Doğumumda eşimin ailesini görmek istemiyorum

Doğmamış çocuğunuzu intikam unsuru olarak görürken hiç korkmuyor musunuz cidden ?
İnsan evladım sağlıkla dünyaya gelsin diye düşünür.
Doğum zor, anne ve bebek açısından da farklı, olumsuz şeylerin yaşanabileceği bir olay.
Bu kadar hırsla yaklaşırken neler yaşayacağınız bile bilmiyorsunuz.

Her şey çok güzel ve rahat olur inşallah tabi ama bu süreçte bu kadar kötü düşünmeye korkmamak enteresan geldi bana.

Son düzenleme:
Yahu sana taş mi tasittilar ?
Kötü gelin deyip ağzına mı ettiler?
Hürmet gosteriyorlarmis konunda yazmışsın Allah'tan belanı mi istiyorsun?
Madem kirada oturduğunuz ev hem pahalı, hem de istemiyorsunuz baştan istemeyecektiniz.
Hem susup hem intikam alırım cabalarin cahilce.
Zamanla öğrenirsin şimdi idrak edemiyorsun
Böyle gelinler tüm sülalesi birbirine katan cinslerden , genelde hep gelinlerden tarafım ama konu sahibi düşman başına, eş ailesinin azıcık akli varsa bu kişi ile iletişimi komple keser , akrep cinsli böyleleri bir tane de biz de var aynısından, asla yaranamazsın, böbreğini ver der ki niye ikisini birden vermedin...

Evlilik surecinizi bilmiyorum ama su anlattiginiz seyden cikardigim sudur, sanirim siz aile bir borc icindeyken henuz maddi olarak hazir degilken evlenmissiniz.

Belki sevgiliyken bunu size soyleselerdi ve bekleseydiniz, o salon takimi size de alinabilirdi.

Ama artik is isten gecmis, o salon takimini teshir de olsa kendiniz almissiniz ne guzel kimseye muhtac olmamissiniz, elin kendine aldigini dert etmek, hirslanmak yerine biz ayaklari ustunde duran bir ciftiz diye kendinizle gurur duyun bunu da hissettirin.

Ha yeni gelinin bana alinmamisken, kaynanama luks esya alindi diye dertlenmesini de anlayabiliyorum, ben de dert ederdim ama bunu yansitip kendimi kiskanc durumuna dusurmezdim.
Anlatamıyorum galiba aslında benim derdim alınan şeyler ya da benim yaptığım fedakarlıklar değil. O zamanlar bana sürekli gücümüz yok imajı çizildi. Ben zaten lüks düşkünü olsam eşimle değil zengin biriyle evlenirdim. Ben de de ailemde de her şeyi erkek tarafı yapsın bakış açısı olmadı yeterki mutlu olun birlikte yapalım diye düşündük. Herkes elinden gelenin fazlasını yaptığını düşündüm beni maddiyat mutsuz etmiyor şuan beni mutsuz eden onların yalancı olması benim iyi niyetli bakış açımı aman keriz zaten bir şey istemiyor ona almayalım diyip gidip kendine saklaması hani biz aileydik herkes fedakarlık yapıyordu uğraşıyordu yalanmış

Böyle birşey yapma sakın, kendi ayağına sıkarsın
Eşin sana kinlenir
Hiç birşey eskisi gibi olmaz artık
Ve en ufak tartışmada, bu yaptığın başa kakılır ve boşanma sebebiniz olur günün birinde!
Hiç bir erkek bunu unutmaz

Seni anlıyorum, öfkelisin
Bir şekilde hıncını alacaksın
Ama kocanla aran bozulur, eğer uzun vadede bu adamla bir ömür adadıysan kendine
Bu aklından geçeni yapma sakın
Sebep her ne olursa olsun.. bu , karşı tarafa çok ağır bir ceza olur ve günün sonunda zararlı çıkan sen olursun

Bazen köşeyi dönene kadar tamam sensin demek lazım.
Sen de küçüksün tamam deyiver

İnan , sonra olacakları kendin bile tahmin edemezsin.. boşanma eşiğine gelirsin
Ve bu seni kötü kalpli biri yapar :KK43:

