasinda dile getirirler ne de "güzellik"egosunun okşanmasına ihtiyaç duyarlar.
Sevilesidir,saygı duyulasıdır..

Yazmim yazmim diyorsanız yazmayın madem.Siz orada bir kere kocasından sevgilisi için boşanmış demediniz. Belki de sevgilisini bulunca kocasından boşandı dediniz. Niye şimdi burda lafı çeviriyorsunuz. Sizin yaptığınız iftiraya girer.

Nolmuş ben kaçırdım kim genç sevgili bulmuş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…