Doğumumda eşimin ailesini görmek istemiyorum

Ee torunlarini göstermeyeceksiniz peki ya sonra? Çocuğunuz büyüdükçe babaanne dede sevgisinden mahrum büyüyecek bu sizi hiç rahatsız etmeyecek mi? Kusura bakmayın ama sizin gibi insanlar yüzünden aile bağları denen birşey kalmiyor. Adamlar size iyide davranıyormuş oğullarına hep iyi yönde nasihat veriyorlarmis bunların hiçmi değeri yok?

Aslında evet zararı daha büyük olacak ama içimdeki kin ne olacaksa olsun onlar da yaptıklarının karşılığını böyle alsınlar , bedel ödesinler diyor. Ne ekersen onu biçersin olsun diyor. Eşimden çekiniyorum ama bi yandan onunda ağzının payını alması gerekiyor diyorum çünkü oda onları dinledi ilk zamanlar
Bir de sizin lohusalık döneminiz olacak, bebeğe alışma evreniz olacak. O dönemde bu kadar kötü psikolojiyle başa çıkmanız da yine size, bebeğinize, eşinize zarar verir. Aile birliğiniz bozulur

bir insanın kendi parasıyla kendine eşya alması ne zaman nankörlük oldu?
illa size harcamak zorunda mı? üstelik gıda vs konusunda da sürekli veriyormuş zaten. yemek yapıp gönderiyormuş. bunlar yetmiyor bir de kendine eşya almayıp size vermesini mi istiyorsunuz? üstelik torunla cezalandırmayı düşünüyorsunuz. resmen hamile de kaldım, yerim sağlam artık deyip yargı dağıtma arayışına girmiş gibisiniz. (bu arada öyle adaletsiz bir durum da yok ortada)
çalışacaksınız, babanesine alışsın diyormuşsunuz. babanesi mi bakacak çocuğa siz çalışırken? bu konuda da yardım alacaksınız yani. doğumda istemiyorsunuz, çalışmaya başlayana kadar burunları sürter diye falan mı düşünüyorsunuz?
Biz çok zorlandık evlenirken üstünden de çok zaman geçmedi. Yani en azından dur şu perdeleri de ben ödeyeyim demez mi insan ? Biz onlaron gönlü olsun diye daha ucuz semtler varken yakınlarında ki evde oturuyoruz. Hani ben teşhir salon takımı alırken kendisinin çok lüks bi takım alması çok kısa zamanda normal mi

Size daha önceki konunuzda da yazdım. Evlenmek için ölüp biten sizdiniz.
Eşinizin borcu vardı, onu ben alırım bunu ben öderim diye ortaya atlayan da sizdiniz. Çünkü biliyordunuz aslında karşınızda evliliğe hazır biri yoktu ama ille de evlenicem diye kendi isteklerinizi yok saydınız. Şimdi onun mutsuzluğunu yaşıyorsunuz.
Siz eşinize maddi olarak yardım ederken o maaş artışında ailesine yüksek miktarda hediyeler aldı yine devam ettiniz.
Evi istediğiniz yerden tutamama sebebiniz eşiniz.
Arabaya babası da yardım etmiş, eski arabasını satmış da öyle almışlar bunu da es geçmeyin.
Hal, tavır olarak size gayet iyi insanlar, baskı yok, gel git, hizmet et diyen yok.
Kendi ailenizle de aranız bozuk.
Çocuk olduktan masraflariniz artacak, çalışmak zorunda kalacaksınız büyük ihtimalle. Bugün doğmamış haliyle kendilerinden intikam almak için kullanmayi düşündüğünüz çocuğunuzu babaannesinin bırakıp çalışacak, tükürdüğünü bir güzel yalacaksınız.
Eşiniz de bu gerginliği kaldıramaz. Evliliğiniz de sıkıntıya girer.
Ayrıca insanların üzerinde ne hakkınız var ki nankör oluyorlar? Bu kader hırs, kötü düşünce sadece kendinize zarar.

