doğum sonrası depresyonu yaşayanlar

Canım öncelikle çok ama çok geçmiş olsun.Merak ettim ilaç kullanıyorum demissin emziriyor musun? Bir de hangi ilacı kkullaniyorsun?

Canım merhaba
Yok canim bu sikintilardan sutum kesildi. Psikiyatri Dr ....sabah 3 adet, ... sabah 1 adet, ... gece yatmadan önce yarım tablet olarak verdi.

Son düzenleyen: Moderatör:
ne kadar emzirdin canım bende 8 gün hastanede yattım 20 - 25 gün kadar ilaç kullandım o dönem emzirmedim tabi sonra kendim bıraktım ilaçları emzirmeye devam ettim şimdi bebeğim 7,5 aylık ve emziriyorum tek göğüsle biri kesildi çok şükür tam 6 ay yaşadım bende bu sıkıntıları şimdi hafif var ama eskiye göre daha iyiyim iyileşeceksin bunlar geçici sana şimdi hep böyle kalacakmışsın gibi geliyodur zamanı gelince geçecek ama geçecek 6 ay 8ay 10 ay ama geçecek bunun düşün devamlı günleri saymamaya çalış keşke emseydi bebeğin ama ilaçlara çok güvenme yanlız kalma annene anlat yardım iste bebeğine onlar baksın mümkünse arkadaşlarına git onlara belli etme normalmişsin gibi davran çok zor biliyorum ama böyle böyle kafan dağılacak

Canım merhaba,
Ben 1,5 ay sagarak verdim sütümu. Sonra bu sikintilardan dolayi kesildi. Bugün psikiyatristim ilacimin dozunu yükseltti. Çok kötü dönemler geçirdim ve ilaçlar bana gerçekten çok iyi geldi. Ama sonuçta alıştıkca geçecek insallah. Hiç gecmeyecekmis hep böyle kalacakmisim gibi geliyor ama geçecek. Bebeğimi sevmek ve anne olduğumu hissetmek istiyprum artık çok yoruldum gerçekten.

Canim sen annenlere cikma annen sana gelsin mumkunse evden uzaklastikca gireain gelmez evinden uzaklasrsin annensana gelrse evinde rahatlarsn evnde mutlu olursun evini seversin ama evnden.kacarsan bir daha o evi sevemezsin kizlar size sunu soyleyim psikoloji pistir bisey oksada bozulsam.bi sey dusunse de altust olsam der siz uzgunum mutsuzum derseniz uzgun olirsunuz yada mesela ben kendimden ornek vereym grip oldugumda hasta gbibdavranrsam surunurum ama hasta deglmis gbi davranrsam oyle de hissederm hatta insnalar sesn bouk hasta misin diyince aaa ben hasta miyim derm kendime o derrce hasta hossetmem kendimi smdi siz kendinize beb iyiym dyceksiniz acin sevdgnz ama mutlu hareketli skir ski muzikleri oynayn gulun kahkaha atin bebegnzi sevn icinzden gelmese de sevin konusun onunla ama guzel seyler konusun anlamaz demeyin bilincalti olayini unutmayin. Siz iyisiniz siz mutlusunuz sizin hicbir skntnz yok lutfen 1 hafta bunu deneyn kendinizi zorlayarak yapin ama geecekten hissetmeye calisin lutfen kizlar yarin yapin bunu bu geve uyumadan oncede ben mutluyum dihin hatta bu bir olumlamadir arastrablrsiniz. Hergun kendinize ben cok mutluyun dyin bunu da deneyin lutfen kizlar yapablrsiniz ben sizi tanimadgm halde beyninize inaniyrm bunu yapablrainiz

Canım çok teşekkür ederim. Bende artık evimde daha çok vakit geçireceğim. Zorlansamda bunu yapmaya çalışacağım. Dua edin lütfen hersey normale dönsün artık.

Sevgiler

Bu arada canım sende yaşadın mi doğum sonrası depresyonu? ?

