Doğum Yapan Mart Anne ve Bebeklerinin Sorunları

acıl yardıma ihtiyacım var arkadaslar

doruk kaka poblemi yasıyor, yaklasık 36 saattir kaka yapamadı cok sıkıntı cekiyor oglum
bebe yagi ile masaj yapiyoruz fayda etmiyor
aynı seyi yasayan fikri olan varmi?
Ogleden sonra doktorunu arayacagim.

geçmiş olsun elifcim bize böyle durumlarda fitil önerdi doktorumuz sen de bi konuş doktorunla

Süt problemi çekenlerin başında ben geliyorum galiba. Yaklaşık 20 günlük olduk ama 3-4 günlükyen bari mutlaka mama almadan uyumuyor benimki. Dr. erken dedi ama ne yapayım ikisini de emiyor 20 şer dakika daha da aranıyor, mama vermeden ağlaması durmuor bebğin. Ne yedim işçtiysem işe yaramadı. Diğer oğlumda da öyleydi, bünyeyle mi ilgili acaba?

bizdesab simplex kullanıyoruz.. göya en iyisiymiş ithamiş 24 ytl ama fazla faydasını görmedik henüz

canım bizimki en fazla 1,5 gün sürdü kaka yapmaması..şu anda ki problemimizde bu ama seninki daha küçük ilk başlarda böyle sorunumuz yoktu 2 haftadır var ve 36 saat uzun bir süre..

d-vit bizde günde 4 damla kullanıyoruz.Bende mamaya katayım bari.Kaşıga damlatıp kasıkla verıyorduk

melekcım d-vit e nazamn basladınız bana saglık ocagından vermedıler ıstesemmıkı

güzelim nerelerdesin sen yaaa..özlettin kendini
valla damada bayıldım..
ben zaten anne karnındayken göz koymuştum onadelikafadulden
Allah bağışlasın canım gerçekten pek yağuşuklu:jeyyar:

slm güzel anneler ben dikiş ve hemorid ağrılarımdan dolayı pek giremiorum asyam 6 günlük oldu henüz takvimide değiştiremedim pek bi sorunumuz yok şükür sadece gece ayaktayız gündüzde hep uykuda hafif saılık çıktı 12,2 değeri süt emdiği sürece bişey olmaz dedi doktor şimdidlik böle hatunlar hepini<zi çok öptüm

kızlar mrb.
ben ekım annesıyım..
ben bugun kızmı doktora goturdum ıdrar orneği vermek için beklerken orada yenı doğmus bbebeklerı olan annelerle konustum da,bırının dru sarılıktan dolayı annenın yumurta yememesi gerktiğini söylemiş.
sız yenı doğum yaptığınız ıcı sızınle paylaşmak ıstedım.
doğruluğudan emın olmadığım ıcın kendı doktorunuza danısarak uygulaybılrıısnız.
sevgiler..

Elifcim çok geçmiş olsun canım. Umarım hallolmuştur kaka probleminiz... İlk günler biz yaşamadık böyle bir sorun, neden oluyormuş acaba.. Gerçi bazı bebeklerin ilk kakalarını yaparken zorlanabileceklerini duymuştum... Belki de tamamen doğal bir süreçtir...
Bursercim geçmiş olsun. Sarıllık değeriniz gerçekten düşü, endişelenmene gerek yok.. Dikişlerin de en kısa zamanda iyileşir umarım. Ben tam olarak 22. gün kendimi normal hissettim, dikişler bakımından... 21 günde iyileşecek demişti doktorum zaten...
Teşekkürler paylaşımın için... Bazen hiç akla gelmeyen şeyler, büyük gibi görünen sorunların çaresi olabiliyor.. Yeni doğum yapan arkadaşlar; denmeye değer bence!!!

ahh ay dert bende de var 3gün sütüm gelmedi ben yinede emzrdim bu seferde göğüsüm yara oldu dr hastaneden çıkarken mama verebilirsin dedi aptamil aldım geceleri 1 kez verdim.süt yapsın diye denemediğim şey kalmadı.:1no2:5.gün kontrole gittik dr mama verme dedi.neymiş kilo kaybetmemiş.ne yani ben bu bebişi zayıflayıncaya kadar ağlatayım mı.şimdi ise emiyor beni ama sürekli agzı memede bırakınca aglıyor.sanki doymuyor.mecbur kalınca mama veriyorum yine.ama her gören ayyy mama verme diyor vicdan azabı çekiyorum.halbuki baen sütüm üstümü bile ıslatıyor.ben hala anlayamadım bebişim açmı yoksa alışkanlık ı yaptı meme emmeyi.millet 2 saatte emziriyormuş ben ise yarım saatte bir CADIARZU

selam gençlik bizim de gaz derdimiz var nasıl çıkaracağını bilemiyor ben sırtını sıvazlayıp duruyorum fayda etmiyor ana kucağının ttreşimini deneyeceğim şimdi metsil damla aldım pek vermek istemedim günde bir kez o da gece çığrınınca veriyorum gündüz uyuyoruz gece ayaktayız yani !!!!