Son düzenleme:
Benim babadan olma dedem dogdugumda coktan vefat etmişti. Anneden olma dedemle iliskim şahaneydi, ama hep diger dedem sağ olsa nasil olurduk diye dertlenirdim. Kendi cocuklariminda babadan olma dedeleri coktan vefat ettigi icin yok, simdide onlar icin dertleniyorum ki adami hic tanimadim, belki hic sevmeyecektim bilemiyorum ama torunlarindan dede, nene sevgisini esirgeyemezdim.

Bu sizin meseleniz değil hanimefendi, cocugunuzu aile sevgisinden mahrum etmeyin. Siz kimseyle iyi gecinmek ya da muhatap olmak zorunda değilsiniz, ama neneler dedeler o cocugun kani cani.

Aile apartmanı gibi bir şey okudum sanki aralarda, sanıyorum sizi çok istememişler ve onaylamamışlar; içime öyle doğdu. Ee her şeyin parasını siz veriyorken oturduğunuz yere siz karar verseydiniz, madem kira onlardan uzak bir yere kiraya gidin. Eşiniz de mecbur gelir, manipülasyona gelmeyin;ama doğmamış bebek üzerinden bu tarz planlara siz girişmeyin.
İsteme konusunu bilmiyorum öyle bir şey yansıtılması. her şeye tamam derken iyiydim. Onlar aile apartmanında oturuyor evet. Bize de kiracı olarak o binada oturmamızı istediler. Ben yine çok olumsuz bakmıyordum ailem zorlanırsınız hayır dedi. Bende güzel bi dille konuştum onlarla bakın sizinle ilgili değil ama aile binasında oturanlar mutlu olmuyormuş aramız bozulmasın sizden bu zamana kadar bir şey rica etmedim buda böyle olsun yine Yakın oturalım dedim. Buna rağmen eşime ayrıl diye baskı yapmışlar kabul etmiyorum diye.

Biz çok zorlandık evlenirken üstünden de çok zaman geçmedi. Yani en azından dur şu perdeleri de ben ödeyeyim demez mi insan ? Biz onlaron gönlü olsun diye daha ucuz semtler varken yakınlarında ki evde oturuyoruz. Hani ben teşhir salon takımı alırken kendisinin çok lüks bi takım alması çok kısa zamanda normal mi
Evet normal

Peki hangi yüzle? Ben boş eve gelin geldim, sadece 2 tane teneke bilezik taktı benim de çevrem vardı dedikodu mu yaptı doğru ya da yanlış ama muhabeti döndü. İnsan oğluna 1 bilezik takmaz mıydı ? Parası yoktu sözde şimdi nasıl aldı evine o eşyayı nerden geldi bu kadar para çok zoruma gidiyor ve hırsımı alamıyorum
Bu kadar beklenti içerisindeydiniz de niye her şeye tamam bir şey istemiyorum dediniz ki? Takı meselesi nişan olmadan konuşuluyor ve çevremde şu kadar takı takılıyor ben de en azından şu kadar taktılar demek istiyorum (masumane değil ama en azından dürüstçe) diyebilirdiniz ki sonradan intikam düşünmezdiniz.

Yahu adam başka semtten ev kiralamamış. Konu sahibi doğumda kayınvalideyi istemediğini o kocaya söylese ya boşanır ya da eşiğine gelir.
Ama o zamanlar henüz nişanlıydık ne eski konu sahibi var ne de o ailesinin ağzının içine bakan oğulları gün geldi devran döndü

