Doktor mu haklı ben mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Gayette de dedi aynen hikaye uydurdum işim gücüm yok bugün napsam acaba dedim kanser demedi okuma anlamanda yok herhalde şu anki öngörüm bunlar dedi hatta sonunda da çıkarsan bile üzülme yüzde yüz sonuç aldığımız bir kanser dedi okumayı öğrenip gel lütfen
😂 Cimere şikayet et bakalım ne çıkacak sonuç. Tanıdığım hiçbir doktor böyle söylemez gayet dahiliye ile iç içe çalışıyorum. Seni ya onkolojiye yönlendirir ya endokrine genel cerraha. Lenfoma için hematoloji. Benim çalıştığım hastanede kesin olana kadar şüpheyi bile söylemezler sonuçları görmeden. Zaten kaç dk muayene süresi

Şizolukla suçladı ya ondan sonra çektirmiyorum dedim
sizofren dedi mi?
hic sanmiyorjm dediğini. "psikolojik olarak semptomlari yaşıyor olabilirsiniz" anlamina gelen bir cumle kurmustur ki cok normal. ilk mesajlarimdan birinde de yazmistim, ben de agorafobiyken fake belirtiler yasardim, annem de panik atakken fake belirtiler yasardi.
psikolojik hastalik bu demek yani.
bunun sizofrenle hic ilgisi yok ki?
universitede nefes darlığı icin gittigim doktor da ufurum testi yapti, alerji testi yapti psikiyatriye sevketti.
"ne yani ben şizo muyum, alamıyorum iste nefes, yalan mi söyleyeceğim" demedim.
yani bence sizin tepkiniz yanlis. belki doktorun da uslubu yanlıştır, ona bir sey demeyecegim

Anlattıklarınız karmakarışık. Tetkik reddederseniz adam fal mı açsın napsın? Lenf kanserini bilemem ama şüphelenip söylemiştir. Şizofreni konusunda da doktor haklı gibi görünüyor,ne dediğiniz belli değil,olmayan şeyleri de var gibi anlatırsanız adam ne desin? Başka doktora görünün mutlaka.

😂 Cimere şikayet et bakalım ne çıkacak sonuç. Tanıdığım hiçbir doktor böyle söylemez gayet dahiliye ile iç içe çalışıyorum. Seni ya onkolojiye yönlendirir ya endokrine genel cerraha. Lenfoma için hematoloji. Benim çalıştığım hastanede kesin olana kadar şüpheyi bile söylemezler sonuçları görmeden. Zaten kaç dk muayene süresi
Yok ya demiş de olabilir , anlattıkların lenfoma ile uyumlu biz bi bakalım yine de demiştir, zaten kendisi de yazmış tedavisi olan kanserlerden biri artık çıksa bile sıkıntı olmaz vs demiş adam. Bu uydurmaca olayına muhtemelen başka anksiyete belirtileri gösterdi de ordan geldiler diye düşünüyorum

Çocuk onkolojide bulunmuş bir anne olarak gördüğüm ve duyduğum ve lönk gibi, dan diye, damdan düşer gibi, adam döver gibi direk ve dimdirek söylüyorlar. Doğru yada yanlış ama her gün ortalama 40-50 kişi baksalar, yumuşatarak anlatma imkanı ne kadar? Sıra da bekleyen bir sürü hasta oluyor.

Bizim arkadaş doktora " çocuğunuz kanser, ölecek derken hiç üzülmüyor musunuz? Diye sormuş. Kadın ağlamış. Bizde üzülüyoruz ama başka çaremiz yok diye.
Babama 4. Evre kanser teşhisi konulmuştu, eşimle o zaman sevgiliydik. Oda direk baban ölecek şeklinde konuşmuştu. Kendi amcası içinde Max 6 ay yaşar demişti. Doktorlar biraz farklı bakıyor olaylara, bana çok acımasızca geliyor ama hangi birine üzülecekler ki :KK43:

Yok ya demiş de olabilir , anlattıkların lenfoma ile uyumlu biz bi bakalım yine de demiştir, zaten kendisi de yazmış tedavisi olan kanserlerden biri artık çıksa bile sıkıntı olmaz vs demiş adam. Bu uydurmaca olayına muhtemelen başka anksiyete belirtileri gösterdi de ordan geldiler diye düşünüyorum
E niye adamın istediği şeyleri reddediyo işte.

Ablacığım adamın tıp diploması var tabi ki senden daha fazla biliyor, adam haklı. Senin tıp diploman olsaydı sen de bilirdin ama yok nerden biliceksin??? Hem eğitimin yok, olan adamı da beğenmiyorsun sen ne istiyorsun?

Ayrıca lenf kanseri tüm bağışıklığı göçertiyor, sürekli halsizlik, her gece ateş, yataktan kalkamazsın adam %100 haklı hastalık hastasıysan psikiyatri doktoruna git.

Ben şöyle anlattım dedim ki gece terlemem ateşim var kilo kaybım var ateşten hep acillik olurdum ateşimi söylemezlerdi korkuyorum diye ordan öyle sandı bu ama cidden demezlerdi
Nasıl bir konuşma tarzınız var hiçbir şey anlaşılmıyor 😁

Ablacığım adamın tıp diploması var tabi ki senden daha fazla biliyor, adam haklı. Senin tıp diploman olsaydı sen de bilirdin ama yok nerden biliceksin??? Hem eğitimin yok, olan adamı da beğenmiyorsun sen ne istiyorsun?

Ayrıca lenf kanseri tüm bağışıklığı göçertiyor, sürekli halsizlik, her gece ateş, yataktan kalkamazsın adam %100 haklı hastalık hastasıysan psikiyatri doktoruna git.
Hastalık hastası değilim olaya genel açıklık getireyim sinirle karmakarışık yazmışım ayrıca hiçbir doktor bunu demez diyen sen mi konuştun da biliyorsun adam direkt kansersin demedi öngörüm bu yönde tetkiklerle daha net anlayacağız dedi benim tomografiyi reddetme sebebim kapalı alan korkumun olması o da lenf kanseri çıkıp son evre olursan beni suçlu bulurlar dedi hani çektir demek istedi.

Hastalık hastası değilim olaya genel açıklık getireyim sinirle karmakarışık yazmışım ayrıca hiçbir doktor bunu demez diyen sen mi konuştun da biliyorsun adam direkt kansersin demedi öngörüm bu yönde tetkiklerle daha net anlayacağız dedi benim tomografiyi reddetme sebebim kapalı alan korkumun olması o da lenf kanseri çıkıp son evre olursan beni suçlu bulurlar dedi hani çektir demek istedi.

Eeee tamam adam tomografi yapalim demis sen de istememissin neye kiziyorsun, ne yapsin adam tomografi olmadan vahiyle mi teshis koysun?? hem de kansere???

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X