Doğumumda eşimin ailesini görmek istemiyorum

Ben çocuğum ömür boyu etrafımda olsun istiyorsam onunla tanıştığım evlilik sürecinde yanında olurum. Ama yok ayda yılda bir gelsin yeter diyorsam kendimi düşünürüm o kadar
Şimdiki çocukların sizin gibi olduğunu sanıyorsanız orda da çok yanılıyorsunuz yine yaşayıp öğreneceksiniz:)
Şimdikiler ömür boyu etrafta olsun da istemiyor sürekli söylensin de istemiyor, manipülatif cümlelere de gelmiyor.
Çok erken öğrenmek istiyorlar birey olmayı.
Kendi duygu ve düşüncelerinin önemini de çok erken öğreniyorlar.
Ya da şimdiki ebeveynler toksik değildir belki o kadar bilmiyorum ama bağımsızlaşma yoluna çok erken giriyorlar.
Sizi üzerler diyeyim

Ben çocuğum ömür boyu etrafımda olsun istiyorsam onunla tanıştığım evlilik sürecinde yanında olurum. Ama yok ayda yılda bir gelsin yeter diyorsam kendimi düşünürüm o kadar
Çocuğunuzun sizden maddiyat talep edeceğini nerden biliyorsunuz? Ola ki istedi,yardım ettiniz ömür boyu etrafınızda olacağına nasıl eminsiniz bu kadar?
Çok ezbere konuşuyorsunuz.
Eş ailesini eleştiriyorsunuz ama ilerde daha çok eleştiriyi hakedecek ve buna maruz kalacak bir kayinvalide olacağınızı düşünüyorum ben. Maddiyatla etrafınızda çocuğunuzu tutmayı düşünüyor olmanız falan tuhaf yani.

Devran mı döndü yoksa nişan atılır diye sustuklarınızı; evlenince yapma hakkı mı buluyorsunuz kendinizde ?

Evlilikler de bitebiliyor.
Fena birisi ya.
Zamanında ses çıkarmamış tek benim diye şimdi doğmamış çocuğa neler yükleyip güç kazandığını sanıyor.
Bir de biriktirmiş ki sorma.
Ne yaparsa yapsın ama kendi yapsın her şeyden habersiz o bebeğe yazık değil mi? Daha anne karnında neler hissedip ne görevler yükleniyor.
Kaç yaşına gelmiş kendi höt diyememiş kimseye bebek üzerinden diyecek.

Herkese boşan yazıyorsun senin evliliğin nasıl olacak acaba
Herkese boşan yazmıyorum. İlişkinizi toplayabilirsiniz bir şans daha ver bence dediğim de çok kişi oldu. Konu sahibine de boşan demedim farkındaysan. Böyle bir hata yapmaması için uğraşıyorum. Evlatla intikam alınmaz. Siz konu sahibinin yapmak istediğini doğru mu buluyorsunuz?

Bakın burası önemli “Ben ve çocuğum yok”
Sadece ben yokum diyemediniz değil mi:)
Umarım sadece kendiniz ile var olmayı öğrenip çocuğunuz ve sizin ayrı bireyler olduğunu en azından o 3 yaşına gelmeden fark edersiniz.
Yoksa çocuğunuzun işi zor.
Benim çocuğum yok ne demek hem tek başınıza yapmadınız ya.
Umarım bir an önce görürsünüz yoksa çocuğunuz öğretir diyeyim size
Ben sizin yazdıklarınızı kaale almıyorum ve cevap yazmıyorum beni anladığınızı düşünmüyorum artık vazgeçer misiniz nefret kusmaktan

Fena birisi ya.
Zamanında ses çıkarmamış tek benim diye şimdi doğmamış çocuğa neler yükleyip güç kazandığını sanıyor.
Bir de biriktirmiş ki sorma.
Ne yaparsa yapsın ama kendi yapsın her şeyden habersiz o bebeğe yazık değil mi? Daha anne karnında neler hissedip ne görevler yükleniyor.
Kaç yaşına gelmiş kendi höt diyememiş kimseye bebek üzerinden diyecek.
Evet öyle yapacağım senin derdin mi ? Çocuk benim koca benim kaynana benim