Senin ailen için ne kdr kıymetli olacaksa, onların da biricik torunu olacak.. ve sen onları almayacaksın..
Kardeşin varsa empati yap
Haa bak artıları da var diyorsun,nifak sokmuyorlar aranıza(biz de hamile olduk zamanında , ne yemeği ne ayakkabı bağlaması da diyebilirlerdi kötü olsalardı) sen cahilliklerine ver boşver..
Senin gemin yürüsün, huzurun bozulmasın
Çok da kötü birine benzemiyorlar senin de bahsettiğine göre.
Bence idare edilebilir insanlar…
Ömür boyu çocuğuna da düşman etme insanları

Bırak sal gitsin
Sensin de. Bu seni küçültmez
Hırsının kurbanı olma
Doğum ömürde bir kez olur,tektir,özeldir.
İnan , kocanla aran bozulur ve telafisi mümkün olmayan bir yola girmiş olursun
Kimsenin ahını alma.
Bence evliliğini yıkma bir para uğruna
Hem karşı tarafa da yazık olur, üzme de üzülme de…

Ya sabr de :KK66:

Bencede konu sahibi vesvesenin dibini yasiyor ve kendini bosuna dolduruyor. Su anda en önemlisi bebegi saglikla kucaga almasi ve kendi de dogumu iyi atlatmasi. Aile baglari para ugruna yikmaya degmez.

Anlatamıyorum galiba aslında benim derdim alınan şeyler ya da benim yaptığım fedakarlıklar değil. O zamanlar bana sürekli gücümüz yok imajı çizildi. Ben zaten lüks düşkünü olsam eşimle değil zengin biriyle evlenirdim. Ben de de ailemde de her şeyi erkek tarafı yapsın bakış açısı olmadı yeterki mutlu olun birlikte yapalım diye düşündük. Herkes elinden gelenin fazlasını yaptığını düşündüm beni maddiyat mutsuz etmiyor şuan beni mutsuz eden onların yalancı olması benim iyi niyetli bakış açımı aman keriz zaten bir şey istemiyor ona almayalım diyip gidip kendine saklaması hani biz aileydik herkes fedakarlık yapıyordu uğraşıyordu yalanmış

Yo hayir ben sizin kizdiginiz seyin yalan söylenmesi oldugunu anladim zaten.

Ozetle demeye calistigim insanlarin kotu yanlarini gormek, bunu dert edip esinize dillendirmek ve bunun icin bebek beklediginiz yuvaniza negatif enerji yaymak yerine, kendiniz ve esinizin guclu yanlarini vurgulayip, kendi basarilarinizi takdir edin.

Karninizdaki bebegin bu negatif enerjiden cok kotu etkilendigini unutmayin. Birakin buyukler hatalariyla kalsinlar, sizden ve bebeginizden kiymetlisi yok.

Saglikla kucaginiza alin.

Sen misin iyi niyetli 😅 iyi niyetli görmesek inanacağız 🙄

Aslında evet zararı daha büyük olacak ama içimdeki kin ne olacaksa olsun onlar da yaptıklarının karşılığını böyle alsınlar , bedel ödesinler diyor. Ne ekersen onu biçersin olsun diyor. Eşimden çekiniyorum ama bi yandan onunda ağzının payını alması gerekiyor diyorum çünkü oda onları dinledi ilk zamanlar

Madem bu kadar kinlisiniz niye bebek? Bu adami baba yapmak niye? Simdiden dogmayan cocugun üzerinde hesaplar yapmayin, Allah korusun daha elinize gelmemis bile

Bencede konu sahibi vesvesenin dibini yasiyor ve kendini bosuna dolduruyor. Su anda en önemlisi bebegi saglikla kucaga almasi ve kendi de dogumu iyi atlatmasi. Aile baglari para ugruna yikmaya degmez.
Onun için açtım konuyu aslında biraz aklımı toparlayabilmek için. İkna olmak istediğim konu bırak ne olduysa oldu önemli olan gelecek takılma olması ama dürtüyor içimden bir şeyler geçmesini bekliyorum

Döndü dediysek o kadar değil 😂😂 yavaş yavaş döner o günler de gelir zamanı var

O kadar değil dediğin zaten iki tane konu var taktığın, biri ev biri para. Para konusunda bişi diyememişsin, eve de o kadar değil diyosun ee hangi devran dönmüş oluyor 😂

O kocayla Kayınaileyle 3 hafta üst üste görüşme, gel yaz buraya muhakkak beni de etiketle olur mu 😂😂