Bilmiyorum kafam alak bulak ya şunu sindiremiyorum sanki her şey onların istediği gibi oluyor, oldu. Mesela ben x semtinde oturmak istiyorum hadi gidelim ev bakalım desem onların müdahalesi var. Eşime baskı yapıyorlar bence. E iyide sen hiç bir şeye destek olmadın niye senin istediğini yapalım ? Bizim üzerimizde bu evde söz sahibi olacak ne hakkın var. Hem kendi keyfini yapıyorsun hemde bize müdahale ediyorsun. E bu evin kirasını eşşek gibi çalışıp ödeyen benim. Sana birde ödül al torun sev mi diyelim neden sadece anne baba olduğun için mi ? E benim annem babam da var üstelik senin yapmadığın fedakarlıkları yaptı bu evlilik için
Biraz esinizde iş bitiyor sanırım. Dengeyi sağlamalı. Ya da semt olarak neden illahi orası? Yakın olmalarının size avantajı varsa tamam. Ama şuan desen ki farklı yere gidelim pek kabul görmez. Bebek olacak ona destek oluruz diyecekler. Taşınmak bela. Kiralar zaten uçuk. Her türlü vazgecirirler eşinizi. Ki zaten mantıklı da değil. Bence öne sürdüğünüz argümanlar akla yatkın olmalı ki eşiniz ikna olsun. Mesela en başından o eşyaların parası nereden geldi sorgulanabilir. Sizin bebeğe oda lazım eşya vs lazım. Dede babanne olarak neler yapacaklarını sorabilirsiniz. Belki sürpriz yapmak isterler aynı seyleri almayalım diyerek nabız yoklayin. Sizde zaten anca doğum masrafı vs karşılaşirsiniz. Sikismayalim bak bebekte var vs. Böyle böyle ince ayar çekebilirsiniz. Bu çocuk emecek mesela iş yerine yakın ev baksak çocuk kendini toparlayinca biraz? Mantıklı mesela... Büyükler bakar elbet hatta bizden iyi deneyimliler ama anne kokusu önemli çocuk ilerde bunun eksikliğini hisseder vs.. bilmiyorum ifade edebildim mi? Siz yok ben onları istemiyom derseniz kötü gelin biz sana ne ettik geldi yemek yedi bişey yoktu ne diye istemiyor vs. Bir ton uğraş bence gerek yok...

Ama o zamanlar henüz nişanlıydık ne eski konu sahibi var ne de o ailesinin ağzının içine bakan oğulları gün geldi devran döndü

Devran döndüyse hemen yarın de kocana bakalım ailenle görüşmek istemiyorum çocuğumu da göstermeyeceğim diye. Ne diycek bakalım 😃

Elimde başka bir şey yok ki birisi bu çocuk göstermem diyen gelinlere hastayım yazmış e çünkü başka bir şey gelmiyor elden anca onunla hırsını almaya çalışıyor insanlar. Belki tamamen gelmesinler değil de belli etmeden çok samimiyet kurmamak mı ? Yani annesi bakmak istiyordu eşimin ben ona bir şey demiyordum çalışmaya başlayınca bırakırım diyordum bu fikirden vazgeçicem o zaman annem de var çünkü ama onlar çok istiyor diye tamam diyordum kendi kendime
Elinizde ne zaman bir şeyler olur biliyor musunuz? Boşanmaktan korkmadığınız zaman. Pısıp da kimseye boyun eğmediğiniz zaman elinizde bir şeyler olur. Karnınızdakinden daha etkili bir şeyler olur hem de. Çocuk sizin elinizde koz bile değil, silah olarak kullanmaya kalkarsanız tersten patlayacak size bunu anlatmaya çalışıyor insanlar.

Merhaba,
Yaklaşık 3 ay sonra nasip olursa doğum yapacağım. Eşimin ailesine karşı çok kızgınım. Onlar yüzünden eşimle çok şiddetli kavgalar ettik hem nişan sürecinde hemde düğünden sonra. Evet kavga etmemizde onların suçu yok büyük suç eşimde. Onları dinlemek zorunda değildi.

Ben onlarla tanıştıktan beri her şeye tamam diyen , gücünüz neye yetiyorsa onu alın diyen sürekli aman aramız bozulmasın dert değil üzülmeyin diyen kişi oldum. Yeri geldi Kendi cebimden ödedim onların durumu yok diye.

Düğün sürecinde hiç bir yardımda bulunmadılar. Yükle borcu üzerimize bıraktılar. Üstüne iş yerlerimize uzak olmasına ve pahalı olmasına rağmen onların istedikleri evde zorla oturtuluyoruz, eşime duygu sömürüsü küsme düğününe gelmeyiz tehditleri vs. Yaptıkları için.

Bana 1 tane hediye bile takmadılar güya paraları yoktu durumları yoktu şimdi düğünden 10 ay sonra evlerine 100/150 bin değerinde eşya aldılar :)

Sonuç olarak çok fazla detay var uzun uzun anlatmam mümkün değil. En son Kredisini bütün masraflarını bizim ödediğimiz ama babasının üstüne olan araba vardı , bende eşime arabayı üzerine almasını istedim. Çünkü babası değiştirmek istediğimiz de müsaade etmedi. Bu konu yüzünden bize küstüler. Konuşmuyorlar ama bayramda gittik.

