Doğumumda eşimin ailesini görmek istemiyorum

Doğru ama benle de aynı bina da otur burnumun dibinden ayrılma der misiniz ? Gelin hanım orası bütçemize fazla bi semt uygun değil derse bu kızı da bırak oğlum der misiniz ? Zaten bir sürü borcu varken ondan borç bile değil para ister misiniz ?

Tek bencil ve nankör sizsiniz gibi duruyor. Hırstan dediklerinizi kulaklarınız duymuyor. Kimse kendi kazandığı parayı size ya da oğluna yedirmek zorunda değil. Size ne kendine aldığı eşyalardan. Kendi kazanmış, kendine harcamış. Herkes defalarca almak zorunda değil diye yazmış. Ama asla duymak istemiyorsunuz.

Tek haklı olduğunuz konu ev konusu. Diğerleri fasofiso...

Hah o halde evlenmeyecektin.
Madem mecbur kaldım evlendim diyorsun sen kendi kocanı bile taniyamamissin

Sizi nişandan bile ayırmayan kültürün getirdikleri işte. Kültürse neden damat tarafı olarak elini taşın altına atmadılar diye sorarsınız, kişide güç olsun yeter ki, gücü olan kendine göre kültür yaratıyor işte, bütün mesele güç.

Az fena değilsiniz hani siz de.

Diğer üyeler şu konuda çok haklı, eşiniz ailem hak etmiyor demez. Sizin aranız bozulur, onlar alışverişe devam eder. Çocuk konusunda nötr olun.
Elimde başka bir şey yok ki birisi bu çocuk göstermem diyen gelinlere hastayım yazmış e çünkü başka bir şey gelmiyor elden anca onunla hırsını almaya çalışıyor insanlar. Belki tamamen gelmesinler değil de belli etmeden çok samimiyet kurmamak mı ? Yani annesi bakmak istiyordu eşimin ben ona bir şey demiyordum çalışmaya başlayınca bırakırım diyordum bu fikirden vazgeçicem o zaman annem de var çünkü ama onlar çok istiyor diye tamam diyordum kendi kendime

Hiçbir şey yapmamışlar ama beklentileri de yokmuş sizden. Hem yapmayıp hem çoğunluk gibi karışmayı kendilerinde hak görseydiler haklı olurdunuz

Yetişkin insanlarız. Haksızlık yapılmış olabilir. Ancak böyle durumlarda birbirimize tamamen küsmek, iletişime geçmemek yersiz geliyor. Maddi konularda verici değiller belli ki. Kafanız da tutmuyor olabilir. Bunun için sınırlarınızı iyi koruyarak hareket etmeniz, düğün bayram hastalık doğum gibi olaylarda küs olmadan iki gülümseyip hal hatır soracak kadar aile kalmak yeterli.
Doğumdan sonra torunlarını görmeleri onlarında hakkı. Tabi siz istemezseniz size kalıp bakmasınlar elinizde bir zahmet bari burada dengeyi kursun.

Maddi manevi zarar insan dolu memleket.
Saydığınız güzel özellikler olması gereken demis bir arkadaş ama hiç de olması gereken olmuyor, olduramiyoruz.
Ülkede %10 kadın anca bulur o saydiklarinizi.

Para için cocugu göstermemek cok yersiz olur.
Deyin ki kendi paramla istediğim hayatı yaşarım. Evinizi, arabanızı değiştirin hiç sormayın bile.
Hatta eşim değişti diyorsunuz aslında bunlarla değişimini göstermeli.
Lafta hepsi hatamı anladim bık bık yapiyo.

Bakın çocuk elinizdeki bir koz değil. En başta çocuğunuzun iyiliği için bunu yapmayın. Yapabileceğiniz tek şey uzağa taşınmak olur. Onda da bebeğin bakımıyla ilgili annenizden eminseniz yapın. Size de bu ev konusu dışında bir zararları dokunmamış. Boşuna kendinizi doldurmayın.

Maddi konularda olanlar bence zamanla aşılabilir şeyler. Yani insanın gönlüne çok koymaz manen yaşatılanlar gibi.
Mesafeli olursun ama onlar da kan bağı var dedesi babaannesi oluyorlar. Bunu değiştiremezsin.
Ben kendi kv ile görüşmeyen çok kişiye tanık oldum ama babasıyla beraber gönderiyordu torununu görsün diye.
Yani onların arasındaki bağ da bence önemli.
O raddeye gelen bir tartışma, hakaret vs yok aranızda.
Eşiniz sizin hissettiklerinizin farkındaysa, sizi ezdirmiyorsa bence bu torun göstermeme çok aşırı kaçar diye düşünüyorum.
Sağlıkla kucağınıza alın inşallah yavrunuzu

bir insanın kendi parasıyla kendine eşya alması ne zaman nankörlük oldu?
illa size harcamak zorunda mı? üstelik gıda vs konusunda da sürekli veriyormuş zaten. yemek yapıp gönderiyormuş. bunlar yetmiyor bir de kendine eşya almayıp size vermesini mi istiyorsunuz? üstelik torunla cezalandırmayı düşünüyorsunuz. resmen hamile de kaldım, yerim sağlam artık deyip yargı dağıtma arayışına girmiş gibisiniz. (bu arada öyle adaletsiz bir durum da yok ortada)
çalışacaksınız, babanesine alışsın diyormuşsunuz. babanesi mi bakacak çocuğa siz çalışırken? bu konuda da yardım alacaksınız yani. doğumda istemiyorsunuz, çalışmaya başlayana kadar burunları sürter diye falan mı düşünüyorsunuz?

Bilmiyorum kafam alak bulak ya şunu sindiremiyorum sanki her şey onların istediği gibi oluyor, oldu. Mesela ben x semtinde oturmak istiyorum hadi gidelim ev bakalım desem onların müdahalesi var. Eşime baskı yapıyorlar bence. E iyide sen hiç bir şeye destek olmadın niye senin istediğini yapalım ? Bizim üzerimizde bu evde söz sahibi olacak ne hakkın var. Hem kendi keyfini yapıyorsun hemde bize müdahale ediyorsun. E bu evin kirasını eşşek gibi çalışıp ödeyen benim. Sana birde ödül al torun sev mi diyelim neden sadece anne baba olduğun için mi ? E benim annem babam da var üstelik senin yapmadığın fedakarlıkları yaptı bu evlilik için

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…