http://www.kadinlarkulubu.com/duyur...4120-cennet-kokulumun-gelisi-dugun-gunum.html

kızlar çerez arkadaşımız dogum hıkayesını yazmıs cok guzel anlatmıs fırsat bulursanız okursunuz :)
bu arada lazan ya bende de var o titreşimli ana kucagı Fisher Price nin ben bi kere actım titreşimini ay benim kız bi korktu onun yüzünden gece uyurken hep sıcradı yavrum aklında bulunsun istedim cnm valla ben annemı yolluyum sana acaıp bı gaz ustası ben ugrasıyorumsaatlerce cıkaramıyorum o ıkı el atıyor pırt dıye cıkarıyor valla :)

elifcim canım benim bebek aşırı gazlıydı.önce zinco damla denedim olmadı sonra metsil denedim yine olmadı.şimdi kendi çocuk doktoruna gittim.artık doktorumuzuda seçmiş olduk bundan önceki doktorları küvezde kaldığı zamanki doktorlarıydı.kendi doktoru kızıma colinox damla verdi 25 ytl çok işe yaradı.benim kız neredeyse 60 saat kaka yapmadı ama bu kilo alımındanmış.bugün dolu dolu 3 kere yaptı.

cnm karinca yumurtasi ne icin suruluyor? eger faydaliysa biz de yapalim yahu

bugün banada oldu birini sağarken diğeri üzerimi ıslatmış farketmedim bile bide baktım şıp şıp damlıyo...

bu bana da oluyor, hatta emdigi memeyi agzında cikarinca bir anda fiskirma da oluyor, yuzu gozu sut icinde kaliyor mirzanin

Bütün gece hiç uyy-umadım hiç.. tek çizgi halinde yürümektenn bile acizim... Biitttimmm beenn bitttimç.

kızlar ya bişey sorcam benım bebişin teni soyuluyor bu normal mi sizinkide soyuluyormu ?

ben bu memede takilma sorununu uygun emzigi bularak hallettim. cok aclıktan yırtmadıkca kendini yalanci emzikle idare ediyor.

deri soyulmasi icin annem de kilo aldigindan dedi

cok gecmis olsun hayatim, dilerim iyisindir.

doruk bebegin sorunu da dilerim en kısa zamanda cozulur. onlarin derdi olunca insan kendini unutuyor ya..

güzelim nerelerdesin sen yaaa..özlettin kendini
valla damada bayıldım..
ben zaten anne karnındayken göz koymuştum onadelikafadulden
Allah bağışlasın canım gerçekten pek yağuşuklu:jeyyar:

damadin canimiza okuyor sekerim. sagol bi tanem ben de ozledim de hic vakit kalmiyor, bebisle ilgilenmek, uyumak, yemek yapmak, ortalik toplamak gibi zirilyon işten dolayi

eger su ana kucagi ise yararsa biz de alalim ya.. ah su gaz ciksin da ne fayda edecekse alacagiz, yapacagiz artik

bir soru da benden;

mirzanin yuzu dogdugunda pamuk gibiydi, simdi ise sivilce dolu, kafasina kadar yayildilar, birazı geciyor ama yenileri de cıkıyor.

doktor alerjik olabilir ya da dokunulmaktan opulmekten dedi ama opmuyoruz da

bir yerde ter bezleri daha gelismediginden olurmus diye okudum

sizde de var mı aynı sorun??

kız adetli kadın mirzayı sevmiş olmasın yoksa fisfisfis öyle derler ya.
kaka problemi olan arkadaşım yarım çay kaşığı zeytinyağı ver hemen yapıyor aklında olsun.

kız adetli kadın mirzayı sevmiş olmasın yoksa fisfisfis öyle derler ya.
kaka problemi olan arkadaşım yarım çay kaşığı zeytinyağı ver hemen yapıyor aklında olsun.
onu annem de soyledi ama sonra bir deney yaptik, adetli bir arkadas geldi sevdi, artmadi sivilceler hatta azaldi:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…