Bu arada canım sende yaşadın mi doğum sonrası depresyonu? ?
Çok agir gecrmedim canm beynim bana hukmetmeden ben ona hukmettim ben panik atagi da bu sekikde atlattm dogun sonrasi depresyobu da canm aklima kotu seyler gelnce kizimla yazin parklara gittigimizi 2 yasindan snra kizimla beraber kurabiyeler yaptiginizi berber oyunlar oynadgmizi hayal etrim smdi sizin bebslernz cok kucuk ve gaz sancisi dunyaya adapte olma skntisi flan cok fazla bunalmanz coo normal ama kendinizi bunaltmayn birde cogu bebekte aglama jrzlerine ve kolige iyi gelebilecek.birkac sey var belki bilirsiniz ama ben soyleym telefonunuza googke playden ruya uyku muydu bu tarz bir sey var onu indirin bebeklerin hosuna giden sac kurutna nakinasi elektrikli supurge sesleri flan varonlari dinletin. Birde bebefinizi yatien carsafi uznca acip bukun ve bebegnzin etrafina dolayin anne karni hissi verecektrbu sekilde canm

Çok şükür benim bebeğim de bu tarz sorunlar yok. Sıkıntı tamamen bende yani. Bu günlerde geçecek insallah. Tavsiyelerin için çok teşekkür ederim.

bebeğini seveceksin hemde çok seveceksin onu içine sokasın gelecek ben nasıl anneyim diye düşünme anne olduğunu hissedip sevgi başlayınca hiçbişeyin kalmayacak

müümkünse annen baksın bebeğe demiştim ne güzel annenlerle altlı üstü oturuyosun sanırım benim 2. bebğim bide 3 yaşında kızım var martta 4 olacak oğlanda 7,5 aylık oldu ve ben 3,5 aydır annemlerde kalıyorum çünkü benimle kalacak kimse yoktu annem ben sana gelemem sen gel bizde kal dedi ve bizde eşim çocuklar orda kalmaya başladık ilk başlarda evimden soğumuş gibi oldum eve hiç gitmek istemiyodum ama şimdi evime geçmek için can atıyorum artık

kendini zorlama zamanı var olumlu düşünmye çalış kendini iyi hissetiğin zamanlarda onu sev kokla öp böyle oldum diye sakın üzülme yıpratma kendini
allah yardımcın olsun çoookkk dua et

Canım allah hepimizin yardımcısı olsun. Biran önce atlatabilmeyi nasip etsin. Nerde oturuyorsun istanbul mu?

Edox cugum ilaçların çok fazla değilmi yaa.Gün boyu bu tur ilaçları alıyorsun sonra ne yapacaksın.Hele efexor bırakmak sıkıntılı Rabbim yardımcın olsun başka bir Dr a da görünsen olmazmi.

Merhaba ben bir buçuk sene once doğum yaptım depresyonu m oldu ilaç kullandım 6 ay kadar kilo artışı oldu eşim istemedi ve bıraktım ve abim i şehit verdim zaman zarfı içinde bu depresyonu ağır yaşadım hala devam ediyor. Ne zaman geçici diyorum yoksa hiçmi geçmicek Pospartum depresyonu yaşayan varsa bana yardımcı olursa çok sevinirim

Kizlar mrb benm oglmda 10 aylik ve son iki aydie kendimi iyi hissetmiyorm lohusa depresyonu lohusa doneminde olur diye biliyorm bebdeki bu durm ne onuda anlamis degilim yardimci olurmusunz ewde durmak istemiyorm gunduzlwri iyim aksamlari kotuyum aniden icim sikiliyor mutsuzluk cokuyor resmen hayattn kopuyorm.. Olumsuz dusunceler geliyor aklima sacma saoan seyler kendimden korkuyorm artik ne olur yardm edn dra gttm ilac yazdi yavrumu sutten kesmemek icin kullanmadim

Duha benimle iletisime gecermisin ayni sorunlar bndede vat atltmama. Yardmci olurmusun emziriyorm ilac kullnamiyorum cok ihtycm var lutfen iletisime gec

Ah canim Bende neler cekmistim sekiz ay sürdü ama uzman birinden destek almadihima çok pisman.omcelikle günlük duşa gir derim. Hava soğuk falan dinlenme giydir guzelce bebegini esinle bi çaya kahveye olmadi yuruyuse cikin. Hatta bebeginizi birakacak biri varsa basbasa yapin.hic olmadi markete bile gidin yani.ve unıtmayın ki asla bebek olmayacak yavrularimiz.beni bu cümle gwtirmisti sekiz ay sonra kendime. O yüzden anin tadini çıkarın. Sevgiler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…