Doğum Yapan Mart Anne ve Bebeklerinin Sorunları

olmazmı sibsercim kaç kere gidip geliyorum..
aslım canım gözün aydın.çok sevindimm..

arkadaslar ben mart annelerine mamayla ilgili bir konu açtım mama kullananlar bi bakarsa sevinirim
bide bişi sorcam kızımın dilinin üzeri bembeyaz aa pamkçuğa benzemiyor acaba mama çtği içinmi öle canıda acımıyo yoksa emerken rahatsız olurdu bebeği böle olan varmı

abboww herkes burdaymış.ben çook uzak kaldım kk dan yaaa benim böcük beni bırakmıyo çünkü:KK43:

gençlikkkkk son dakika bilgisi iletiyorumm Asyam geliyorrrr Ezgimmm yavruluyor lorke lorke lorke lorkeeee hanımmmeee lorrkeeee:teytey:

anaa ne sevindim anlatamam.sonunda oda doğuruyor öylemi.haydi kolay doğumlr

Bizim gaz sorunumuz var kızlar gaz problemi olanlar neler yapıyorsunuz paylaşırmısınız doktor damla ve bitki çayları verdi ama fayda etmiyor napıcam!!!

Eeee, ben tam uyuyordum, Ezgi doğuruyor haberi gelmiş ama gerisi yok... Noldu, nedir Ezgideki son durumlar? Merak ettim yaw!!!

Şimdi arkadaşlar bebişler doğduğunda topuk kanı alıp hepatit b aşısı yapıyorlar ya onları yaptırdım.
1.ayı doldurduğunda hepatit b 2.dozunu yaptırdım.
2.ayı 1 hafta dolduruyor. pentaxim(5li karma), BCG(Verem) ve Previnar(zatüre) aşılarını yaptıracam 1 hafta sonra..
Ve henüz karar vermedim ama belki aşıya gittiğimizde kalça ultrasonunu yaptırırım.
İşitme yaptırmayacağım.. duyduğuna adım gibi eminim. Çıngırağına bile tepki veriyor nerdeyse 2 aylık olduk.

3.ayına kadar bunların dışında birşey yok değil mi? Atladığım yaptırmadığım bişey kalmasın istiyorum..

melekcim aşı takviminde yazar sanıyorum.bana her gitmemde bir sonraki aşının tarihini verdikleri için tam bilemiyorum.
rotavirüs için aşı yaptıracakmısın?

melekcim aşı takviminde yazar sanıyorum.bana her gitmemde bir sonraki aşının tarihini verdikleri için tam bilemiyorum.
rotavirüs için aşı yaptıracakmısın?

gülşahçım bizde bugün gitttik dr.a kontrol için rotavirüs aşısını söyledi, 6. haftada yapılabiliyormuş. bir daha o zaman gideceğiz sanırım. siz yaptıracak mısınız rotavirüs aşısını?

rota virüs 2. ay dedi doktorumuz mutlaka yaptırmanızı öneririm dedi gerisin zaten devlet sağlık ocaklarında destekliyomuş

arkadaslar ben mart annelerine mamayla ilgili bir konu açtım mama kullananlar bi bakarsa sevinirim
bide bişi sorcam kızımın dilinin üzeri bembeyaz aa pamkçuğa benzemiyor acaba mama çtği içinmi öle canıda acımıyo yoksa emerken rahatsız olurdu bebeği böle olan varmı

canım linki bulamadım göndersene bakayım.dilinin üstündeki beyazlık için karbonatlı ılık su hazırlayın elinizin baş parmağına gazlı bezi dolayın karbonatlı suya batırıp dilini hergün silin geçiyor.ama karbonatlı suyu sakın yutmasın.

Şimdi arkadaşlar bebişler doğduğunda topuk kanı alıp hepatit b aşısı yapıyorlar ya onları yaptırdım.
2.ayı 1 hafta dolduruyor. pentaxim(5li karma), BCG(Verem) ve Previnar(zatüre) aşılarını yaptıracam 1 hafta sonra..
Ve henüz karar vermedim ama belki aşıya gittiğimizde kalça ultrasonunu yaptırırım.
ışitme yaptırmayacağım.. duyduğuna adım gibi eminim. Çıngırağına bile tepki veriyor nerdeyse 2 aylık olduk.

