Doğumumda eşimin ailesini görmek istemiyorum

Öyle tabi ya , Kayinvalidem de birçok şeye heves ediyor zamanında alamamış, şimdi alıp kullanıyor ve benim de hoşuma gidiyor, hatta benden daha iyi olsunlar ki bende gözleri kalmasın istiyorum, bazen evime gelir bişeyleri beğenir hemen ona da alırım ki gözü kalmasın halbuki ihtiyacı yok, ben böyle insanlara tahammül edemiyorum ya saf kötüler, bak ben kiradayım ancak araba alabildik, eş ailesi maşallah 2. Evini alacak yahu banane niye bana da almak zorundalar ki , eşimle bütçemiz yeterse biz de alacağız inşallah, yani ölümlü dünya da bu kadar küçük hesaplı ve içten pazarlıklı olmak bana göre değil, deprem oldu insanlar lüks evlerini kaybettiler , benim dayılarımın yeni aldığı lüks daireler gitti , bu dünya bu kadar işte mal için değmez...

Bunları alacak paranız yok ama cocuk yapmaktan geri durmuyorsubuz maşallah sizde madem paraya bu kadar önem veriyordunuz herseyi eksiksiz kendi başına yapabilecek birilerinden yardıma ihtiyacı olan bir adamla evlenmeseydiniz. Size ne adamın ailesinin kendi evine yaptigi harcamadan? Size mi soracak hem bencillik hem yuzsuzluk bu.

Vajinusmusken nasıl hamile kaldınız
Yarı vajinusmus denen bir şey mi var acaba

Normal.

İnsan eş ailesini mutsuz etmek için çocuğunu kullanmaz. Onları “cezalandırmak” için çocuğunu göstermeyerek onları torun sevgisinden mahrum bırakmaz.
Dede ve babaanne ile sağlıklı bir ilişkisi olması, dede ve babaanne sevgisi tatması çocuğunuzun hakkı diye düşünüyorum.
Ortada bir sorun varsa farklı şekillerde çözmeye çalışın.

Başınız sağolsun. Haklısınız mesafe koyacağız ama çok abartmadan dengeli olarak. Başka türlüsü bana zarar en başta

Yaşadığım tüm olumsuzluklara bir günah keçisi lazımdı onlarda eşimin ailesi olsun dediniz yani. Tebrikler.

Maddi yönden haklısınız.Aynisini bende yaşadım su olmasın masraf bu masraf dediler ayrıldım.Manevi yönden de ilgi görmedim ama ben siz gene şanslısınız.Bence sabredin bebekle ilgilenirler en azindan.

Ailesinin size maddi yönden yardım etmemiş olmaları - size göre yanlış olabilir ama bence kıstaslarınızı gözden geçirin.
Size dal dal bilezik taksalardı evlerinize gittiğinizde temizlik yemek vs. bekleselerdi eminim nezdinizde yine suçlu olacaklardı,suan daha kötü cümlelerle bahsedecektiniz onlardan muhtemelen.
Aileler evlenecek kızına/oğluna maddi yarar sağlamak zorunda değiiiil. Ne münasebet.
Siz çocuğunuz olursa kendisine çokça yaparsınız maddi yardım. Ama gelininize veya damadınıza bu şekilde yaranamayacağınız da kesin.Karakter belirleyici olmalı insan ilişkilerinde maddiyat değil.
Daha önce koyamadığınız tepkiyi çocuğunuzu göstermeyi düşünmeyerek hırs yapıyorsunuz ama elinizde patlar, dikkat edin.

Son düzenleme:
Herkese boşan yazıyorsun senin evliliğin nasıl olacak acaba
Sorduğunuz kişinin konularını bildiğim için söylüyorum bence o çok güçlü biri.
Kendinin zayıf yönlerinin farkına vardı nerde yanlış yaptığı gördü.
Burda ben yanlıştım deyip başkalarına suç atmadan kendiyle yüzleşti ve çok zor bir şeyi başardı.
Şimdi kimin değerli olduğunun farkında her şeyi aşar bence çok daha zor şeyleri aşar.
Ama yerinde sayıp sadece çevresini zararlı olarak görseydi olmazdı.
Önemli olan o bence kendini görmek ve tanımak

Hormonlarda olabilir evet ama şunu asla kabul etmiyorum kim ne derse desin bir çok aile oğullarına saydıklarınızı yapıyor yaptı biz Amerika da yaşamıyoruz nasıl bizimle aynı binada otur aynı semtte otur biz erkek ailesiyiz farkımız var senin ailenden diyebiliyorlarsa üstlerine düşeni de yapacaklardı. İşine gelince Biz okuttuk büyüttük ne halin varsa gör işine gelmeyince oğlumu ben başka semte gönderemem yok öyle bencillik. Ben her şeyi olması gerektiği gibi yaptım. Bana param buna yetmez diyen adamı ya bırakacaktım ya da elimden geliyorsa kendim destek olacaktım ya da bir eksik bir fazla mutlu olalım diyip evlenecektim. Ben yanlış yapmadım insanlık yaptım. Ama nankörlüğü onlar yaptı. Benim en ihtiyacımın olduğu zamanda yanımda olmadı kendine para biriktirdi. Ben ona her şey geçer ama ben yaşadıklarımı unutmam dedim kibarca. Benim suçum, Sevdiğim insanla birlikte olmak istedim hepsi bu. Madem o bencil olmayı tercih etti. Artık karşılarında salak yok ben ve benim çocuğum yok. Mutlu olsun eşyasıyla. Yavaş yavaş koparıyorum. Çok denedim unutmayı yaklaşmayı her seferinde bi darbeyle ittiler beni.

Ben çocuğum ömür boyu etrafımda olsun istiyorsam onunla tanıştığım evlilik sürecinde yanında olurum. Ama yok ayda yılda bir gelsin yeter diyorsam kendimi düşünürüm o kadar

Bakın burası önemli “Ben ve çocuğum yok”
Sadece ben yokum diyemediniz değil mi:)
Umarım sadece kendiniz ile var olmayı öğrenip çocuğunuz ve sizin ayrı bireyler olduğunu en azından o 3 yaşına gelmeden fark edersiniz.
Yoksa çocuğunuzun işi zor.
Benim çocuğum yok ne demek hem tek başınıza yapmadınız ya.
Umarım bir an önce görürsünüz yoksa çocuğunuz öğretir diyeyim size

yaptıklarının karşılığını bencil olmalarının karşılığını birde torun vererek yanlarında olarak onları mutlu etmemek.
Maddiyat yüzünden torundan mahrum etmek felan çok fesatça geliyor bana.
Bide düşkün olmazlarsa hç sevmiolar torunlarını diye ağlarsınız gibi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…