Olumlu taraflara gelince, sürekli yemek yapar bizi yemeğe çağırır canımız isterse gideriz istemezse gitmeyiz baskı yok. Gittiğimde kendi tabağımı bile kaldırmama izin vermezler her şeyi yaparlar. Ne yaptıysa mutlaka eve paket yapar verir. Sürekli meyve , tatlı , bal vs ne bulursalar gönderirler. Kafamıza göre gezeriz nerdesiniz vs hiç sorulmaz. Annesi eşime sürekli hamile olduğum için eşine yardım et temizlik yapmasın eğilmesin, ayakkabısını bağla vs der. Kızıyla bir araya gelince sende gelmek ister misin der düşünür. Aslına bakarsanız benim maddi konular dışında rahatsız olduğum hiç bir şey yok. Ama maddi konular bizi çok zorlarken görmezden gelmeyip kendilerine bu kadar pahalı bi şey almalarını göz ardı edemiyorum.

Yapmak istediğim, yaptıklarının karşılığını bencil olmalarının karşılığını birde torun vererek yanlarında olarak onları mutlu etmemek. Madem küstüler sende daha çok küs ne evlerine git ne de evine sok diyorum kendi kendime. Ne düşünmem gerektiğini bilmiyorum siz olsanız nasıl davranırsınız kafam çok karışık bana önerilerde bulunur musunuz? Teşekkür ederim
Eşinizin ailesi birçok aileden iyi , maddi sebepler yüzünden bu kin çok saçma, adamlar size karşı gayet hoşgörülü, size maddi imkan tanımak zorunda değiller...

Evlilik surecinizi bilmiyorum ama su anlattiginiz seyden cikardigim sudur, sanirim siz aile bir borc icindeyken henuz maddi olarak hazir degilken evlenmissiniz.

Belki sevgiliyken bunu size soyleselerdi ve bekleseydiniz, o salon takimi size de alinabilirdi.

Ama artik is isten gecmis, o salon takimini teshir de olsa kendiniz almissiniz ne guzel kimseye muhtac olmamissiniz, elin kendine aldigini dert etmek, hirslanmak yerine biz ayaklari ustunde duran bir ciftiz diye kendinizle gurur duyun bunu da hissettirin.

Ha yeni gelinin bana alinmamisken, kaynanama luks esya alindi diye dertlenmesini de anlayabiliyorum, ben de dert ederdim ama bunu yansitip kendimi kiskanc durumuna dusurmezdim.

Merhaba,
Yaklaşık 3 ay sonra nasip olursa doğum yapacağım. Eşimin ailesine karşı çok kızgınım. Onlar yüzünden eşimle çok şiddetli kavgalar ettik hem nişan sürecinde hemde düğünden sonra. Evet kavga etmemizde onların suçu yok büyük suç eşimde. Onları dinlemek zorunda değildi.

Ben onlarla tanıştıktan beri her şeye tamam diyen , gücünüz neye yetiyorsa onu alın diyen sürekli aman aramız bozulmasın dert değil üzülmeyin diyen kişi oldum. Yeri geldi Kendi cebimden ödedim onların durumu yok diye.

Düğün sürecinde hiç bir yardımda bulunmadılar. Yükle borcu üzerimize bıraktılar. Üstüne iş yerlerimize uzak olmasına ve pahalı olmasına rağmen onların istedikleri evde zorla oturtuluyoruz, eşime duygu sömürüsü küsme düğününe gelmeyiz tehditleri vs. Yaptıkları için.

Bana 1 tane hediye bile takmadılar güya paraları yoktu durumları yoktu şimdi düğünden 10 ay sonra evlerine 100/150 bin değerinde eşya aldılar :)

Sonuç olarak çok fazla detay var uzun uzun anlatmam mümkün değil. En son Kredisini bütün masraflarını bizim ödediğimiz ama babasının üstüne olan araba vardı , bende eşime arabayı üzerine almasını istedim. Çünkü babası değiştirmek istediğimiz de müsaade etmedi. Bu konu yüzünden bize küstüler. Konuşmuyorlar ama bayramda gittik.