3.ayına kadar bunların dışında birşey yok değil mi? Atladığım yaptırmadığım bişey kalmasın istiyorum..

canım bence işitme testini yaptır sen eminsin duyduğundan.tek kulağıda duysa dışarıdaki seslere tepki verebilir.allah korusun ben sadece olasılık olduğu için söyledim.testte 2 kulağınada bakıyorlar canım.

rota virüs 2. ay dedi doktorumuz mutlaka yaptırmanızı öneririm dedi gerisin zaten devlet sağlık ocaklarında destekliyomuş

banada 2.ayda dedi doktor ama behçet uz adanışıcam önce sonra karar vericem.bu arada gülşahcım benim kıza hergün 1 çay kaşığı zeytinyağı içiriyoruz bağırsakları çalışmaya başladı,zeytinyağı bağırsakları ısıtırmış hemde bebek reflüsü varsa mideye iyi gelirmiş, mamayı sindiremiyormuş.mamanın miktarınıda azalttım.30 cc ye bir ölçek diyor ben yarım ölçek koyuyorum.ağır geldi kızıma bir üst mamaya geçince.iştahı yavaş yavaş düzeliyor.bu arada bebeğimde bebek reflüsü olabilir.bu hafta hep doktorda olucaz.burun tıkanıklığı uzun sürdü kulak iltihabına çevirmiş olabilir.hepsinin sonucunu bu hafta alıcaz.sizleri haberdar etmeye çalışırım.öpüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşitme yaptırmayacağım.. duyduğuna adım gibi eminim. Çıngırağına bile tepki veriyor nerdeyse 2 aylık olduk.

Melekcim,

Bizde doğumda K vitamini ve hepatit B aşısı yapıldı.
3.günde topuk kanı alındı. (bir ay geçti ve allaha şükür arayan olmadı... :Saruboceq:)
İkinci hafta içinde, işitme testi yapıldı.
1.ayda aşısı yok... (Hepatit B 2.dozu bizde 2.ayda yapılacak)
2.ayda BCG, DTB/DaP, HIB, OPV/IPV, PNOMO., ROTA ve Hepatit B
4.ayda DTB/DaP, HIB, OPV/IPV, PNOMO., ROTA ve Hepatit B
6.ayda DTB/DaP, HIB, OPV/IPV, PNOMO., ROTA ve Hepatit B

Günde bir defa 3 damla olmak üzere Devit 3 damla kullanıyoruz, birde burnumuz tıkalı ondan dolayı her emzirmeden önce Gifrer serum fizyolojik damla kullanıyorum...

Kalça ultrasonunu bugün doktorumuza sorduk, kendisinin her muayenede kontrol ettiğini, gerek görmediğini söyledi. Kendisi yenidoğan konusunda uzman bir profesör dediğine göre hareket edeceğim doğal olarak...

İşitme testini yaptırmanı tavsiye ederim, bebeğe verdiği herhangi bir rahatsızlığı yok, uyurken veya emerken de yapılabiliyor, bizim doktorumuz rutin olarak talep ediyor, hastanede yapın ikinci hafta içerisinde sonucu bana getirin demişti... 3-5 dk süren birşey zaten...

yaptırıcam eylemcim.benim kuzenimin kızında bu virüs teşhis edildi.biraz sinsi bir visürmüş bu.kuzenimin kızını çapada 1 ay araştırdılar bulamadılar.
1 ay üzerine anlaşıldı.çocuğun verdiği kilo kayvettiği suyun haddi hesabı yok.bir iskelet gibi geziyor ortalıkta.
hayriye canım gaviscon verdi doktor reflü için ama iyi gelmedi kusuyor daha fazla.mama zaten hiç vermiyorum artık.ay bi çıkarsak rahatlıcaz dedik.çıkardık.daha zor oldu herşey.
Allahım bunada şükür
.

merhaba kızlar sezeryan olanlara sorum var benim dikişin tam ucunda hafif kızarıklık ve müthiş bi agrı var oranın acısndan duramıyorum sizde böyle bişeyler oldumu

canım bende hiç öle bişey olmadı antibiyotik ve ağrı kesici kullandım 1 hafta ama hemşire hast. kızarıklık olursa gl demişti bence dr gitmelisin

gittim bişey yokmuş da benim bebiş pişik oldu cok kötü napcam yaaa dilek seninkidemi olduydu nasıl geçirdin ne kullandı trosyd hametan bepanten oksiderm kullandım geçmiyo yaaa offffff

bisi sorcam.. hep okuyorum.. bi cogunuz bebelerinize takviye olarak mama veriyorsunuz..
kendimden süphe etmeye basladim bende.. acaba benim sütüm yetiyormuki kizima.. acaba acliginami agliyor?? nasil anlicam ben simdi bunu.. :uhm::uhm:
haftada yaklasik 250-300 gr aliyor.. doktor iyi dedi ama..

dogacım aynı bende ne kremler denedim hametan sebamed pudra hakiki zeytinyagı ama yok gecmiyor doktora goturce en kısa zamanda ama bıraz söndü

X