Doğumumda eşimin ailesini görmek istemiyorum

Evet zaten planlarım böyleydi ama hak etmiyorlar işte. Ben çalışacağım işe döncem babaannesine alışsın diyordum ama işte evladına acıyıp dur şu eksiğini de ben alayım demek yerine gidip kendine eşşek kadar pahalı eşya alıyor çıldırıyorum bu bencilliğe , nankörlüğe

E çekeceksiniz o zaman nişandan ayrılmayı kültürünüz kaldırmıyormuş madem boşanmayı hiç kaldırmaz. Siz annen baban torunu görmesin dediğinde eşiniz de tamam karıcım demeyecek herhalde. Evlenmek için her şeyi kabul etmişsiniz şimdi de boşanmayın o kadar şey boşa gitmesin. Boşanmak istemiyorsanız da ona gören davranın kimse sizin şu tavırlarınız çekmez Doğumdan sonra. Olan olmuş evlenmiş barklanmışsınız çocuk yapmışsınız aklınız hala evlilikten önce yaşananlarda. Madem öyle evlenmeseydiniz kültürünüz nişan atmayı kaldırmıyor da eşinin ailesinden torun esirgemeyi kaldırıyor demek, o da ilginçmiş

Ne olacak peki ? Allah'a havale et geç mi diyosun
Yahu sana taş mi tasittilar ?
Kötü gelin deyip ağzına mı ettiler?
Hürmet gosteriyorlarmis konunda yazmışsın Allah'tan belanı mi istiyorsun?
Madem kirada oturduğunuz ev hem pahalı, hem de istemiyorsunuz baştan istemeyecektiniz.
Hem susup hem intikam alırım cabalarin cahilce.
Zamanla öğrenirsin şimdi idrak edemiyorsun

Bu senin mutlu olmuş halin mi? Çocuğun doğum odasında kayın aileden kimse olmayınca ailen mutluluktan ölecek mi? Bahanene kendin bile inanmıyorsun da işte…

Ailesinin ağzına bakan kocaya rağmen ailesine çocuk göstermeyince işin sonu ayrılığa gitmeyecek mi zannediyorsun? Nikahına çok güvenme..

Milletin parasına da karışmaya hiç hakkınız yok, kimse emek edip kazandığını başkasına harcamak zorunda değil kolay zannediyorsunuz herhalde..

Diğer üyeler şu konuda çok haklı, eşiniz ailem hak etmiyor demez. Sizin aranız bozulur, onlar alışverişe devam eder. Çocuk konusunda nötr olun.

Niye bencil olsun pardon ?
Sanane yahu aldığı eşyadan.
Bu nasıl hırs, nasıl bir kendini bilmezlik haha.
Yahu istedigimi alırım evime gelinim kim köpek ?

Bu kocayla ciddi ciddi çocuğu göstermem planı yapıyorsanız gerçekten çok safsınız. Sizi çiğneye çiğneye ailesinin yanında oturtmuş. Zamanı gelince ailesi gelecek. Siz de ya seve seve ya da zorla yanlarına gideceksiniz. Kendinizi boşuna doldurup böyle planlar yapmayın hiç. Üzülen siz olursunuz. Ayrıca evlenmişsiniz, çocuk bile yapmışsınız ta fi tarihinde olan iki bilezik yok düğün yok bilmem ne olaylarıyla kin dolmak neden? Her şeyi kabul edip evlenmişsiniz. Sıfırdan bir sayfa açıp hayatınıza bakın. Olmuşla ölmüşe çare olmuyor çünkü. Makul bir mesafe kurup görüşmeye devam edeceksiniz. Ha yok ben gözümü kararttım gerekirse kocayı kapının önüne koyarım derseniz ki yazdıklarınızdan öyle bir intiba almadım yok intikam yok torun görmesinler gibi ucuz hareketlere girmeyin.

Bence kv den cok sizi maddi durumlar yipratmis. Çocuğu yanında olsun diye mi iş yerlerine uzak evde oturmanizi istediler? 100-150 milyarlık eşya hangi parayla alındı bunu sorabilirsiniz? Gücünüz yettiği kadar yapın demişsiniz. Onu da mı yapmadilar anlamadım. Sanırım maddi konuda bı güvensizlik oluşmuş. Sürekli bir müdahale etme ihtiyacı duyuyorlar. Bunun üzerine gitmeniz lazım. Küsmek tavır almak çözüm değil. Bir de konu doğumda istemiyorum ile başlamış ama altında yatan sebepler bambaşka.. Yani aranızda çok büyük bir sorun oluşmamış doğumda dahi görmek istemeyeceğiniz kadar. Hormonal davranıyor olabilirsiniz.

Kocasına da anlatsın bu muhteşem fikri de bir güzel cevabını alsın.
O boşanmaktan çok korktuğu kocası bakalım ona ne diyecek.
Hakikaten saf mi desem, cahil cesareti mi desem ne desem bilemedim

Yahu bana o tenekeyi bile takan olmadı üstelik düğün yaptık bir düğün yaptık diye de cümle aleme anlattılar eşimin taktiği bileziği kendileri taktı gibi anons ettiler biz kaç sene borç ödedik. Bu kadar kin ve inat iyi değil hamilesin yapma derim

Yok dur bence kararsiz bazen insan üstünde düşünürken de hirslanir
İnanın çok kararsızım ben adım atarken hiç sorun yaşamayalım gelin kaynana muhabeti olmasın aile olalım diye düşündüm. Kendi aileme göstermediğim anlayışı onlara gösterdim ben iyi olursam onlar da iyi olur sandım. Hayal kırıklığı yaşadım. Kalbimde hiç kötülük beslemedim. Paranız yoksa yoktur biz aile olalım sevin sayın yeter gözüyle baktım. iyi niyetin kullanılması aptal yerine konulmak kadar kötü bir şey yok

Yo ev konusu dışında eşya konusunda size hak vermiyorum kusura bakmayın
Ben aklıma gelenleri yazdım herseyden öte çocuğa yazık gerisi sizde

Bir zamanlar yine sizin gibi bir üyesi vardı buraların,konu hemen hemen aynıydı.
Bence haksizniz o kişi de bana göre haksizdi.
Aynı şekilde sizin gibi yazardı,görüşmek istemiyorum demezdi,görmek istemiyorum derdi hep..
İsi o kadar ileriye taşıdıki o kadar nefret doldu ki çok farklı yöntemler denemeye basladi.
En son aldığımız habere göre dileği gerçekleşmişti,görmek istemeyisi için yaptığı çağrı kabul gormustu.
Kor oldu..
Artık isete bile göremiyor.
Yanlarına gelseler dahi göremiyor.
Siz siz olun,ne istediğinize dikkat edinn..

Nasıl yani? Ciddi görme yetisini mi kaybetti, ironi falan mı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…