Ailesinin size maddi yönden yardım etmemiş olmaları - size göre yanlış olabilir ama bence kıstaslarınızı gözden geçirin.
Size dal dal bilezik taksalardı evlerinize gittiğinizde temizlik yemek vs. bekleselerdi eminim nezdinizde yine suçlu olacaklardı,suan daha kötü cümlelerle bahsedecektiniz onlardan muhtemelen.
Aileler evlenecek kızına/oğluna maddi yarar sağlamak zorunda değiiiil. Ne münasebet.
Siz çocuğunuz olursa kendisine çokça yaparsınız maddi yardım. Ama gelininize veya damadınıza bu şekilde yaranamayacağınız da kesin.Karakter belirleyici olmalı insan ilişkilerinde maddiyat değil.
Daha önce koyamadığınız tepkiyi çocuğunuzu göstermeyi düşünmeyerek hırs yapıyorsunuz ama elinizde patlar, dikkat edin.
Bende şöyle düşündüm.Manevi yönden aile iyiymiş.Simdi ben egeden nişanlandım.Nisanimda Erkek tarafı 100 lira taktı.Bizde çocuklara harçlık verirler o parayı.Yabanci birinin düğününde bile takmazlar.Kuzenimde Mardin den nişanlandı.Onlarin adetlerinde de kız tarafina bayram ziyaretine tektaş yüzük alinirmis.Herkese.

Kendi adıma söyleyeyim eşimin ailesi evlenirken 4 bilezik taktılar benim ailem 5 bilezik 60 bin TL gram altın hediye etmişti. Ayrıca kına ve nişan yapmıştı. Gelinliğimin kirasını bile bize takılan paralardan ödedik. Evimde henüz bir çöpleri bile yok. Hamileyim. Bayılıyor muyum hayır. Ama neden engelleyeyim torunlarını görmelerini ? Ne geçecek elime? Çocuğumu seven bir babanne bir dede olmayınca ona iyilik mi yapmış olacağım? Yarin birgün belki bakmaları gerekecek bırakmam gerekecek acil. Ya da bana bişey olsa. Kısaca çok saçma geldi bana tavrınız

Ben sizin yazdıklarınızı kaale almıyorum ve cevap yazmıyorum beni anladığınızı düşünmüyorum artık vazgeçer misiniz nefret kusmaktan
Aman almayın ne nefret kusacağım size olanı söylüyorum.
Çocuğunuz olmadan da sizi muhatap alan yokmuş ama o da bir birey bir şekilde size müddet muhtaç diye onu kendinizde olmayan güç için kullanmayın kendiniz güç kazanın dedim.
Ama doğruları muhatap alsanız böyle olmazdı zaten doğru

Bende şöyle düşündüm.Manevi yönden aile iyiymiş.Simdi ben egeden nişanlandım.Nisanimda Erkek tarafı 100 lira taktı.Bizde çocuklara harçlık verirler o parayı.Yabanci birinin düğününde bile takmazlar.Kuzenimde Mardin den nişanlandı.Onlarin adetlerinde de kız tarafina bayram ziyaretine tektaş yüzük alinirmis.Herkese.
Böyle şeyler gönülden gelir e tabi biraz da keseden.Kisilerin durumu iyidir altın takar, iyi değildir para takar. Durumu iyidir ama takı takmaz. Durumu kötüdür ama elalem ne der gelenek görenek adı altında takar takıştırır.
Ama bence davranışlar önemlidir. Beni altına boğsalar, insan gibi muamele göremedikten sonra ne anlamı var.

Son düzenleme:
Merhaba,
Yaklaşık 3 ay sonra nasip olursa doğum yapacağım. Eşimin ailesine karşı çok kızgınım. Onlar yüzünden eşimle çok şiddetli kavgalar ettik hem nişan sürecinde hemde düğünden sonra. Evet kavga etmemizde onların suçu yok büyük suç eşimde. Onları dinlemek zorunda değildi.

Ben onlarla tanıştıktan beri her şeye tamam diyen , gücünüz neye yetiyorsa onu alın diyen sürekli aman aramız bozulmasın dert değil üzülmeyin diyen kişi oldum. Yeri geldi Kendi cebimden ödedim onların durumu yok diye.

