Doğum Yapan Mart Anne ve Bebeklerinin Sorunları

gittim bişey yokmuş da benim bebiş pişik oldu cok kötü napcam yaaa dilek seninkidemi olduydu nasıl geçirdin ne kullandı trosyd hametan bepanten oksiderm kullandım geçmiyo yaaa offffff

Doğacım geçmiş olsun canım.
Ben hametan pomad kullanıyorum, mavi olan... Hani belki kremin kıvamını sulu geliyorsa diye söyleyim dedim. Bez markanı, temizleme mendili markanı değiştirdin mi? Mendili bırakıp, kaynayıp soğumuş su ve pamukla silmeyi denedin mi?
En son ihtimal acaba çocuğa bir idrar tahlili mi yapılsa? Belki de idrarındaki bişey çocuğu rahatsız edip, pişiğe yol açıyor. İdrarın ph derecesi önemli benim bildiğim kadarıyla...
Hemen herşeyi denediğin için bunları da yazmak istedim sana...

bu rotayı hepınız yaptırıyorsunuz galıba.. en ıyısı bızde doktorumuza sorup yaptıralım...mesela bu rota vırusu asısı ası karnesınde yazmıyorrr

bu arada bende artık ıslak mendıl kullanmyorum su ve pamuk kullanıyorum melegın soyledıgınden berı o sekıl temızlıyorum

oğlumun kaka problemını astık 3 gundur hırlıyor gıbıydı doktor bugun 6 aya kadar normal dedı burnu tıkanabılır dedı denız suyu damlat dedı trıod hormonu geçen hafta yuksektı bu hafta dusmus kılosu geen hafta 3880 dı bu hafta 4200 olmus

Emel maşallah Yiğit'e...
Kilosuna da maşallah... Ama bu hızla kilo alması riskli değil mi? Ayda 2 kilo eder, şişko olmasın bu...
Ayda 600-1000 gr almaları gerekiyormuş, sen mama mı verdin de böyle oldu? yoksa anne sütüyle doğal alımı mı böyleydi?

adacyo merhaba bende sütüm az diye üzülen bir anneyim sizi hep takip ediyorum sende bu durumla karşılaşmışsın sütünü arttırmanın bir yolunu buldunmu

bide internette okuyorum her annenin bebeğine yetecek kadar sütü vardır yok diye bir şey yoktor diye iyice sinirim bozuluyor kızımı en geç 2 saatte bir emziriyorum bügün daha sık emdi şimdi denemek için mama verdim onuda içti moralim baya bozuk napzam ya sık sık uzun uzun emziriyorum ama göğüslerim hep yumuşak benim normalmi bu durum hiç öle sertleştiklerini görmedim ama her sıktığımda süt geliyor sert olmayıncada boşaldığıdıda anlamıyorum

denızım anne sutu sadece baska bırsey vermedım sut kalıtesını artırmak ıçın rezene ıçıyorum bırde su süt ve meyve suyu tuketıyorum benım sutum yaglıymıs sekerım

canım bende her2 saatte 1 emzırıyorum tavsıyem rezene çayı ıç ve bulgur ye o zaman sut bır anda gelıyo

kızlar sütü artırmak için,
---bol sıvı tüketin, çay ve asitli içeceklerden uzak durun ama..
---rezene, humana türevlerini kullanın
---bulgur tüketin ki boza yapabiliyosanız süper derecede işe yarıyo
---sağmayı deneyin( ben sağdığımda acayip doluyo göğüsüm. hatta patlayacak sanıyorum)maşallah
--- stres yapmayın sütüm bitecek, yetmiyo diye...
--- bir de gündüz bebeğiniz her uyuduğunda uyuyun. anne sütünü artıran bi yol da bu...

adacyo merhaba bende sütüm az diye üzülen bir anneyim sizi hep takip ediyorum sende bu durumla karşılaşmışsın sütünü arttırmanın bir yolunu buldunmu

Ben humananın stell tee sini içiyorum, baya işe yarıyor. ben de su, süt ve meyve suyu tüketiyorum. sütümün yağını artırsam sorun çözülecek ama sanırım bu yapı meselesi... :sm_confused:
bulguru duymuştum ama doğumdan beri yemek nasip olmadı. kısır yapsam bari... kaydirigubbakcemile3çocuk acıdan yanmasın bu sefer de...:roflol:

DENIZIM NANE.KEKIK.SALGAM.TURSU.EKSI.ÇAY BUNLAR SUTUN AZALMASINA SEBEP OLUYORLARMIS SEKERIM HANI DIS BULGURU YAPTIGIMIZ BULGUR VARYA BEN ONU PISIRDIM YIYORUM GOGUSLERIM O ZAMAN PEK BI GUZEL OLUYO kaydirigubbakcemile3

Ben her sabah uykum açılsın diye bi demlik çay içiyorum nerdeyse... ((((((

rica ederim canım...
ayrıca aklımdayken şunu da yazayım, anne sütünden bebeğe gecen ve onu her bakımdan rahhatsız eden gıdaları da dr. yasakladı bana.. yazayım
---tüm baharatlar(yemekler tatsız olacak)
-- kola, çay!, asitli tüm içecekler, kahve
--tüm baklagiller
-- çiğ soğan, sarmısak

ben doğumdan bu yana bunlarıdan hiç kullanmıyorum ve bebeğim rahat şükür... umarım işinize yara bu bilgiler...

Kızlar, ben de Aptamil marka mama veriyorum ama bu mamayı bana yakın zamanda doğum yapan bir arkadaşım verdi. Kendi çocuğundan arta kalanı... O yarım kutu da bitmek üzere. En fazla yarın sabaha yeter. Çarşıda baktım epey pahalı bişi. Hiçbi yerde küçük kutu yok, uzun büyük kutu var. O da 40 lira falan. Bebelac diye bişey var, ucuz. Bunu kullanan, memnun kalan var mı? Ya da uygun fiyatlı başka bir mama markası bilen?

denizcim, ya ben de ilk günler ki şimdi de devam ediyo göğüs ucu çatlaklarım, mama almaya teşebbüs ettim.hangisini kullanayım diye dr.umu aradım. eşi kaan kocatepe ile görüştüm, kesinlikle emzir dedi ama ısrar edince aptamili önerdi. eşime aldırdım o gün ama büyük boyunu 25 tl ye almış eczaneden. boyutları nasıldır bilmem ama en büyüğü imiş. yani diyeceğim odur ki en iyisi aptamilmiş, bir de 40 tl olamaz sanırım. bi araştır canım.

Ayşincim, migros, metro gross market ve eczane... :Nerde sorsam büyük boyu 40 tl. Bir de eczaneler pahalı satarlar bu tür şeyleri bilirsin... Bence seninki şu an benim kullandığım boydan... Benim dışarda 40 tl ye gördüklerim, evdekinden büyük, uzun büyük bir kutu... Bizim evde olan kutu küp gibi bişi... Ben biraz daha bakınayım... :Bakınayım diyom ama evdeki mama yarın sabah yapınca bitecek... Olmadı eşim birkaç market daha dolaşsın... Sağolun kızlar.
Netten baktım şimdi, marketlerde 900 gr lık büyük kutu var. Nette fiyatı 38-40 arası.
Benim evdeki kutu 350 gr lık.onun fiyatı 20 lira... Ayşin, sen ne taraftasın bacım? Şu eczaneyi söyle de biz de alalım, belki elinde kalmıştır adamın... 900 gr lık mı sendeki, bi baksan sana zahmet?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…