Madem bu kadar kinlisiniz niye bebek? Bu adami baba yapmak niye? Simdiden dogmayan cocugun üzerinde hesaplar yapmayin, Allah korusun daha elinize gelmemis bile
Unutmuştum takılmıyordum evlenmeden önce olanlara aldıkları pahalı eşya beni sarstı. Haddiden fazla pahalı olması aslında daha çok

O kadar değil dediğin zaten iki tane konu var taktığın, biri ev biri para. Para konusunda bişi diyememişsin, eve de o kadar değil diyosun ee hangi devran dönmüş oluyor 😂

O kocayla Kayınaileyle 3 hafta üst üste görüşme, gel yaz buraya muhakkak beni de etiketle olur mu 😂😂
Yok şöyle araba babasının üzerineydi normalde eşim yapamaz sanırdım. İstemiyorum böyle olmasını dedi ve kendi üstüne yaptı. Para verme konusunuda çözdü vermiyor. Aslına bakarsanız işler kötüye gitmiyor o yüzden dedim devran dönüyor diye

Unutmuştum takılmıyordum evlenmeden önce olanlara aldıkları pahalı eşya beni sarstı. Haddiden fazla pahalı olması aslında daha çok
Altın varaklı koltuk aldılar herhal, altın klozet aldılar, pahalı eşya da pahalı eşya kaç saattir sayıklıyon. Ucuz bişey mi kaldı, hepsi pahalı artık zaten. İnsanlar evine bişey de mi almasın hayret ya.

Yok şöyle araba babasının üzerineydi normalde eşim yapamaz sanırdım. İstemiyorum böyle olmasını dedi ve kendi üstüne yaptı. Para verme konusunuda çözdü vermiyor. Aslına bakarsanız işler kötüye gitmiyor o yüzden dedim devran dönüyor diye
İşler kötüye gitmiyor diye canınız sıkılmış sizin muhtemelen, atraksiyon arıyorsunuz kendinize. Mesele sadece bu.

Yo hayir ben sizin kizdiginiz seyin yalan söylenmesi oldugunu anladim zaten.

Ozetle demeye calistigim insanlarin kotu yanlarini gormek, bunu dert edip esinize dillendirmek ve bunun icin bebek beklediginiz yuvaniza negatif enerji yaymak yerine, kendiniz ve esinizin guclu yanlarini vurgulayip, kendi basarilarinizi takdir edin.

Karninizdaki bebegin bu negatif enerjiden cok kotu etkilendigini unutmayin. Birakin buyukler hatalariyla kalsinlar, sizden ve bebeginizden kiymetlisi yok.

Saglikla kucaginiza alin.
Haklısınız gerdikçe gerilecek zarar bana evime olacak ne halleri varsa görsünler iyi taraflarından bakmaya çalışacağım pozitif olmaya çalışıcam umarım bu his geçer bir an önce teşekkür ederim iyi geldi

Sen bosver onlarin esyalarini. Ciddi söylüyorum. Dünya mali gelip gecicidir. Su anda önemli olan senin ve bebegin caninin sagligi. Önce bebek saglikla bir kucagina gelsin. Sen 100/100 haksizsin demiyorum zaten ama inan sen böyle nefretle dolarken karsiya hicbirsey olmaz. Bu olumsuz düsünceler lohusa depresyonu da tetikliybilir. Sen kendine bak, rahatina bak, yemene icmene. Önemli olan bu. Insallah sizde zamani gelince maddi acidan ferahlarsiniz. Anladigim kadariyla asil yorgunlugun da bundan. Ama bunlar su anda senden ve bebeginden önemli degil.
Hepimizin ailelerinde yalnislari olanlar var. Ama bunun icin torun göstermesek ortada aile büyükleri diye birsey kalmaz ve inan onlar icin torun ne kadar önemli olacaksa cocugun icin dede ve nene de o kadar önemli olacak iliskileri iyi olunca.

Altın varaklı koltuk aldılar herhal, altın klozet aldılar, pahalı eşya da pahalı eşya kaç saattir sayıklıyon. Ucuz bişey mi kaldı, hepsi pahalı artık zaten. İnsanlar evine bişey de mi almasın hayret ya.
Hahshs alsınlar bakalım Allah büyüktür

Ev konusu dışında insanların bi kabahati yok, kötülük yaratmayın yarın çocuk doğduğunda bi kap yemek yapana çok ihtiyacınız olacak..

X