Düğün sürecinde hiç bir yardımda bulunmadılar. Yükle borcu üzerimize bıraktılar. Üstüne iş yerlerimize uzak olmasına ve pahalı olmasına rağmen onların istedikleri evde zorla oturtuluyoruz, eşime duygu sömürüsü küsme düğününe gelmeyiz tehditleri vs. Yaptıkları için.

Bana 1 tane hediye bile takmadılar güya paraları yoktu durumları yoktu şimdi düğünden 10 ay sonra evlerine 100/150 bin değerinde eşya aldılar :)

Sonuç olarak çok fazla detay var uzun uzun anlatmam mümkün değil. En son Kredisini bütün masraflarını bizim ödediğimiz ama babasının üstüne olan araba vardı , bende eşime arabayı üzerine almasını istedim. Çünkü babası değiştirmek istediğimiz de müsaade etmedi. Bu konu yüzünden bize küstüler. Konuşmuyorlar ama bayramda gittik.

Olumlu taraflara gelince, sürekli yemek yapar bizi yemeğe çağırır canımız isterse gideriz istemezse gitmeyiz baskı yok. Gittiğimde kendi tabağımı bile kaldırmama izin vermezler her şeyi yaparlar. Ne yaptıysa mutlaka eve paket yapar verir. Sürekli meyve , tatlı , bal vs ne bulursalar gönderirler. Kafamıza göre gezeriz nerdesiniz vs hiç sorulmaz. Annesi eşime sürekli hamile olduğum için eşine yardım et temizlik yapmasın eğilmesin, ayakkabısını bağla vs der. Kızıyla bir araya gelince sende gelmek ister misin der düşünür. Aslına bakarsanız benim maddi konular dışında rahatsız olduğum hiç bir şey yok. Ama maddi konular bizi çok zorlarken görmezden gelmeyip kendilerine bu kadar pahalı bi şey almalarını göz ardı edemiyorum.

Yapmak istediğim, yaptıklarının karşılığını bencil olmalarının karşılığını birde torun vererek yanlarında olarak onları mutlu etmemek. Madem küstüler sende daha çok küs ne evlerine git ne de evine sok diyorum kendi kendime. Ne düşünmem gerektiğini bilmiyorum siz olsanız nasıl davranırsınız kafam çok karışık bana önerilerde bulunur musunuz? Teşekkür ederim
Maddi şeyler için düşmanlık besleme en azından olumlu şeyler var.Sana manevi olarak eziyet edip yaptıklarını da yapmayabilirlerdi.Bosver en azından kimse ben yaptım ettim diyemez.

Kendi adıma söyleyeyim eşimin ailesi evlenirken 4 bilezik taktılar benim ailem 5 bilezik 60 bin TL gram altın hediye etmişti. Ayrıca kına ve nişan yapmıştı. Gelinliğimin kirasını bile bize takılan paralardan ödedik. Evimde henüz bir çöpleri bile yok. Hamileyim. Bayılıyor muyum hayır. Ama neden engelleyeyim torunlarını görmelerini ? Ne geçecek elime? Çocuğumu seven bir babanne bir dede olmayınca ona iyilik mi yapmış olacağım? Yarin birgün belki bakmaları gerekecek bırakmam gerekecek acil. Ya da bana bişey olsa. Kısaca çok saçma geldi bana tavrınız

Bir çöpleri bile yok demişsiniz de evlenirken size takılan 4 bileziği, eşiniz mi yapmış yoksa ailesi mi ?

