Doktor mu haklı ben mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ya şöyle söyleyeyim doktora göre olmayan şeyleri olmuş gibi anlatmışım aslında ben bu belirtilerin hiçbirini yaşamamışım zaten pol odasıydı odayı değiştirdim
panik atak, anksiyite gibi hastaliklar böyle belirtiler verir ki.
bende de agorafobi vardi. misal sehirler arasi otobüste karnima kramplar girerdi, altima iseyecek hale gelirdim, midem bulanirdi. bu belirtilerin hepsi gercek. ama ne zaman dinlenme tesisi tabelasini gorurdum - yani o ortamdan çıkacagim, hepsi gecerdi.
bazen vucut kendini tehlikede saninca sahte belirtiler gönderir.
benim annem panikatakken bir gecede birkaç kere kalp ekosu cektirmeye gidermis. o zamanlar panik atak vs bilinen seyler olmadigi icin ölümcül hasta ama doktorlar teshis edemiyor saniyormus. onun kalp carpintilqri mesela. evet gercek, ama aslinda beynin vucuda gonderdigi fake bir sinyal. ucu bir hastaliga cikmiyor.
yani adam şizofren dememistir. "psikolojik problemler sahte bulgular verir" demistir. anksiyiteniz icin psikiyatre gidip ilac kullandınız mi yoksa sadece hayatinizi zorlastiran bir sey mi?

panik atak, anksiyite gibi hastaliklar böyle belirtiler verir ki.
bende de agorafobi vardi. misal sehirler arasi otobüste karnima kramplar girerdi, altima iseyecek hale gelirdim, midem bulanirdi. bu belirtilerin hepsi gercek. ama ne zaman dinlenme tesisi tabelasini gorurdum - yani o ortamdan çıkacagim, hepsi gecerdi.
bazen vucut kendini tehlikede saninca sahte belirtiler gönderir.
benim annem panikatakken bir gecede birkaç kere kalp ekosu cektirmeye gidermis. o zamanlar panik atak vs bilinen seyler olmadigi icin ölümcül hasta ama doktorlar teshis edemiyor saniyormus. onun kalp carpintilqri mesela. evet gercek, ama aslinda beynin vucuda gonderdigi fake bir sinyal. ucu bir hastaliga cikmiyor.
yani adam şizofren dememistir. "psikolojik problemler sahte bulgular verir" demistir. anksiyiteniz icin psikiyatre gidip ilac kullandınız mi yoksa sadece hayatinizi zorlastiran bir sey mi?
5 yıl kullandım geçmişti üniversitede patlak verdi

Ben şöyle anlattım dedim ki gece terlemem ateşim var kilo kaybım var ateşten hep acillik olurdum ateşimi söylemezlerdi korkuyorum diye ordan öyle sandı bu ama cidden demezlerdi
Googlelayıp gitmişsiniz çünkü. Lenfoma B semptomlarını sayıp adam düşünsün tanıda demişsiniz, o da bunu anlamış.

Googlelayıp gitmişsiniz çünkü. Lenfoma B semptomlarını sayıp adam düşünsün tanıda demişsiniz, o da bunu anlamış.
Al biri daha hanımefendi niye googlea bakıp gidiyim benim asıl gitme amacım tiroidlerimi kontrol ettirmekti adam kendi dedi lenfomayı inanmıyorsanız çıkar mısınız konumdan

Böyle bir şey demez hele dahiliye doktoru böyle bir şeyden şüphe ediyorsa bile başkasına yönlendirir. Hikaye mi uydurdun dahiliye doktoru neden kanser desin. Olmadı bi şikayet açın cimerden

Böyle bir şey demez hele dahiliye doktoru böyle bir şeyden şüphe ediyorsa bile başkasına yönlendirir. Hikaye mi uydurdun dahiliye doktoru neden kanser desin
Gayette de dedi aynen hikaye uydurdum işim gücüm yok bugün napsam acaba dedim kanser demedi okuma anlamanda yok herhalde şu anki öngörüm bunlar dedi hatta sonunda da çıkarsan bile üzülme yüzde yüz sonuç aldığımız bir kanser dedi okumayı öğrenip gel lütfen

Al biri daha hanımefendi niye googlea bakıp gidiyim benim asıl gitme amacım tiroidlerimi kontrol ettirmekti adam kendi dedi lenfomayı inanmıyorsanız çıkar mısınız konumdan
Çünkü birebir lenfoma semptomlarını saymışsınız hanımefendi, ‘biri daha’ değilim ben de doktorum, anlıyorum gereken ilgiyi alamamışsınız ama bi daha en azından daha az belli edin Google olayını :)

Çocuk onkolojide bulunmuş bir anne olarak gördüğüm ve duyduğum ve lönk gibi, dan diye, damdan düşer gibi, adam döver gibi direk ve dimdirek söylüyorlar. Doğru yada yanlış ama her gün ortalama 40-50 kişi baksalar, yumuşatarak anlatma imkanı ne kadar? Sıra da bekleyen bir sürü hasta oluyor.

Bizim arkadaş doktora " çocuğunuz kanser, ölecek derken hiç üzülmüyor musunuz? Diye sormuş. Kadın ağlamış. Bizde üzülüyoruz ama başka çaremiz yok diye.

Çünkü birebir lenfoma semptomlarını saymışsınız hanımefendi, ‘biri daha’ değilim ben de doktorum, anlıyorum gereken ilgiyi alamamışsınız ama bi daha en azından daha az belli edin Google olayını :)
Kız ne alaka beni çıldırtmak mı istiyorsun sen ne alaka gel adını vereyim polikliniğin şehrin git görüş tövbe estağfurullah doktor adına kadar verebilirim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X