Olumlu taraflara gelince, sürekli yemek yapar bizi yemeğe çağırır canımız isterse gideriz istemezse gitmeyiz baskı yok. Gittiğimde kendi tabağımı bile kaldırmama izin vermezler her şeyi yaparlar. Ne yaptıysa mutlaka eve paket yapar verir. Sürekli meyve , tatlı , bal vs ne bulursalar gönderirler. Kafamıza göre gezeriz nerdesiniz vs hiç sorulmaz. Annesi eşime sürekli hamile olduğum için eşine yardım et temizlik yapmasın eğilmesin, ayakkabısını bağla vs der. Kızıyla bir araya gelince sende gelmek ister misin der düşünür. Aslına bakarsanız benim maddi konular dışında rahatsız olduğum hiç bir şey yok. Ama maddi konular bizi çok zorlarken görmezden gelmeyip kendilerine bu kadar pahalı bi şey almalarını göz ardı edemiyorum.

Yapmak istediğim, yaptıklarının karşılığını bencil olmalarının karşılığını birde torun vererek yanlarında olarak onları mutlu etmemek. Madem küstüler sende daha çok küs ne evlerine git ne de evine sok diyorum kendi kendime. Ne düşünmem gerektiğini bilmiyorum siz olsanız nasıl davranırsınız kafam çok karışık bana önerilerde bulunur musunuz? Teşekkür ederim
Maddi konuda böyle hissetmeni anlıyorum, benzer şeyleri ben de hisseytin ama kabul etmen gerekir olan olmuş. O zaman bundan sonra siz de onlara bir şey yapmayın maddi açıdan sınırlarınız olsun. Kimseden ne bi şey bekleyin ne de kimse sizden beklesin. Onun dışında çocugunuz sadece size ait bir şey olmayacak, akrabaları olacak. İnsanlardan ayrı koymaya hakkınız yok. Kötü insanlar değillermiş. 29 yaşındayım, annemi bu sene kaybettim ve amcamlar babaannem halalarım beni yalnız bırakmamaya çalışıyor arıyor soruyor yanımda olmak istiyor. Annem kimseyle görüştürmeyen ayrı koyan biri olsaydı şu an beni düşünen seven yakınlarım olmazdı ve inanın bu üzücü bir şey, aksine çocugunuzu sevsinler ayrı kalmasınlar. Mesafeyi doğru ayarlayın yeter.

Merhaba,

Bor de ilk dogum zamanı insan bir bebegini kimseye vermek istemiyor kıskaniyor. O ara kalp kormaya gerek yok çünkü aylar gecince az biri alsa da ben uyusam demeye başlıyir insan. İyi insanlar belli iyi gecinin bence. Çocuk tek buyütmek o kadar zorki. Insanlıktan çıktım resmen bekarlik gunlerimi ozler oldum. Yakinlarda baaanne olsa biraksam mesela 2 saat ben biraz kendime zaman ayirsam. Bebegi de babaanne şımartsa sevse biraz aklim da kalmaz ne guzel olur. Hele konuşmaya baslayınca falan surekli ilgi istiyorlar o ara da çok iyi gelir

Çok yanlış düşünüyorsunuz. Öyle yazmışsınız ki sizi görende normalde zengin bir aileye gelin gidecekken son anda fakir olduklarını öğrenmişsiniz gibi. Siz eşinizden sorumlusunuz oda sizden. Yani eş ailesi ilgilendirmiyor boşverin kime ne harcıyorlarsa harcasınlar. Asıl sorun eşinizde zaten. Ana kuzusu olmaktan ve aile kurduğunun hala farkına varamayıp anne babasının borçlarını ödemekten vazgeçmemesi ailesinin değil eşinizin sorumsuzluğu. Konuşmak istemeyeceğiniz biri varsa oda eşiniz olmalı eğer bu mantıkla gidersek. Ama doğumda anne babasını görmek istemiyorum demek olmaz. Onların torunu neticede ve maddi beklentiniz dışında bir sıkıntı göremedim ben.

X