Benim çocuğumu seven annesi babası var yeter sanki herkesin dedesi babaanesi mi var hiç bir çocuk ölmez babaannesizlikten. Nasıl yapacağım bunu bilmiyorum ya da şöyle zaten onlar kendileri küstüler şuan ben bir şey yapmadım. E gelecek yüzleri varsa gelsinler ne diyim

Elimde başka bir şey yok ki birisi bu çocuk göstermem diyen gelinlere hastayım yazmış e çünkü başka bir şey gelmiyor elden anca onunla hırsını almaya çalışıyor insanlar. Belki tamamen gelmesinler değil de belli etmeden çok samimiyet kurmamak mı ? Yani annesi bakmak istiyordu eşimin ben ona bir şey demiyordum çalışmaya başlayınca bırakırım diyordum bu fikirden vazgeçicem o zaman annem de var çünkü ama onlar çok istiyor diye tamam diyordum kendi kendime

Kendi aileme de yakın oturmak istemiyorum oda ayrı da

Kendi ailenizden de eşinizin ailesinden de uzakta yaşamak istiyorsunuz. Diğer yandan da dünyaya gelecek bebeğinize onlar bakar, siz de çalışmaya başlarsınız diye düşünüyorsunuz.

Umarım her 2 tarafta sizin düşüncelerinizi fark eder ve bakıcı değil, sadece anneanne/ babaanne olmayı tercih ederler.

Böyle şeyler gönülden gelir e tabi biraz da keseden.Kisilerin durumu iyidir altın takar, iyi değildir para takar. Durumu iyidir ama takı takmaz. Durumu kötüdür ama elalem ne der gelenek görenek adı altında takar takıştırır.
Ama bence davranışlar önemlidir. Beni altına boğsalar, insan gibi muamele göremedikten sonra ne anlamı var.
Aynen öyle banada hayvan muamelesi yapıldı.

Bir çöpleri bile yok demişsiniz de evlenirken size takılan 4 bileziği, eşiniz mi yapmış yoksa ailesi mi ?
Yok kendileri yaptı bileziği. evimde çöpleri yok dedim. Sonra onların bileziği benim tüm altınlarım ve paralar ile araba alındı hiç kullanılmadan onu da eşimin üzerine yaptık ha hiç önemli değil evlilik birliğinde yapıldı sonuçta. Benim ailem yatak odası ve tüm çeyizi aldı. Geri kalan herşeyi ikimiz ödedik salondu beyaz eşyaydı vs. Yani toplam 4 bilezik almış oldum ama ben zaten bu yüzden çocuğumu görmesinler vs hiç muhabbete girmem o ayrı o ayrı

Benim çocuğumu seven annesi babası var yeter sanki herkesin dedesi babaanesi mi var hiç bir çocuk ölmez babaannesizlikten. Nasıl yapacağım bunu bilmiyorum ya da şöyle zaten onlar kendileri küstüler şuan ben bir şey yapmadım. E gelecek yüzleri varsa gelsinler ne diyim
Çocuğunu seven anne babası diyorsun da sen biliyor musun hayatta kalacağını? Ya da boşver herşeyi çocuk ne kadar zor diyorlar yarin bir gün o insanlara belki ihtiyacın olacak ele güvenip bırakabilecek misin?

Bence kv den cok sizi maddi durumlar yipratmis. Çocuğu yanında olsun diye mi iş yerlerine uzak evde oturmanizi istediler? 100-150 milyarlık eşya hangi parayla alındı bunu sorabilirsiniz? Gücünüz yettiği kadar yapın demişsiniz. Onu da mı yapmadilar anlamadım. Sanırım maddi konuda bı güvensizlik oluşmuş. Sürekli bir müdahale etme ihtiyacı duyuyorlar. Bunun üzerine gitmeniz lazım. Küsmek tavır almak çözüm değil. Bir de konu doğumda istemiyorum ile başlamış ama altında yatan sebepler bambaşka.. Yani aranızda çok büyük bir sorun oluşmamış doğumda dahi görmek istemeyeceğiniz kadar. Hormonal davranıyor olabilirsiniz.
Evet onlara yakın olalım diye. Halbuki biz aynı semtte çalışıyorduk orda oturabilirdik. Bunlar biriken şeyler. Son olay eşimin bekarken aldığı hâlâ kredisini ödediğimiz arabanın babasının üstüne olmasıydı. Adam araba ile ilgili kararlar almamıza izin vermiyordu. Bende kendi üzerine almasını istedim onlarda bize küstü böyle istiyoruz diye. Bende madem küstüler evime gelmesinler istiyorum. Bende gitmek istemiyorum.

X